III wojna swiatowa czy faktycznie mamy sie czego bac

slojma   I was born with a silver spoon!
28 sierpnia 2013 15:51
USA straszna atakiem na Syrie, Wielka Brytania przemieszka swoje okrety w okolice Chin. Syria straszy atakami chemicznymi w Europie w tym w Wielkiej Brytanii i Francji. Rosja przeciwstawia sie dzialaniom USA. Czy faktycznie mamy sie czego bac? Stale poglebiajacy sie kryzys oraz masowe kleski zywiolowe powoduja nasilajace sie poroblemy na gieldach swiatowych. Czy to faktycznie jest powod do obawy. Co na ten temat sadzicie.
Sama zastanawiam się co będzie  :/  robi się nie ciekawie , może rozejdzie się po kościach .
slojma   I was born with a silver spoon!
28 sierpnia 2013 16:08
Ja obserwuje juz od kilku miesiecy narastajace konflikty w wielu miejscach na swiecie i w zasadzie tak sobie mysle ze to  tylko kwestia czasu kiedy ktos zdecyduje sie zrobic pierwszy krok. Osobiscie bardzo martwi mnie obecna sytuacja na swiecie. Jednak co mozemy zrobic, jestetsmy tylko pionkami w tej grze.
kujka   new better life mode: on
28 sierpnia 2013 16:53
zadnych chemicznych atakow w Europie nie bedzie, a na pewno nie syryjskie. za duzo maja u siebie do roboty, zeby sie w to bawic (i sie dodatkowo tym pograzyc).
III wojna swiatowa w koncu bedzie, ale imo jeszcze nie teraz. imo w XXI w bylismy juz jej blizej.
slojma   I was born with a silver spoon!
28 sierpnia 2013 17:28
Jak to mowia pozyjemy zobaczymy. Chodz mowiac szczerze wolalabym nie widziec. Posostaje wierzyc, ze jednak III wojna swiatowa nie wybuchnie w czasach w ktorych zyjemy.
Brutalna prawda jest taka, że my jako państwo i tak mamy guzik do gadania. Jeśli do czegoś dojdzie to jak zwykle albo dostaniemy po dupie, albo zrobimy czarną robotę i nawet nie usłyszymy "dziękuję"...
Z tego co słyszałam w radio - ruskie wysłały dziś samolot po swoich obywateli do Syri.
Jak ruskie zabiera swoich = będzie rozpierducha.
USA rozwaza trzydniowe ataki rakietowe zeby "uspokoic towarzystwo"  🤣
a o "radiostacji gliwickiej" ktoś pamięta jeszcze?
a tak na marginesie, to co wy tu lemingi sobie dywagujecie? już wracać do segregacji śmieci i walki z globalnym ociepleniem!!! 😂
slojma   I was born with a silver spoon!
29 sierpnia 2013 10:47
Ja wiem, ze teraz sytuacja wydaje nam sie nie realna, bo niby jak to mialaby byc wojna. Jednak nastroje sa nieciekawe to wszystko moze powodowac wybuch wojny.
Nie zalozylam watku by kogokolwiek straszyc, ale zachecic do dyskusji, co by bylo gdyby. Jesli faktycznie spelni sie najczarniejszy scenariusz panstwa zaczna walczyc ze soba i uzyja najbardziej niebezpiecznych broni? Prawda jest taka, ze juz od kilku lat w powietrzu wisi widmo wojny, a teraz jest ono niespodziewanie bliskie spelnienia.
Mamy to szczęście, że Polska nie leży w centrum Europy i jeśli ktoś chciałby jednak wycelować w środek "zachodniego rynku zepsucia", to do nas siła uderzeniowa nie doleci. (Taką mam nadzieję..?)
Czyżby czekała nas przymusowa zmiana wiary?
Ja mam taką smutną refleksję, że we wrześniu 1939 roku też mówiono: Polska daleko, nas to nie dotyczy.
Ja mam taką smutną refleksję, że we wrześniu 1939 roku też mówiono: Polska daleko, nas to nie dotyczy.

Nie, no przecież wojskowi wiedzieli o planach. Może nie byli ich pewni...
W sumie też podobnie do obecnej sytuacji.
Według mnie nie będzie żadnej trzeciej wojny. Obecnie wiele Państw dysponuje taką siłą rażenia, że nie wiele mogłoby zostać z obecnych ziem, nie tylko USA czy Rosja, jakby mogło się wydawać. Sprawa z Koreą wydawała mi się poważniejsza...
Ja mam taką smutną refleksję, że we wrześniu 1939 roku też mówiono: Polska daleko, nas to nie dotyczy.


Taniu, ale jaki cel miałby Państwa/Państwo muzułmańskie atakując Polskę?
a) muzułmanów u nas mało (nie liczę tych mieszkających na wschodzie Polaków od dziada/pradziada Tatarów itd. ale tych oszołomów
b) socjal do d.upy wiec nie ma po co się u nas osiedlać
c) państwo raczej zacofane, biedniejsze - wiec po co?
d) po co jakikolwiek atak na takim zadu.piu? przemysłu nie ma, ropy nie ma, dobrodytu nie ma, złóż naturalnych nie ma (wągla nie liczę)

co innego Niemcy, Francja, Anglia, Dania, Holandia - gdzie rodzi sie więcej Ahmedów i Alih niż Hansów czy Jessic
slojma   I was born with a silver spoon!
29 sierpnia 2013 11:59
Wlasnie o to chodzi, ze panstwa posiadaja takie sily razenia, ze po ich urzyciu nic by nie zostalo. Niestety wiele krajow abarbskich jest w stalych konfliktach. Chodzby ostatnie sytuacje w Egipcie. Syria juz od dlugiego czasu jest w konflikcie z Turcja, jednak za Syria zdecydowanie stanie Iran. Chiny i Rosja tak jak pisalam wczesniej sprzeciwiaja sie jakimkolwiek dzialaniom USA w Syri, co moze skutkowac eskalacja konflitku na tej plaszczyznie. Gdyby faktycznie ta wizja sie ziscila, moze to pociagnac za soba powazne konsekwencje.
generalnie sprawdza sie przepowienia Nostradamusa  😉 dla tych ezoterycznych  🤣 🤣
Dodo- a gdzie ja to napisałam???  👀
Mój post odnosił się do głosu Thymos
Mamy to szczęście, że Polska nie leży w centrum Europy i jeśli ktoś chciałby jednak wycelować w środek "zachodniego rynku zepsucia", to do nas siła uderzeniowa nie doleci. (Taką mam nadzieję..?)
Chodziło o to, że kiedyś i o nas ktoś mówił, "do nas nie doleci". Czyli ta wojna jest daleko i nas nie dotyczy. Będziemy oglądać w TV zielone ognie na niebie i słuchać jak to inteligentne bomby zabijają tylko "tych złych". I spokojnie sobie konsumować. Jak było w przypadku byłej Jugosławii. Większość z nas była już na świecie, kiedy tam się lała krew. I teraz tam się jeździ na wakacje. I sobie śledziliśmy w telewizorku. O tym piszę. Nie zastanawiam się czy doleci czy nie. Żal mi ofiar wojny i rozmyślam czy można jakoś pomóc czy zadeklarować sprzeciw. Tak rozumiem ten konflikt-dotyczy mnie, jako człowieka.
p.s
podobnie drażni mnie rozważanie o Egipcie jedynie w kontekście ....wczasów i bezpieczeństwa wypoczywających. Kurczę, ludzie tam giną, walczą a media się martwią czy gruby Niemiec zobaczy piramidy. Wrrrr
slojma   I was born with a silver spoon!
29 sierpnia 2013 12:24
A ja sadze, ze jesli faktycznie wybuchnie wojna nie koniecznie musza zatakowac Polske panstwa muzulmanskie. Dla niektorych krajow Poslka jest, ze tak powiem 'lapczywmym kaskiem' ze wzgledu na swe polozenie. I tak jak juz bylo wiele lat temu ktos moze bardzo chetnie ten kasek sobie przywlaszczyc. Oczwyiscie to tylko taka moja osobista dywagacja.
Mnie przeraża poziom ortografii w tym wątku. Bardziej niż wizja III wojny.
slojma   I was born with a silver spoon!
29 sierpnia 2013 13:16
Mnie przeraża poziom ortografii w tym wątku. Bardziej niż wizja III wojny.
- Wiem, ze robie duzo bledow ograficznych i wcale sie tego nie wstydze od lat mam potwierdzona badaniami dysortografie. Jednakze bardzo przepraszam, ze mimo szczerych checi robie sporo bledow, a teraz jeszcze pisze na komputerze bez polskich znakow.
Poslka jest, ze tak powiem 'lapczywmym kaskiem'
"Łapczywy kąsek" - hihihihi- a co to jest ?  😂
Łakomy chyba?
slojma   I was born with a silver spoon!
29 sierpnia 2013 13:52
[quote author=slojma link=topic=92238.msg1861957#msg1861957 date=1377775475]
Poslka jest, ze tak powiem 'lapczywmym kaskiem'

"Łapczywy kąsek" - hihihihi- a co to jest ?  😂
Łakomy chyba?
[/quote]- hehe czesto przekrecam rozne wypowiedzi, a jedna z topowych to opowiesc jak to drzewa na lisciach rosna  🤣
No proszę: link - można, jeśli się chce.
I drugi: link
Ludzie protestują.
a nie lepiej to lemingi, w gałę poharatać?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2014 19:43
Najprawdopodobniej będzie wojna na Ukrainie.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
24 stycznia 2014 19:52
I jeszcze straszą o wojnie między Japonią a Chinami o wyspy Senkaku/Diaoyu.  Stary odgrzewany kotlet z ropą w tle. 


Co do Ukrainy to mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie.  Zbyt blisko.  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2014 20:30
MON dzwoni po szpitalach wojskowych z pytaniem o liczbę łóżek itd., itp.
Nie wierzę w proroctwa, ale ponoć III. wojna światowa ma się rozpocząć od kraju islamskiego (wg Nostradamusa). Patrząc na obecną sytuację geopolityczną to bardzo możliwe.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 20:56
W Kairze tez dzisiaj był jakiś zamach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się