Papież Benedykt XVI ABDYKUJE 28.02.2013

Właśnie usłyszłam ,że Papież Benedykt XVI ogłosił ABDYKUJE , ma ustąpić 28.02.2013 jeszcze nic nie można znaleźć w internecie ,ale trochę mi się smutno zrobiło , nie spodziewałam się ,że przeżyje DRUGĄ ABDYKACJE Papieża  🤔  

U nas wszyscy są bardzo zaskoczeni , chyba jak cały Świat .


EDIT .poprawiłam, żeby było czytelnie o co mi chodziło  😉
Właśnie usłyszłam ,że Papież Benedykt XVI ogłosił ABDYKACJE , ma ustąpić 28.02.2013 jeszcze nic nie można znaleźć w internecie ,ale trochę mi się smutno zrobiło , nie spodziewałam się ,że przeżyje następne wybory Papieża  🤔  

U nas wszyscy są bardzo zaskoczeni , chyba jak cały Świat .

Że Ty przeżyjesz? ę ? Bo przeżyje Benedykt XVI . On też się chyba nie spodziewał?
A gdyby jednak o Ciebie szło, to chyba się spodziewałaś? Czy masz ponad 80 lat ?
trzynastka   In love with the ordinary
11 lutego 2013 11:17
Taniu nie czepiaj się , rozchodziło mi się ,że tak szybko będą wybory nowego Papieża , byłam pewna że będzie Papieżem do końca swoich dni .

edit czy ty jesteś Bogiem i wiesz ile ja będę żyć , proszę o prognozę na życie , będzie mi łatwiej zaplanować swoje życie .
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2013 11:22
A na którejś ze stron jest podany powód? Niby już rok temu miał ustąpić.

edit:

"Aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię (...) niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi.
JARA:
,,Benedykt XVI w wygłoszonym po łacinie przemówieniu poinformował, że ustępuje ze względu na wiek. Jak powiedział, brakuje mu sił, by podołać zadaniom."
byc moze zdiagnozowano u niego np alzheimera. i on o tym wie, i uwaza za sluszne, zeby z taka choroba nie pelnil takiej funkcji. pewnie nie on pierwszy, tylko u reszty skrzetnie to tuszowano.
tak czy siak- szacun.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 lutego 2013 12:00
Dziś w radio słyszałam, że to z powodu problemów ze stawami i, w związku z tym, z poruszaniem się.

monia, myślę, że jakoś to przeżyjemy 😉 Jak wszelkie inne wybory wszelkich innych przedstawicieli władzy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2013 12:08
To teraz będzie czarnoskóry i koniec świata.
Nie znam historii - to pierwszy Papież, który abdykuje ?
Inni, zawsze byli dożywotnio?
maleństwo przeżyjemy drugą w historii abdykacje  😉 

JARA  🤬  już przeżyłam kilka końców świata  😂 

Tania W historii tylko raz papież zrezygnował z pełnienia funkcji. 13 grudnia 1294 r. abdykował Celestyn V
Cywile mogą startować na papieża?
nie spodziewałam się ,że przeżyje następne wybory Papieża  🤔  



monia, to ile Ty masz lat?!  😁

Nie ma to jak wiadomość dnia... A podobno żyjemy w świeckim państwie.
Thymos przecież to jest wydarzenie historyczne , spodziewałaś się ,że przeżyjesz drugą w historii abdykacje ?  Ja NIE !!
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 lutego 2013 12:22


Tania W historii tylko raz papież zrezygnował z pełnienia funkcji. 13 grudnia 1294 r. abdykował Celestyn V


Nie jeden, a ośmiu 😉
Tez sie nie spodziewalam, tym bardziej teraz, jak monia pisze, ostatni raz papiez abdykowal w 1294 roku.

Gdyby to byl Alzheimer to jak najbardziej bym zrozumiala. Ciekawe, czy tu stawy sa naprawde przyczyna?

Niemniej jednak zycze mu zdrowia i mam nadzieje, ze nastepca bedzie ktos "normalny".


edit.

OSMIU?
monia, ale jeśli obecny papież ma ok 86 lat, to nie spodziewam sie że dożyje ponad setki. Wychodzi na to, że za mojego życia będzie ich min. 3.
To wcale nie było złośliwe  😉

Może zdrowotnie nie daje on już rady, to w końcu wielka odpowiedzialność...
no po ostatniej aferze, to nie wykluczalabym tego alzheimera.
To ile Wy macie lat?  😁 Za mojego życia obecny jest czwarty 😉
[quote author=monia link=topic=90757.msg1684765#msg1684765 date=1360584589]


Tania W historii tylko raz papież zrezygnował z pełnienia funkcji. 13 grudnia 1294 r. abdykował Celestyn V


Nie jeden, a ośmiu 😉
[/quote]

Możesz napisać jacy jeszcze papieże abdykowali w TV mówią ,że to druga abdykacja . Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam  :kwiatek: 
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 lutego 2013 12:30
12:55
W historii Kościoła Katolickiego z pełnienia funkcji biskupa Rzymu zrezygnowało wcześniej tylko ośmiu hierarchów.

Tak podaje TVN24 😉

Chyba, że do hierarchów kościoła zaliczają nie tylko papieży, ale też inne osoby duchowne, jak chociażby biskupów.

Co do papieży to nieco pogrzebałam i też znalazłam, że tylko Celestyn zrezygnował.
Ciekawe czy będzie jakaś taka uroczysta abdykacja?
I kim będzie Benedykt XVI ? Papieżem w stanie spoczynku?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 lutego 2013 12:35
Nie znam historii - to pierwszy Papież, który abdykuje ?
Inni, zawsze byli dożywotnio?


ponoć to pierwszy raz od 700 lat.

no po ostatniej aferze, to nie wykluczalabym tego alzheimera.


Jakiej aferze...?
W historii Kościoła Katolickiego z pełnienia funkcji biskupa Rzymu zrezygnowało wcześniej tylko ośmiu hierarchów.

To prawda, nie tylko jeden papież w historii Kościoła abdykował... z tym, że jest opcja, ze co poniektózy zostali nakłonieni do tego delikatną średniowieczną perswazją ;-)
Warto czasem poczytać dzieje Rzymu z okresu 950 - 1300 - chociaz zaden ze mnie Katolik ani historyk - to lepsze niż niejedna książka sensacyjna, czy wszystkie części Ojca Chrzestnego razem wzięte ;-)
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 lutego 2013 12:40
To teraz będzie czarnoskóry i koniec świata.


Ja już poprzednio sobie myślałam, że byłoby ciekawie (bo, zdaje się, był jeden kandydat czarnoskóry), ale to chyba nigdy nie nastąpi :p

No proszę, nawet nie wiedziałam, że to się tak rzadko zdarza, pomyślałam, że "i czym się tu tak podniecać". A faktycznie, ciekawy moment w historii.
Mozii właśnie chciałam Ci napisać, że jednak to jest druga abdykacja w historii  , wprowadziłaś mnie w błąd i miałam chwile zwątpienia . Sprawdziłam też wszystko dokładnie  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 lutego 2013 12:45
monia wybacz  😉
_Gaga, to jak to w końcu jest? Celestyn był pierwszym abdykującym, czy OSTATNIM od 700 lat?
Mozij pierwszym z własnej (prawdopodobnie) woli  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 lutego 2013 12:52
Aha 😉 Dzięki  😉 Czyli abdykowało jednak 8 z przyczyn różnych i znanych nielicznym 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się