Pierwszy od 33 lat medal polskiego jeździectwa i sukces hodowli

Mamy pierwszy medal od 33 lat na zawodach międzynarodowych rangi mistrzowskiej seniorów, kiedy to Jan Kowalczyk na IO w Moskiwe zdobył złoty medal na polskiej hodowli Artemorze. Mówię o dyscyplinach FEI, w których bierze udział para jeździec i koń. Pozdrawiam odnoszących sukcesy w woltyżerce i w szczególności w powożeniu. Te ostatnie do nie dawna były jedyną dumą polskiego środowiska. Teraz mamy nowy powód.
W sobotę na ME w rajdach długodystansowych w czeskim mieście Most Kamila Kart zdobyła brązowy medal!!!
Również wielki sukces w konkursie "Open", gdzie Farak hodowli Krzysztofa Grudziąża, a dosiadany przez Al Jahouri Ali Khalfan zajął drugie miejsce.
Jest to epokowy dzień w polskim jeździectwie i sukces polskiego konia.
Gratulacje!!!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 13:43
taa, nu super porównanie. Rajdy rangi ME i to jeszcze kat. open podkategoria senior pow. 33 lat ( 😲) do skoków na  IO
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 14:20
angeldust, polecam zainteresować się powożeniem, a potem zrobić korektę tego tematu.
Odpiszę tylko raz. Trzeba czytać ze zrozumieniem. Kategoria Open nie ma nic do ME. A jeśli mielibyśmy się czepiać wartości medali to myślę, że z IO w Moskwie dało by radę coś zrobić. Proponuję najpierw pomyśleć, a potem pisać. Zamiast tego można pogratulować. Oczywiście brak precyzji co do dyscypliny jest moim uchybieniem. Emocje!!!
Druga sprawa. Znam sukcesu w powożeniu i masz rację. Źle się wyraziłem pisząc o pierwszym medalu w jeździectwie (do którego zalicza się i powożenie i woltyżerkę) za co osoby zainteresowane i ewentualnie urażone przepraszam. Nie jest to niewiedza, albo pominięcie, ale tylko niedoprezycowanie. Miałem na myśli wszystkie dyscypliny FEI, w których bierze udział para jeździec i koń.
Pozdrawiam
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 15:50
jeszcze fajnie by było jakbyś napisała w jakiej dyscyplinie to wielkie osiągnięcie miało miejsce - w sumie chyba dość ważna informacja
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 września 2013 15:55
Elu to rajdy długodystansowe i uważam, że to naprawdę duży sukces  🙂
To ja pięknie pogratuluję. BRAVO!  😅 😅 😅
Rajdom kibicuję z całego serca i puchnę z dumy.  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 20:16
[quote author=zduśka link=topic=92343.msg1876460#msg1876460 date=1379343355]
Elu to rajdy długodystansowe i uważam, że to naprawdę duży sukces  🙂
[/quote]

zdążyłam się zorientować. Chodziło mi o pierwszy post - pozbawiony tej tak ważnej informacji
ElaPe, czy Ty umiesz czytać?
Oczywiście, że padła ta informacja, co więcej, sama w odpowiedzi użyłaś magicznych słów "rajdy" i "ME"
  🙄


A medalu ogromnie gratuluję!!!  🏇

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 20:37
dziękuję za troskę - umiem czytać. Teraz ta informacja jest tam zawarta.
Fantastyczne zawody 🙂 Świetne wyniki Kamili i Oli. Myślę, że zawody można uznać zdecydowanie za udane dla Polaków. Zwycięstwo Jumy i trzecie miejsce Kamili w ME to również ogromny sukces Juma's Teamu. Gratulacje!
Film ze startu (dokładniej chwilę po):

Trochę zdjęć z zawodów:

Gandawa podczas przeglądu weterynaryjnego w piątek

Gardu Pintu, Stefano i Ola

Błyskawiczny serwis Kamili Kart

Polskiej hodowli Farak i Ali Khalfan Al Jahouri przed wyjazdem na ostatnią pętlę (2. m-ce w klasyfikacji OPEN)

Dhab - czeski shagya kupiony w zeszłym roku na zawodach w Zakrzowie przez Bahrain Royal Team i szejk Nasser bin Hamad Al Khalifa (3. m-ce w klasyfikacji OPEN)

Raila des Sables podczas ostatniej bramki weterynaryjnej
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 września 2013 22:05
he he 🙂 najlepszy jest komantarz na końcu filmu  😁
Iza rozumiem, że tam byłaś ?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 września 2013 22:37
Rajdy i zaprzęgi to obecnie nasz wielki powód do dumy. Szkoda, że jest o nich tak cicho i nie ma pieniędzy na rozwój sportu...
Iza
Super relacja ! 🙂
Sukces ogromny ja się cieszę bardzo, ale trzeba przypomnieć, że mielismy medale w ostatnich latach zaprzegowe - ostatni w 2010 - srebro MŚ Bartłomieja Kwiatka, a i w 2012 niewiele brakło (prowadzenie przez dwa dni, a ostatecznie 4 miejsce).
💃

Gratulacje dla naszej zawodniczki! Nie tak dawno sukces  Ewy Marciniak i Pauli Siekańskiej na Americanie 2013, a teraz rajdy długodystansowe. To na pewno dobry początek po tak długiej przerwie!

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 września 2013 07:32
Gratuluję  😅


Rajdy i zaprzęgi to obecnie nasz wielki powód do dumy. Szkoda, że jest o nich tak cicho i nie ma pieniędzy na rozwój sportu...


Ot Polska właśnie... na piłkę nożną pieniądze są, na sporty w których Polacy mają osiągnięcia już niezbyt ... i cisza o tym w sportowych wiadomościach.


Może dlatego, że w piłkę nożną można teoretycznie grać nawet na betonowym podwórku a konno jeździć to już nie zupełnie.
Nie dziwi mnie niska popularność takiej dyscypliny, czy powożenia- po prostu mało kto ma nawet szansę liznąć temat. Z tej samej przyczyny, nie dziwi mnie największa popularność skoków. Nawet tłusty Kowlaski na kanapie jak ogląda relacje to wie o co chodzi - zrzucił, nie zrzucił.

A dla polskiej drużyny oczywiście gratulacje.
Ze strony PZJ info odnośnie ME w Most: LINK


skracaj linki!  🤬
Bardzo fajna wiadomość. Aż się wzruszyłam. To była trudna trasa podobno? Tym bardziej cieszy sukces.  😅
taa, nu super porównanie. Rajdy rangi ME i to jeszcze kat. open podkategoria senior pow. 33 lat ( 😲) do skoków na  IO


Chcę przypomnieć, że IO w 1980 roku  w Moskwie były bojkotowane. Nie uczestniczyły w nich USA, Niemcy Zachodnie, Kanada  i kilkadziesiąt innych krajów. W klasyfikacji medalowej Polska była druga, za ZSRR. Medale zdobyły też reprezentacje Włoch, Austrii, Bułgarii, Meksyku i Rumuni. Żaden z tych krajów nie zdobył medalu w olimpiadach poprzedniej i następnej (w Montrealu 1976, w Los Angeles 1984).
Każdy sukces cieszy. Moze to juz jest ten kamyk który poruszy lawinę
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 września 2013 14:40
Moze to juz jest ten kamyk który poruszy lawinę



Jakby to niby miało wyglądać? Ta lawina?

Rajdy nie są widowiskowe i nie są medialne i wątpię, że kiedykolwiek ktokolwiek się nimi zainteresuje biznesowo. Przynajmniej, jeśli dalej będą rozgrywane w takiej formule.
zduśka, no tak jakoś wyszło, że byłam 🙂 szkoda, że nie jako zawodnik, ale może kiedyś, hehe  🏇
Rajdy nie są tak skomplikowane dla przeciętnego widza tak jak np. ujeżdżenie. Najgorsze jest to, że rozciągają się bardzo w czasie, zawodnicy są właściwie cały czas na trasie, na bramkach pojawiają się na chwilę, a oglądanie odpoczynków koni nie jest też szczególnie emocjonujące. Inaczej sprawa wygląda jak ktoś się już w rajdy "wkręci" 🙂
Strzyga, o ile mi wiadomo, w rajdach są pieniądze pochodzące z Bliskiego Wschodu. Są w Europie ludzie, którzy zajmują się profesjonalnie rajdami i żyją z tego. Nie można powiedzieć, że nikt się nie interesuje rajdami od strony biznesowej 🙂

Jeszcze jeden film z Mostu, tym razem w wykonaniu francuskiej ekipy:


A już w ten weekend w KJ Champion w Ciosnach (łódzkie) odbędą się MPMK w rajdach.
Natomiast w pierwszy weekend października w KJ Lewada w Zakrzowie rozegrane zostaną zawody międzynarodowe i Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 120 km.
[quote="endurance.pl"]Jak dotąd federacje m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Czech, Litwy, Estoni oraz Niemiec zapowiedziały przyjazd swoich reprezentantów.[/quote]
Zapowiada się ciekawie 🙂 Zapraszam na obie imprezy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 września 2013 12:17
iza90, ależ ja wiem o Bliskim Wschodzi. Chodzi mi o to, że rajdy miałby być nagle dofinansowywane i miały by mieć rzesze sponsorów.
Fajny ten filmik.  😍
Ja lubię to rajdowe zamieszanie. Wzruszyłam się. W tej dyscyplinie, da mnie, każdy startujący jest zwycięzcą.
Dofinansowanie i sponsorzy się nie pojawią, bo to mało telewizyjna impreza. Jedyna szansa dla rajdów to uznanie ich jako głównej próby selekcyjnej dla konie arabskich i w Polsce rodzimych małopolaków. Mówię o uznaniu przez hodowców, jako cenionej formie podnoszenia jakości a nie przymusach wynikających z przepisów. Inaczej mówiąc marzenia, marzenia i jeszcze raz marzenia.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 września 2013 05:27
Co do zaprzęgów: toż one bardzo medialne są! I próba ujeżdżeniowa, i "bramki" że o crosie nie wspomnę. Więc ludzie by się pewnie zainteresowali gdyby media się zainteresowały. Co do moźliwości uprawiania - ta, a skoki narciarskie to każdy i wszędzie może :/. Żal że media nie promują dyscyplin w których odnosimy sukcesy a gruba kasa idzie na reprezentację która z łaski wygrywa z San Marino :/. Wszystkich medali oczywiście gratuluję 🙂😉.
Piłka nożna to jedno, wiadomo, na całym świecie, wszędzie pokazywana i grube pieniądze się przewijają. Ale już np. biegi narciarskie, w sumie też mało ciekawa dyscyplina, wyścig jak każdy inny. Do niedawna mało kto wiedział na czym polega. Ale jak już Justyna kowalczyk wygrywa, to się media zainteresowały i sporo ludzi siedzi przed ekranami śledząc wyniki Justyny na żywo. Tylko trzeba, żeby się media zainteresowały.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 września 2013 07:48
Tak to można wymieniać sporo dyscyplin np. kolarstwo szosowe, F1 (dla mnie nudy 😉 jeżdżą w kółko i zatruwają powietrze). Ja bym chciała chociaż w wiadomościach sportowych usłyszeć zdanie, że Polska wygrała coś tam na takich i takich zawodach. Nawet bez reportażu.
Dokładnie - szkoda, że taki sukces został przemilczany. Dyscyplina mało medialna, to fakt, ale ja ją uwielbiam  😍
Brawo Kamila!
mało medialna i mało popularna a w sumie w wydaniu amatorskim mozna ją uprawiać w każdym wieku i na każdym koniu, to dyscyplina która moze połączyć i klasyków i "kowbojów" i "przebierańców", bo na powożenie nawet amatorskie trzeba mieć wiecej funduszy. Może sukcesy naszych rajdowców spowoduja większą popularność tej dyscypliny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się