Do jakiej muzyki najlepiej nam się trenuje :)

Hej,
ostatnio zauważyłam że coraz więcej osób na treningach włącza sobie radio, czy puszcza jakieś kawałki.
Sama też zaczęłam wypróbowywać taki sposób, i stwierdziłam że umiem sobie znaleźć lepszy rytm  😀
Stąd moje pytanie -
Do jakich kawałków, czy rodzajów muzyki jeździ wam się najlepiej?
Raczej takiej relaksującej, czy żywej?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi konkretniejsze, bo organizuję sobie biblioteczkę treningową :P
Lady Gagi 🙂😉)
Gniadata   my own true love
01 kwietnia 2013 20:44
najczęściej rock, klasyczny, hard rock, punk, czasem alternatywa, o, jeszcze metal często  👀
Happiowa   córka grabarza
01 kwietnia 2013 20:47
zależy od konia i tego co się robi 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 kwietnia 2013 21:36
na pewno do muzy z wyraźnym rytmem się dobrze jeździ
Ja preferuje disco polo albo klasyke  😁
Jedno wiem na pewno, do szału doprowadza mnie ryczący na cały regulator RMF albo inna ESKA w hali gdzie jeździ parę innych osób.

Muzyka musi być rytmiczna, melodyjna ale nienachalna.
Szeroko pojętny chillout jest mile widziany w wypadku nerwusów :P
Ja stawiam na rock&rolla i klasykę
Ja np. z racji, że bardzo szybko się denerwuję, zawsze jeżdżę z Adele, Birdy, Laną del Rey. Jak się zirytuję, to dwa głębokie wdechy, zanucę piosenkę i jadę dalej  🤣
DressageLife, piona! Gaga jest rewelacyjna do jazdy.
Świetnie się jeździ do soundtracku z gwiezdnych wojen 😉
My z kobyla lubimy bujac sie w rytm Afromental, Jacksona i Guns n roses. 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 kwietnia 2013 15:21
Yiruma i Yan Tiersen 😉
Do Rihanny/Shakiry bądź ...Vivaldiego 🙂
A mi się skacze dobrze do GanGam style (jakoś tak to się chyba pisze ?), a takiej muzyki wręcz nie cierpię  🤔wirek:
I w sumie lubię jeździć do piosenek ze znanym mi tekstem, zawsze jak nie mogę czegoś zrobić to zaczynam sobie śpiewać w ramach rozluźnienia i skupienia :P.
[quote author=szalonakobyła link=topic=91193.msg1735867#msg1735867 date=1364912114]
My z kobyla lubimy bujac sie w rytm Afromental, Jacksona i Guns n roses. 🙂
[/quote]
Piątka za GNR 😉 Mi się najlepiej jeździ przy piosence Paradise City.
[quote author=kare_szczescie link=topic=91193.msg1735388#msg1735388 date=1364889600]
DressageLife, piona! Gaga jest rewelacyjna do jazdy.
Świetnie się jeździ do soundtracku z gwiezdnych wojen 😉
[/quote]


o taaak,gwiezdne wojny nastrajają bojowo do pracy 😀
U nas zazwyczaj radio leci, szkoda tylko że są przerywniki na gadanie prowadzących..
czasem słucham swojej muzyki ze słuchawek, ale za to nie słyszę konia, ani nic dookoła 🙁
nie wiem jak ten problem rozwiązać  🙂
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
05 kwietnia 2013 00:51
To może jakieś propozycje do poszczególnych chodow? Średnio słucham Moby'ego ale do kawałka Bodyrock kopytna sama z siebie mi razniej stepuje podlapujac rytm  😀  
Beladonna, ja mam taka opaske na ramie na telefon, z lidlowej oferty do biegania 🙂

edit: o tą właśnie: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-C88EBDD6-A7088980/lidl_pl/hs.xsl/index_35801.htm
Ja najczęściej wkładam tele do kieszeni w kamizelce-jest dosyć głośny więc w niczym to nie przeszkadza.
taki must have do układania kur-ów jak i wiele wiele innych...mam taki cały zawalony folder 🙂😉)




http://przemek0007.wrzuta.pl/audio/ahkZw2m1g0X/black_violin_-_kev_marcus_freestyle
monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
05 kwietnia 2013 17:04
Ja często jeżdżę w takt muzyki Adele i do Lindsey Stirling. To nas uspokaja.
Na oklep zawsze słucham Adele-Rolling In the Deep.  🏇
Ale nie cierpię rocka  👿
Spróbujcie też pojeździć sobie w takt tego:

Jak słucham tej piosenki to w myślach widzę cały przejazd na czworoboku - ujeżdżeniowy rzecz jasna.  👀

Nightwish  🏇
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 kwietnia 2013 17:43
Spróbujcie też pojeździć sobie w takt tego:

Jak słucham tej piosenki to w myślach widzę cały przejazd na czworoboku - ujeżdżeniowy rzecz jasna. 


Toż to muzyka pod tradycyjny taniec belgijski  😉 do tego to i pieszo niezła zabawa jest  🏇
Dobrą metodą też jest śpiewanie. Jak się nie chce ktoś chwalić swoim talentem to można cichutko pod nosem. Dla mnie rewelacja mimo że jestem upośledzona muzycznie. Pomaga mi złapać rytm i się uspokoić. Przydatne zwłaszcza w galopie. W kłusie zwłaszcza ćwiczebnym jest bardzo ciężko.

A co do muzyki to kiedyś miałam nawet fajną składankę którą sama robiłam. Bardzo fajna też jest muzyka filmowa lub ze ze zwiastunów.

tu taki bardziej dynamiczny kawałek.

Ni i oczywiście dużo i więcej Iron Maiden.
agu_kastela szkoda że nie trafiłam jak było w lidlu.. bo często nie mam kieszeni, a chciałabym posłuchać muzyki 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 kwietnia 2013 10:54
Nielogiczna piosenki wykonawcy, do piosenki którego podałaś link są świetne pod KURy  😅
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
06 kwietnia 2013 12:05
Ja często jeżdżę w takt muzyki Adele i do Lindsey Stirling. To nas uspokaja.
Na oklep zawsze słucham Adele-Rolling In the Deep.  🏇
Ale nie cierpię rocka  👿
Spróbujcie też pojeździć sobie w takt tego:

Jak słucham tej piosenki to w myślach widzę cały przejazd na czworoboku - ujeżdżeniowy rzecz jasna.  👀



Rzeczywiście rytmiczne, łatwo łapać takt. Kiedy jeździec cos nuci, koń się uspokaja i stara się dostosować swój krok.
monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
06 kwietnia 2013 12:15
arabiansaneta
Całkowicie się z Tobą zgadzam  😀
Ja uwielbiam poniższe, w zależności czy muszę się wewnętrznie uspokoić na koniu czy podkręcić :





to jest mój numer 1  😎

A ostatnio jeździłam przy:



Dziwnie się na mnie ludzie patrzyli  😂

edit. A i jeszcze to ma fajny rytm:
misia997 Habakuk jak najbardziej, jestem za !  😉
Byłbym zapomniała-do Red Hot Chili Peppersów się nam świetnie jeździ 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się