Uwaga oszust handlujący siodłami.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2009 10:39
http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=14604&postdays=0&postorder=asc&start=0

jeżeli ktoś  ma przyjemność znać tego osobnika osobiście piszcie, ważne są wszystkie nawet najdrobniejsze szczegóły.
Może ktoś jest z tamtych okolic , może domyśla sie kto to.  Trzeba gościa załatwić.
w tym linku podano stronkę owego Pana http://www.damian-fabisiak.pl/
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 września 2009 10:49
to sie w głowie nei mieści że taki ktoś oficjalnie tylu ludzi już zrobił na szaro. I chyba rzeczywiście jest taka persona Damian Fabisiak bo w wynikach figuruje.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2009 10:54
Chyba , że oszust  podszył się pod  Damiana Fabisiaka.  Wrzuciłam ten temat tutaj bo może jest ktoś z tamtych stron i zna osobiście Damiana Fabisiaka.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
08 września 2009 10:56
Ja znam osobiście. I szczerze powiedziawszy nie slyszałam o tym, że zajmuje się sprzedazą siodeł... Ale jest to bardzo prawdopodobne.

Jakby co, często na zawodach się pokazuje. Na klaczy Carmen.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2009 11:00
jakiś starszy, młody gość? Jest prawdopodobne żeby wdał sie w taki przekręt?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
08 września 2009 11:12
Młody - 20 lat, ale wygląda na starszego.
Nie chcę za bardzo pisac publicznie szczegółów, w każdym razie od zawsze w związku z jego osobą było wiele zamieszania i wg mnie istnieje opcja, że mógł "zajmować" się taką profesją.
Jak ktoś chce szczegóły, mogę napisać na PW.
a ja przypominam, o tym by "przemyśliwać" posty
bo kreowanie sobie opinii na temat jakiejś osoby na podstawie netu - czy innych forów dyskusyjnych nie zawsze jest obiektywne,

przecież nie wiadomo czy chodzi o tą akurat osobę - może o zupełnie kogoś innego, to że ktoś podał nazwisko - może być np. pomówieniem
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 września 2009 11:21
Tym bardziej zwracając uwagę na to, jak czesto ten "sprzedawca" zmienia nazwiska, miejsce zamieszkania czy płeć.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 września 2009 11:24
Dodo -  nie za bardzo rozumiem twojej uwagi. Czego konkretnie nie można ? Powtarzać imienia i nazwiska figurującego w adresie strony wklejonej przez ciebie?




Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2009 11:27
A czy ten Damian ze strony internetowej jest z Białogardu?

We wszystkich danych do przelewu figuruje właśnie Białogard, czyżby to był zbieg okolicznośći?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
08 września 2009 11:32
Nie, Damian nie jest z Białogardu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 września 2009 11:34
a czy jest technicznie możliwe zrobienie przelewu na konto wpisując dane osoby która nie jest właścicielem tego konta?

Mopim zdaniem bank odrzuciłby taką płatność.
Tak się właśnie zastanawiałam skąd znam to nazwisko i już sobie przypomniałam:

http://www.hippica.vel.pl/

cytat ze strony:
"UWAGA - 13.08.2009
Damian Fabisiak nie jest zawodnikiem, ani członkiem klubu Hippica Polonia Słupno. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za zobowiązania finansowe tego pana."

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 września 2009 11:45
skoro na własnej stronie koleś rozpoczyna od oszustwa grubymi nićmi szytego (podszywania się pod bycie zawodnikiem Hippica Polonia)- to po takim kimś można się wiele innych "ciekawych" rzeczy spodziewać.

Ciekawe zresztą po co to robi - żeby bardziej wiarygodnie wyglądać?
Niezłe jajo  😲 na stronie PZJ figuruje jako zawodnik LKJ Klikowa k.Tarnowa

http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=PZJ_zawodnicy&file=index&limit=10&abc=0

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2009 12:26
Niezły z niego gagatek ciekawe kiedy się ktoś za niego konkretnie weźmie
W ostatnich czasach podaje się za.... Dominika Falibogowskiego. I mówi, że siodła, których on używa są ....w  Białogardzie. o_O Siodła mają być ponoć sprowadzone od niemieckich zawodników podczas gdy zdjęcia są albo skradzione z innych ogłoszeń albo spreparowane w photoshopie.... Wiem, bo nacięłam się na tego "pana", sprawa została zgłoszona na policji.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 września 2009 12:41
Sankarita co Ci na Policji powiedzieli ? jest szansa odzyskać kasę?
W ostatnich czasach podaje się za.... Dominika Falibogowskiego. I mówi, że siodła, których on używa są ....w  Białogardzie. o_O Siodła mają być ponoć sprowadzone od niemieckich zawodników podczas gdy zdjęcia są albo skradzione z innych ogłoszeń albo spreparowane w photoshopie.... Wiem, bo nacięłam się na tego "pana", sprawa została zgłoszona na policji.


Czy facet sprzedaje siodła przez Allegro, jesli tak to trzeba do Allegro zglosic informacje o nim.
a czy jest technicznie możliwe zrobienie przelewu na konto wpisując dane osoby która nie jest właścicielem tego konta?

Mopim zdaniem bank odrzuciłby taką płatność.


W 99.9% bank zrealizuje taki przelew. Jedyne zastrzeżenia, które mogą się pojawić, to wtedy, kiedy numer konta będzie niepoprawny.
Sprawdzałam to puszczając rozmaite testowe przelewy. Jeśli ktoś nie wierzy - niech wyśle przelew do siebie samego, wpisując w danych Jaś i Małgosia, Majkel Dżekson albo cokolwiek innego - przelewy przechodzą. Może gdyby zlecać je osobiście w placówce banku przy szczególnie wydumanych danych pracownik zwróci na nie uwagę - ale już w przelewie internetowym nie ma na to szans.
http://www.wmzj.waw.pl/wyniki/B20090719_kuznia.xls

Dziwne bo w tych wynikach figuruje jako zawodnik Polonii, która wyraźnie się od niego odcina, a na stronie PZJ- Klikowej co by świadczyło o tym, że czuje się zupełnie bezkarny i bimba wszystkim na nosie. Jestem ciekawa czy PZJ sprawdza takie przypadki  🤔
Dodo -  nie za bardzo rozumiem twojej uwagi. Czego konkretnie nie można ? Powtarzać imienia i nazwiska figurującego w adresie strony wklejonej przez ciebie?







Elu,
można wszystko  😉 ale taka lekka prośba jako uczestnika forum
linka podałam za inną wypowiedzią z forum podanego powyżej
Gillian   four letter word
08 września 2009 14:35
Nie, Damian nie jest z Białogardu.


no raczej, bo to małe miasto i koniarzy/osoby handlujące sprzętem się zna...
pozdrowienia z Białogardu 🙂
a czy jest technicznie możliwe zrobienie przelewu na konto wpisując dane osoby która nie jest właścicielem tego konta?

Mopim zdaniem bank odrzuciłby taką płatność.


Przelew krajowy rozpoznawany jest po numerze konta - chyba, że kwota jest znacząca, to jest rejestrowany "gdzie trzeba", ale weryfikacja personaliów też jest IMHO ex post, a nie przed.
Jedynie przelewy zagraniczne są weryfikowane, ze względu na "antiterrorist regulation..." itd.


Konto można założyć przez internet na kradziony dowód - a procedura ustalenia, kto dokonał wypłaty jest dosyć żmudna - wbrew temu, co można sądzić nie działa to szybko i z automatu.

Wpisanie nazwiska i imienia do przeglądarki daje co najmniej kilka wyników - osób różnych, o tych samych personaliach, które na pewno nie są tą osobą, która oszukuje - więc wskazanie zachowanie umiaru w poszukiwaniu winnego wśród znajomych i krewnych królika.
W Polsce mieszka ok. 4000 osób o tym nazwisku - a domniemany sprawca mógł je wziąć z sieci.






Wszystko sie wyjasni jak prokuratura ustali kto jest właścicielem/użytkownikiem tego konta bankowego. Nie powinno to dlugo zająć.
Wyobrazam sobie co czuja osoby oszukane  😤
To teraz sprzedajac siodlo lepiej kazdemu bede pisac- nie jestem "Dominikiem oszusem" ?  🙄
Wszystko sie wyjasni jak prokuratura ustali kto jest właścicielem/użytkownikiem tego konta bankowego. Nie powinno to dlugo zająć.


Raczej należy uzbroić się w cierpliwość - teraz kończą się wakacje, a potem są Święta, następnie wyjazd na narty - więc koło wiosny coś może ruszy.
Nie zdziw się, jak konto będzie należało do jakiegoś lumpa, robiącego za słupa, który za litr wódki użyczył dowodu do otwarcia rachunku.
No - i jeszcze jedno - z faktu, że kogoś złapią i skażą - nie wynika, że sąd zatroszczy się o zwrot pieniędzy - o to należy zatroszczyć się samemu.

Zapewne się mylę - ale niekoniecznie.
Mnie ten "PAN" oszukał na sporą sumkę. Nie tylko mnie jest wiele osób poszkodowanych.
Kawał drania z tego Fabisiaka.
Sprawa poszła do prokuratury. Jest Nas coraz więcej...
Nestor wakacje juz sie skończyły, mamy wrzesień a do Świąt to jeeeeszcze hen  😀 Myslze ze szybciej niz myslisz
ustalenie kto jest właścicielem konta to jedno, a wyciągnięcie z nich pieniędzy to drugie

mieliśmy taką sytuację w firmie
poszedł przelew omyłkowo nie do tej osoby co powinien
mimo ustalenia, kto jest właścicielem, i że kasa nie należy do niego pieniędzy nie odzyskaliśmy
jeśli po drugiej stronie nie ma dobrej woli zwrotu pieniędzy to w zasadzie jest kanał

w sądzie bujaliśmy się dwa lata

fakt, że nasze pieniądze zajął bank (sic!) prowadzący konto bo gościu miał debet i niespłaconą kartę kredytową, bank na podstawie nie wiem czego stwierdził,że teraz ta kasa jest ich i koniec balu "panno lalu"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się