Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 09:50
Do działu "Techniczne" nie zagląda dużo osób, a szkoda. Co jakiś czas pojawiają się zapytania o modyfikację opcji np multicytat, przechodzenie na konkretne strony czy brak nazwy użytkownika w wysłanych wiadomościach.

Root zaoferował rozwiązanie.


Problemy z wiadomościami są mi znane, ale trudne do naprawienia. Siedzą gdzieś głęboko w silniku forum i nie mogę ich zlokalizować. To forum jest już dość stare, i przestało być aktualizowane przez twórców. W zasadzie to najlepszym sposobem na poprawę różnych mniej lub bardziej uciążliwych problemów, które się pojawiają, to przejście na nowy całkiem nowy software. Niestety przy takiej operacji część opcji będzie działać inaczej lub ich nie będzie wcale. Zmieni się też w jakimś stopniu wygląd forum.
Pytanie do użytkowników, czy są w stanie to znieść 😉


Czy jesteście w stanie to znieść?  😀iabeł:

Proszę o przyklejenie wątku  :kwiatek:

edit:
Ankieta trwa do 6 lutego do 10:51

Ja bym chciała też by po najechaniu na temat pokazywał się początek pierwszego postu

no i fajnie by po modyfikacji forum pojawił sie nowy dział - bazarek wymiankowy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 10:17
Cytowani tylko zaznaczonego fragmentu myszką też byłoby wygodne, ale to i wiele innych jest dostępne po odświeżeniu forum, a jak sam root napisał, to stary i nieaktualizowany silnik i wiele zmienić nie można.
I temat większych zdjęć byłby od razu to przedyskutowania.
ja tez uwazam, ze aktualizacja by sie przydala.
edit: ale temat powinien byc na technicznych :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 10:45
Ale do technicznych nikt nie zagląda. Na propozycję roota odpowiedziałam tylko ja i jeszcze jedna osoba 🙁
Ja mam tylko prośbę:
-nie zróbcie małych liter , jasnych, na jasnym tle
WWR się odnowiło i ja nie mogę korzystać bo mnie męczy
JARA, rzuć hasło jeszcze na grupie na facebooku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 10:58
Póki w pracy jestem nie mam dostępu do FB 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
30 stycznia 2013 11:02
Już zamieszczone!
Też jestem zaa
Ale zachowamy kolorystykę forum? Na voltopirach bardzo przyjemnie się czyta 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
30 stycznia 2013 13:23
też jestem za zmianami, ale szata graficzna wydaje mi się że jest oki, jest czytelna
propozycja zmian
- w zdjęciach
- w cytowaniu
- w pw wysyłanych (do kogo)
znacznie wiecej- mozliwosc idz do strony min.
oo...marzenia piszemy?

i żeby się duże litery automatycznie po kropce robiły jak w wordzie ...(poprawianie pisowni automatyczne też byłoby fajne:P)

i koniecznie z tymi wiadomościami - do kogo były wysłane. chociaż tyle 🙂
i z cytowaniem (żeby kilka postów na raz  można było, fragmenty itp),

oraz pisaniem w"szybkiej odpowiedzi" - chciałabym możliwość dodawania tu tych obrazków (motikonki?) - tak bez pamiętania ich zapisu tylko żeby obrazki były - choć te najpopularniejsze, po 1 z typu 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 stycznia 2013 14:21
[quote author=horse_art link=topic=90602.msg1671383#msg1671383 date=1359555442]
i żeby się duże litery automatycznie po kropce robiły jak w wordzie ...(poprawianie pisowni automatyczne też byłoby fajne:P)
[/quote]
bez przesady, mamy sprawdzanie pisowni.
ale się duże litery nie robią. ani się nie poprawia. pół czasu pisania błędy poprawiam, a mogłoby się część automatycznie - jak w wordzie. tzn nie wiem czy to w ogóle możliwe, bo ale jak koncert życzeń to ja bym tak chciała.

dużo osób piszących nie używa, a  czytających też narzeka na te litery. na byki i literówki też.
obie grupy byłyby zadowolone.

😉
Horse_art, potrafisz wcisnac ALT przy pisaniu polskiego znaku, a sprawia Ci problem wcisniecie shift przy wielkiej literze? 🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 stycznia 2013 14:29
[quote author=horse_art link=topic=90602.msg1671397#msg1671397 date=1359555944]
ale się duże litery nie robią. ani się nie poprawia. pół czasu pisania błędy poprawiam, a mogłoby się część automatycznie - jak w wordzie. tzn nie wiem czy to w ogóle możliwe, bo ale jak koncert życzeń to ja bym tak chciała.

dużo osób piszących nie używa, a  czytających też narzeka na te litery. na byki i literówki też.
obie grupy byłyby zadowolone.

😉
[/quote]
można też nauczyć się pisać poprawnie. a ja, na przykład, nie lubię zaczynać zdania z wielkiej litery.
Ale do technicznych nikt nie zagląda.

Ja zaglądam  😎
Za to nie zaglądam do towarzyskich- zajrzałam tylko dlatego, że mnie tknęło po przeczytaniu wątku w technicznych 😉
A ja nie lubię zmian. Często wcale nie są lepsze.
Horse_art, potrafisz wcisnac ALT przy pisaniu polskiego znaku, a sprawia Ci problem wcisniecie shift przy wielkiej literze? 🤔


Dobre! 😎

A ja nie lubię zmian. Często wcale nie są lepsze.


No ja też nie lubię.. Już się bałam, że jedyna będę 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2013 16:46
A ja bym chciała żeby w "ulubionych wątkach" była możliwość przejścia do ostatniej strony. Teraz jak watek "przeczytany" a chcę w nim napisać to mnie przenosi na pierwszą stronę a mogło by być np. tak jak normalnie na reszcie forum jest czyli np. « 1 2 ... 32 33 ». No, chyba że nie będzie ulubionych to cofam propozycję 😁

I tak jak famka- zmiany:
- w zdjęciach
- w cytowaniu
- w pw wysyłanych (do kogo)



Szata graficzna voltopirów też mi odpowiada, czyta się przyjemnie, nie męczy. I lubię te emotikonki co są teraz, te z innych forów mi się tak nie podobają 😎

O, i jeśli zostanie podział na re-voltę i voltopiry to żeby do ogłoszeń, katalogu stajni itp. wystarczyło bycie zalogowanym na voltopirach 😀
Anderia   Całe życie gniade
30 stycznia 2013 17:35
A ja szczerze powiem, że ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje. Jak będą jakieś zmiany to fajnie, ale jak nie, to też przeżyję 😉
Rzeczy, które według mnie są warte uwagi w razie czego:
* ogarnięcie raz a dobrze wyszukiwarki, bo co i rusz komuś (w tym mnie) nie wypluwa rzeczy bardzo oczywistych i takich samych, jak wpisane słowo
* ustawienie pw tak, żeby było widać, do kogo się wysłało - tak, rzeczywiście mogłoby to być przydatne, bo ja czasami sprzedaję przez forum i się gubię w wiadomościach
No i to by było na tyle. Poprawianie jak w Wordzie uważam za przeginkę, bo mamy już "sprawdź ortografię". Jeśli ktoś uważa, że mu korona z głowy spadnie od wciśnięcia Alta czy Shifta, no to już... jego problem, ale nie admina, który ma to zmieniać 😉 Emotikony też bym zostawiła, bo mają swój urok i czynią forum wyjątkowym.
Ja bym chciała opcję "przeszukaj ten wątek", kiedy wejdę w jakiś konkretny
Co do wiadomosci prywatnych - proponuje takie rozwiazanie jakie jest na forum polskiearaby.com - jak dla mnie idealne. Widac cala historie wiadomosci wyslanych i otrzymanych, tj. wyswietla sie na gorze najnowsza wiadomosc, a pod spodem kolejno wiadomosci odebrane i wysłane do danego użytkownika. Bardzo fajne rozwiązanie 🙂
Ale przecież wystarczy teraz zmienić w ustawieniach, zeby się wysłane zapisywały.

Profil -> Opcje prywatnych wiadomości -> i ptaszek przy: Domyslnie zachowuj kopię każdej prywatnej wiadomości w wysłanych.
Wistra, mialam na mysli cos takiego jak ponizej, bo to, ze mozna wiadomosci wyslane zapisywac to wiem 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 17:49
Ja bym chciała opcję "przeszukaj ten wątek", kiedy wejdę w jakiś konkretny


Przecież wchodząc w wątek np "koty" wpisujesz coś w wyszukiwarkę to przeszukuje tylko wątek koty.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2013 18:05
wistra, zapisywanie to jedno ale w wysłanych nie wyświetla się do kogo wysyłałaś i to jest czasem problem, np. jak tytuły wiadomości masz podobne a odbiorcy brak- trudno znaleźć to, czego szukasz.

A wyszukiwarka, tak jak JARA pisze, wyszukuje w danym wątku, tylko czasem szwankuje i nie pokazuje wszystkiego 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się