I Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia

Ktoś w końcu odważył się zorganizować zawody dla ludzi którzy nie używają ogłowia . http://torpartynice.pl/aktualnosci/i-mistrzostwa-kraju-w-jezdzie-bez-oglowia/

Co o tym sądzicie , kto się wybiera ?  Ja z czystej ciekawości pojadę zobaczyć  😀 

Zawody odbędą się 26 i 27 kwietnia 2014 r. na wrocławskich Partynicach w dyscyplinach: skoki, ujeżdżenie i niektóre konkurencje western.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 października 2013 22:43
Myślę że wszystkie czołowe miejsca pozgarniają naturalni. 😎
Ja jestem ciekawa jaki program przygotują organizatorzy . Jestem ciekawa bardziej samych zawodów ujeżdżeniowych .


edit. akurat tego konia ze zdjęcia widziałam już w akcji , uciekł facetowi na występie  😁 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 października 2013 22:54
a jaki wqrwiony na tym zdjęciu
nie ma puli nagród i warunków mistrzostw... poza tym ideologia dosyć szemrana- co ma wspólnego szacunek do konia, z jazdą na ogłowiu lub bez? 🤔wirek:
wrotki wszystko będzie niebawem , liczę ,że weźmiesz udział w skokach , wygraną masz gwarantowaną i pierwszego kibica  🏇 
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 października 2013 23:13
a ja się zastanawiam kto pokaże konia zebranego/podstawionego  🏇

bo w sumie przecież do tego dążymy "na kontakcie'  👀 a kontakt ma swoje podstawy choćby fizyczne (dla konia) i komfortowe (dla jeźdźca)
(miły dla oka obrazek pomijam 😉 )
nie jestem fanatyczką używania/nie używania wędzideł, ale chyba zarezerwuje sobie taką wycieczkę, żeby zobaczyć tą perfekcję, do której jeździectwo teoretycznie dąży  🤣

no bo w końcu taki a nie inny sposób jazdy ma swój cel prawda? a koń zebrany też może być wyluzowany? 👀
dobijcie mnie jeśli się mylę...  😵
wrotki wszystko będzie niebawem , liczę ,że weźmiesz udział w skokach , wygraną masz gwarantowaną i pierwszego kibica  🏇 
bez przesady, nikt w sporcie nie ma gwarancji na zwycięstwo. co do kibicowania, to bardzo miło, ale i tak bym wysłał delegatkę 😉
do Wrocławia jest jednak parę kilometrów i po szansę wygrania 5zł, to tak umiarkowanie chce sie jechać...
a ja się zastanawiam kto pokaże konia zebranego/podstawionego  🏇
na parkurze, to zawsze na ostatniej fuli przed odbiciem. co do czworoboków, to niech się pingwiny tłumaczą, bo ja bym się nie zapisywał bez ogłowia do programów ujeżeniowych gdzie są ruchy zebrane- robocze, pośrednie proszę bardzo, zebranych bym nie ryzykował.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 października 2013 23:32
wrotki lubię to!  👍 
czekam niecierpliwie na efekty! 😉
a koń na zdjęciu ma linke na szyi? (kordeo?)
po obejrzeniu jakis naturalsów, wrotka 😉 i trenerki, postanowiłam spróbować. kon klasyczny, troche westowy (czasem organizuje warsztaty to i poćwicze -co i tyle co się do klasyki bardzo przydaje).
po zdjęciu oglowia chodził kurde normalnie (w sensie kierowania i tempa). na kordeo zupełnie już.
trenerki (westowy) nawet podstawiony.
to nie takie trudne i magiczne jak to naturalsi przedstawiają. jeśli mój zaniedbany treningowo może, to każdy zrobiony poprawnie też  może...nawet i wystartować

ciekawe jakie będą wymagania (w sense trudności przejazdów)
majek   zwykle sobie żartuję
16 października 2013 01:43
Do wygrania będzie ogłowie....
munsztukowe 🙂😉)
Można rozwinąć pomysł :

Na przykład o jazdę tyłem.  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 października 2013 06:57
Dla mnie te zawody miały by o tyle sens gdyby konie startujące nigdy w zyciu nie miałyby żadnego kiełzna na sobie.  Zarówno wędzidłowego jak i bezwędzidłowego.   A tak? Mam wrażenie ze to raczej zabawa z myślą przewodnią który konik ma lepsze odruchy warunkowe wyklepane kupę czasu na np. ścięgierzu, podparte dodatkowymi pomocami. Potem ściągamy rząd i nagle mamy magicznego konia który robi pod nami cuda wianki bez kontaktu na pysku. Łot mi wielki natural.  🤔

Cytuję: sposób jazdy udowadnia, że z końmi można porozumiewać się bez stosowania przemocy i narzędzi przymusu.
W tym konkretnym przypadku, na tych konkretnych zawodch nie byłabym tego taka pewna,  ale myśl przewodnia bardzo piękna.


Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 października 2013 07:00
Wrotki,nie jedziemy?moge korespondencyjnie?wysle filmik 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
16 października 2013 07:31
"Organizatorzy: Wojciech Mickunas"

I wszystko jasne  🤣
,, a ja się zastanawiam kto pokaże konia zebranego/podstawionego 

bo w sumie przecież do tego dążymy "na kontakcie'  a kontakt ma swoje podstawy choćby fizyczne (dla konia) ,,

hmmm , czyli według co niektórych , żeby dobrać się do dupy trzeba zacząć od pyska ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 października 2013 07:54
(...), żeby dobrać się do dupy trzeba zacząć od pyska ?


blucha
  😁 tym oto sposobem sprawiaś że moja środa stała się weselsza  😁
Co do jazdy bez ogłowia , nie da się nauczyć konia czy jeźdzca jazdy bez osprzętu , najpierw trzeba przejść całą procedurę a potem można pomału rezygnować z osprzętu .

Dając przykład , zwykły osioł nie pojedzie autem , ale dobry kierowca poradzi sobie nawet bez hamulców czy biegów , tak samo jest z koniem , trening i jeszcze raz trening .

Moim zdaniem bardzo fajny pomysł , niech się wykażą osoby które miały wieczne ale ! pojadę z czystej ciekawości .

wrotki liczę że pojedziesz , już się dorzucę do pierwszego miejsca  😁 
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 października 2013 09:39
Ja chętnie pojadę zobaczyć 🙂

P.S. Nie róbcie z tego wątku przepychania, czy naturalsi, czy nie, czy koń zebrany czy nie. Jest wątek o naturalsach, klasykach, po co powtarzać to samo tu? Kto chce, pojedzie, kto nie - zostanie w domu. Ja uważam, że impreza może być ciekawa 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2013 10:11
Być może jesteśmy na początku drogi do zastąpienia tradycyjnych ogłowi i kiełznań innymi środkami pozwalającymi na porozumienie i panowanie nad koniem oraz wyeliminowania niepotrzebnego bólu zadawanego tym zwierzętom.

No gratulacje Panie Trenerze który Radzisz. Wspaniale wręcz. Robić ludziom wodę z mózgu. Co za zakłamani hipokryci.
Mnie też się nie podoba ten konfrontacyjny komentarz. Zawody być może ciekawe, gdyby konie były zajeżdżane "na golasa". I nigdy nie miały kiełzna w pysku. Jeśli jest inaczej to, tak jak tu pisano. Każdy potrafi zdjąć i pojechać.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 października 2013 10:32
Co do jazdy bez ogłowia , nie da się nauczyć konia czy jeźdzca jazdy bez osprzętu , najpierw trzeba przejść całą procedurę a potem można pomału rezygnować z osprzętu .


Alexandеr Nevzorov pokazał że się jednak da.

Tania oooo to to to.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2013 10:33
To niech sobie Alexander Nevzorov na te zawody przyjedzie. Uuuups... zapomniałam.. Nevzorov uważa wszelkie zawody za totalne złoi dręczenie koni.
Robić ludziom wodę z mózgu. Co za zakłamani hipokryci.


Nie żadna woda z mózgu, tylko najzwyklejszy w świecie  [url=
]chuit maketingo

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 października 2013 10:40
ElaPe   Nie komentuje, jego opinii, jego założeń. Ale to, że pokazał, iż da się bez ogłowia zrobić konia. Na samym cordeo. I to elementy z wyższej szkoły jazdy.


edit: I na takie zawody chętnie bym pojechała bo to ma już jakiś głębszy sens. Jacyś zapaleńcy robią konie od samego początku bez niczego. Następnie organizują zawody. No cóż ciekawe, niespotykane. A tak?  trenują konie na kiełznie rok, dwa. Konie wyuczone- sciągają im rząd i akcja propagopwania jazdy bez ogłowia. To się troche mija z celem.
Dava   kiss kiss bang bang
16 października 2013 10:45
ElaPe   Nie komentuje, jego opinii, jego założeń. Ale to, że pokazał, iż da się bez ogłowia zrobić konia. Na samym cordeo. I to elementy z wyższej szkoły jazdy.



Pokazał również, że aby to osiągnąć separuje konie, nie wypuszcza na padok w grupie, zamyka w boksach i ćwiczy na hali. Czyli dokładnie to co każdy sportowiec, tylko nie używa (tak przynajmniej się reklamuje  😁 ) ogłowia  🤣
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 października 2013 10:46
tak to prawda... fajne to to nie jest. Dlatego mam do całości szkolenia mieszane uczucia.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2013 10:47
ElaPe   Nie komentuje, jego opinii, jego założeń. Ale to, że pokazał, iż da się bez ogłowia zrobić konia. Na samym cordeo. I to elementy z wyższej szkoły jazdy.



Rozumiem że znasz dokładnie jego system szkolenia koni od oseska po w pełni wyszkolonego konia. I możesz zaświadczyć i dać słowo harcerza, że nigdy przenigdy konie szkolone przez Nevzorowa nie miały na łbach ogłowi ani wędzideł. ❓

Pomijając też drażliwą kwestię sposobu szkolenia pana N. nie da się pominąć faktu że nie każdy koniarz  posiada predyspozycje na zostanie Nevzorovem II, III, IV ...itd.
ElaPe   Nie komentuje, jego opinii, jego założeń. Ale to, że pokazał, iż da się bez ogłowia zrobić konia. Na samym cordeo. I to elementy z wyższej szkoły jazdy.

A pokazywał ten proces na żywo regularnie w czyjejś stajni? Bo z tego co wiem, to głównie filmiki (świetne, zgadzam się) w internecie, na których można mówić co się chce niezależnie co się robi w domu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się