Kobitki... (antykoncepcja)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2014 15:07
To nie jest czepianie, mylisz pojecia. Jak ktos pisze, ze ma na tabl/plastrach etc. owulacje i dowiedzial sie o tym przez  zaobserwowanie objawow owulacyjnych (czego glownym jest zmiana sluzu) i bolesny okres to trudno byloby sie nie spytac jak to mozliwe. Wiele kobiet jest zainteresowanych tym tematem, z racji brania hormonow i moga sie bez powodu niezle zaniepokoic obserwujac u siebie nagle mocniejsze krwawienie z odstawienia.

Ale ze ty odczuwasz, ze jak zwykle sie czepiam to cie bardzo mocno przepraszam. Nie racze sie juz odezwac na powyzszy temat. Milego popoludnia  🥂
Żel na bazie czego wybrać? Woda, gliceryna? Macie jakieś godne polecenia?
Czy jeżeli mam 21 tabsów i ostatnią wzięłam w sobotę, to czy pierwszą z kolejnego opakowania biorę w następną sobotę czy niedzielę? Bo już zgłupiałam zupełnie...



cavaletti masz na myśli żel intymny, si? Jako że mam atopowe zapalenie skóry i podrażnia mnie wszystko co tylko podrażniać może, to z własnego doświadczenia polecam Feminum, do kupienia w aptece. Wszelkie durexy, unimile i inne kolorowe cudeńka to może fajny bajer ale znam poza mną też 2 dziewczyny, które te żele podrażniały albo powodowały otarcia/wysypki, a co to za fun jak wszystko piecze 😉
Ramires, w niedzielę
cholera. A coś mi grozi jak wzięłam wczoraj? Antykoncepcja zachowana?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2014 16:38
Zachowana.
Dzień przed spoko, ważne żeby nie dzień za późno 😉
uff, dzięki! 💃
Ramires, si, si. Podobno niezły jest też Intimel i zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy żelem na bazie wody, a gliceryny. Nad Durexem też się zastanawiałam, ale jestem mega wrażliwa, więc odpada.
cavaletti, K-Y jest neutralny.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 maja 2014 18:18
Ja od siebie polecam żel Love Sensation - ja kupuję w Tesco, nie wiem, czy gdzie indziej jest dostępny. Wiele żeli próbowałam, a ten o dziwo jako jedyny okazał się przyjazny użytkownikowi 😉
Dzięki, jutro w aptece powinnam kupić coś w wyżej poleconych, mam nadzieję że będzie dobre
ovca   Per aspera donikąd
04 maja 2014 18:32
Ja też polecam K-Y, dodatkowo jest dosyć gęsty i starcza na dłużej niż inne 😉
Kurcze, jeżeli jestem zmuszona zrobić 8 dniową przerwę (dopiero jutro będę miała możliwość kupić piguły  :rozga🙂 to jak długo trzeba się dodatkowo zabezpieczać?
Jeśli wzięłam jedną tabletkę w ostatnim tygodniu kilkanaście godzin za późno to jest duża szansa na zajście w ciążę?

edit. aa ratunku, jestem gł€pia i dopiero teraz przeczytałam ulotkę. Miałam do wyboru dwie opcje: albo od razu zrobić przerwę po pominiętej tabletce, albo dokończyć blister i zacząć następny bez przerwy. Ja zrobiłam jeszcze inaczej, wzięłam rano pominiętą tabletkę i do końca tak jak powinnam i zrobiłam przerwę. I teraz nie wiem czy mam zachowaną ochronę? Czy całkiem mi to rozreguluje czy co?
Pomocy. Właśnie ogarnęłam że nie wzięłam wczoraj tabsa (5 dzień), mineły 24h, a stosunek niestety wczoraj. Jechać po tabsa 72h? I gdzie mogę go dostać?
wpadka.pl -> lista ginekologów, którzy przepisują 😉

flygirl Ostatni tydzień jest najmniej ryzykowny, wg mnie dostaniesz normalnie okres, może dzień później niż zwykle 😉
Pominięcie tabsa w pierwszym tygodniu niesie niestety największe ryzyko wpadki.

polecam (ha ha ha...) portal o którym wspomniała kolebka. Ostatnio miałam wątpliwą przyjemność korzystać z niego, i fakt, żaden lekarz do którego się dodzwoniłam nie odmówił mi wypisania recepty 🙂
Generalnie portal jest reklamowany chyba jako źródło wiedzy dla nastolatków 😀 Ale grunt, że jest sporo lekarzy do których można się udać 🙂 Te podane numery to numery prywatne, tak ?
Trudno powiedzieć, chyba zależy. Do jednego lekarza dodzwoniłam się na telefon prywatny (akurat leżał w szpitalu), a do innego podany był ten sam numer co na jego stronie internetowej, do gabinetu 😉
Rozmawialam z ginem (babcią hehe) i powiedziala ze jezeli nie jest to moje pierwsze opakowanie tych tabsow to prawie nie ma opcji zebym zaszla w ciaze, wiec nie pojechalam, bo te tabletki sa dosc drogie.

Jednak dzisiaj pojawily mi sie uplawy wiec... Chyba jednak poszukam jakiegos lekarza. Dzieki za ta stronke 😉 swoja droga - moze wiecie to takie uplawy moga oznaczac?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 maja 2014 08:28
Jakas infekcje.
To wiem, jednak byłby to dość duży zbieg okoliczności. Myślałam bardziej pod kątem pominięcia tabletki - co tam się w środku może dziać (szczerze mówiąc nie pamiętam jak to do końca działa 😡 )
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 maja 2014 08:45
Moze pomylilas iplawy ze zmiana sluzu? To drugie moglo nastapic.
Raczej nie bo są brązowe 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 maja 2014 09:03
Plamienie? 😉
tylko dlaczego..?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 maja 2014 09:21
Zawirowanie hormonalne przez pominiecie tabletki. Organizm tak zareagowal na nagly spadek hormonow. O ciaze bym sie nie bala, brala dalej regularnie tabletki i sie zabezpieczala dodatkowo lrzez ten cykl do konca dla świętego spokoju.
:kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
12 maja 2014 14:45
Czy któraś z was miała "okres niespodziankę" po podróży?
10 dni temu skończyłam poprzedni, poleciałam do UK pod koniec pobytu rozpoznałam w sobie typowe hormonalne jazdy, w dzień w który wróciłam dostałam okresu. Niezbyt obfity ale jest. Na żadnej antykoncepcji nie jestem.
Mam się martwić i iść do ginekologa czy to jest coś co się zdarza?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się