Kobitki... (antykoncepcja)

Ja też mam pytanie wieki nie brałam tabletek, od 2 tyg biorę Atywie - bol glowy i plemienia ok, miałam tak zawsze na tabletkach i przy drugim opakowaniu przechodzilo. Ale potwornie obrzmiały mi piersi, o ponad rozmiar i bolą - ktos ma doświadczenie z tymi tabletkami czy to przejdzie? Bo jak nie to pewnie bede próbowała zmienić na inne, jest to dla mnie duży dyskomfort :/
I jeszcze jedno - czy przy tabletkach moze wzrosnąć nieznacznie temperatura ciała? Odkąd je biorę mam stan podgorączkowy ale czuje się dobrze, chora nie jestem. Ale w ulotce nic o tym nie widzę.
Ja biorę ta atywie odkąd wycofano cilest i nie miałam takich objawów, raczej wręcz przeciwnie, piersi zmalaly mi ze dwa rozmiary i ogólnie czuje się jakbym miała 60 lat. Libido takie średnie, zero apetytu a krwawienie w przerwie ledwo co.
Heh ja z kolei wilczy apetyt od 2 tyg 😁 Zobaczę jak bedzie przy drugim blistrze. Najbardziej mnie dziwi ta podniesiona temperatura.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lutego 2016 12:17
Bralalam kilka rodzajów tabletek, zarówno jedno jak i dwuskladnikowych. Za każdym razem pojawiało się tycie lub obniżenie libido praktycznie do zera (choć przy jednoskladnikowych nie było aż takiej tragedii). Brałam miedzy innymi Yaz/Yasminelle (to chyba to samo) i Cerazet(?).
Czy jest nadzieja, ze na jakichś tabletkach te objawy nie wystąpią? Testy hormonalne tu pomogą? W sumie żaden lekarz mi ich nie zrobil 😵
busch   Mad god's blessing.
28 lutego 2016 16:18
CzarownicaSa, raczej niestety z testów nie wyjdzie co możesz brać bez obaw o skutki uboczne. Możesz ewentualnie popróbować inne metody podawania - może Nuvaring albo plastry. A jak nie, to zawsze pozostaje wkładka domaciczna Mirena, ona ma najmniejszą dawkę hormonów i są to inne hormony, niż w tabletkach/krążkach/plastrach, więc powinno być na pewno inaczej, być może lepiej.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lutego 2016 17:35
Niestety wkładka odpada :/
Ech. No nic, muszę próbować dalej. We wtorek widzę się z lekarzem, zobaczę co powie.
busch   Mad god's blessing.
28 lutego 2016 17:43
Szkoda, po ciąży wkładka to chyba najfajniejsza opcja. Można nawet uniknąć dzięki niej całkiem hormonów, bo są przecież jeszcze te miedziane.
branka ja jak brałam atywie to tez mi sie piersi powiększyły o rozmiar. Ale nic nie bolało. Bardzo dobrze je wspominam. Chociaż ja nigdy nie mam po hormonach żadnych skutków ubocznych. 😉
Gillian   four letter word
28 lutego 2016 18:03
🙄 Ja chyba przejdę na szklankę wody zamiast... Jestem mistrzem mieszania w tabsach. Właśnie skończyło mi się drugie krwawienie w tym blistrze, za 3 piguły koniec opakowania i znowu? Chyba się zastrzelę. Nie mogę dotrzeć do lekarza, ciągle się z nim mijam. Wrr.
Sonkowa - ja w sumie nie wiem czy to że mnie bolą piersi to nie jest kwestia tego, że mam hiperprolaktynemie. I czy w sumie przez nią mi tak gwałtownie nie urosły. Brałam krótko lek na to, ale nie byłam w stanie na nim funkcjonować, bo mnie tak mdliło, więc lekarka kazała odstawić i obserwujemy. A odstawienie leku na zwiększoną prolaktynę zbiegło się to z braniem Atywi i teraz dopiero sobie to jakoś przypomniałam. No nic i tak mam kontrolę za tydzień to się dopytam czy zostajemy przy tych tabletkach czy nie. W sumie plamienia już praktycznie nie ma, głowa też przestała boleć, więc pewnie przy nich zostanę - choć wolałabym nie mieć takiego apetytu bo już przytyłam 3 kg...
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
29 lutego 2016 16:14
Odpowie mi ktoś, czy plamienie w trakcie brania tabletek, obniża ich skuteczność? 👀
Scottie   Cicha obserwatorka
29 lutego 2016 20:45
Chryzantema, plamienie samo w sobie nie obniża skuteczności, ALE może świadczyć o tym, że skuteczność tabletek jest obniżona 😉 Jeśli to krwawienie przy 3 pierwszych opakowaniach to raczej nie ma się czym martwić.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 marca 2016 08:50
Microgynon- czy któraś z Was miała z nimi do czynienia?
Ja biorę od roku.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 marca 2016 09:09
Jakieś skutki uboczne? Czy fajnie się sprawdzają?
Bo czytam i czytam... i to, co chyba ze wszystkimi- tycie i spadek libido.
Ciekawa jestem, czy znów będzie z tym problem... zobaczymy.
To zależy od organizmu, trzeba sprawdzić samemu.
To są tabletki starego typu, mają dużą ilość hormonu. Ja się osobiście na takich czuję lepiej niż na tych nowoczesnych. Ale jak ty się będziesz czuć, to nie umiem powiedzieć.
edit: Ja nigdy nie przytyłam na żadnych tabletkach, bo ogólnie jestem osobą, która genetycznie nie ma tendencji do tycia (pomijam już dużą ilość ruchu i dietę). Brałam kiedyś Daylette i na nich puchłam od wody, ale tłuszczu mi nie przybyło. A na libido nigdy nie narzekałam :P
Jest ktoś chętny na jedno opakowanie NuvaRing ?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 marca 2016 09:29
No ja sprawdzam i sprawdzam... i w sumie wychodzi na to, ze tabletki chyba nie dla mnie :/
Hm... ciekawa jestem jak będzie z tą większą ilością hormonów. Na 2-składnikowych właśnie tyłam, a na 1-skł. miałam libido poniżej zera 🤔
Te są 2-skł, czyli pewnie zacznę tyć. Trochę mnie ta wizja przeraża, bo na pierwszych przytyłam 10kg w miesiąc. No ale może ćwiczeniami to "zbiję"?
Nic to, przekonam się za 3 miesiące.
Gillian   four letter word
01 marca 2016 09:42
Biorę microgynon od 3 lat i czuję się na nich dobrze. Nic mi nie urosło, nic mi nie zmalało. Utyłam bo żarłam, żarłam bo jestem żarłok 🙂
Ja mam na zbyciu Madinette  🙂
Ja służę Yasminelle jakby co i jeszcze jakieś jedne mam.. Nie mogę brać chyba żadnych bo w nocy budzę się mokra od potu i mdleje, cholera wie czemu. Zdaje się na swoje szczęście 😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 marca 2016 04:31
Dziewczyny, dostałam tabletki Yasmin, wczoraj miałam wziąć pierwsza(i byłyby to moje pierwsze anty w ogóle), ale naczytałam sie głupot (albo i nie) w Internecie, pokojarzyłam, ze to te tabletki, o których kiedyś było głośno w sprawie "zabójczej antykoncepcji" i stchórzyłam - opakowanie leży nietknięte  🙁
Powiedzcie mi, czy te tabletki sa bezpieczne? Zdarzały sie przypadki zakrzepicy, a nawet śmiertelne na tych tabletkach i juz sama nie wiem, czy to jakaś propaganda, czy prawda.
Scottie   Cicha obserwatorka
04 marca 2016 06:47
xequus, ja pierwsze słyszę, żeby tabletki Yasmin brały udział w jakiejś zabójczej aferze. Jeśli masz tendencje do zakrzepicy, to na każdych tabletkach ją dostaniesz. W każdej ulotce tabletek anty masz to napisane.
Zdarzały sie przypadki zakrzepicy, a nawet śmiertelne na tych tabletkach i juz sama nie wiem, czy to jakaś propaganda, czy prawda.

Zakrzepica nie zrobi się z dnia na dzień. Jak potrzebujesz, to dla świętego spokoju możesz sobie co kilka miesięcy badać d-dimery we krwi. Z tym, że łatwo tu spanikować za wcześnie - wartości d-dimerów na poziomie kilku tysięcy świadczą o zakrzepach, natomiast mniejsze (ale powyżej normy, norma to chyba tylko około 500) mogą po prostu być efektem przeziębienia, infekcji organizmu lub jakichś ran i zadrapań na skórze.

Po kilku miesiącach brania moich tabletek też naczytałam się mnóstwo na ten temat, do tego stopnia, że chciałam przestać brać. Sprawdziłam d-dimery, wyszły ponad normą (prawie 900) i oczywiście tylko się nakręciłam. Uspokoił mnie tata, który jest chirurgiem naczyniowym i w związku trochę o zakrzepach wie 😉 i powiedział, że takim wynikiem nie ma co się martwić, pewnie to efekt podrażnionej skóry albo przeziębienia. D-dimery są bardzo czułe na wszystko i pojawiają się we krwi przy byle problemiku, więc łatwo zacząć panikować bez powodu po odebraniu wyników. Przy następnych badaniach podwyższonych d-dimerów nie było 😉
Ja badam czynniki krzepnięcia i próby wątrobowe raz na rok.
Wichurkowa   Never say never...
04 marca 2016 13:40
Czy branie sterydu obniża działanie tabletki? 🤔
Niektóre sterydy mogą obniżyć działanie tabletek anty.
Narzekałam na Atywie a minely 3 tyg obrzęk piersi zszedł, nie bola i czuje sie super🙂 uff fajnie bo znowu szukac innych tabletek to by mi się nie usmiechalo. Podwyzszona temperaturę dalej mam ale gin mi mowila ze mogą to powodować i żeby sie nie przejmować jak sie dobrze czuje 🙂
Czy jesli wezmę pierwszą tabletkę jutro zamiast we wtorek skracając tym samym przerwę to straci na tym skuteczność hormonów?
busch   Mad god's blessing.
17 marca 2016 21:05
Sonkowa, nie, skracanie przerwy nie powoduje zmniejszenia ochrony (tylko jej wydłużenie). Jeśli skracasz bardzo, to możesz mieć krwawienie z odstawienia jeszcze podczas brania pierwszych tabletek albo krwawienie śródcykliczne.  Nawet jeśli jakieś przykre rzeczy się dzieją, to i tak chroniona jesteś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się