Zagłodzone konie w Posadowie

a jak wypadną na nieodpowiednim poziomie to kończyć się porażeniem prądem, zwarciem w komputerze. tak profilaktycznie.... to jest do zrobienia :]
Nowe zestawienie zdjęć Whitney. Pozdrawiamy  🏇
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
23 grudnia 2014 20:25
honorowa888,
megazmiana! Jaka jest odległość czasowa pomiędzy zdjęciami?
Powolutku brzuszek się rozciąga 🙂
Trzymam kciuki, żeby się zrobiła w końcu pękata 🙂 !
fajny jednorożec na drugim planie 😉
Klacz przyjechała w kwietniu i wtedy robiliśmy 1 foty, a bieżąca jest sprzed 3 tygodni. Czyli jakieś 8-9 miesięcy 🙂 Na wiosnę zaczniemy regularnie (mam nadzieje) pracować i dojdzie trochę mięśnia . Pomału do przodu  💃
A jednorożec pełni funkcję ochrony, niech nie zwiodą was jego maleńkie gabaryty!  😀
a jaka jest przyczyna ze brzucha nie rozciagnela jeszcze? jakis przykurcz miesni czy cos?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 grudnia 2014 19:12
OBIBOK ona chyba tak ma na serio. U Honorowej klacz milion razy lepiej wygląda niż jak była u mnie ( mimo, że ja ładowałam w nią ogromne ilości żarcia, witamin i dodatków) .
A i zerknij na inne konie od Johna, też są takie podkasane...może to kwestia budowy  🤔 Albo nieodwracalne zmiany po wieloletnim głodzeniu  🙄 🙄
Honorowa jesteś the Best  😍
nie no, zaden kon nie ma takiej budowy...
a wet co na to ?
Cake   Początkujący pingwin zgłasza się na służbę B)
25 grudnia 2014 21:40
nie no, zaden kon nie ma takiej budowy...
a wet co na to ?


Powiem Ci, że wszystkie konie od Johna mają taką budowę i nadal są końmi. Vet przebadał po trafieniu do nowych domów (trzeba było zrobić wszystkie wymagane badania) i kontroluje nadal (każdy opiekun tymczasowy ustala indywidualnie) i jest dobrze z nimi
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 grudnia 2014 22:21
Moja osobista bejbe wyglada tak jak wlaczy tryb tap madl. Nie wiem co takiego dziwnego w tej budowie, zwlaszcza na 2 focie?
Jak to nie rozciągnęła brzucha?!!!! Po samych zdjęciach widać ogromną zmianę - sama na to nie liczyłam, w tak krótkim czasie -  biorąc pod uwagę jej stan w czasie przyjazdu + relacja od Zduśki. Koń był apatyczny, często sie kładła, całkowity zanik mięśniowy, odleżyny, nie dojadała porcji...
Ehhh...Co tu dużo tłumaczyć, ktoś kto wyprowadzał konia z takiego stanu, wie ile to czasu i poświęcenia...
Mądre oko dostrzeże też różnicę między zdjęciami  :kwiatek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 grudnia 2014 07:52
OBIBOK no niestety nie liczmy na super extra wyniki w wyglądzie tych koni. Tak naprawdę nie wiemy ile młoda była głoszona - co wiadomo rzutuje niestety na całe jej życie  🙄 Prawdopodobnie klacz może mieć zanik.mięśni a w jakim stopniu to tego nie wiemy . Kiedyś myślałam o zbadaniu wycinka ... Ale czy jest sens  🤔

Według mnie w jej wyglądzie, zachowaniu jest ogromna różnica!
oj laski,  🤬  przeciez ja nie mowie ze kon wyglada zle czy ze mial zlą opieke czy cos- wrecz przeciwnie!
chodzi mi tylko o to, jaka jest przyczyna tak powolnego rozciagania brzucha- czysto fizycznie, weterynaryjnie  :kwiatek:
nie mialam nigdy u siebie konia tak dlugo glodzonego, a wszystkie bidy ktore bralam, z mega podkasanymi brzuchami, rozciągaly je w ciagu kilku miechów i to do wersji "ciąza spozywcza" 😉.
prosze mnie nie bic za ciekawosc, nooo  :kwiatek:

zmiana jest ogromna i podziwiam wszą robote,  :kwiatek:
OBIBOK, są konie które są podkasane i tyle, nie ma u nich nic do rozciągania
Tak większość życia wyglądał jeden z moich koni... dodam, że przenigdy nie głodzony
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 grudnia 2014 10:54
OBIBOK nie no ja nic tutaj przecież do Ciebie nie krzyczę  😁 W Twoich postach nie doczytałam się niczego złego hehe
Starałam się wytłumaczyć co i jak bo wiem że Honorowa staje na głowie aby młodej dogodzić  😎 No i co z resztą widać na załączonym obrazku  🙂
btw, Gaga ty też top model jesteś i do tego masz piękny ruch od piętki :P
whisperer13, dzięki, mam dobrego kowala 😁
Zna ktoś może adres duńskiej strony internetowej, na której można sprawdzić pochodzenie oraz imie konia z Posadowa?
Czy są jakieś nowe wieści w sprawie koni dla opiekunów?
Kabraksija, a jakiej rasy miałby być ten koń? Duński gorącokrwisty, czy inny?
Tak duńska gorąca krew🙂
Dziękuję, czy mogłabyś mnie pokierować po kolei, niestety nie znam języka 🙁 Będę dozgonnie wdzięczna
Kabraksija, również nie znam duńskiego...
tu znalazłąm jakąś bazę danych: możesz próbować wpisywać imię
http://varmblod.dk/hingste/liste/forside/Default.aspx?search=true
No i właśnie to jest problem, nie znam imienia konia, mam tylko imię nadane przez Toz i nr chipa, rozumiem, że reszta opiekunów również nie zna imienia?
To wpisz w google nr chipa i rasę może coś będzie
Lub podpytaj w zwązku o konia z tym numerem...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 stycznia 2015 18:26
Kabraksija napisz do nich @ w języku angielskim . Musisz im wysłać fotkę z nr. z palenia ( i nr. paszportu - o ile go posiadasz ) . A odeślą Ci rodowód konia.
zduśka, nr bez kropeczki :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
04 stycznia 2015 19:54
z kropeczką, bo to przypadki zależne (z numerem palenia) ewentualnie jezeli ma byc "numer paszportu" to bez, tylko w mianowniku się nie stawia (jeżeli skrót kończy się na ostatnią literę wyrazu)
ano - numer paszportu
A ja troszkę z innym pytaniem, co mnie bardzo zdziwiło.
Na jakiej podstawie (chodzi mi o konkretny zapis w prawie polskim, kodeks karny, kodeks cywilny, etc.) fundacje/straże dla zwierząt mają prawo odbierać właścicielom zwierzęta? Chodzi mi o odbieranie zwierząt BEZ WYROKU SĄDU!
I nie mówię, czy takie odbieranie jest słuszne, czy nie. Pytam o samą podstawę prawną, inną niż ta zapisana w statucie organizacji.
Uświadomi mnie ktoś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się