Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

Zairka, sto lat i jeszcze trochę 😉 Co u Ciebie?
huzarova, dzięki! Gdzie jedziecie na zawody?
amnestria, świetnie wyglądacie, trzymam kciuki za Duszka, żeby to był powrót przez wielkie P i na stałe 😀
Atea, uwielbiam Twoje zdjęcia z powożenia, zazdroszczę męża (mój pasjonat, ale golfa, więc się rozmijamy)!
brzezinka, jak zwykle Twoja córa wymiata! Moja za to dopiero stawia pierwsze kroki jeździeckie
anai, Gałkowo, musimy się znowu zmierzyć z licencją 🙂
brzezinka, już widać, że coraz swobodniej się czuje na koniu  😉
anai Dzięki 🙂 Ma to swoje plusy i minusy, bo ze znajomymi nie umiemy gadać o niczym innym  😁 A przynajmniej nic innego nie wnosi tyle emocji do dyskusji.
Nirv Rany, jak pędzicie z robotą z Rudą! 🙂

No różowo było, to musiało się coś skisić i dzisiaj do Atei jedzie weterynarz. Kuleć, nie kuleje, ale nogę ma spuchniętą i to w miejscu starego nakostniaka. Nigdy nie skończę etapu zajazdki, nigdy  😵

Z Cayenne coś tam jeżdżę, ale co mi tam do małża  😂 Zdjęcia już z tydzień - dwa mają chyba.





A to już w ogóle staroć z lipca  😁

brzezinka, boskie maluszki! Ja teraz szukam kuca dla 5 latki - córki znajomego, jedziemy dzisiaj oglądać jakieś dwa koło nas, mam nadzieję, że będę mogła się niedługo chwalić równie ogarniętą kucykową panną co Twoja 😁

Zairka, ja też 😁 Ty się lepiej swoimi pochwal!

Atea, pędzimy, bo Odetta szybko wszystko ogarnia 😀 W terenie jak stary koń, na placu z dnia na dzień coraz lepiej, jeszcze kilka jazd i płynnie będzie chodziła pewnie, bez żadnych przycięć itd, póki co delikatnie z kontaktem, wszystko miło na dosiad robi, bardzo miło mi się z nią pracuję - zapomniałam przez te kilka lat pracy z Pamisem i innymi starymi końmi jak bardzo praca z surowym koniem sprawia frajdę 😍

Kobysia chyba lubi skakać? Piękny portret! 🙂


Jeszcze taka Rudzina:

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10600640_764471960276489_6762137001275917447_n.jpg?oh=381afc654418054f27c3ed930d185ba8&oe=54CF69AE[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10698416_764354743621544_5390599552871726427_n.jpg?oh=d6fd0c4db53ca7607719c1be9b44425b&oe=54CD8F54&__gda__=1422707948_baf1093c7fbef60e34d36b61c45c0251[/img]
anai, od czegoś trzeba zacząć, ani się obejrzysz jak sama będzie śmigać.  🙂 Trzymam kciuki za Twoją niunię.
huzarova, to prawda luz coraz widoczniejszy 🙂
Nirv, powodzenia życzę w szukaniu, gdybyś nie znalazła "odstąpię" Ci Fionkę 😉 Sama się teraz rozglądam za czymś większym dla Julki.
Tak dawno tu nie zaglądałam!
Ale nadszedł czas podzielić się radosną nowiną, ponieważ wsiadłam na mojego konia 😀 Po chyba 5 miesiącach na L4, w koncu nadaje się pod siodło i to ma już całkiem niezłą kondycję, ponieważ długo pracuje na lonży... zdecydowanie lepszą niż ja;p Co prawda nie dogadywaliśmy się wcale, dużo spięcia, skracania, uciekania od kontaktu, ale czego się mogłam spodziewać po takiej przerwie. I tak jestem zadowolona 😀
Jako że koń już ma kondycję i całkiem dobrą formę, to może wrócimy niedługo do skoków - nie mogę się doczekać!

Nirv pięknie malowana ta dziewczynka
Atea, śliczny portret 🙂

Nirv, o proszę, z lasu też lalka 🙂
huzarova, to powodzenia!
brzezinka, u nas trochę lipa bo w roku szkolnym czasu nam brakuje. Młoda chce chodzić na wszystko, chodzi na basen i gimnastykę art, a teraz jeszcze chce na tenisa. Na konie też chce. Masakra.
Ramires, ale super! Bardzo się cieszę, bo mocno Wam kibicowałam w czasie tych zdrowotnych zawirowań 😀
Nirv, fajna baba 😀
Wrzucę jeszcze szaraka w wersji wyjściowej

[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10632585_733991733328656_2759499577357918693_n.jpg?oh=33c4e91a797047c1d28bdefb03e96b1c&oe=54CE8DF8[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10653847_733987659995730_3884124042565830902_n.jpg?oh=b172a875d63e374ef81c462e9e256af9&oe=549333DA&__gda__=1418671202_a6812820416db92fa7b530329ebbc40d[/img]
huzarova powodzenia!
Nirv zjawiskowa dziewczyna z niej. 🙂
anai Szarak świetne się rozwija, więcej go pokazuj! 😀
brzezinka córa jak zawsze wymiata, mogłaby już nie rosnąć i zawsze tworzyć parę z kucem, są fenomenalni. 😜
My mieliśmy dziś taaaki trening! 😜 Skakaliśmy tylko krzyżaki, ale pierwszy raz w życiu Techo był tak cudowny w prowadzeniu, że zaliczyłam opad szczeny w trakcie. 😁 Od początku do końca luźny, na pomocach, czekający - cud, miód. Oczywiście, żeby nie było zbyt kolorowo, jak na płaskim siedziało mi się fest, tak na skoku znowu totalny brak oparcia, cała noga zadarta do góry, wiszenie na wodzach - słabo bardzo. Już brak mi czasem siły do pracy nad tym, ale cóż... Niby ludzie mówią, że Techo w skoku jest specyficzny, że ciężko na nim dobrze usiąść, zwłaszcza na małych przeszkodach, ale serio miałoby to aż taki wpływ? No nie wiem, co by nie było, pracujemy dalej, może kiedyś będzie lepiej. 🙂 Pozdrawiamy!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
18 września 2014 23:08
Zairka, sto lat i jeszcze trochę 😉 Co u Ciebie?

A no 😡
U mnie mnóstwo zmian przez co właśnie nie mam czasu na rv. Od kwietnia poszłam "na swoje", prowadzę niedużą stajnie pod Wrocławiem.
Zair ma się dobrze TFU TFU, ma tu raj całodzienne pastwiska, a chodzi 2 razy w tygodniu leciutko pod swoją ciocią, czasem pospaceruje po lesie, coraz częściej przy pozuje do różnych sesji 😉
Dziecko moje skończyło już 5 lat w co sama jeszcze nie mogę uwierzyć, wyleczyłam się totalnie ze szmatoholizmu i żyje pełnią życia, naprawdę jestem szczęsliwa
Zairka, ja też 😁 Ty się lepiej swoimi pochwal!

No grono moich się troszke powiększyło w związku z "własną" stajnią🙂
Zajuta zna każdy 😉

Jest jeszcze Folglucik Johny
są jeszcze 2 kucyki kórych zdjęć nie mam na tym komputerze Magnat kuc feliński i Mirko jego syn z szetlandką
oraz spełniło się moje marzenie i do stadka dołączyły ostatnio
Madera wlkp po Brandon, źrebna Can - Can S

oraz wyśniona Miss Sunshine po Arktosie

to tyle u mnie, musze ponadrabiać zaległości 🏇
Ulalala, Nirv, niestety albo mam mniejsze kieszenie, albo większy telefon, bo mi się nie mieści w całości 😉
(SGS3, do tego w futerale)

Poza tym bałbym się go tam trzymać, żeby się nie popsuł...
Chyba najprościej byłoby kupić jakiś stary, pancerny telefon za 1zł, tylko znowuż przekładać kartę sim to mordęga. Chyba, że jakaś oferta na kartę z długim (bezterminowym) okresem ważności.

A tak przy okazji zegarków, to nawet planowałem kupić sobie prawdziwy zegarek na rękę, ale zatrzymałem się na etapie wyboru 😉
Piotrek, futerał przypinany do ramienia.
Zairka twoje izabelki to chodzące cuda  😍 gratulacje powiększonego stadka i  mam nadzieję że własna stajnia to będzie strzał w dziesiątkę ! koniecznie wrzucaj resztę koni!
anai mega pięknie wyglądacie. W jakim wieku jest siwy?
anai, znam to doskonale. Moja też ma różne wizje, pianino, basen, tańce. Ale ja postanowiłam ułatwić sobie życie w tym względzie i znalazłam szkołę która oferuje to wszystko.  🙂 Ja oszczędzam czas na te wszystkie dojazdy a ona ma to ramach zajęć pozalekcyjnych. 🙂
mils, albo żeby kuc rósł razem z nią  😉 A tu niestety, tyle pracy zostało włożone i pewnie jeszcze rok i będzie na kuckę za duża.  🙄
Kilka fotek z wczoraj. Dumna jestem z Julki bo wczoraj dała radę przegalopować na Fionce dwa pełne okrążenia ujeżdżalni. Co wcale takie łatwe nie jest bo kucka galopem to ewentualnie do worka z owsem biec skora a do roboty to już niekoniecznie.  🙂





maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 września 2014 09:09
Zairka, kopę lat! Wspaniale czytać! I piękne konie 🙂
Piotrek ja mam samsunga s5610 jako dodatkowy telefon + play na kartę. Każde zasilenie, nawet za 5 zł przedłuża ważność chyba o rok. Nawet nie wiem, bo zasilam za 5 raz na kilka miesięcy, a mam już ten numer chyba 5 lat, z czego od 2 używam baaardzo rzadko- właśnie na jakieś wypady w teren itd.
Zairka cudne  😍 nie mogę się doczekać źrebaka. Can-Can S to mój faworyt wśród izabeli  😍
Zairka, fajne zmiany,  Zair pięknie wygląda 😉 Powodzenia, zazdroszczę bycia "na swoim".
brzezinka, fajny pomysł ze szkołą,  może w przyszłości,  jak jej zapał nie minie też się nad tym zastanowimy.
Precelek, dziękuję!  A szarak to czterolatek.Taki  fajny dzieciak 🙂
Piotrek, nerka nerka nerka- są różne wielkości i dają czadu 🙂

xxmalinaxx Jak się trzymasz?
Burza A co u Was?
Ramires Super wieści 💃
Atea Gratulacje!
mils Już piszę i wstawiam więcej. A co jesli sprzedadzą Tesco?

Mi się zaczęła szkoła+treningi i w ogóle czasu nie mam na rv 🙁
Tak jak pisałam w zeszły weekend byliśmy na konsultacjach-treningach. Tylko dwa dni i aż dwa dni. No po prostu mega 😜. Drugie dnia dobraliśmy się do dupy Pielgrzymowi i zaczął się "delikatnie" buntować, zabawnie było 😁. Mamy wyznaczone co mamy robić i mam nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy z trenerem(dojeżdża z W-wy). do tego czasu musimy ruszyć zad, bo nie pracuje, więc i plecy dobrze nie pracują 🙄
Z racji iż zmieniamy, a raczej podnosimy wymagania, to na co dzień w domu jest różnie-raz lepiej, raz gorzej. Za to dzisiaj wzięłam Pielgrzyma na lonżę na trójkąty i już zrozumiałam o co chodziło koleżance, gdy na treningach powiedziała, że takiego kłusa jeszcze u niego nie widziała. Chodził tak: 😍.
I takie dwie foteczki z konsultacji-szału jeszcze nie ma, dopiero nad nim pracujemy 🤣.
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10624961_762188997178287_3931483765941806124_n.jpg?oh=988935550552d1ba34bc1da6b52b4f22&oe=54CA365C[/img]
Chyba właśnie skracałam wodzę czy cuś.
[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t1.0-9/10666102_759499647447222_7651329802601293562_n.jpg?oh=71038ad6e9812ec83c5f23121c718277&oe=54CF9B8A&__gda__=1418747441_902ebb307f30be19a45fb1cdf192dbfa[/img]
Nirv, Twoja Młoda to mój ideał umaszczenia  😍 . Uwielbiam tak ciekawie pomalowane konie 🙂.
brzezinka, aż mi się żal robi, że ja tak wcześnie nie zaczęłam jeździć 😉. Jestem wielką fanką Twojej córy 🙂.

My nadal stoimy :/. Od ostatniego postu kowal zdążył przybić tamtą podkowę, ale Giermek zaraz zgubił kolejną, tym razem z tyłu. Chłopak ma na razie tak słabe kopyta, że zdecydowaliśmy się go rozkuć. Na razie na tył, czekamy aż pozbędzie się przodów.
A stoimy, bo zaczął mi lekko kuleć na prawy przód i jak na razie nie przestaje. Postoi kilka dni, odpocznie, a jeśli nic się nie poprawi to będziemy diagnozować.
Szkoda tylko tego, że po trzech miesiącach roboty nad przywróceniem go do stanu, w którym patrzenie na niego nie będzie mnie boleć, znowu spadnie z mięśni, a robi to bardzo szybko  🙄 . No nic, mam nadzieję, że szybko wróci do siebie 😉.
Pozdrawiam i na koniec wrzucam dwie dzisiejsze fotki z padoku 😉. Mistrzu nadal nie wygląda idealnie, bo szyja (a szczególnie podstawa) i plecy są mocno do nabudowania, ale jak na trzy miesiące roboty, która jak na jego standard jest lekka, chyba jest nieźle. Jakoś oczywiście mocno telefonowa :/.




baffinka, właśnie o czymś takim myślałem, nju mobile też ma podobną ofertę: po wieki, tylko tam chyba trzeba wysyłać SMSa (albo doładowywać) co pół roku, o ile dobrze rozumiem.

halo, na ramieniu to chyba byłby bardziej narażony na uderzenia.

Burza, wybrałem się kiedyś po sklepach na poszukiwanie fajnej nerki ale ciężko było cokolwiek znaleźć 🙁 Nerka by mi chyba najbardziej pasowała - podobno lepiej się jeździ niż z plecakiem i można włożyć dodatkowe rzeczy np. klucze
Piotrek, najlepiej sklepy turystyczne albo allegro- można zgarnąć telefon, klucze, aparat i jakieś smaczki też wejdą. Warto 🙂

basia16816, świetnie się prezentujecie 🙂 u nas laba, czekamy na zęby więc prawie co drugi dzień jeżdżę do lasu 🙂
Ktoś nas pamięta 🙂 ?  przypominam się ze swoją rudą kluską, w kondycji pastwiskowej  😁  Wrcamy do regularnej pracy, w końcu ogarniam wszystko czasowo - jest coraz lepiej  😅
Jeździmy na luzie, planów startowo-treningowych brak, jest chillout - kocham ten sport i tego konia  😍

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/s720x720/10670221_724186757618583_473220971311520544_n.jpg?oh=3ceb0437fd98a9fcded20cd19b7ab4cf&oe=548E7DFE&__gda__=1418198231_4b4cff10673f859e8f3de8351c88fe4a[/img]

[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10405635_724186910951901_1190268293461328077_n.jpg?oh=afe3411c05f05c0a813a971cf2e7555c&oe=548AB167[/img]
kolebka - dokładnie ta sama sytuacja z Rudym, jakoś się kulamy!  🙂
basia16816 - grunt to motywacja, trzymam kciuki żeby Wam się dobrze współpracowało i żeby wyniki było widać szybciej niż się spodziewasz!

Ruda Kula się kula, robimy jakieś postępy, powoli, powoli do przodu!  😅
szczerze mówiąc to puchnę z dumy!!!
Chodzi ostawiony, pcha się od zadu, tylko czasem mamy problemy w zakrętach -  wpada albo wypada, ale wszystko inne już ogarniamy!
kolebka, wow, nie wiem, czy u Was to zasługa zawsze cudownych zdjęć, czy na żywo też rudy tak powala tą ognistą rudością? 😜 😍

brzezinka, córa i kucor jak zwykle obłędni 💘
Weerka Sliczną masz rudą kulkę i fajnie, że tak sie układa  :kwiatek:
maiiaF on jest pomarańczowy po prostu, taka ognista rudość odwierciedla jego stan umysłu  😁
Atea gratulujezawodów 🙂 Bardzo fajnie elegancko się rezentowaliście 🙂
amenstria o jaki ładny Duszek! A jak zalotnie patrzy. Masz zdjęcie jak jest tak ubrany, jak to napisałaś turbo-rekreacyjno = szkółkowo? 😀
huzarova tak dopiero do mnie doartło ,że Aramis przypomina mi Aramisa, którego znam 😉 Po jakich rodzicach jest?
Nirv fajna ta klaczuchna! Oby dalej robiła takie postepy 🙂
brzezinka jestem pewna ,że młoda za jakiś czas będzie w czołówce kucykowej 😀
Zairka dobrze wiedzieć ,że tak się u Ciebie fajnie układa wszystko 🙂 A w Maderze i Miss Sunshine to isę zakochałam. Marzenie dzieciństwa mieć takiego konia 😀
Burza jak tam Piorek?


juliadna   siwek czarnogrzywek <3
20 września 2014 16:38
przyznam że w wolnych chwilach podczytuję, ale tych chwile ostatnio u mnie bardzo mało.

xxmalinaxx o ja pierniczę! Jak dobrze że nic bardziej poważnego. Szybkiego powrotu do zdrowia i uważajcie na siebie. Masz cudowną klaczynkę i nie rezygnuj z jazdy, bądźcie dzielni!
Cyśka trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego, wracajcie szybciutko o roboty 🙂
basia16816 fantastycznie że udane treningi! Powodzenia w dalszych i żeby było tylko lepiej! 🙂

Burza eeeej, pokaż jakiegoś Piórka! chociaż by padokowego  😍

Zairka aaaaa, uwielbiam Was!  😜 Jesteście mega pozytywni,  ubóstwiam!  💘 I jeszcze powiększające się stadko, powodzenia Kochana!

Nirv kobył jedyna w swoim rodzaju! Łapie za oko,łapie! Powodzenia tam dziewczyny! A co z Pamsem?

anai ale Wy progresujecie! Siwy coraz piękniejszy! 😜

Weerka  pierwsze zdjęcie przypomina mi miejscówą jak u Szarych na małym placu 😀 to super że ogarniecie temat! Ja mam cały czas problemy z kołami w prawo.. 😀

Atea GRATULACJE!

amnestria jak ja się cieszę że wracacie do jazd! Cudownie!  😍


jak już zawitałam i mam wilczyk na wyciągnięcie ręki to i mam foty z przed tygodnia  😁

Knury ostatnio super pracuje!
Od wtorku ma nowe-stare wędzidło i problem języka częściowo zanika.









i uciekam na jakieś czas 🙂  :kwiatek:
Hej hej, Kąciku!

Dziękuję znów za wszystkie ciepłe słowa, zainteresowanie, dyskusję na temat bezpieczeństwa i prywatne wiadomości. Jesteście cudowni, wszyscy bez wyjątku  :kwiatek:
Odpowiadając na Wasze pytania - tak, trzymamy się. Ja czasem jeżdżę - od czasu wypadku wsiadłam chyba ze 3 razy, poza tym staram się codziennie chociaż na chwilę wpaść do koni, żeby nie czuły się nagle porzucone. Z Krzyśkiem coraz lepiej, ale przy takich urazach powrót do zdrowia jest raczej długi i ciężki. Za sukces aktualnie uważam to, że pierwszy raz od 2 tygodni usłyszałam wczoraj stwierdzenie: "jestem głodny". Wcześniej potrzeb typu głód, pragnienie, nie odczuwał w ogóle. Jadł i pił, bo mu kazano. Cieszę się, że ten ekstremalnie ciężki etap już za nami.

Chciałam jeszcze tylko napisać, że bardzo mi przykro z powodu zachowania osób w mojej stajni pod moją nieobecność... Najpierw była kradzież ochraniaczy, potem uwiązu, a teraz jest notoryczne wysypywanie przygotowanej dla Rudzinki paszy z wiaderek stojących pod boksem (ona nie je owsa). Naprawdę, nigdy się to jakoś nie zdarzało, a teraz - gdy wszyscy dookoła wiedzą o tym, jak rzadko w stajni bywam - wszystko na raz. To przykre, że ludzie, którzy zazwyczaj są osobami bardzo bogatymi - bo jeździectwo to sport elitarny, co by nie mówić - połaszą się na uwiąz czy stare ochraniacze tylko dlatego, że ja tego nie zobaczę i gdy stwierdzę, że zginęły, będzie już "po ptokach". Równie przykre jest to, że mój koń stał dziś znów głodny, ponieważ jakaś miła osóbka postanowiła zabrać dla swojego konia, bądź wysypać, moją paszę. Naprawdę, spodziewałam się po koniarzach więcej... I rozczarowanie jest. Szczególnie w tak drogiej stajni, a Wola do tanich nie należy.
Jeśli nic się nie zmieni, po prostu przestawię konie, kosztem swojego czasu, ale też i dla swojego spokoju...
xxmalinaxx, kiedyś mój ojciec sugerował mi,kiedy miałam problem kradzieży paszy aby wsypać tam coś trującego i upewnić się,że Twój koń tego nie dostanie.Szybko przekonasz się wtedy,kto to robi-nic,tylko łapy uciąć normalnie.

W sumie nie musisz jednak tego robić,wystarczy że powiesz,że coś takiego zrobisz,a problem zniknie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się