Kącik T.R.E.C.

Zakładam kącik z nadzieją na informacje od uprawiających tę dyscyplinę.  :kwiatek:
Stare Żukowice i WRTC Furioso znów wnoszą coś nowego do jeździectwa. Kiedyś west, dziś T.R.E.C.
http://gtj.pttk.pl/treck.html
MP już za pasem. Ja sobie zerkam zza płotu z wielką życzliwością. Czy mamy na forum kogoś, kto nam więcej napisze?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 września 2013 09:50
Tania, a kto może brać udział w szkoleniu? Bo to jasno nie wynika z opisu 🙂
Ja nie wiem. Ja tylko widzę co weekend ludzi, którzy fantastycznie się bawią z końmi.
Poczekajmy, może się zjawi jakiś ekspert w kąciku.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 września 2013 09:53
No 🙂 Bo ciekawa propozycja. Chętnie wzięłabym udział w szkoleniu, ale nie wiem, czy się kwalifikuję.
A co się kryje pod tym skrótem? Bo nie mogę rozszyfrować.
To może spytaj tu:
https://www.facebook.com/WRTCFurioso?fref=ts
Są przeróżne konie. Chyba każdy się nadaje. A ludzie się znakomicie bawią. No i nas odwiedziłabyś. Dosłownie dwa kroki.
Jest tor przeszkód. Treser na początku się ucieszył, że to mega bankiet do WKKW.  😉 A to trecowe coś.

Julie:

What is Le TREC?:


Le TREC is a three phase event that tests the obedience and training of the horse, along with the riding skill, knowledge and trail sense of the rider. During each phase, different skills will be tested. Le TREC has its roots in France as a way to test equestrian trail guides. It is now a sport that is rapidly gaining popularity and combines elements of competitive trail riding, trail classes, equitation and competitive mounted orienteering.

link?
Takie coś, co Ty uprawiałaś z wampirami.
Tania, Nie mam fejsbuka. 🙂 Bardzo chętnie bym was odwiedziła, ale o co chodzi z tym TREC-kiem czymkolwiek jest, to nie rozumim. 😉

<edit> Już widzę, że coś z rajdami... ale jak więc może się odbywać u was za płotem...?  😲
Z tego co ja widzę, to jest rodzaj zawodów w terenie. Są przeszkody. I jakoś jest to oceniane.

1.W dniach  5-6 października 2013 r. w WRTC „FURIOSO” w Starych Żukowicach

k/ Tarnowa odbędą się I Mistrzostwa Polski w konkurencji TREC PTTK.
2.Zawody składają się z trzech faz:

POR (bieg na orientację),                                                                                                         MA (kontrola tempa),                                                                                                              PTV (próba terenowa)
3.Zawody zostaną rozegrane według regulaminu TREC PTTK,  będącego do wglądu w ośrodku organizującym zawody lub na stronie www.gtj.pttk..pl w zakładce TREC ([[a]]http://gtj.pttk.pl/files/2013%20trec%20pttk%20regulamin.pdf[[a]] przeszkody pod linkiem [[a]]http://gtj.pttk.pl/files/TREC%20PTTK%202013PRZESZKODY.pdf[[a]]
Acha.
Techniques de Randonnée Equestre de Compétition, czyli Wszechstronny Konkurs
Konia Turystycznego.
Koń turystyczny...Ciekawe. 🙂

Przeszkody też interesujące.

1. Niskie gałęzie
2. Skarpa
3. Prowadzenie konia w ręce
4. Korytarz
5. Sprowadzenie konia z zeskokiem
6. Zeskok przejechany na koniu
7. Wprowadzenie konia z wyskokiem
8. Wyskok przejechany na koniu
9. Dolina
10. Sprowadzenie konia po schodach
11. Zejście ze schodów przejechane na koniu
12. Wprowadzenie konia po schodach
13. Wyjście po schodach przejechane na koniu
14. Przeskok przez rów prowadząc konia
15. Przeskok przez rów na koniu
16. Przekraczanie wody
17. Żywopłot
18. Nieruchomość
19. Nieruchomość w siodle
20.Prowadzenie konia po literze „S”
21. Przejazd na koniu po literze „S”
22. Dosiadanie konia
23. Szereg (Cross)
24. Prowadzenie Konia przez mostek
25. Mostek przejechany na koniu
26. Wprowadzenie konia na pochyłość
27. Wjazd na pochyłość
28. Sprowadzenie konia z pochyłości
29. Zjazd z pochyłości
30. Bramka
31. Cofanie
32. Slalom
33. Kłoda
34. Przeprowadzenie konia przez kłodę
35. Wprowadzenie konia do przyczepy


Ciekawe co się kryje pod pojęciem "Szereg (Cross)" jakie to wysokości... i "Bramka" - czyżby otworzenie i zamknięcie z konia...?
Mnie tam urzekło, że się POD przeszkodą przejeżdża. Tresera przeciwnie.  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 września 2013 10:19
Ciekawe. Mi się podoba. Takie zawody bez nadęcia 🙂
Bez zadęcia ale z pozytywnymi emocjami. No i można zobaczyć jak u nas na wsi jest ładnie. Płaskowyż Tarnowski. Mało znany.
Cicho, spokojnie. Dobry dojazd.
Bramka to chyba taka:
(z FB)
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 września 2013 11:05
To jest chyba popularna dyscyplina w Stanach. Gdzieś mi się coś o uszy obiło. 👀
W którejś "końskiej" gazecie coś kiedyś o tym było. Nie pamiętam teraz, w której, ale może później poszukam. Pamiętam, że jak czytałam, to bardzo mi się to spodobało  🙂
takie podróżowanie, ścieżka huculska dla starszaków i większych koni? fajne! idealna dyscyplina dla zagorzałych terenowców, którzy tylko chcą podróżować i mieć fun zamiast żmudnego rzeźbienia! kibicuję i żałuję, że rozwija się tak daleko od nas! 😅
takie podróżowanie, ścieżka huculska dla starszaków i większych koni? fajne! idealna dyscyplina dla zagorzałych terenowców, którzy tylko chcą podróżować i mieć fun zamiast żmudnego rzeźbienia! kibicuję i żałuję, że rozwija się tak daleko od nas! 😅


no właśnie - moje pierwsze skojarzenie - ścieżka huculska dostępna również dla dużych koni  😅 świetny pomysł, takich konkursów dla zabawy i samej radości z posiadania konia bardzo brakuje !!!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 września 2013 12:18
a jeśli się nie mylę, ma jeszcze jedną zaletę - jest niezależne od PZJ 😀
wlasnie tez o tym slyszalam, chwala ludzie przez to ze nie nalezy do PZJ 😀 wydaje sie fajne, cos a'la sciezka huculska 😉
Tutaj zdjęcia z zawodów w Nielepicach http://tiny.pl/qhc2f
No no no... fajnie to wygląda, w sensie pomysłu na dyscyplinę, którą można uprawiać "for fun".
Tylko ten srokacz na początku galerii zdjęć niezbyt fajnie wygląda ze wszystkimi żebrami na wierzchu i się do jakichkolwiek zawodów nadaje... i dopasowanie sprzętu co poniektórych pozostawia wiele do życzenia... ale dyscyplina fajna! 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2013 15:51
[quote author=Isabelle link=topic=92501.msg1883412#msg1883412 date=1380020095]
takie podróżowanie, ścieżka huculska dla starszaków i większych koni? fajne! idealna dyscyplina dla zagorzałych terenowców, którzy tylko chcą podróżować i mieć fun zamiast żmudnego rzeźbienia! kibicuję i żałuję, że rozwija się tak daleko od nas! 😅


no właśnie - moje pierwsze skojarzenie - ścieżka huculska dostępna również dla dużych koni  😅 świetny pomysł, takich konkursów dla zabawy i samej radości z posiadania konia bardzo brakuje !!!
[/quote]
Dokładnie takie samo mam skojarzenie - ścieżka huculska nie tylko dla hucułów. Fajnie, że powstała taka inicjatywa. Jak byłam mniejsza, to marzyło mi się wziąć udział w ścieżce huculskiej, jednak to wcale nie było takie proste i marzenie gdzieś umarło. Teraz się pojawia iskierka nadziei, że może jednak kiedyś się jeszcze spełni  😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 września 2013 16:05
T.R.E.C to świetna sprawa i tak jak ktoś już napisał to coś ala ścieżka huculska tylko dla każdego
W zawody wliczają się 3 fazy
pierwsza POR czyli najprościej ujmując rajd. Zawodnicy są wypuszczani w parach, trójkach itp, zależy od organizatora. Oczywiście osoba niepełnoletnie musi być w grupie z osobą pełnoletnią.
Następną fazą jest MA czyli kontrola tępa. Najwolniejszy galop i najszybszy stęp.
No a na koniec faza PTV czyli taka ścieżka huculska.

No i oczywiście niezależna od pzj. A każdym zawodom towarzyszy miła atmosfera i nie zdarzają się osoby pod tytułem "to ja muszę wygrać, inni mnie nie obchodzą"

My z Nielepic będziemy się wybierać właśnie do Pana Jarmuły, zaś 12-13 października odbywa się T.R.E.C u nas.



Ciekawe co się kryje pod pojęciem "Szereg (Cross)" jakie to wysokości... i "Bramka" - czyżby otworzenie i zamknięcie z konia...?



Szeregi mają różne wysokości i są dopasowanie w miarę do możliwości koni. Nikt nie postawi 130 jeśli mamy konie takie jak hucuły i duże konie.
Tu z daleka widać taki szereg np.

A bramka taka jak na ścieżkach, otworzyć, przejechać i zamknąć. Tylko pojawia się pewna trudność, że bramka, zamykana jest na sznurek i jeśli złapiemy sznurek lewą ręką nie można go przełożyć do prawej ani puścić.

jak widać są różne sposoby na to by to wykonać  😉

a tutaj jeszcze przejazd pod patykami

Małe konie mają na tej przeszkodzie ten plus, że patyki muszą być już nie pamiętam dokładnie ale chyba coś koło 50cm powyżej kłębu dużego konia.
I tu jeszcze kilka przykładowych przeszkód

S


"nieruchomość"


cofanie


rów z wodą
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 września 2013 20:30
Znajoma interesuje się tym tematem i nas również do tego namawiała. Trochę poczytałam i zabawa wydaje się fajna, tym bardziej, że nasze kurduple również mogłyby się tam bez problemu pojawić. W tym roku bawiliśmy się wyłącznie w ścieżki huculskie, ale być może za rok zainteresujemy się tym.
Od 5lat w ostatni weekend sierpnia w Rancho Overo organizowany jest Sudecki Spęd koni. Jedna z dyscyplin to Ranch Trail- czyli wersja okrojona T.R.E.C (ścieżka huculska). Są bramki, folia, kładka, opona, przejazd między drągami, slalom etc.
W tym roku miałam okazję brać udział w prawdziwych "zawodach" T.R.E.C. Zabawa była niezła 😉 3baby puszczone na Pustynię (miejsce zawodów to Pustynie Błędowska) z mapą- efekt, to 3zgubione baby 😂 Postanowiłam też zmienić konia (bo po co brać takiego, co zna wszystkie przeszkody??) na 5-letnią hc/oo. Efekt był piorunujący a moja kucka została okrzyknięta "najbardziej rozwydrzonym bachorem" 😵 Prawda jest taka, że klimat zależy od startujących i oraganizatorów😉
Kastorkowa, swietne zdjecia, widac, ze super zabawa. a konik przygotowany 🙂
ja bym pojechala cos takiego z wielka przyjemnoscia!
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
25 września 2013 16:02
też bym pojechała, niech tylko buniasty zdrowieje 🙂
A mi bardzo to się podoba. Od nas ze stajni dziewczyny jeżdżą na Pustynne Miraże. Tam też były zawody z elementami T.R.E.C
cargo w takim razie miałyśmy okazję się poznać z dziewczynami od Ciebie ze stajni 😉
kasik a pewnie tak, tylko w tym roku nie jechały.

Dla mnie te przeszkody są jakby odzwierciedleniem, rzeczy które w normalnej codziennej pracy (np. na pastwiskach) lub przy pokonywaniu dużych odległości na farmach trzeba normalnie wykonać...  🙄
ushia   It's a kind o'magic
28 września 2013 21:28
fajne 🙂
tylko mega nieuczciwy jest przejazd pod tymi samymi patykami dla duzych i malych koni 😉 - moj rudy ma 170 + 50cm zapasu, to na hucku nawet sie schylac nie trzeba  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się