koniarze z opolszczyzny-łączmy się!

ewamloda,
W Jakubowicach swój ośrodek jeździecki buduje pan Osadkowski. Założył też klub sportowy, którego barwy na początku reprezentowali jedynie Piotrek Morsztyn i jego żona Monika oraz Agnieszka Olszewska. Teraz na listach startowych pojawia się coraz więcej zawodników w barwach tego klubu.
Osadkowski jest sposorem Morsztynów, ale oni konie trzymają u siebie (bodajże Kaszyce w okolicach Milicza). Na miejscu jest Agnieszka i ona jest kimś w rodzaju kierownika stajni.
Byłam tam w czerwcu. Powiedziano mi, że pensjonatu nie prowadzą, za to można pojeździć rekreacyjnie.
Plany mają ciekawe, pieniądze też, więc tylko przyklasnąć i czekać, co z tego się urodzi.
ibmoz w gazetce powiatowej wyczytałam krótką notatkę na temat JAKUBUSA  i tego jakie ambitne mają plany odnośnie budowy ośrodka, w którym mają się odbywać zawody o randze nawet międzynarodowej. Ciekawe, czy towarzyskie też zorganizują- to będziemy mieli blisko🙂- tylko trzeba pomyśleć o barwach klubu GROMU🙂 - GROM GIERAŁCICIE ! 😅
Szukam noclegu w miejscowości Brzeg, z kotami. Wiecie coś?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 lutego 2013 13:21
Hmmm mogę podrzucić kilka hoteli, ale nie wiem, czy da rade z kotami:

http://www.hotelarte.pl/

http://hotel-romeo.pl/kontakt.php

http://www.piast.strefa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=53&lang=pl

A tu cała lista: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,hotele,brzeg,60.html

Ja niestety nie z Brzegu, więc dokładniej nie pomogę.

znalazłam takie:

http://villa-viktoria.dobrynocleg.pl/

mam nadzieję, że będe mogła polecić. Na koty się zgodzili  😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 lutego 2013 17:42
Hehe no widzisz, kto szuka, ten znajdzie 🙂
Dziewczyny, kojarzycie może stajnię przy trasie 45, między Opolem a Krapkowicami? Z drogi widać duży padok, kilka mniejszych z paśnikami, z tyłu drugi, stajnia drewniana, jakieś wiaty, wszystko wygląda na raczej nowe. Zimą widywałam zaderkowane konie na dworze, przy pełnych paśnikach. Ogół wygląda na pierwszy rzut oka super.
Przykro mi, ale to nie moje regiony, nie pomogę.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 maja 2013 06:36
Forkate, kojarzę stajnię, ale nie byłam tam więc nie pomogę.
Dziewczyny, kojarzycie może stajnię przy trasie 45, między Opolem a Krapkowicami? Z drogi widać duży padok, kilka mniejszych z paśnikami, z tyłu drugi, stajnia drewniana, jakieś wiaty, wszystko wygląda na raczej nowe. Zimą widywałam zaderkowane konie na dworze, przy pełnych paśnikach. Ogół wygląda na pierwszy rzut oka super.

Jeżeli myślimy o tej samej stajni to ja chyba wiem o co chodzi. Z tego co wiem nie biorą koni do pensjonatu, mają tylko swoje - ale może coś się zmieniło, więc warto zapytać. Właścicielka jest lekko zakręcona ale raczej pozytywnie. Mimo to większość ludzi odbiera ją jako trudną we współżyciu. Jest zatwardziałym naturalsem więc jeśli to nie Twoje klimaty to możesz sobie odpuścić, bo u niej wszystko co nie jest z tego podwórka to zuuuo. A jest naprawdę skrajna. O konie na pewno bardzo dba, ma na to kasę.
"UWAGA!!!
Pytanie do amatorów jeździectwa
Jest szansa na zorganizowanie amatorskich zawodów konnych nieopodal mojej wioski Dajcie znać czy ktoś był by chętny na start. Jeśli chodzi o konkurencje to możemy to ustalić między sobą. Myślę, że skoki będą podstawą, jakieś zręcznościowe tak dla zabawy. Preferowani jeźdźcy, którzy nie biorą jeszcze udziału w zawodach na co dzień. Jeśli chodzi o termin to podam w ciągu paru dni.
Czekam na info od chętnych "

Kumpela ma ambitne plany więc postanowiłam rozpropagować ! Prawdopodobnym terminem jest  początek sierpnia. Piszcie, jakie konkurencje najbardziej Was interesują, może ma ktoś do pożyczenia przeszkody jakoweś? Ja się wybieram, pod warunkiem, że Gruby ozdrowieje nareszcie. 🤔

tel  518 488 387
Dla posiadających konto na fejsie:

https://www.facebook.com/dorena26
regina, nieopodal Twojej wioski to znaczy gdzie?
Niedaleko wioski koleżanki, która to chce organizować - faktycznie trochę mało precyzyjnie to napisałam - to był z niej (znaczy z koleżanki) cytat 😉
Wszystko wskazuje na to, że impreza się odbędzie ( o ile) w Starych Budkowicach. Zależy to min od ilości chętnych. Najlepiej kontaktować się z Nią przez face b.
Z serii pytań nietypowych i niekońskich- czy miała któraś z Was do czynienia ze szpitalem ginekologicznym w Opolu przy ul. Reymonta, a szczególnie z oddziałem, gdzie przeprowadza się zabiegi/operacje?
Może być na PW.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 lipca 2013 18:18
Mistral, ja miałam, właśnie rodziłam tam dwa tygodnie temu.
nigdy więcej się tam nie chce pojawiać.
Chociaż personel bardzo miły, do rany przyłóż.
OT,
opolanka, gratulacje! Przy okazji, przejeżdżałam dzisiaj koło Twojej stajni w Brynicy.
Opolanka a co się stało?
BTW: gratuluję również 😉  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 lipca 2013 16:26
ibmoz, ja się muszę tam wybrać, ale jakoś nie ma kiedy 😉

Mistral, ogólnie za bardzo mnie znieczulili 😉 trochę ich poniosło (zbyt wysoko). Mam nadzieję, że tam już nigdy nie wrócę.
Opolanka no to faktycznie nieźle Cię załatwili. Brzmi to niezbyt zachęcająco 😉
A lekarzy jak odebrałaś? Podobno są tam rotacje i wymieniają się oddziałami (położniczy-ginekologia),więc duże prawdopodobieństwo, że natrafiłabym na tych z położniczego.
Kurczę, trochę się obawiam tego szpitala, bo krąży o nim wiele niezbyt pochlebnych opinii. Najprawdopodobniej tam zostanę skierowana na zabieg, gdyż lepszej alternatywy nie mam, jeśli nie chcę czekać w półrocznych kolejkach.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 lipca 2013 10:03
Mistral, ogólnie personel bardzo miły i pomocny. Bardzo sympatyczni ludzie. W szpitalu czysto. Tyle mogę powiedzieć 🙂
Opolanka w takim razie dzięki za odpowiedzi 🙂
Będzie, co będzie. Na zmartwienia przyjdzie czas, jak już będę miała ustalony konkretny termin.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 lipca 2013 16:10
Powodzenia i pilnuj się 🙂
[b]opolanka[/] trzymasz konia w Brynicy?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 lipca 2013 09:50
Tak 🙂 A dlaczego pytasz?
a u kogo? bo ja tez swojego trzymam w brynicy😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 lipca 2013 11:15
Ja trzymam go w JT Brynica u Sebastiana i Natalii. A Ty? 🙂
u Woźnicy, na przeciwko stajni Pawła Zdanowicza, nie wiem czy kojarzysz😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 lipca 2013 13:00
Oj nie kojarze, wiem, że w Brynicy jest wiecej stajni ale w sumie nie odwiedzałam pozostałych.
Brynica to pod - opolskie zagłębie końskie.  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 lipca 2013 09:15
No to prawda 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się