koniarze z opolszczyzny-łączmy się!

jest może jakaś stajnia z halą  w okolicy Nysy ??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 lipca 2013 20:40
Wydaje mi się, że nie ma. Najbliższa jest w Prudniku. W ogóle na Opolszczyźnie stajni z halą jak na lekarstwo...

znalazłam stajnię w Mańkowicach i niby tam jest hala.... ktoś coś wie o tej stajni ??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 lipca 2013 21:09
ganja, mogę jedynie podrzucić stronę internetową http://www.antoniowka.masternet.pl/viewpage.php?page_id=7 i popytac koleżankę, która w stajni bywa. Ja osobiście tam nie byłam.
Na stronie o hali nie ma ani slowa.
ok..będę wdzięczna za jakieś info 😉
a wgl są gdzieś w tamtej okolicy jakieś stajnie, co można potrenować ( skoki, ujeżdżenie), no i jakieś sensowne warunku dla koni...??
Ganja, z tego co się orientuję, to najbliższa stajnia z halą jest za Kłodzkiem (Kłodzka Róza) i koło Srebrnej Góry - Leszczynówka (o ile już halę oddali do użytku).
W Antoniówce, jak bywałam tam parę lat temu, to był słaby poziom jazd- taka totalna rekreacja w zastępach po kilka koni. Ja korzystałam głównie z terenów, bo szkoda mi było kasy na jazdę za ogonem po małym placyku, gdzie i tak się nic nie nauczę.
Skoki możesz potrenować w "Leszczynówce", w "Kłodzkiej Róży", ale to już dość daleko od Nysy.
Więcej stajni zaczęło ostatnio powstawać w okolicach Paczkowa, Złotego Stoku. Przeważają westowe, nastawione głównie na tereny.
ganja poleciłabym Ci fantastyczną stajnie, ale ok.80 km od Nysy więc pewnie Cie to nie kręci? 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 lipca 2013 21:13
Moonlight, a polec wszystkim 🙂
Stajnia Polna 11 w Bierdzanach 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 lipca 2013 14:04
Pierwsze słyszę. Możesz coś więcej napisać? 🙂
Pytam z ciekawości, bo stajni zmieniać nie chcę, ale zawsze to coś nowego.
stajnia niestety całkiem nieznana, odżyła dopiero w lutym tego roku i nadal mało ludzi o niej wie.
jest hala 36x36, duży plac na którym ustawiony jest mały i duży czworobok,  myjka wewnętrzna i zewnętrzna, karuzela, ogromne pastwiska. jest tam pensjonat, organizowane są obozy, możliwy jest także nocleg.

nowa strona stajni właśnie powstaje, a na ten moment podsyłam Wam tego linka:
https://www.facebook.com/Polna11?fref=ts
🙂



W Stajni Polnej pracowała moja koleżanka 🙂 Macie tam też west, prawda? 😉
westernu już nie ma, aczkolwiek stoją tam 4 AQH
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 lipca 2013 21:17
Moonlight, a ile od Opola to jest? Macie rekreacje?
25 km, rekreacja jest 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
16 sierpnia 2013 17:48
Hej, mam kilka pytań. Co prawda jest jeszcze miesiąc czasu, ale chciałabym to nieco wcześniej ogarnąć.
- czy z Nysy jeżdżą jakieś busy do Wrocławia w godzinie 21😲0? Z koleżanką ostatni znalazłyśmy o 18:30, ale 18:30-19 dopiero się koncert zaczyna. Może wy coś wiecie, jakieś busy prywatne? Może jest jakaś firma prywatna, która za niewielką opłatą mogłaby nas przewieźć do Wrocławia? Niestety zależy nam na jak najszybszym dostaniu się do Wrocławia, skąd o 23 lub 1:40 odjeżdża PolskiBus do Warszawy (ostatni, następny dopiero o 6).
- może ktoś z Was wybiera się na imprezę 14 września, na stadionie Miejskim w Nysie? Impreza zaczyna się o 14, jest koncert Horyzontu, po czym w okolicach prawdopodobnie 19 na scenę wchodzi Thomas i pewnie da tradycyjnie 1,5 godzinny koncert. I może będzie ktoś z Was wracał do Wrocławia po tej imprezie i mógłby zabrać 2 osoby? Oczywiście dorzucimy się do benzyny.
- znacie tanie noclegi w Nysie, a może ktoś miałby dwa wolne łózka, nawet w stajni, żebyśmy mogły przetrwać jakoś noc?

Z góry dziękujemy!
Bischa   TAFC Polska :)
10 września 2013 11:55
Pytanie odnośnie soboty. Jak tam u was z pogodą? Jest może ktoś z Nysy tutaj i mógłby coś więcej powiedzieć, jak warunki pogodowe? Jak zapowiadają pogodę? No i może ktoś z Nysy wie, jak jest z podłożem na stadionie miejskim, czy jeśli nie daj boże popada w ciagu następnych 2-3 dni to czy utoniemy w błocie? Powoli ogarniam graty do zabrania ze sobą i zastanawiam się nad obuwiem.

Wybiera się ktoś z was na ten festyn?
Jacie, jaki martwy temat, a tyle stajni w okolicach!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 maja 2014 20:10
budyń, widać opolskie tak zintegrowane, ze nie siedzi na forum :P
opolanka, "lubię to!"  😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 maja 2014 20:15
ibmoz, 😉
Kayra   Kucusiowy wariat :P
14 maja 2014 20:43
opolskie zapracowane :P
NISSE   Ostroznie z marzeniami, bo jeszcze się spełnią...
09 czerwca 2014 20:41
Pilnie potrzebuję namiar na dobrego weterynarza od koni z okolic gminy pokój.
Ktoś coś wie?
dr Glinka - 692 483 111.
Co prawda on jest z Praszki, ale na pewno jeździ i w rejon Pokoju (dojeżdża do Okół). W moim odczuciu całkiem przyzwoity weterynarz.

W Kup jest dr Stec - 606 279 660, 502 689 860. Jednak tego weta osobiście nie polecam.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 czerwca 2014 21:23
NISSE, najbliżej masz dr Steca w Kup (nr znajdziesz w ogólnym watku o wetach).
Zależy, co sie dzieje. Wetow trochę mamy.
edit: pisalysmy jednoczesnie. Z uslug dr Steca tez juz dawno nie korzystam.
Polecam dr Glinke 🙂
jest tu ktoś związany z KJ Ostroga w Opolu, znajacy tamtejsze konie?

prosiłabym o kontakt na pw 🙂
z góry dziękuję  :kwiatek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
10 czerwca 2014 12:52
izkadul, trzymam tam konia 😀
NISSE   Ostroznie z marzeniami, bo jeszcze się spełnią...
11 czerwca 2014 16:58
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 sierpnia 2014 21:28
A ja mam dużą prośbę do facebookowiczów! Broń Boże nie jest to żadna reklama! Bardzo proszę, aby każdy kto tylko ma chwilkę czasu pozapraszał swoich "końskich" znajomych do wydarzenia dot. zawodów w Mosznej 23-24.08 i przekazał moją prośbę dalej. Walczymy, aby zawody wreszcie się odbyły!
https://www.facebook.com/events/1443973892550557/?context=create&ref_dashboard_filter=upcoming&source=49
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się