Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 lutego 2017 14:00
Ten moment kiedy na fejsbukowej grupie ogłoszeń re-volty ogłasza się ktoś z bransoletkami za 35 zł identycznymi jak te z Ali za 99 centów 😂
dziewczyny, ile mniej więcej czeka się na przesyłkę od momentu kiedy dostałam maila że my order has been shipped? zastanawiam się czy to znaczy że serio już jest w drodze, czy dopiero napełniają kontener..? 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 marca 2017 12:52
Bardzo różnie. Od dwóch tygodni do dwóch mięsiecy 😉
Wszystko też zależy od regionu (prowincji), z którego idzie Twoja paczka, ale jak dostałaś @ że nadane to po prostu trafiło już na pocztę.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 marca 2017 14:15
sienka, z zakupami na ali to jest taka zasada - zamawiasz i zapominasz, nie sprawdzasz trackingu, pilnujesz jedynie czasu ochrony. Do mnie zwykle paczki idą 3 tygodnie ale ostatnio dostałam paczkę ze stycznia i miałam już nawet otwarty spór o refund - doszła kilka dni po upływie czasu ochrony 😉
Hmm no dobra. A jak to przyjdzie i mi się do skrzynki nie zmieści, to jest normalnie awizowane? Nie chciałabym żeby po ewentualnym nieodebraniu wrócili do Chin 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 marca 2017 20:53
sienka, jest normalnie awizowane. Mi wszystko awizują, nawet jak się mieści do skrzynki ;/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 marca 2017 22:21
Awizowane ale warto czasem sprawdzić na poczcie bo były sytuacje że listonoszowi "się zapominało" przynieść paczki/awiza. Ale to chyba przy wszystkich przesyłkach się zdarza 🙄
Super, dzięki dziewczyny 🙂

Strzyga,  u mnie jest tak ze jak na poczcie złoży się  oświadczenie ze chcesz przesyłki  które nie wymagają podpisu dostawać do skrzynki zamiast awizowac to dostajesz taką literkę 'R' do naklejenia na skrzynkę i wtedy listonosz co się tylko da wrzuca. Zawsze to trochę mniej zachodu 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 marca 2017 23:10
sienka, nie wrzuca nic, bo wszystko jest niewymiarowe, a nadawane sa jako zwykle listy :/ i listonosz nie bedzie dźwigał.
Ojojoj,  bidula...by się narobił a tak to niech panie w okienkach ogarniaja kolejeczki...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 marca 2017 06:47
sienka, zwłaszcza, ze etui na telefon takie wielkie i ciężkie :/
Nie wiem czy by mi się chciało robic aferkę i tracić na to energię, ale zdaje się że to nie jest do końca zgodne z założeniami i przepisami. Powinien zaawizować jeśli nie odebralas przesyłki - chyba?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 marca 2017 09:22
Wszystko jest nadane listem zwykłym, także każda przesyłka, większa niż gabaryt A jest awizowana i do odbioru na poczcie.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 marca 2017 10:03
U mnie na szczęście nosi prawie wszystko a większe przesyłki akurat trafiałam na polecone więc też przynosił i prosił o podpis. Niestety dużo ludzi się skarży na grupach ali, że listonosze nawet małych paczek nie noszą, a zdarza się że idą z awizem po jedną paczkę a wracają z kilkoma bo leżały na poczcie. Także może to też trochę zależy od listonosza. Ja akurat mam bardzo fajnego, nawet jak było coś co miało szanse się nie zmieścić do skrzynki to przynosił. A kiedyś mnie przepraszał, że wrzucił list do skrzynki jak miał dodatkowo jakieś polecone, bo tak to by od razu dał do ręki ale nie zauważył że będzie coś do podpisu, miły facet jest 😉
O, to okazuje się że mam fajnego listonosza 🙂 nosi wszystko, duze/male 🙂
Pytanie mam, jak to wygląda z tym okresem ochrony? Zamawiałam coś 9. marca, ze sklepu polecanego w grupie na fejsie, miało dojść w ciągu 31-47 dni. Wysłane niby 26.03, potem mam jeszcze dwa statusy z trackingu (ostatni z 29.03 - "paczka w drodze do Polski"😉. Powinno już dojść dawno. Wysłane przez POS Malaysia, więc spodziewałam się, że długo będzie szło (już kiedyś miałam paczkę wysłaną tą firmą, też szło długo i tracking nie działał, ale doszło w terminie). Sprzedający 29.04 przedłużył mi okres ochronny do... 8.06. 😵 Co w tej sytuacji? Liczyć, że jeszcze dojdzie? Poczekać parę dni i jak nie dojdzie, zakładać spór? Od razu zakładać spór? Jeszcze się przejadę na pocztę, czy to tam nie leży, ale moja poczta raczej awizuje wszystko...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 maja 2017 13:08
sumire, Od daty wysłania zamówienia policz 47dni, jak minie to zakładaj spór.
To się od wysłania zamówienia liczy? A nie zakupu? Przecież 3 tygodnie z samą wysyłką zwlekali... 🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 maja 2017 13:17
sumire, oni nie zwlekali z wysyłką, zgodziłaś się na taki długi czas oczekiwania na wysyłkę. 😉
W momencie kiedy kupujesz przedmiot i za niego płacisz to sprzedający ma jakiś określony czas, by nadać przesyłkę. Długość tego czasu się różni, nie wiem od czego, być może sam sprzedający ustala ten czas. Zwykle jest to do 7-10 dni. Jeśli do tego czasu nie nada przesyłki zakup jest automatycznie anulowany, a Tobie zwracają pieniądze. Najwyraźniej Twój sprzedający miał ustawiony czas wysyłki do 3-4 tygodni i skoro zamówienia nie anulowano to zmieścił się w terminie.
Także liczy się od dnia nadania.
Właśnie dlatego "zgodziłam się na taki długi czas oczekiwania", bo byłam przekonana, że to od daty zamówienia 😁 Ale fakt, nie wczytywałam się. No nic, poczekam jeszcze ten tydzień, oby doszło.
Ten moment kiedy na fejsbukowej grupie ogłoszeń re-volty ogłasza się ktoś z bransoletkami za 35 zł identycznymi jak te z Ali za 99 centów 😂



To tak samo jak lalki Metoo nawet profil jest na fejsie tych lalek. Identyczne na ali po ok 38zł, na fejsie te same ok 80-90zł, na innych stronach nawet po 120zł.


Macie swoje hity z Ali?
albo czarne maseczki do twarzy w pl za 150 zl a identyczne na ali 1,8 euro  😜 uwielbiam to.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2017 11:11
Magiczne gąbki. 50 za 10 zł, w rossmanie za 10 zł sa 2 :P
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
06 maja 2017 11:16
Dziewczyny podrzuci mi któraś link do ali bp jak wchodze na
Aliexpress.com to mnie wywala..  😵
Edit. Jestem debilem juz apka się inastaluje
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 maja 2017 18:05
nerechta, podasz linka albo czego szukać, jeśli o te maski chodzi?
mozesz wpisac "black mask", te sprzedawane w Pl sa z Bioaqua. Przed chwila znalazlam opakowanie 60ml za 1,66 e ale nie wrzuce linka bo jakis arcydlugi 🙂

wczoraj tez zamowilam olejek arganowy 60 ml za 2 e.
Dawno juz tez zamowilam rekawiczki ogrodowe z takimi fajnymi paluchami, zeby sie wygodnie grzebalo w ziemii, ale strasznie dlugo ida...
ja zamówiłam teraz taki plaster na usta, co jak się odklei to nie ma się skórki tej co jest na górnej wardze na środku, często mam z nią problem
do tego zamówiłam w strzykawkach jakiś środek na włosy

aaa i z ukrytej aukcji tusz Mac za 4 zł 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 maja 2017 20:08
Ukrytej aukcji?
no wlasnie? Linkuj 😀
ukryte aukcje, to rzeczy "oryginalne"
np mój nowy Tous  😍

więcej info na pw

a tak poza tematem, to szkoda że nie można zrobić wątku tajnego na grupie, tylko dla pewnej części osób, by osoby poza wątkiem nie widziały co tam piszemy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się