Kobitki... (antykoncepcja)

Mam pytanko kobitki, zastanawiam się na czym lepiej wyjdę 😀 wzięłam 18 tabsów, zależało mi na przesunięciu krwawienia z odstawienia. Nigdy jeszcze nie miałam takiej sytuacji, ale wg ulotki powinnam albo normalnie zrobić 7 dniową przerwę, albo skrócić sobie przerwę i tym samym zażyć tabletkę tego samego dnia co zawsze (czyli dzisiaj wieczorem). Skracałyście kiedyś przerwę? Zdarzały się Wam wtedy jakieś plamienia? Krwawienie z odstawienia dostałam tak jak zwykle, 3 dnia przerwy, czyli wczoraj.
Scottie   Cicha obserwatorka
07 listopada 2017 07:50
maracuja, skracałam i 7 dniową przerwę (zaczynałam opakowanie wcześniej) oraz brałam mniej tabletek z blistra, żeby przyspieszyć okres. Żadnych plamień z tego powodu nie miałam. Z tym, że mi przez 10 lat brania tabletek tylko raz się zdarzyło, że dostałam okres dwa razy w ciągu miesiąca- poza tym żadnych plamień.
Po jakim czasie od odstawienia tabletek pojawia się trądzik i wypadanie włosów?


U mnie tylko przy pierwszych tabletkach tak miałam ale szybko przeszło, może ze 2 miesiące tak miałam, teraz już odstawiałam vines na miesiąc i teoretycznie powinnam mieć coś ale nie mam, to chyba od rodzaju tabletek zależy albo od przyzwyczajenia organizmu do antykoncepcji? nie wiem sama co o tym myśleć.
Walczyła któraś z Was z nazbyt wysokim poziomem prolaktyny?
Mi pomału ręce opadają.



Tak, zanim zaczełam stosować antykoncepcję, a teraz mam w normie wszystko, właśnie robiłam badania hormonalne i dlatego musiałam odstawić tabletki.
Leczyłam się nawet u ginekolog endokrynolog, brałam bromergon i coś tam jeszcze, na chwilę pomagało a potem znowu rosło, torbiele też w piersiach pewnie od tego a teraz nie mam nic na szczęście.
Pamiętasz może jaki miałaś poziom na początku leczenia (ile za dużo prolaktyny)?
Robiłaś coś więcej w kierunku badania samej przysadki?

Bromergon mi w ogóle nie pomógł, od dzisiaj będę brała coś zupełnie innego.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 listopada 2017 12:58
Czy byłby ktoś tak dobry i pomógł mi w interpretacji wyników, podpowiedział co to może być w jakim kierunku iść dalej? Mam LH i FSH poniżej normy :kwiatek: :kwiatek:

Mi ręce znowu opadają na angielskich GP. Mają jakąś straszną fiksację na punkcie policystycznych jajników, jak tylko się da to diagnozują wszelkie problemy jako to. Więc moja dzisiaj na omawianiu wyników powiedziała, że USG czyste, że co prawda mam za niskie LH i FSH, ale to nic, i wzruszyła ramionami 🤔
Zgodziła się na powtórzenie badania krwi przy następnej miesiące, "bo może tym razem było jakoś wyjątkowo"...
Więc będę miała jeszcze szansę ponaciskać o dalsze badania/skierowanie do endo, tylko muszę z konkretami.

Z symptomów to nieregularne okresy, długie cykle (ok. 40+ dni), plamienia w środku cykli, ból jajnika wtedy kiedy podejrzewam, że mam owulację. Okresy rozpoczynają się "wolno", w sensie że mam kilka dni plamienia zanim zacznie się właściwe krwawienie. Problemy z cerą, których nie miałam nigdy wcześniej - wypryski nasilają się około domyślanej owulacji, poza tym cały czas wydziela się nadmiar łoju w porach. Jestem zmęczona, chce mi się spać, często mi zimno, marzną mi dłonie i stopy, dłonie bardzo się pocą.

Badanie robienie 3 dnia cyklu:
[img]https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23621728_10208016446928109_8663945856980038392_n.jpg?oh=187bddf55693e32a0c5e851d1c195c59&oe=5A94722A[/img]
[img]https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23622166_10208016447048112_7709217163804927728_n.jpg?oh=33766466667124beedc0ee03d4996591&oe=5AAD3928[/img]
[img]https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23559754_10208016447208116_1357453027457870431_n.jpg?oh=2a06f8b56fc0b9c5b29fd32c0469eb39&oe=5AA2B752[/img]
Poza tym mam też wyniki ogólnych parametrów krwi, ale tu wszystko jest praktycznie w środku normy (ale mogę pokazać jeśli trzeba)
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 listopada 2017 14:17
Jak u ciebie z waga? Schudłaś ostatnio? Masz niedowagę?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 listopada 2017 14:48
Mam stala wage 50kg przy 165cm wzrostu, jestem szczupla, umiesniona, ale troszke tluszczu w kobiecych czesciach ciala jest, taki zdrowy poziom.

Aaa, z symptomow to oczywiscie jeszcze jazdy emocjonalne, przed okresem mam zawsze dola.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
15 listopada 2017 19:10
Becia  też mam policystyczne jajniki i jedyne co od 3 lat słyszę to kolejne usg... Czekam na wyniki cyto bo coś było źle...

A żeby było w temacie...
Miesiąc temu gin zmieniła mi tabletki i mam pytanie czy od tabletek mogły mi się posypać włosy? Włosy sypią mi się garściami i to dosłownie...
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 listopada 2017 19:17
No ja wlasnie nie mam, lekarka chyba tak miala nadzieje moje problemy nieregularnych okresow zdiagnozowac, bo tak im w Anglii latwiej. Wiec z jej wzruszeniem ramion na niskie hormony sama musze sie dowiedziec co to moze byc.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 listopada 2017 13:19
czy ktoś jest w stanie polecić zagraniczną klinikę w której można podwiązać jajowody? Może być priv  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
28 listopada 2017 08:49
Dziewczyny, ma ktoś może odsprzedać jedno opakowanie Mercilonu? Znowu mi się pozmieniały plany przyjazdowe do Polski i zabraknie mi kilku tabletek zanim tu będę. 🙁
A żeby było w temacie...
Miesiąc temu gin zmieniła mi tabletki i mam pytanie czy od tabletek mogły mi się posypać włosy? Włosy sypią mi się garściami i to dosłownie...


Niestety, ale tak. Jeśli się to nie uspokoi, to proponuję kolejną zmianę 😉 Generalnie może być też tak, że akurat trafiło na fazę włosa, w której akurat wypadają, aczkolwiek hormony mają na to wpływ.
Miałam straszny problem z wypadającymi włosami. W tamtym okresie najlepiej pomógł mi profesjonalny lotion z Vitapil. Włosów zrobiło się znacznie więcej i co najważniejsze przestały wypadać na dobre.
Laski, mam dziwną sytuację.
Wracam na anty hormonalne i lekarz dzisiaj przepisał KLIMONORM, który jest lekiem na objawy menopauzy. Fakt faktem jeden ze składników jest dość typowym składnikiem środków anty, ale ulotka i internet wspomina, że tych tabletek nie należy uznawać za anty. Któraś wie co z takim fantem zrobić?  👀
Gavi, nie wiem co z tym fantem, ale ja na pewno bym  nie zaufała takiej antykoncepcji. Lewonorgestrel sam w sobie ma działanie antykoncepcyjne, samodzielnie występuje w pigułce "po" - escapelle, ale to w odpowiednim stężeniu. We wkładkach domacicznych typu Mirena też, ale tu mechanizm działania jest jednak zupełnie inny. Skoro w ulotce jest napisane, że nie jest to antykoncepcja, tzn że może mieć watpliwa skutecznosc.

Ciekawe, co lekarzowi przyszło na mysl, ze zapisał wlasnie taki a nie inny preparat. Nic Ci nie powiedział?

Edit: literówka
Nie użył przy mnie nazwy leku, powiedział, że to forma zastępcza terapii hormonalnej, ale z powodzeniem można ją stosować w formie antykoncepcji ;/
Gavi, czytam sobie cos tam dalej - nie znalazłam w polsce żadnej minipigułki z lewonorgestrelem, ale w UK już tak - np. Norgeston. No ale minipigułkę jednak trzeba brać bardzo skrupulatnie, obsuwa liczona w godzinach już znaczaco obniża skutecznosc. Dalej pod znakiem zapytania jak dla mnie stoi czy ilosc tego hormonu będzie wystarczajaca zeby dzialac antykoncepcyjnie, i czy druga substancja w tym leku nie zaburzy tego działania. Może jakis farmaceuta Ci podpowie?  👀
Będę musiała iść i pogadać z kimś mądrym. Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:

Ginekolog starej daty był, ale wszystko bardzo profesjonalnie. Na dzień dobry cytologia, USG, badanie piersi, pełen wywiad...a tu mi z proszkami na menopauze wyskoczył. Ja wiem, że wredna małpa jestem, ale bez przesady...😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 grudnia 2017 14:28
Czy jazda konna wpływa w jakikolwiek sposób na miedziana wkładkę domaciczna? Wydaje mi sie ze nie, ale wole zapytac :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
11 grudnia 2017 14:02
Ginekolog nie mogła mi wypisać skierowania na badania krwi (morfologia, próby wątrobowe, koagulogram, profil hormonalny). Kto może mi takie skierowanie wypisać? Płacenie za te badania na ten moment bardzo mi nie na rękę (studencki budżet)... 🙁
Scottie   Cicha obserwatorka
11 grudnia 2017 14:47
mils, na część pewnie lekarz rodzinny. Resztę będziesz musiała zrobić prywatnie 🙁
mils   ig: milen.ju
11 grudnia 2017 15:00
Scottie część jakoś przełknę, mam nadzieję. Dzięki! :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 grudnia 2017 15:02
mils, dziwne, że gin nie wypisała 🙁
mils   ig: milen.ju
11 grudnia 2017 16:12
smartini jak spytałam dlaczego, to mi powiedziała, że mają w poradni takie zasady, że nie mogą wypisywać skierowań na badania do antykoncepcji. Anty to moja zachcianka, a im takie badania, z medycznego punktu widzenia, do niczego nie są potrzebne. Nie słowo w słowo, ale ogólnie o to chodziło. Spytała mnie czemu się dziwię, to odparłam, że w rodzinnym mieście dostałam skierowanie na takie badania. Na to, już niezbyt miło, odparła, że mogę sobie jechać tam i załatwić to w przerwie świątecznej. 🤣
mils, łaski nie robi, koagulogram i próby wątrobowe to moim zdaniem MUS przy anty. Ja robię co roku morfo, biochemie pełną z tarczycą i koagulogram...
mils   ig: milen.ju
11 grudnia 2017 16:53
Cricetidae oczywiście, ale spytać o skierowanie nie zawadzi. Zwłaszcza, że różne historie u kobiet w mojej rodzinie są, gin o wszystkim wie. Ma także całą moją dokumentację. Łaski nie robi, ale chamska nie musiała być. 🙂 Btw, też robię te wszystkie badania regularnie, bo tak jak mówisz, jest to mus. 🙂
O tym pisze - bez żadnej łaski powinna wypisać, a nie się tłumaczy i jest niemiła 😉
mils   ig: milen.ju
11 grudnia 2017 18:01
Cricetidae rany, mi coś ostatnio na mózg padło, zupełnie odwrotnie zrozumiałam Twój post. 😡 To chyba znak, żeby porządnie się zresetować wreszcie. 🤣
W czeluściach lodówki znalazłam jakimś cudem jeszcze jedno opakowanie ringa. Moze któraś z was potrzebuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się