internet bezprzewodowy Era, Orange, Plus i inni

slojma   I was born with a silver spoon!
05 września 2009 14:08
Witam
Stoję właśnie przed wyborem internetu bezprzewodowego do laptopa. Sieci kuszą ofertami. Nie ukrywam, że chciałabym kupić jak najtańszy i zarazem najlepszy, szybki i bez ukrytych kosztów. Internetu potrzebuję do pracy dlatego też nie będę zajmowała się ściąganiem plików. Chciałabym poznać wasze opinie jaki wybrać, jak z zasięgiem, szybkością itp. Proszę o podpowiedź.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 września 2009 14:15
Posiadam Era Blueconnect.

Wzięliśmy najtańszą ofertę jaka była, czyli z limitem około 550 mb. A, że taki limit nie starcza na długo to po tygodniu naliczenia nowego miesiąca szybkość spada. Ja głównie wchodziłam na forum, photoblogi i pocztę, czasem coś kupiłam na allegro.
Ale jako, że jestem niecierpliwa to szlag mnie trafiał na miejscu, bo strona naszego forum potrafiła się z 15 minut ładować, a o poczcie nie wspomnę.
Najlepiej wejść na ich stronę, bo w umowie jest jasno określone co i jak.
Za wcześniejsze złamanie umowy można zapłacić do 2500 kary. Wiec wolę już do końca przeboleć te 50 zł czy 60 za internet bezprzewodowy (z niego korzystają rodzice na laptopie, ja mam na stacjonarnym z multimedii)

Niedawno też miała okazję korzystać z Play ONLINE. Na totalnym zadupiu, przy małym zasięgu nawet fajnie chodził, ładował się w miarę szybko, ale lubił się co jakiś czas wyłączać zupełnie. Ale mnie się podobał.
No i do tego Play ma 10 gb, co jest sporą różnicą przy Blueconnect, które daje marne 550 mb.
Play kosztuje koło 65 zł, masz jaszcze tydzień na próbę, po tygodniu deklarujesz się czy będziesz korzystać, a jak nie to bez problemów zwracasz.
my_karen   Connemara SeaHorse
05 września 2009 15:26
Ja też mam najtańsza wersje Blue Connect z Ery i  też NIE POLECAM 🤔
Z tych samych powodów, jakie podała Notarialna.
Mimo, że nie korzystam dużo, ot forum, poczta, wiadomości, limit kończy sie bardzo szybko i po tygodniu szlag człowieka trafia. 👿
Ja mam Orange i jestem z niego zadowolona. Niestety nie wiem jaką mam prędkość i limit, bo internet mam na firmę ojca, ale pomimo tego, że czasami coś ściagne (zwykle jakąś muzykę) to cały miesiąc działa dobrze. Przy gorszym zasięgu chodzi dośc wolno i czasami się rozłancza (ale to w miejscach gdzi i telefony mają dośc słaby zasieg). W miejscach z dobrym zasięgiem jest szybki i nie ma problemów 🙂

edit: a i jeszcze dostałam w ramach promocji ileś minut darmowych na mój telefon (cos mi się kojarzy że koło 200-300, ale pewna nie jestem)
Ja też mam ORANGE i jestem nim załamana!!!!!!!!! 😵
Kupiłam go rok temu we wrześniu bo pracowałam przeszło 20 km za miastem i musiałam miec jakis kontakt ze światem!!! Marna prędkość (nawet w mieście )ograniczenie do 1G. Jak otwierałam okno to chodził szybciej (NAPRAWDE  😀), tylko problem jak sie zima zaczeła.....!!!!!!!!Przy średnim uzywaniu nie starcza na miesiąc, a potem chodzi tak wolno ze obiad dla calej rodziny uszykujesz i stronka sie akurat załaduje. Na gadu tez normalnie nie pogadasz, bo albo nie dojdą do Ciebie wiadomosci, albo całkiem sie rozłączysz.............Moje kolezanki to juz całkiem sfiksowały- pisałyśmy jak nienormalne czy doszło czy nie, czy wszystko, czy juz koniec itd. Najgorsze jest to ze umowe mam na 2 lata i jeszcze rok musze płacic "marne" 60zl za to badziewie!!!!!!!! 😕
W dużym mieście to może i się sprawdza ale ja mówię "NIGDY WIĘCEJ"!!!!!!!!!!!!!!!!!! :emot4: :emot4: :emot4:
Ja też mam ORANGE i jestem nim załamana!!!!!!!!! 😵
Kupiłam go rok temu we wrześniu bo pracowałam przeszło 20 km za miastem i musiałam miec jakis kontakt ze światem!!! Marna prędkość (nawet w mieście )ograniczenie do 1G. Jak otwierałam okno to chodził szybciej (NAPRAWDE  😀), tylko problem jak sie zima zaczeła.....!!!!!!!!Przy średnim uzywaniu nie starcza na miesiąc, a potem chodzi tak wolno ze obiad dla calej rodziny uszykujesz i stronka sie akurat załaduje. Na gadu tez normalnie nie pogadasz, bo albo nie dojdą do Ciebie wiadomosci, albo całkiem sie rozłączysz.............Moje kolezanki to juz całkiem sfiksowały- pisałyśmy jak nienormalne czy doszło czy nie, czy wszystko, czy juz koniec itd. Najgorsze jest to ze umowe mam na 2 lata i jeszcze rok musze płacic "marne" 60zl za to badziewie!!!!!!!! 😕
W dużym mieście to może i się sprawdza ale ja mówię "NIGDY WIĘCEJ"!!!!!!!!!!!!!!!!!! :emot4: :emot4: :emot4:

taaak... mam dokładnie to samo. "7,2 mb/s", teoretycznie. z oknem nie próbowałam, ale może warto. Korzystamy całą rodziną od roku, bo innego wyjścia wtedy nie było, a był konieczny. Koszmar! Obejrzę 3 filmy na Youtubie i mam po limicie... Rozłącza się tak samo jak Neostrada, czasami nawet trzeba się wylogować, żeby udało się ponownie połączyć.

Aaale! Co się ostatnio dowiedziałam - słyszałam, nie sprawdzałam JESZCZE bo nie było zmiany...
Jeżeli przyjdzie do ciebie zmiana regulaminu, a tobie nie pasuje ten internet, to możesz bez konsekwencji się na zmiany nie zgodzić.
Teraz czekamy tylko na zmianę, bo już się nie da wytrzymać...
05 września 2009 17:14
Paulinka, Taaak. Niby te 7,5 mb to powinno śmigać aż miło, a tu się okazuje, ze dupa. No szlag z miejsca trafia.
Dodatkowo oprócz tego w Erze wkurza mnie obsługa klientów. Chamstwo jakich mało. Chcesz zrezygnować z oferty lub przejść na jakąś inną to oni usilnie chcą cię przekonać, ze 'ale może jednak' ' ale czy na pewno'. Nachalni są niesamowicie. Nawet nie potrafią do wiadomości przyjąć, ze chcesz zrezygnować z ich usług.

Raz to nawet sprzedawczyni by mało w histerię nie wpadła jak moja mama chciała zrezygnować z telefonu u nich 🤔wirek:
Zadowolona jestem tylko pierwszego dnia każdego miesiąca.
Potem wejście choćby w Ogłoszenia na forum i ładowanie się tych wszystkich zdjęć... Czasem nawet 15 min... ;/
A pod koniec miesiąca to mało kto w ogóle z internetu korzysta...
Nie wiem czy jest jakaś różnica czy nie, bo wiem, ze orange ma różne rodzaje internetu: Orange Free, Orange Freedom oraz Orange Business Everywhere. Ja mam tą ostatnią opcję. Ale naprawdę nie mam pojęcia czy to ma jakiś wpływ na działanie internetu.

edit: Ja mam chyba Business Everywhere Premium Pro. Tak się domyślam z analizy oferty ze strony Orange.
mój to dokładnie Orance Free 7,2 mb/s
podstawa, do 1G
60 zł, teoretycznie, bo na początku miało być 30 (w ramach promocji przez 3 mies.), ale doszły do tego "dodatkowe koszty" i wyszło razem za miesiąc ok. 100... a potem już normalnie, 60.
Nie polecam blueconnecta. Jestem na etapie niesamowitej złości już od rana. Czyżbym w 3 dni straciła limit? Znając rodziców to wybrali najmniejszy, bo najtańszy, a teraz trafiło mi się korzystanie z niego (do października) i właśnie się dziwię, że w ogóle mi się ten temat załadował w minutę, bo od rana stronki zazwyczaj nie ładują się w ogóle.
05 września 2009 18:44
Przeraża mnie to co czytam chciałabym mieć w miarę sprawny internet 🙄 A ma kto iPlusa? albo z Play?
05 września 2009 18:50
z play miała moja koleżanka. Wróć do mojego pierwszego postu w tym temacie :]
05 września 2009 19:04
Notarialna - czytałam ale chętnie poznałabym więcej opinii 😉
Ja mam iPlusa.

Nie jest generalnie źle, ale do tej pory zawsze miałam stacjonarne internety o największych oferowanych prędkościach i dlatego iPlus doprowadza mnie chwilami do szału jak mi się onet kilka min ładuje 🙄

No i niestety poza dużymi miastami jest bardzo często problem z zasięgiem.
Na moim gospodarstwie jest tylko jedno miejsce na środku 1,5 ha pastwiska gdzie mi iPlus "łapie" 😤 A i tak nie jest to prędkość zwalająca z nóg.
05 września 2009 19:24
Laguna- a którą masz opcję? Chodzi mi o prędkość i abonament?
Zapytam męża jak wrócę, bo on zamawiał i nie mam pojęcia 😡
Proti   małymi kroczkami...
06 września 2009 00:16
Przez dwa miesiące korzystałam z iPlusa, mieszkając w środku lasu i zasięg był(nie rewelacyjny, ale ważne, że był)
Mój były szef mówił, że próbował wszystkie sieci, ale tylko iplus łapie w tym miejscu zasięg i jest z niego najbardziej zadowolony.
06 września 2009 07:44
A co z Play? Bo powiem szczerze ofertę mają dość ciekawą, dodatkowe zniżki, najkrótszy czas umowy itp.
jak mi się onet kilka min ładuje 🙄

Akurat Onet to tak tragicznie zrobiona strona, że ładuje się powoli nawet na szybkich łączach (ja mam kablowy net).
busch   Mad god's blessing.
06 września 2009 09:40
Ja mam pracę, która wiąże się ze ściąganiem różnych rzeczy, oglądaniem filmików na youtube itd. - potrzebuję więc czegoś może nawet droższego, ale dobrej jakości.
Macie jakieś propozycje?  😉
06 września 2009 09:54
Przez dwa miesiące korzystałam z iPlusa, mieszkając w środku lasu i zasięg był(nie rewelacyjny, ale ważne, że był)
Mój były szef mówił, że próbował wszystkie sieci, ale tylko iplus łapie w tym miejscu zasięg i jest z niego najbardziej zadowolony.

Potwierdzam, sprawdzone w conajmniej 3 miejscach(gory, kompletne zadupie), gdzie moj blueconnect zdechł, iPlus wciąż mial zasięg.
06 września 2009 10:36
Czyli jak narazie iPlus prowadzi. Jeszcze raz ponawiam pytanie czy ktoś ma internet  play online?
ja miałam mobilny Orange Free, gdzieś juz o tym pisałam. Masakra i nie warto sobie łba zawracać. Chwała Orange jedynie za to że dali ofertę na próbę. Nie śmigał nawet z 1/10 prędkości jaką miał w założeniu, rozłączał się, przerywał mimo zasięgu, przychodziły dziwne informacje, chcieli żebym dwa razy płaciła. Nie mówiąc o tym ile czasu zajęło nam załatwienie samego neta....przez 2 tygodnie orange nie mogło sie pozbierać. Albo nie było kart, albo nie było paluchów, ale i tak było najlepsze że jak już się trafił, to okazało się że nie działają bo są po-przypisywane karty do salonów i wszystko wymieszali. Śmieszne ze ofertę reklamowali jakieś 3 tygodnie przed tym jak na prawdę dotarła do salonów. Jeszcze udało nam sie posłuchać awantury w związku z tym, jak to sie okazalo ze karta nie działała do palucha , bo salon dostał więcej kart niż mógł przypisać umów, biednej klientce wydali taka kartę, nie działała, kobiecina wisiala godzinami na telefonie z pomocą, tylko po to żeby okazalo sie ze jest paranoja, a nie ze jej komp nie działa. Ogólnie chyba powoli schodzi na psy ....

edit : literówki
Czyli iPlus prowadzi? A może ma ktoś internet z kablówki, interesuje mnie UPC?
ja mam UPC i dla mnie to zbawienie po wiekach targania się z Neostrada i LiveBoxem
06 września 2009 11:59
Ja mam teraz z kablówki Vectra i jestem bardzo zadowolona, ale potrzebuję bezporzewodowego i tu zaczynają się schody 🤔
06 września 2009 12:00
Moja siostra bardzo chwali neta z UPC. Teraz czeka tylko do końca umowy (ma neostrade) i zmienia, wszyscy w bloku maja z UPC i podobno super.
Ale znam tylko z opowiadan, sama nigdy nie korzystalam.
Slojma ale UPC ma właśnie bezprzewodowy 😉
06 września 2009 12:36
Muszę do nich chyba zadzownić, bo nie wiem na jakich zasadach działają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się