Klacz w ciąży może się grzać?

Szukałam na wielu stronach, ale nigdzie nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, a wet niestety dzisiaj nie pracuje... Jutro i tak pewnie tam się przejdę porozmawiać, ale chciałabym już wiedzieć, czego się spodziewać.
Przejdę do sedna. Klacz rozpoczęła w listopadzie 9 miesiąc ciąży, dzisiaj rano zauważyłam, że młody ogierek, który jest jeszcze puszczany z klaczami, podgryza klacz o której mowa w tylnie nogi.... początkowo myślałam, że próbuje ją zdominować, albo po prostu się bawią, ale jak zauważyłam, że klacz napręża się, odstawia ogon i podsikuje co jakiś czas po trochu, a młody ogierek stoi przy jej grzebiecie odchylając górną wargę zorientowałam się, że klacz się grzeje... Wydaje mi sie, że to nie możliwe w tak zaawansowanej ciąży... Bardzo się martwię... 💡 💡 💡
czy ciąża jest potwierdzona usg?
U moich klaczy zdarza się wyraźna ruja przy potwierdzonych (i owocnych  😁 ) ciążach. Choć na Twoim miejscu nie ryzykowała bym, że będzie ją ogierek obskakiwać- żeby nie poroniła.
Moja klacz ma potwierdzona ciąze i grzeje się regularnie na wszelki wypadek wykluczyłam wałacha ze stada, aby nie było ryzyka, że wpadnie na pomysł skakania.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
11 listopada 2013 20:13
Oczywiście,że może. Masztalerz z Białki opowiedział mi kiedyś następująca historię: stał z ogierami na punkcie, przyjechał chłop z jklaczą, no więc puścił mu ogiera i umówił się na "trójkę" do próby. Na trzeci dzień chłop przyjeżdża, ale bez klaczy, tylko na rowerze i z flaszką w reklamówce, bo klacz tymczasem się wyźrebiła.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się