Papież Benedykt XVI ABDYKUJE 28.02.2013

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2013 22:14
A Twój syn ma 86 lat? 😉 To jest dziadziuś dla kogoś takiego każdy zabieg jest niebezpieczny, ma swój wiek coraz mniej sił, a w tym wieku mało kto nie ma jakiejś choroby.
Prawda, ciężko przyrównać nastolatka (?) do człowieka w podeszłym wieku, gdzie sama narkoza jest ryzykiem (wyższym niż u młodziana, bo ryzykiem jest zawsze).

Mnie natomiast jakoś nie bulwersują te żarty, nie natrafiłam na jakiś wulgarny, te, które czytałam, wymagają odrobiny dystansu do sytuacji 😉
Znalezione gdzieś pod podobnym tekstem:
„Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością…” 😉
Chociaż jak dla mnie nic "humorystycznego" w tym nie ma...
Przeczytałam - byłam w szoku  😲

Usłyszałam z pokoju obok wiadomości i...to rzeczywiście kit

Ale nie widzę w tym nic zabawnego
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 lutego 2013 20:58
[quote author=JARA link=topic=90757.msg1686076#msg1686076 date=1360689928]
Podobno miał 3 miesiące temu operację, wymieniany rozrusznik. Zdrowie coraz słabsze.
akurat to nie jest operacja szczegolnie niebezpieczna-moj syn przeszedl taka sama-mysle,ze nie bylo to przyczyna abdykacji...musi byc cos bardziej powaznego
[/quote]

Nie wazny jaki powod. Decyzja jest napewno dobrze przemyslana i przemodlona wiec nie ma co szukac przyczyn na sile.
może i przemodlona, ale potem i tak piorunami w Bazylikę waliło  👀
Babi, a te pioruny, to przypadkiem nie były w noc poprzedzającą TEN dzień, z TĄ informacją?
Według gazet pare godzin po ogłoszeniu
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 lutego 2013 06:50
Kopyciak, wg gazet to mogło być pięć minut po ogłoszeniu, a w rzeczywistości zdarzyło się 3 tyg temu.
"Prawda czasu, prawda ekranu"
kujka   new better life mode: on
14 lutego 2013 08:57
omnia, Dalajlama nie moze przestac byc Dalajlama, bo sie nim po prostu urodzil. Nikt go nim nie mianowal, nie wybral, jak papieza. Kazdy kolejny Dalajlama to inkarnacja poprzedniego 🙂
wczoraj w DD TVN była cała rozmowa na ten temat, a Pieńkowska strasznie podniecała się tą burzą  😎
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 lutego 2013 10:02
Widac jak media szukaja sensacji, matko...
Mam nadzieję że nie urażę niczyich uczuć religijnych - ale dzisiaj usłyszałam coś takiego :

Wiecie czym różni się Polak od Niemca ?

Niemiec pracuje do emerytury a Polak do końca życia.....
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 lutego 2013 19:35
🤣

taaa, gdyby taka byla rzeczywistosc  😂
No i mamy konklawe. Jakoś tak drażni mnie to mnóstwo informacji/przecieków (??) na ten temat.
Te rankingi. Chyba wolałam gdy było to wielką Tajemnicą.
Ktoś się może orientuje w temacie symboliki szat? Zauważyłam, że kardynałowie są w szatach czerwono-białych, ale niektórzy mają szaty w odcieniach fioletu (?), przemknął też ktoś w czarnej szacie? Ktoś wie, jaką oni pełnią funkcję? 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 marca 2013 16:38
Ci w fioletach i czerniach to mogę być biskupi

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/inne/kard_pompony_31031969.html
No i nie mamy papieża.
No i nie mamy papieża.

Pierwsze koty za płoty.
A ja bite 3h miałam włączoną relację na żywo  😁. Więc mój zawód był ogromny 🙁  😁
Chyba wolałam gdy było to wielką Tajemnicą. Mam takie odczucie, że już sama abdykacja jest zamąceniem w tych rejonach. Jak się da abdykować, to to wszystko robi się bardziej ziemskie. Bardziej zależne od decyzji ludzkich, od ludzkiego świata.
[quote author=Tania link=topic=90757.msg1712721#msg1712721 date=1363071365]Chyba wolałam gdy było to wielką Tajemnicą. Mam takie odczucie, że już sama abdykacja jest zamąceniem w tych rejonach. Jak się da abdykować, to to wszystko robi się bardziej ziemskie. Bardziej zależne od decyzji ludzkich, od ludzkiego świata.
[/quote]
Tak. I ja o tym pisałam. A teraz na dodatek mam takie poczucie, że rzecz cała przestaje mnie dotyczyć.
🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2013 20:19
Ale Papież nie jest Bogiem, tylko człowiekiem. I bardzo dobrze, że abdykował, bo nie był już na siłach. Jest starym, schorowanym człowiekiem.
To jest takie właśnie ludzkie patrzenie. Myślę, że i mi, i Tani o to chodzi - o to, że teraz łatwiej przykładać miarę korporacji albo państwa. A czy zrobił dobrze, czy źle - nie oceniam. Zrobił tak i już. Ciekawe tym niemniej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2013 21:32
No cóż, moim zdaniem, najwyższy czas, żeby Kościół zaczął się zmieniać. Tak jak nie uważam, że złą zmianą były pielgrzymki, które zapoczątkował Jan Paweł II, wyszedł do ludzi, był bliżej nich, był bardziej ludzki.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 marca 2013 21:54
JP2 zapoczatkowal pielgrzymki?

Jak sie niby ma kosciol zmienic? Oprocz tekstow typu zniesienie celibatu, swiecenia kobiet, zaakceptowanie zwiazkow homoseksualnych, zniesienie swietosci sakramentu malzenstwa i pozwolenia na antykoncepcje (.jeszcze takie typu tabletki czy spirale i tabl. po) nic w gazetach i forach ludzie nie pisza :p taka straszna monotonia w tych "zyczeniach" :p
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2013 21:59
A ilu papieży Przed JPII podróżowało?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 marca 2013 22:13
Ach o to ci chodzilo! Ok :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się