Cyfrowy polsat, n telewizja, Cyfra+ itp, czyli poradnik dla nowicjuszy...

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 września 2009 08:58
Witam,

ogolnie z braku czasu od kiedy sie przeprowadzilam na wlasne M zyje w swiecie prawie bez telewizji i bez radia. Moim oknem na swiat jest net :-). Radia slucham w aucie, w drodze do pracy, a tv ogladam katem u rodzicow, a to tylko sport wlasciwie...
Na moim M posiadam jakis tam kiepski, maly, zakurzony telewizorek i ... jak dotad to mi nie przeszkadzalo. Ale z racji tego, ze chyba nie moge zyc bez sportu w TV postanowilam cos zrobic aby miec w domu cos wiecej niz 1, 2, POLSAT i TVN.
Zalezy mi glowine na kanalach sportowych, a w szczegolnosci na TVP SPORT.  Niestety oferta cyfrowych tv mnie przeraza i nie rozeznaje sie w tym. Na kazdej stronie internetowej krzycza o promocjach dla nowych abonentow ale jakos nie potrafie wybrac no i na zadnej ofercie nie znalazlam TVP SPORT. Rodzice w domu maja CYFRE + no i sa zadowoleni ale z tego co sie orientuje placa 120-130 PLN za miesiac. Jak na mnie to troche duzo i tak jak pisze interesuja mnie kanaly sportowe glownie... Prosze doradzcie... 
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 września 2009 09:05
ja mam Polsat Cyfrowy i uważam, że maja najlepszą ofertę jesli zależy Ci na kasie. mam wszystkie programy sportowe, poza tym HBO i inne (opcja dodatkowa) i płacę chyba 50 kilka złotych (musiałabym sprawdzic).

Najciekawsza dla mnie jest TV N, ale najdroższa, a ja na pewno nie wykorzystam bogactwa programów, bo oglądam czasem i konkretne stacje. Ale wiem, ze w N mozna tez wykupić jeden pakiet , np. sportowy, ale nie wiem jak to w praktyce sie sprawdza.


edit: tu masz porownanie pakietow z polsatu, ja mam familijny plus HBO.
Widze, ze cieżko tam sprawdzić, co dokładnie jest, bo pod "wiele kanałów niekodowanych" kryją się no. wszystkie discovery czy sportowe.
Mam Cyfrę+ - nie narzekam. Pakiet troszkę wiekszy niż podstawowy-ale w zupełności mi wystarcza.
Tylko czeskiego kanału mi brak.
my mamy n i tez jestesmy zadowoleni.
jest kilka pakietow podzielonych tematycznie i wiekszosc kosztuje po 16zł, HBO, Cinemax czy nfilm sa troche drozsze.
Scottie   Cicha obserwatorka
04 września 2009 09:41
Ja mam Nkę (jest tam TVP Sport) i to jest chyba tak (tata opłaca wszystkie rachunki), że przez 3 miesiące masz wszystkie kanały za darmo, a po tych 3 miesiącach możesz się zdecydować na jakieś 3  pakiety- to jest chyba wersja podstawowa (np. sportowy, dla dzieci, rozrywkowy)- ale nie mam pojecia, ile to kosztuje. Za każdy dodatkowy pakiet płacisz około 17 zł, natomiast jak zostajesz przy wszystkich, to rachunek wynosi jakieś 170 zł.

Mnie sie bardzo podoba to, że jest VOD i mogę sobie oglądać filmy czy seriale, których nie ma w polskiej telewizji 🙂
Do Cyfry+ doszedł teraz TVP sport. Sportowa oferta jest duża, a pakiet bez filmowych będzie kosztował pewnie ok. 60 -70 zł. Jeśli TV normalny a nie HD - to trzeba to uwzględnić w rozważaniach o wyborze platformy i dekodera.
Dla wybierających - cyfra jest na razie jedyną platformą, gdzie można płacić jeden abonament na kilka telewizorów (oczywiście tunery, kable z anteny i splitter  🤔 - inwestycja spora), w innych platformach jest to niemożliwe.
trzynastka   In love with the ordinary
04 września 2009 11:12
W domu mam Cyfre + ten najdroższy pakiet.

Za to na wsi mam cyfrowy polsat tylko dlatego, że jest tam możliwość płacenia za wybrany miesiąc a nie za cały rok.
Jesteśmy tylko kilka miesięcy w roku a resztę dom stoi pusty więc zapłacenie sobie za wybrane miesiące jest bardzo wygodne 😉

orientujecie się czy gdzieś na cyfrze są programy BBC ? (lifestyle, knowledge itd? )
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 września 2009 11:27
dzieki dziewczyny.. po malu cos mi sie klaruje.
A jeszcze odnosnie TVP Sport, to tylko cyfra, tak?
na n-ce tez jest.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 września 2009 11:34
ja mam w polsacie - i TVP sport i wszystkie BBC.
trzynastka   In love with the ordinary
04 września 2009 11:41
ja mam w polsacie - i TVP sport i wszystkie BBC.


na polsacie też mam ale właśnie zauroczona kanałami bbc zastanawiam się czy sa gdzies na cyfrze  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 września 2009 12:21
Również mam n-kę i jestem bardzo zadowolona.
trzynastka   In love with the ordinary
04 września 2009 15:00
patrze na ich oferte http://www.cyfraplus.pl/_pro_oferta-pakietowa-pro.html
i nie widze...

w wykazie kanałów tez. Chyba nie maja.
http://www.cyfraplus.pl/_pro_uklad-kanalow-pro_na-dekoderze.html


szkoda, bo fajnie mają te programy na BBC  🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 września 2009 15:04
ninevet, BBC są w Multimedia
trzynastka   In love with the ordinary
04 września 2009 15:08
ninevet, BBC są w Multimedia


W czym ?  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 września 2009 15:12
Multimedia Polska to coś jak Cyfra+, itd.

http://www.multimedia.pl/
trzynastka   In love with the ordinary
04 września 2009 15:25
ahaa.. a to nie.
Bo w sumie nie chce zmieniać cyfry tylko myslałam, że te kanały gdzieś tam sa tylko ja ich znaleźć nie moge
Ja mam N-kę i  nie wyobrażam sobie bez niej życia..
Mnóstwo kanałówów a co najfajniejsze możliwość programowania nagrywania na dysku dekodera. Super sprawa..
Niestety nie znam szczegółów, opłat itp.
mam n-kę z pakietem sportowym, a w nim chyba 9 czy 10 polskojęzycznych kanałów sportowych, prócz tego kilka sportowych obcojęzycznych. No i na kanale 281 /RTL Schweiz/ świetne relacje z wyścigów F1 oczywiście live! Dekoder zwykły. Rachunek 38zł/mies. 🏇
Notarialna, a jak to dziala? strona enigmatyczna troche
trzeba wywalic jakas kase na start? dekoder i antena?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 września 2009 18:01
Różne pakiety mają różne ceny. Full kanałów to cena ponad 120zł, tylko że oprócz sportu jest tysiąc kanałów których w życiu oglądać nie będziesz. W salonach Cyfry mają broszurki, które informują co w jakim pakiecie i za ile.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 września 2009 18:02
Multimedia to kablówka. Możesz mieć dekoder z rozszerzoną ofertą programów, albo zwykłą kablówkę, bez dekodera. Ja dodatkowo ciągnę internet przez multimedia więc mam taniej,

Obecnie posiadamy pakiet dekoder (oferta podstawowa+ kilka dodatkowych programów) + internet. Przy czym, że internet jest za 55 gr (chyba), ale! nie możesz nic ściągać z netu, co mi się nie udaje.
I nie wiem czy wszędzie jest to dostępne, bo w Łodzi nie każde osiedle ma do niej dostęp...

Kiedyś jeszcze była TOYA ale zrezygnowali z szerszej działalności, bo konkurencja ich wyparła. No [rzy ich kwotach jakie płaciliśmy za kablówkę, to im się nie dziwię.
jasne
a czy ktos wie ile się płaci potem w ofercie Nki po skonczeniu tej promocji za 38 zł?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 września 2009 20:32
Wawrek a czy w tym Sport-pakiecie jest tvp sport, bo jakos nie moge do tego dojsc  🙁
Condina wydaj mi się, że tak, bo moi rodzice mają N-kę i maja TVP Sport, a tata na pewno wziął pakiet sportowy 😉 Z resztą On twierdzi, ze w N-ce najwięcej kanalów sportowych jest. (A mieliśmy już i Cyfre i Polsat).
Ja teraz u siebie mam UPC kablówke i za nic nie wiem jakie tam są programy i co jest tam grane 😉  😁
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 września 2009 23:39
jeszcze pyanie odnosnie n-ki? Co ja potrzebuje od nich: dekoder z aktywacja i jakas specjalna antene do tego?
Condina, wszystko masz na stronie n.pl


jeszcze pyanie odnosnie n-ki? Co ja potrzebuje od nich: dekoder z aktywacja i jakas specjalna antene do tego?


Anteny to my chyba nie mamy..  🙄  Tylko dekoder..
Jedyny minus (nie wiem czy tak nie jest też w innych tego typu telewizjach) to to, że działa tylko na jednym tv w domu..
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
05 września 2009 10:28
Dzieki Marta 🙂, 1 tv u mnie to nie problem to prawie o 1 za duzo  😉 🤣 .Na razie mamy taka calkiem normalna anten tv i myslalam, ze jakbym sie na n-ke zdecydowala to moze potrzebuje jakis talerz, czy cos...
Na stronie n-ki, przy zamowieniu on-line oni tam podaja 4 anteny do wyboru, a ja nie mialam pojecia, czy tez musze jakas zamowic, ale jak mowicie, ze sam dekoder starczy to si !!! Dzieki!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się