Związki partnerskie

[quote author=ushia link=topic=90544.msg1671883#msg1671883 date=1359576882]
a propos przeginania w druga strone - tak sie stalo np w stanach w czasie walki z apartheidem,
to co, nalezy przywrocic segregacje rasowa?
kazde przegiecie, kazda skrajnosc, kazda nietolerancja jest zla
ale usprawiedliwianie wlasnej nietolerancji potencjalnym wystapieniem jej w druga strone to naprawde zalosne


prawda, dobrze powiedziane
[/quote]bzdura! przecież najbardziej nawet homoseksualny pederasta może sobie iść z kobietą do urzędu stanu cywilnego, wsiąść ślub i korzystać z przywilejów które daje małżeństwo! nie ma tu żadnej dyskryminacji! to tak jakbym krzyczał do prawa korzystania z jazdy samochodem na niebieskich bombach, bo karetki pogotowia mogą, straż pożarna może, a mi nie wolno i w korku stać muszę, chociaż w domu pierogi na talerzu stygną! 🤔wirek:
Kilka z osób w tym wątku, nie ma nic przeciwko adopcji dzieci przez tych odmieńców delikatnie mówiąc...
Wyobraźcie sobie sytuację, gdy to dochodzi do skutku, jaki problem będą mieli np. pedofile aby "zdobyć" niewinne dzieciątko dla swoich uciech ? - Żaden.
Wystarczy, że stworzą " związek małżeński" udając pedałków,  zaadoptują dzieciaka i heja ...  Czy ( jeśli do tego dojdzie ) Wasze sumienia będą czyste....
Adopcja to nie sklep.
Dzieciaki do adopcji to nie towar dostępny na "już" do wzięcia dla każdego z ulicy.
i to w imię tolerancji trzeba właśnie zmienić! dlaczego odmawiać zboczeńcowi prawa do mieszkania z dzieckiem, przecież zboczeniec to też człowiek i ma swoje potrzeby 🤔wirek:
Wasze sumienia będą czyste....
Zwierzęta nie mają sumień - nie jest np. znany przypadek, by pies się powiesił dlatego, że zagryzł dziecko - abo żeby inny pies, co go sumienie ruszyło zagryzł psa pedofila.

Odpowiedź ignorantom (ignorującym, czy jak tam się zwą) dopisana:

Porada dla chcących zawrzeć związek partnerski:
- można założyć spółkę z o.o. (k.s.h. dopuszcza założenie spółki w celu niegospodarczym)
- można ukończyć prawo i założyć kancelarię - w takiej kancelarii określonym osobom można nadać status "partnera" 🙂
Kilka z osób w tym wątku, nie ma nic przeciwko adopcji dzieci przez tych odmieńców delikatnie mówiąc...
Wyobraźcie sobie sytuację, gdy to dochodzi do skutku, jaki problem będą mieli np. pedofile aby "zdobyć" niewinne dzieciątko dla swoich uciech ? - Żaden.
Wystarczy, że stworzą " związek małżeński" udając pedałków,  zaadoptują dzieciaka i heja ...  Czy ( jeśli do tego dojdzie ) Wasze sumienia będą czyste....

Ty chyba mylisz pojęcia. Pedofil nie równa się homo. Pedofil to często człowiek w stałym związku hetero. Dzieci do adopcji nie rozdaje się jak cukierki, to jest żmudna i długotrwała selekcja rodziców. Oczywiście jak wszędzie zdarzają się błędy, ale czy ktoś jest hetero czy homo nie znaczy odrazu, że jest pedo-, zoo czy innym -filem.
żeby nie było ja tez jestem przeciwna adopcji dzieci przez związki homoseksulane, ale nie popadajmy w skrajności!
lekarstwo straszne bo i choroba straszna, jedyną więc nadzieją jest szukanie pomocy w skrajnościach...
To równie dobrze zabrońmy małżeństw hetero bo jakiś pedofil weźmie ślub i będzie mógł dziecko zaadoptować. Jak dla mnie argument zupełnie nietrafiony.
A kto to ostatnio dzieci pozabijał? z tego co pamiętam para hetero, która robiła za rodzinę zastępczą...
A pedofil to najcześciej przykłady mąż i ojciec. Tak, w hetero związku...
Co ma w ogóle bycie gejem czy lesbijką do pedofili? Chyba sie coś komuś pomyliło.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
26 czerwca 2013 12:04
Dla mnie to nadal bajka o siedmiu zbojach w kraju, w ktorym malzenstwo heteroseksualne  sredniozamozne, ktore dzieci miec wlasnych nie moze, jest traktowane jak potencjalni przestepcy czy psychopaci, bo - o zgrozo- chca adoptowac dziecko. Skoro wiekszosc takich par 'odpada' na ktoryms etapie procesu, to jakim cudem para homo moglaby dojsc do konca i szczesliwie zostac 'rodzicami'? Abstrakcja w naszym kraju, wiec problem kompletnie potencjalny i mozliwy mniej wiecej jak turystyczne masowe loty w kosmos. No nie i juz.

Dwoch panow/dwie panie i dziecko jako model rodziny w szkolnym podreczniku? Sorry, ale nie. Skoro nie jest to zgodne z prawem (bo nie jest, nawet jesli dziecko jest biologiczne jednej osoby z pary, druga nie moze go przysposobic)- zawsze bedzie to wiec mama, dziecko i partnerka mamy albo analogicznie tata i partner taty. Nie rodzina, bo druga osoba praw i obowiazkow w stosunku do dziecka nie ma i nie bedzie miala zadnych, chyba ze prawo sie zmieni (mam nadzieje, ze w tej kwesti jednak nie).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się