USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?

USA- Dziwny ten kraj. Strzelaniny w przedszkolu czy kinie. Teraz te wybuchy w Bostonie.
Koperta z trutką dla Prezydenta. Potrząsanie szabelką nad Iranem czy Koreą Płn.
Co to się wyrabia?
Rosja z kolei, z tego co widzę w RTR- pogrążająca się w odmętach alkoholu i biedy.
Prezydent, który jeździ po prowincji i ręcznie wszystki steruje.
Dziwne,co?
Pogadamy o świecie?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 kwietnia 2013 08:24
Dawno wojny nie było... to się energia i agresja kumuluje i wybucha.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 kwietnia 2013 08:32
Dziwne,co?

Biorąc pod uwagę ile w tej chwili jest konfliktów na świecie dla mnie niekoniecznie.

A USA to nic innego jak tykająca bomba która kiedyś  w koncu pieprznie. I raczej nie bedzie czego zbierać.
kujka   new better life mode: on
18 kwietnia 2013 08:38
USA przeciez od lat "prowadzi" z kims wojne. Na tym opiera sie ich gospodarka i polityka. Czy to Wietnam, czy Irak - Amerykanie maja wspolnego wroga, to ich jednoczy, mozna pomachac flagami i pogadac o tym, ze sie niewinnych i ciemiezonych wyzwala.

Szczerze mowiac nie sadze, zeby jednak zdecydowali sie na wojne z Korea. Juz predzej z Iranem, ale to mnie tez nie do konca przekonuje.


A Rosja... Rosja jak Rosja, unosi sie w oparach absurdu chyba tez juz od dluzszego czasu? 😉
Mnie zdumiały grupy faszystów w Moskwie. Tam to dopiero white power jest. Coś okropnego.
W ZSRR nie do pomyślenia.  😉
A Rosja... Rosja jak Rosja, unosi sie w oparach absurdu chyba tez juz od dluzszego czasu? 😉

Jak nie od zawsze  🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 kwietnia 2013 09:41
Rosja nie jest krajem przyzwyczajonym do demokracji i ta demokracja wychodzi im teraz bokiem. Ten kraj, czy to jako Imperium Carskie czy jako ZSRR był rządzony twardą ręką, lud nie miał NIC do gadania i był wtedy względny spokój. Ponieważ niektórym zamarzyło się, żeby wprowadzić demokrację, to teraz mają efekt. Bez względu na to, jaka by ta demokracja w ich wydaniu nie była, to oficjalnie jest. Podobnie jak Białoruś nie jest krajem przyzwyczajonym do samodzielnego funkcjonowania, tylko sztucznym tworem, który raczej budzi w ludziach gogolowski śmiech przez łzy. Jeśli ktoś nie zna krajów byłego ZSRR od środka, to nie zrozumie o co w tym chodzi.

O USA się nie wypowiem, bo nie znam. Moje prywatne zdanie jest takie, że ktoś powinien w końcu zaskarżyć ich o zbrodnie przeciw ludzkości, a nie traktować, jako strażnika światowego pokoju.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 kwietnia 2013 09:56
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=91311.msg1752445#msg1752445 date=1366274465]
Moje prywatne zdanie jest takie, że ktoś powinien w końcu zaskarżyć ich o zbrodnie przeciw ludzkości, a nie traktować, jako strażnika światowego pokoju.
[/quote]

Zgadzam sie po całości.

A niestety kolejny konflikt jest nieunikniony, bo gospodarka  na tym zyskuje. A USA w tym temacie  za dobrze nie stoi. Pytanie : kiedy?
Ciekawi mnie w imię czego tym razem. Znowu sie wysadzą jak na WTC?  Kto tym razem bedzie koziołkiem ofiarnym?
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=91311.msg1752445#msg1752445 date=1366274465]
(...)
O USA się nie wypowiem, bo nie znam. Moje prywatne zdanie jest takie, że ktoś powinien w końcu zaskarżyć ich o zbrodnie przeciw ludzkości, a nie traktować, jako strażnika światowego pokoju.
[/quote]
Ja też tak myślę. Ile jest filmów fabularnych o dzielnych agentach CIA, którzy krążą po świecie z dziesięcioma paszportami?
Wpadają do jakiegoś kraju ( w tym europejskich) mordują kogo popadnie i znikają, albo dzwonią po F16 i te robią nalot.
Albo podpływają łodzią podwodną, gdzie chcą i demolują wszystko. A my mamy podziwiać Toma Cruise w kolejnym odcinku Mission Impossible? A za więzienia i tortury gdzieś w Szymanach to nas postawią pod sąd?
A Guantanamo? Toż to rodzaj obozu koncentracyjnego! I nic. Świat milczy i podziwia. Prezydent Obama obiecywał zamknąć, wyjaśnić, uwolnić. Przed wyborami obiecywał.
A posiadanie broni? Kurczę! Na lotnisku w skarpetkach każdy lata żeby nie miał nawet widelca, a w USA sprzedają broń typowo wojskową własnym red neckom.
Nie lubię tego kraju.
ps.
O, proszę! CIA się obudziło. "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie!"
link
asds   Life goes on...
18 kwietnia 2013 12:27
III Wojna Światowa w końcu niedługo wybuchnie. USA będzie potrzebować tego kopa dla swojej gospodarki. Pytanie tylko z kim? Kiedy? I czy Rosja będzie z nimi pot ej samej stronie?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 kwietnia 2013 12:42
Ile jest filmów fabularnych o dzielnych agentach CIA, którzy krążą po świecie z dziesięcioma paszportami?

A ile cudownych filmów  w stylu dobry amerykanin kontra zły rusek, arab, japonczyk itp itd.? Wszystko zależy od konfliktu ktory w latach krecenia filmów sie rozgrywał.
Albo podpuszczanie społeczenstwa przeciwko złym niedobrym wogole beee komunistom- to mnie bawi najbardziej  😁

asds: Też się tego obawiam. Spasieni amerykanie muszą coś ze sobą zrobić. Ja do dziś nie wiem jakim cudem oni wmówili wszystkim Afganistan, kiedy całkiem niedawno tak mocno przeciwko interwencji tam ZSRR krzyczeli. I nawet Rambo  wyskakiwał ze strumienia i wciągał pod wodę śmigłowiec.
Młodszym przypomnę (za Wiki)
Decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego igrzyska olimpijskie w roku 1980 odbyły się w stolicy ówczesnego Związku Radzieckiego. Duch sportowej rywalizacji został osłabiony wskutek sytuacji politycznej, a zwłaszcza pogłębiania się zimnej wojny. Szereg państw, w tym Stany Zjednoczone, a także Kanada, Kenia, Norwegia i Republika Federalna Niemiec, zbojkotowały igrzyska w ramach sankcji względem ZSRR za interwencję w Afganistanie. Łącznie, w Moskwie zabrakło członków aż 63 reprezentacji państwowych

p.s O proszę! Wykrakałam:
W najbliższych tygodniach Stany Zjednoczone planują wysłać 200 żołnierzy do Jordanii, by wzmocnić bezpieczeństwo tego kraju w obliczu eskalacji działań zbrojnych w Syrii. Amerykański kontyngent ma zapobiegać przemocy na jordańsko-syryjskiej granicy i przygotować się na ewentualne użycie broni chemicznej w Syrii - poinformowała agencja Associated Press.
Rozumiem, że broń chemiczna taka jak w Iraku? Kurczę... Rosja się nie ucieszy.
Ja się zwyczajnie boję USA. Są bezkarni i będą uciekali przed wewnętrznymi problemami. Tylko patrzeć, jak się okaże, że im Al Kaida wysadziła fabrykę nawozu w Teksasie.
kujka   new better life mode: on
18 kwietnia 2013 12:57
Taniu, akurat w Syrii juz bron chemiczna zostala uzyta przez Assada.

pytanie, dlaczego jada do Jordanii, a nie Libanu czy Turcji? 😉
Taniu, akurat w Syrii juz bron chemiczna zostala uzyta przez Assada.

pytanie, dlaczego jada do Jordanii, a nie Libanu czy Turcji? 😉

A tak. Doczytałam. Jakoś mi to umknęło. Racja.
A jaki mandat prawny ma USA do takich akcji? ONZ? Jak to jest?
kujka   new better life mode: on
18 kwietnia 2013 13:03
nie mam pojecia. moze maja juz w Jordanii baze wojskowa (tak jak np Rosja ma w syryjskim Tartus)?
Może w ramach NATO? Ja (wstyd napisać) nie wiem. Doczytałam, że w Bośni to było jako NATO.
kujka   new better life mode: on
18 kwietnia 2013 13:10
tez mi glupio ze nie wiem, ale edukuje sie jak wroce do domu.
tak czy siak, znow nie sadze, by do Syrii weszli. raczej jeszcze nie teraz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/NATO

Doczytałam. W ramach nowej strategii.
Tu więcej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacje_reagowania_kryzysowego
Jeśli tak, jak opisano, to luzik. Będą zdejmować koty z drzewa i rozdawać cukierki. A drony będą rozrzucały confetti.
p.s
Jeszcze takie wyguglowałam, ale nie wiem czy wiarygodne
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl3.html
Warto obejrzec calosc - daje do myslenia 🙁



EDIT - ZWROCCIE UWAGE, ZE FILMIK ZOSTAL WRZUCONY 3 LATA TEMU!
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 kwietnia 2013 13:37
Dziwne, że USA ,,walczy o pokój" tylko w krajach, które mają coś do zaoferowania (ropa, złoża metali itd), a nie w jakimś biednym państewku w Afryce.
Walczą (niby) o prawa ludzi, a sami co robią z Indianami? (tymi, co nie opuścili rezerwatów)
Przypomniała mi się piosenka o takiej uniwersalnej treści:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 kwietnia 2013 18:21
Co do filmów, to już dawno zauważyłam, że wszystko co złe trafia w USA - UFO (regularnie), dziwne mutanty, zjawiska pogodowe, terroryści - wszystko chce zgładzić "dzielnych Amerykanów". Jeśli chodzi o wojny, które prowadzą, to wypowiadał się kiedyś przywódca jakiegoś małego afrykańskiego państewka, w którym rządzi głód, nędza i konflikty plemienne. Na pytanie, dlaczego nie zwrócą sie o pomoc np. do USA, odpowiedział, że próby były, ale u nich ani ropy, ani gazu, ani diamentów, więc nie są godni uwagi.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 kwietnia 2013 18:38
Spasieni amerykanie muszą coś ze sobą zrobić.

Spasionym Amerykanom to naprawdę się nic nie chce.

Moja koleżanka mieszkająca w USA wysnuła teorię spiskową że USA  obrało sobie taką politykę spasienia obywateli właśnie po to aby im się totalnie nic nie chciało, żadnych rewolucji przeprowadzać.

Człowiek zapasiony = człowiek zadowolony
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
18 kwietnia 2013 19:46
Zwłaszcza karmiony glutaminianem sodu który ponoć osłabia agresję 😉. A na powaźnie: na ekonomii uczyłam się o takim cyklu  woja, wzrost gospodarczy, czas stabilizacji i bogactwa, krach, kryzys, wojna.  No cóż. Chyba czas na wojnę :/. Trzeba rozruszać gospodarkę... 🙁.
Po zastrzeleniu policjanta na kampusie renomowanego Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT), w Cambrigde oraz w Watertown, pod Bostonem, w nocy z czwartku na piątek czasu lokalnego panował chaos. Po pościgu zatrzymano podejrzanego, który jest prawdopodobnie jedną z osób poszukiwanych w związku z zamachami podczas maratonu w Bostonie. Z ostatnich informacji wynika, że zatrzymany nie żyje. Zmarł w szpitalu - poinformowały lokalne telewizje. Okoliczności śmierci na razie nie są podane do wiadomości

No proszę. Już zamikł.
I nowa wiadomość:
Źródła agencji Associated Press podają, że obaj domniemani zamachowcy z Bostonu pochodzą z rosyjskiego regionu położonego blisko Czeczenii. Potwierdzają się zatem wcześniejsze doniesienia o tym, że obaj mężczyźni pochodzą z Kaukazu.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 kwietnia 2013 13:03
najpewniej znaleźli koziołków ofiarnych aby zaspokoić sciekawość spoleczenstwa.
asds   Life goes on...
19 kwietnia 2013 14:24
Zwłaszcza karmiony glutaminianem sodu który ponoć osłabia agresję 😉. A na powaźnie: na ekonomii uczyłam się o takim cyklu  woja, wzrost gospodarczy, czas stabilizacji i bogactwa, krach, kryzys, wojna.  No cóż. Chyba czas na wojnę :/. Trzeba rozruszać gospodarkę... 🙁.


Na na ten temat w 2006 pisałam pracę proseminaryjną. It ak człowiek potem się dziwił skąd to ŚWIATOWE zdziwienie kryzysem, ajk to wszystko do przewidzenia/przeliczenia było...to jest najgorsze właśnie. Że wiesz że od dawna wiadomo było o tym że w końcu coś takiego nadejdzie, ale wszyscy siedza cicho i nic nie mówią....
Lanka_Cathar,
eee, no nie wiem w kim to co sie dzeje na Bialorusi moze wzbudzac smiech, nawet przez lzy.
Kraj kazdy jak inny, a nie zaden twor. Z swoim jezykiem i kultura.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 kwietnia 2013 21:24
Dla mnie USA ... no cóż, tylko zaczynają akcje pokojowe. Wygrali jakąś wojnę? Sami?  🤔
O kurczę....
ZNOWU!
I jeszcze:
LINK
😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się