Perfekcyjny makijaż

efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2016 17:27
Do podkładu zamiast pędzla polecam Beauty blender, jest o niebo wygodniejszy i lepiej rozprowadza 😉
busch   Mad god's blessing.
21 lutego 2016 17:33
Libella, Dla mnie podstawowy zestaw to:
-pędzel do korektora pod oczy, np. taki: https://inglot.pl/pedzle-do-oczu/121-pedzel-do-makijazu-16pp
-podkład nakładam palcami
-pędzel do pudru, np. taki: https://inglot.pl/pedzle-do-twarzy/119-pedzel-do-makijazu-15bjf
-pędzel ścięty do różu, np. taki: https://inglot.pl/pedzle-do-twarzy/247-pedzel-do-makijazu-3p
-mały pędzelek ścięty do cienia do brwi: https://inglot.pl/pedzle-do-oczu/122-pedzel-do-makijazu-17tl

Pierwszy zestaw pędzli dobrałam z Sephory i wydałam wtedy miliony monet 😀. Były dobrej jakości i długo mi służyły, ale jednak one mają jakiś swój żywot wyznaczony, na przykład pędzel do pudru z Sephory po kilku latach był pościerany i zaczęły wypadać mu włosy. Nowy już kupiłam z Inglota bo był tańszy i imho jakość jest bardzo dobra, włoski mi nie wypadają, ładnie wyglądają itd. Z powyższego zestawu obecnie sephorowy ostał się tylko pędzel do korektora, a resztę już mam z Inglota, dokładnie te, które podlinkowałam 🙂
Wiem, że niestety taki zestaw bije po kieszeni ale pamiętaj, że to się kupuje na lata 🙂
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
21 lutego 2016 18:10
Libella Ja tam zawsze podlinkowuje youtuby, więc też tak dziś zrobię.


Z ostatnich nowości fajne i w niewygorowanej cenie są pędzle z Glambrush też od youtuberki. 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
21 lutego 2016 19:33
Libella, dla początkującej osoby polecam ten zestaw:

http://allegro.pl/pedzle-sunshade-minerals-15-szt-promocja-i5106347996.html

Mam dokładnie ten sam zestaw pędzli: są super miękkie (nawet po wielu myciach), włosie z nich nie wypada, nie odkształcają się, nie odklejają od trzonków. Za niewielką cenę masz praktycznie wszystkie potrzebne Ci pędzle: do pudru, do różu, do podkładu, do konturowania, grzebyk do brwi, spiralkę i pędzelek do eyelinera no i całą masę pędzli do nakładania cieni.

Podobny zestaw kupiłam mojej siostrze i też jest zadowolona 🙂
Albo mniejszy też z Sunshade
http://wizazysci.sklep.pl/product_info.php?products_id=255
Mam dokładnie ten zestaw, tylko dodali do niego pędzel do podkładu. Wg mnie idealny na początek, od dwóch lat nim operuję i się mega sprawdza.
Mam też kilka innych pędzli z tej firmy (inny zestaw) i spisują się świetnie. Mega jakość jak za taką cenę
Dzięki za wszystkie rady!
Scottie to wygląda dokładnie tak, jak potrzebuję - całkiem spoko cena i dużo pędzli, więc mogę sobie poeksperymentować 😉
Cavaletti to też fajnie wygląda, no i cena genialna!

To teraz tylko pozostaje podjąć decyzję, czy ten nieco mniejszy czy większy zestaw 😉
Nie wiem, czy to dobry wątek, ale skoro makijaż ma być "perfekcyjny", to może... Szukam makijażystki w Poznaniu, kogoś takiego kto spojrzy i będzie wiedział jak mnie pomalować, ale też żeby nie wyglądać jakby się wpadło do szafy z kosmetykami w Rossmannie.  🙂  Niby jest dużo ofert, ale tak bez sprawdzenia się boję...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 marca 2016 10:32
Czy pomadki Mac są rzeczywiście takie rewelacyjne i trwałe ? Macie może jakąś fajną paletę kolorów żeby pooglądać? Gdzie można najtaniej dostać takie pomadki?
Scottie   Cicha obserwatorka
10 marca 2016 13:02
Mac'a kupisz tylko w Mac'u, żaden inny sklep nie sprzedaje ich towaru. Ewentualnie na allegro możesz poszukać, ale bałabym się podróbek.

I tak, są tak rewelacyjne i trwałe 🙂 Ja niestety nie jestem posiadaczką, ale koleżanka z pracy ma i przez 12h nie poprawia w ogóle makijażu ust, pomimo jedzenia i picia. Jest bardzo zadowolona. Co do palety kolorów- zobacz na stronie Maca 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 marca 2016 13:25
właśnie na ich stronie ta paleta jest taka nijaka, czasami trafia się, że ktoś robi próbki na ustach lub skórze ręki i wtedy widać najlepiej jaki jest kolor chociaż każdy monitor oraz oświetlenie zmienia nieco odcień. Straszna mam ochotę na taka pomadkę, nie mam w zwyczaju poprawiać co chwilę makijażu, a taka trwała szminka byłaby chyba dobrym rozwiązaniem  😀
Po czy rozpoznać oryginalną szminkę Mac, są na allegro i w sklepach internetowych też sie trafiają no ale teraz to już nie mam pewności czy to oryginał?
Scottie   Cicha obserwatorka
10 marca 2016 13:51
O swatche Ci chodzi w takim razie 🙂 Musisz poszukać na youtube. Serio, warto tam najpierw "zadać pytanie".

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 marca 2016 13:56
🤔zczeka:

edit
czy w takim razie Douglas ma oryginalne ?
klik
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 marca 2016 08:33
Euforia_80 Douglasach ma oryginalnego MACa, spokojnie 😉 Za granicą MAC tak samo jest dostępny w ich firmowych sklepach i na stoiskach, w niektórych drogeriach/galeriach.

Różnica jest tylko taka, że MAC w Douglasie nie przyjmie Ci 6 opakowań w ramach akcji Back2MAC, a firmowy sklep tak 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 marca 2016 08:43
zamówiłam dwie pomadki w firmowym sklepie MAC  💃
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2016 11:41
Skroc link, bo rozjechal forum!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 marca 2016 12:05
Macie jakieś sprawdzone kosmetyki do konturowania twarzy? Czy w nich też jakoś dobiera się odcień-kolor?
Dobiera sie 😉 właśnie a propos pudrów do konkurowania, tez soe przymierzam, ma ktoś porównanie inglot, kobo a the balm bahama mama? Nie wiem co wybrać  👀
Scottie   Cicha obserwatorka
12 marca 2016 20:38
Nie ma porównania, ale może pomogę rozwiązać problem.

Na początku zastanów się, czy szukasz produktu wielofunkcyjnego (jeden produkt do opalania i konturowania jednocześnie) czy 4/3 w jednym (rozświetlacz, ewentualnie róż, puder do konturowania, puder do opalania twarzy). Czy będzie Ci się chciało najpierw konturować twarz "szarym" pudrem, a później dodatkowo opalać kolejnym produktem, bo to wydłuża czas zrobienia makijażu, a nie koniecznie wygląda dużo lepiej.

Kobo odrzuciłabym na samym początku, bo nie lubię produktów tej firmy 😉 Chociaż oba produkty zbierają dobre opinie na youtube. Nie wiem, czy chodzi Ci o Face Contour Mix (kremowy) czy Face Sculpting Palette (pudrowy), ale jeśli o to pierwsze, to i tak jeszcze musiałabyś dokupić coś pudrowego do konturowania, bo po przypudrowaniu zwykłym pudrem konturowanie mogłoby wyblaknąć. A co do wersji pudrowej, to dla mnie szkoda kasy, bo róż i rozświetlacz do mnie nie przemawiają i w ogóle bym ich nie używała (ale jak ktoś nie ma tego typu produktów, to spoko). Poza tym te pudry są bardzo malutkie, szybko się skończą i prawdopodobnie ciężko "umoczyć" w nim pędzel tak, żeby nie dotknąć produktu obok.

Inglot- po początkowym zachwycie jakoś cicho o nim na youtube. Sama się na niego czaiłam, ale odpuściłam na rzecz ABH (cały czas czekam, aż uzupełnią zapasy w sklepie internetowym...). W każdym razie, jeśli znajdziesz odcień wielofunkcyjny, który będzie dobrze wyglądał jako produkt do konturowania i jednoczesnego opalania twarzy (jak Bahama Mama), to moim zdaniem warto. Tani i całkiem sporo tego produktu. Na używanie 2 pudrów do jednego makijażu moim zdaniem szkoda kasy i czasu u osoby, która nie zajmuje się tym zawodowo.

Bahama Mama- mam ten puder, ale jeszcze go nie używałam i jakoś wcale mnie do niego nie ciągnie. Odcień spoko i do opalenia i do konturowania za jednym zamachem, no i więcej go w opakowaniu niż cienia Inglot, ale pieruńsko drogi 😉

Na chwilę obecną do konturowania używam... W7 Honolulu  😁 odcień podobny do Bahamy, wzorowany na Hooli Benefitu, w dodatku tani jak barszcz. Też warto na niego zwrócić uwagę, szczególnie, że dołączają do niego zajebiaszczy pędzelek, w sam raz do konturowania 🙂
Dzięki za mega wyczerpującą odpowiedź  :kwiatek: :kwiatek: Ogólnie to najbardziej bym chciała ABH, ale na dzień dzisiejszy musze się zadowolić czymś dostępnym od ręki, na ABH przyjdzie czas  😜 Ten W7 gdzieś widziałam na yt, można go kupić stacjonarnie czy tylko przez internet?  👀

z Kobo chodziło mi o ten puder, paletkę widziałam dzisiaj w filmiku maxineczki, ale mi taka niepotrzebna zupelnie.

Scottie   Cicha obserwatorka
13 marca 2016 08:34
W7 sprzedaje/sprzedawała przez chwilę Natura, ale Honolulu nigdy tam nie widziałam, chociaż warto sprawdzić. Chyba był w drogeriach Jasmin, ale to produkt, który się bardzo szybko wyprzedaje, bo jest dobry i tani 🙂
jaki puder polecacie do "opalania"? Te z Vipery nadają się? i drugie pytanie, gdzy używa się pudru brązującego to tego zwykłego, matującego już się nie kładzie? 😡
Oczywiście ze się kładzie! ! No chyba ze chcesz użyć bronzera do przypudrowania podkładu. . :p
do opalania wspaniały jest z Golden rose! Taki wypiekany
Scottie   Cicha obserwatorka
13 marca 2016 14:57
To dla przypomnienia jeszcze:
  😉
Ostatnio widziałam fajna paletkę z Rimmela - róż, bronzer i rozświetlacz w fajnych odcieniach. Zastanawiam się nad nią 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 marca 2016 20:45
Czy w Rossmanie szykują się jakieś promocje w najbliższym czasie? Musze podkład uzupełnić 🙂
Dziewczyny, potrzebuję Waszej rady w temacie podkładów 🙂 Potrzebuję czegoś na 'wielkie wyjścia' - wesela, bale, imprezy czyli czegoś, co wytrzyma w nienaruszonym stanie całą noc 🙂 Na co dzień używam Bourjois na zmianę z Irena Eris rozświetlającym czyli raczej lekkie podkłady. Czy rzeczywiście warto celować w podkłady typu Estee Lauder czy też Diorskin, czy może tańsze podkłady sprawdzają się równie dobrze ? Ma ktoś porównanie? Z góry dziękuję  :kwiatek:
z tańszych "mocnych" znam Revolon colorstay. Sama używałam Estee Lauder Double Wear i potwierdzam, że się trzyma. Dwa minusy - brak pompki i jeśli masz suchą cerę to na pewno nie będzie dla Ciebie. Zastyga i trochę przesusza. Miałam jeszcze próbkę Inglota HD i myślę, że jest godny uwagi.

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 marca 2016 13:58
vodka, ja widzę ogromną różnicę między produktami drogeryjnymi a górną półką. W moim przypadku te produkty wyglądają zupełnie inaczej na skórze, nie tylko po nałożeniu, ale też i po kilku godzinach. Jak nie jesteś przekonana - proś o próbki. W Sephorze jak nie mają gotowców, to na prośbę odlewają trochę do pojemniczka 🙂

Wśród podkładów moim nr 1 są te od Guerlain (np. Parure Gold czy Lingerie De Peau) - biją nawet Chanel 🙂
vodka, to wszystko zależy od Twojej cery i konkretnego podkładu😉
Ja np w Estee Lauder double wear wyglądałam jak w masce, a np. moja siostra cioteczna jakby miała porcelanową cerę. Jeden podkład z MACa wygląda u mnie super, a inny daje zerowy efekt i się ściera... Z kolei dostałam jakąś próbkę Lancome w Sephorze kiedyś i był DRAMATYCZNY...
IMO to nie jest tak że jak kosmetyk jest z górnej półki to znaczy, że będzie super😉
Poza tym drogeryjne kosmetyki też bywają bardzo dobre - ja np bardzo lubię rimmel wake me up - bardzo mi pasuje konsystencją i tym jak wygląda na skórze...
W drogerii to można kupić testowo podkład za 20-30zł, ale te z górnej półki warto przetestować tak jak pisała Edytka. Sephora daje próbki, MAC też. Jednak kupić podkład za 200pln i się na nim przejechać to słaba sprawa😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 marca 2016 14:14
vodka, ja jestem zakochana w korektorze cery Big Easy z benefitu, ale warto wziąć próbki różnych i sprawdzić w domu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się