jeździecka szkoła internetowa

Witam mam nadzieję, że mój wątek zostani odebrany pozytywnie. Ostatnio byłam na zawodach w Warce jako obserwator i udało mi się siedziec koło znanego polskiego trenera, komentował on przejazd każdej pary swoim zawodnikom udało mi się trochę podsłuchać i wyniosłam z tej ''lekcji'' bardzo dużo. Myślę, że dzięki temu wątkowi będzie można wyćwiczyć tzw. oko jeździeckie, a wiedząc jakie błędy popełniamy jesteśmy w połowie drogi do sukcesu.
Zasady wątku :
* osoba mając chwilę wolnego czasu, posiadająca odpowiednią wiedzę i będąca na tyle dobroczynna wstawia filmik z czyjejś jazdy, zawodów, ale także konie luzem np. pod względem jakości chodów. itd. (na yt jest dużo takich filmów np. z Cavaliady) i komentuje go, np na zasadzie błędów, ale także plusów, myślę, że filmy nie muszą być własnością tej osoby, w końcu yt to publiczna strona. Chętnie np. dowiedziałabym się jak stylowo jeżdżą nasi zawodnicy, a jak inni.

Witam mam nadzieję, że mój wątek zostani odebrany pozytywnie. I  zgóry dziękuje wszytkim nauczycielom 🙂 staram się stale rozwijac, ale z powodu kontuzji narazie robię to tylko w teorii, oczywiście dużo też czytam,a le pokazanie błędów na konkretnych przypadkach może okazać się bardzo pomocne.

Pozdrawiam works
szukałam takiego wątku i znalazłam wątek o interpretacji filmów, ale raczej chodzi mi o ocenę lepszych jeźdźców przynajmniej na poziomie N klasy, gdzie nie ma (przynajmniej nie powinno być) błędów typu pięta w górze czy nogi za głęboko w strzemionach. Np. chciałabym zobaczyć złe przejścia piaff-pasaż i czym one się różnią od tych dobrych, domyślam się, ze chodzi o rytm, ale nie mogłam nic znaleźć. Albo komentarze do parkurów naszych czołowych zawodników, bo błędy takie jak pięta da się od razu zauważyć, a mi chodzi bardziej o szczegóły, że tak się wyrażę.
works po pierwsze przeczytaj regulamin i edytuaj posty
Po drugie za takąwiedzę się płaci. Dlaczego ktoś miałby oddawać ją za darmo?  😲
Jest wiele materiałów instruktażowych. Filmów, artykułów etc. To chyba będzie bardziej przydatne niż filmik skomentowany przez.... no właśnie. Skąd będziesz widziała, że  pod nickiem komentującego kryje się ekspert ? Rozumiem intencję, ale to, wybacz, nieco naiwne. Popatrz sobie na stronę digital cup. Jeśli jeszcze działa. Może tam znajdziesz, to czego szukasz?
Ale tak dla przykładu:

Ciekawa jestem jak dyskutanci skomentują ten filmik. Klasyka gatunku.  😉
J
Ale tak dla przykładu:

Ciekawa jestem jak dyskutanci skomentują ten filmik. Klasyka gatunku.  😉


Jednym słowem , skuteczny !!!
(...)

Jednym słowem , skuteczny !!!

A pięta? Jak tam pięta, ja się zapytowywuję !  😉

p.s

O! Taki filmik. Skomentuje ktoś? Można tu mówić o błędach?  😉
A pięta? Jak tam pięta, ja się zapytowywuję !  😉

Pięta i praca w strzemionach ,njlepiej jest widoczna tutaj !!!

Smok10- świetny filmik. Ależ ta para się cieszy wspólnie.  💃
Wstawiałem też w innym wątku filmiki naszych zawodniczek znalezione na You Tube , które też się fajnie bawią ,tyle że z młodymi końmi . Ale skomentować warto  🤣 🤣 🤣

Jedna na  4 ro latku   
  Parkur 100 cm bez ogłowia

Druga na 5 -cio latku 
Parkur 125 cm bez oglowia

Trzeci 7 - latek  
( na doświadczonym koniu  ) parkur 130 cm w wykonaniu 7 latka

🤣 Warto skomentować oddawanie ręki na skoku  🤣 🤣 🤣


Taka jazda to też fajna zabawa . 🤣 Można oceniać stabilność ręki i dosiad  🤣 Jazda po płaskim ( trening ),ale za to bez niczego





Tego przejazdu nie wolno komentować bo jest niezgodny z przepisami 😉... przecież na takie "parkury" kon mjsi być podkuty a nie w jakiś butach 😀iabeł:



Taka jazda to też fajna zabawa . 🤣 Można oceniać stabilność ręki i dosiad  🤣 Jazda po płaskim ( trening ),ale za to bez niczego


NIe twierdzę, że to co oni na tych "zawodach" zaklinaczy prezentują jest proste do osiągnięcia... ale zawsze się zastanawiam czy jakby im dać nasze surowe małopolaki to czy też byłoby tak różowo na koniec🙂
Wydaje mi się, że ma podkowy, na pewno na tyłach widać to wyraźnie na początku filmiku, a wątpię żeby był okuty na sam tył 😉
Na przodach ma buty.
A to tylko u nas panuje przekonanie, że konia jak się kuje na tył to na przód też trzeba.
Nie żebym się kłóciła ale nie wygląda mi to na buty
Jestem pod wrażeniem  🤣 🤣 🤣 Jeźdźcy prezentują tu ciekawą ( wyższą ) szkołę jazdy a wy się skupiacie na podkowach  🤣 🤣 🤣 Takie to nasze jeździectwo że interesują nas pierdoły i mamy tego efekty  🤣 🤣 🤣

NIe twierdzę, że to co oni na tych "zawodach" zaklinaczy prezentują jest proste do osiągnięcia... ale zawsze się zastanawiam czy jakby im dać nasze surowe małopolaki to czy też byłoby tak różowo na koniec🙂


Ręczę że żadne z nich by sobie nie poradziło  🤣 🤣 🤣 jesteście The Best
Nie czuję się ani nie aspiruję do bycia the best, jak to ująłeś, tylko po prostu znam kulisy tych zawodów. Konie do nich są starannie wybierane przez startujących i już było parę afer, z tym, że niektóre nie były tak surowe jak miały być. To jest Ameryka.. tam ludzie wierzą w to, że w "wesrtlingu" Panowie biją się naprawdę 😎
Uważam, że są rasy, z którymi tacy treserzy (bo to jest umiejętna tresura) niestety nie poradziliby sobie w takich warunkach i w takim wymiarze czasu. I tyle.
To jest stwierdzenie ogólne do wszystkich filmików czy tylko do tego west. Bo te filmiki ze skoków raczej nie są na niby  🙄 🤣
A jak myślisz?


Nie wiem . Małolat też jedzie na koniu który reaguje na myśli  🤣 🤣 🤣


Nie wiem . Małolat też jedzie na koniu który reaguje na myśli  🤣 🤣 🤣

wrzuciłeś ten filmik już trzy razy w różnych wątkach. ten z dziewczyną skaczącą na "gołym" koniu też co najmniej kilka razy. serio musisz? 🙄
A co wkurza cie 7 latek jak skacze przeszkody które ty będziesz skakać za 20 lat  🤣 Albo i nie  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 lipca 2013 22:33
Smok10, widać, ze kon profesor, a dzieciak ledwo się trzyma na ladowaniu, w dystansie się wiezie. Kon skacze sam. Gratuluje pomysłu na taka parę, gdyby kon się sploszyl, dzieciak nie miałby szans. Dlatego w opisie jest to kon dla każdego, bo widać, ze przewiezie każdego.
Zrobienie takiego konia to też sztuka ,a koń wygląda na tekiego co go wybuch granatu nie spłoszy  🤣 A to że się dziecko wiezie ,to czego oczekujesz ? ono ma 7 lat.  🤣  Liczysz na to że będzie używać wszystkich pomocy jak zawodowy skoczek  🤣
ushia   It's a kind o'magic
28 lipca 2013 22:43
ale nie ten 7latek go zrobil, wiec "kunszt" dzieciaka tu zaden
a w ogole wsadzanie dzieci na duze konie, gdzie im nogi zza tybinki nie wystaja to slaby pomysl, potem ciezko oduczyc delikwenta ze "lydka" to nie to samo co "kop"
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 lipca 2013 22:45
A co wkurza cie 7 latek jak skacze przeszkody które ty będziesz skakać za 20 lat  lol Albo i nie  wink

tu nie chodzi o wkurzanie się co jest NA wstawianych przez Ciebie filmikach, ale na to, że to są non stop te same filmy! Kurde, ileż można oglądać to samo - w połowie wątków na rv jest film z laską, która skacze trippla bez siodła i ogłowia, film z 5letnim koniem, który skacze bez kompletnego sprzętu i film z dzieckiem, które skacze na siwku.
Mówiłam Ci to już w wątku "Filmy czterokopytne na You Tube", w którym ten sam link wkleiłaś strona po stronie.
To bardziej zniechęca niż zachęca. To tak, jakbym przez pół dnia pytała się Ciebie co pięć minut "jaka dziś będzie pogoda?" - też w końcu przestałoby Ci się chcieć słuchać.
Myślę że Niemcy sobie jakoś poradzą . Po ostatnich Mistrzostwach Europy jestem pewnien że nawet małpę nauczą jeździc . 🤣 🤣 🤣

taggi - A tu dla ciebie coś nowego ,poprosimy o specjalny komentarz  🤣

A co wkurza cie 7 latek jak skacze przeszkody które ty będziesz skakać za 20 lat  🤣 Albo i nie  😉

Wiesz co? Na tak zrobionym koniu pewnie skakałabym takie przeszkody za pół roku. Tylko nie wiem, co mają osobiste wycieczki tego, że na dobrą sprawę dublujesz posty. 🤔wirek: Idź trollować gdzie indziej, od razu będzie milej...
Wiesz co? Na tak zrobionym koniu pewnie skakałabym takie przeszkody za pół roku.


To go sobie zrób .Ileż to roboty  😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
29 lipca 2013 08:35
smok - a co tu komentować? 🙄 Tylko koni żal...
smok - a co tu komentować? 🙄 Tylko koni żal...

Chyba ciebie żal. A co dzieje mu się jakaś krzywda ? Myslę że więcej zlego ty zrobisz obikjając się swojemu po kłębie i dając mu zagadki  niż ten 7 latek ,który podróżuje na tym doświadczonym koniu zostawiając mu inwencję i w sumie nie popełniają błędów.. 🤣

Poza jednym przypadkiem tego kretyna ,wszystkie konie robią to chętnie i są świetnie przygotowane ,więc czego ci żal ???  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się