Papież Benedykt XVI ABDYKUJE 28.02.2013

Dworcika   Fantasmagoria
13 marca 2013 19:12
Wiadomo już kogo wybrali?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2013 19:12
Dworcika, nie! Czekamy na ogłoszenie!

Już już!
Kardynał argentyński!
O proszę, jednak niespodzianka!
Dobrze mu z oczu patrzy 😉
Fajnie, że wybrali kogoś stamtąd  💃

edit: 77 lat  😵
Jorge Bergoglio . Jezuita. Miły z wyglądu.
Ależ biedny protokolant się denerwował. O mało nie upadł.
No i FRANCISZEK ! Od ubóstwa i zwierzaków.  😅
No błagam, 77 lat?? To ile on będzie tym papieżem, zachowując siłę, energię i jasny umysł? Ech, jestem sceptycznie nastawiona coś :/
ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2013 19:22
no więc właśnie kurde! Liczyłam, że będzie młodszy!!!!!!!
hehe to była moja pierwsza myśl. Że za stary 🙁
No ale życzę mu długich lat w zdrowiu.
Bischa   TAFC Polska :)
13 marca 2013 19:29
Dziewczyny, nie mówcie tak, ludzie różnie przechodzą starość! Znałam człowieka, który przeżył 106 lat, do setki sam załatwiał swoje sprawy w urzędach, był super sprawny fizycznie i psychicznie, a znam i takich, co i 60 lat mają i są nie dołężni. Wiem, że bycie Papieżem to nie to samo co normalne życie, dużo cięższe i dużo bardziej męczące psyczhicznie i fizycznie, ale każdy jest inny! Zobaczymy!
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
13 marca 2013 19:30
Tania, ja miałam jednego Papieża. Był nim Jan Paweł II.
Nikt go nie zastąpi, nie będzie kolejnego takiego człowieka.
Jakoś tak nie bardzo nawet jestem "zaangażowana" w wybór nowego.

Dokładnie, właśnie rozmawiałam z rodziną ze dla mnie już chyba nikt nie bedzie papieżem. Ale obecnemu życzę wszystkiego dobrego oczywiście.
Mam takie same odczucia co Dzionka, 77 lat to dużo a jego czeka ciężka praca.
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
13 marca 2013 19:34
. Wiem, że bycie Papieżem to nie to samo co normalne życie, dużo cięższe i dużo bardziej męczące psyczhicznie i fizycznie, ale każdy jest inny! Zobaczymy!


W niektórych aspektach tak a w niektórych nie. Przynajmniej nie będzie się musiał zastanawiać czy kupić leki czy jedzenie i jak dotrwać do pierwszego.
Wszystko będzie miał podetknięte, zrobione. Oby jego wiara była równie mocna, jak ludzi którzy codziennie w kościele modlą się o przetrwanie.

Brzmi to opryskliwie ale nie to było moim zamiarem 🙂
ojtam ojtam -teraz jest opcja abdykacji jak sił braknie.
Miły. Uśmiechnięty. Ciepły. Głos przyjemny.
Taki.... jak potrzeba. Jestem zadowolona. Uff....
ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2013 19:36
Podoba mi się, że jest pogodny i uśmiechnięty. Fajnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 marca 2013 19:38
Fakt, że stary, ale niezwykle sympatyczny. No i Franciszek - mój ulubiony święty =)
Fakt, że stary, ale niezwykle sympatyczny. No i Franciszek - mój ulubiony święty =)

Dokładnie, pierwsze słowa - super się zapowiada 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 marca 2013 19:47
I znow nie spelnily sie przepowiednie :-)

I teraz te wszystkie zyczenia o zniesienie celibatu etc. moga sobie bogaci europejczycy w tylek wsadzic 😂
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=90757.msg1714491#msg1714491 date=1363204022]
I znow nie spelnily sie przepowiednie :-)

I teraz te wszystkie zyczenia o zniesienie celibatu etc. moga sobie bogaci europejczycy w tylek wsadzic 😂
[/quote]
Tak!
No z twarzy naprawdę bardzo miły się wydaje 🙂 Jeden z kardynałów (chyba właśnie "fawory" włoski?) miał taki nieprzyjemny zacięty wyraz twarzy, brr!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2013 20:42
Oj teraz będzie można wiele poczytać o nowym papieżu, wiele brudów wypłynie.
http://natemat.pl/54113,konserwatysta-ktory-nie-toleruje-homoseksualistow-kim-jest-papiez-franciszek
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 marca 2013 21:12
Mimo, że jestem zagorzałą ateistką, to wybór mnie cieszy. Dobrze mu z oczu patrzy, trochę był chyba zaskoczony wyborem, no i to, o czym wspominały dziewczyny - Franciszek, również mój ulubiony święty. 🙂

W temacie "naszego" papieża. Drugiego takiego nie będzie. Raz, że nie wybiorą młodego, bo mógłby namieszać (Jan Paweł II wcale taki lubiany w kościele nie był, według niektórych był zbyt otwarty, zbyt dużo podróżował), dwa - taką otwartość, że wybierają cię papieżem i wychodzisz i od razu masz gadane - z tym trzeba się urodzić. I na tym polegał jego fenomen. 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 marca 2013 21:24
do mnie tam bardziej przemawial Benedykt niz JP2  😉
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 04:05
Gienia -Pigwa o widzisz! Do mnie też bardziej Benedykt przemawiał. A jego książki uwielbiam 🙂. Co do Franciszka fakt sympatyczny się wydaje. I imię wspaniałe wybrał 🙂. Chyba dla wielu ulubiony święty. Papież z końca świata 🙂.
Sympatyczny, miły, skromny, na pewno - święty. Pytanie tylko, czy "sympatyczność" to jest naprawdę najważniejsza kwalifikacja dla głowy Kościoła..?

Poza tym - jezuita. Z definicji więc: "otwarty" i "postępowy". I jeszcze z Ameryki Południowej. Księża z Ameryki Południowej to mi się niezbyt dobrze kojarzą: jeszcze nie tak dawno biegali z karabinami i stylizowali Chrystusa na Che Guevarę. Ale - może, Bóg da - mylę się w tym przypadku..?
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 05:44
jkobus - postrzeganie tak jezuitów to dominikańskie myślenie 😉)). Zobaczymy jaki będzie. Ponoć nie parał się teologią wyzwolenia. A kto wie? Może Kościołowi potrzebny jest papież spoza Europy? Poza tym nie oszukujmy się kardynałem nie zostaje się z racji sympatyczności 😉. Więc to pewnie nie jest główna cecha nowego papieża.
ja życze mu siły w prowadzeniu Kościoła. Bo Kościół to dość cieżka krypa, trudno sterowalna  😉.
Podoba mi się to, ze zaczął pontyfikat od modlitw. I ze modlił sie za papieża-emeryta.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 marca 2013 06:56
Papież z końca świata 🙂.


Był już papież z dalekiego kraju, teraz jest z końca świata. Pytanie, czy nie zwątpi, jak przeczyta raport kardynałów, bo uporządkowanie kurii to nie będzie spacerek.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 06:59
Dlatego życzę mu wielkiej siły i cierpliwości. Jak pisłam kościół to stra cieżka krypa, łatwo go na nowoczesny jacht przerobić nie bedzie 😉)
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 marca 2013 09:34
ja się bardzo, ale to bardzo cieszę z tego wyboru, naprawdę
jestem pełna nadziei ze nowy papa sobie poradzi
wczoraj wieczorem akurat byłam u owiec kiedy rozdzwoniły się dzwony kościołów, u mnie niesie z dość daleka bo z, tyńca a i pewno jeszcze słyszałam dzwon Zygmunta, no i z pobliskich mogilan, tak się akurat zastanawiałam co toto, a to papa Franciszek  😀
Heh, ja na koniu siedziałam jak usłyszeliśmy, że biały dym 😉. Mam nadzieję, że ten papież sobie poradzi z kościołem jako instytucją. Tak na prawdę to chyba ostatni dzwonek. Jeśli nie ustawią tej machiny na właściwe tory to będzie początek końca. Przynajmniej w Europie.
kujka   new better life mode: on
14 marca 2013 11:15
Benedykt zostal wybrany, jak mial 78 lat. Kolejny stary papiez. Nie sadze, zeby nowy wiele zmienil w tej instytucji. Nie sadze tez, by kosciol chcial sie zmienic. Maja wszystko, czego potrzebuja. A ze wiernych w Europie coraz mniej? Kogo to w Watykanie moze obchodzic...


Kościół jest niezmienny. Jeśli ktoś chce od niego zmian rewolucyjnych, to się nie doczeka  tak skomentował wybór Franciszka I na antenie TVP Info bp. Tadeusz Pieronek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się