Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

Chess, Takie sytuacje wyjaśnia się pisząc  do sprzedającego i wyjaśniając sytuację. Zamawiasz drugi raz tą samą rzecz za którą otrzymałas  zwrot, płacisz, ale sprzedawca nie wysyła towaru. Po jakimś czasie klikasz potwierdzenie otrzymania paczki.
galopada_, właśnie taki sposób rozwiązania takiego problemu kojarzę z grup fb. Napisałam 🙂 Jednak to nie moje 17zł i tyle.
Zamówiłam Dobble na aliexpress, ktoś brał jakieś inne gry dla dzieci?


Dobble w różnych wariantach, np ze zwierzakami, normalne są 2 rodzaje. My mamy 3 zestawy normalnych i teraz zamówiłam podwójny ze zwierzakami. Musimy mieć duże zestawy na 4 graczy 🙂

Na pewno Spadające Małpy, widziałam je na ali. Córka teraz dostała pod choinkę i w sylwestra graliśmy całą rodziną. Dużo śmiechu było.
Pamiętam, że była tu kiedyś dyskusja o olejku z Ali na porost włosów. Czy ostatecznie ktoś go używał? Nie wypadły wszystkie włosy? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2018 20:30
Mi połowa wypadła, więc ja nie polecam 😁
Pamiętam, że była tu kiedyś dyskusja o olejku z Ali na porost włosów. Czy ostatecznie ktoś go używał? Nie wypadły wszystkie włosy? 👀


Andrea?
Ostatnio użyłam 2 razy, bo miałam resztę w butelce i chciałam zużyć. Nałożyłam i chwilę chodziłam z nim po domu.
Obecnie widzę, że 2 tyg po farbowaniu mam 1,5 cm odrost.
asds   Life goes on...
06 stycznia 2018 22:24
Nosz kurdę....wygrzebałam na ali kilka fajnych materiałów do domu na zasłonki czy sukienki na lato ale ceny z kosmosu po 10$ za pół yarda (ok42*140 cm).

No masakra....
Dzięki dziewczyny, to zaryzykuję jak przyjdzie. 😀
Nosz kurdę....wygrzebałam na ali kilka fajnych materiałów do domu na zasłonki czy sukienki na lato ale ceny z kosmosu po 10$ za pół yarda (ok42*140 cm).

No masakra....


no to sporo...
ja za to zakochałam się w tapetach.. no idealne, ale.....ceny z kosmosu.
Ja przyznam, że jestem dosyć sceptycznie nastawiona do takich chińskich stronek. Może jeszcze jakiś drobiazg można zamówić z Azji, ale jeśli chodzi o produkty bardziej kosztowne, to zawsze wybiorę sklep krajowy, w którym przynajmniej mam prawo do zwrotu (sklep online) oraz reklamacji (zarówno online jak i stacjonarny). Obawiam się, że chęć zaoszczędzenia paru groszy mogłaby spowodować tylko niepotrzebny stres i niezadowolenie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 stycznia 2018 08:04
MariannaK, nie kupiłabyś lampy na aliexpress? 😉
ja kupilam 3 i sa zajebiste, w dodatku kosztowaly tyle co jedna na miejscu. I zamowilam 10 edissonowskich zarowek w cenie jednej z polskiego marketu  😀iabeł:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2018 07:38
Hej, hej! Kupował ktoś przez ebay?
Chcę zamówić siodło, ale nie wiem, co i jak, żeby doszło do mnie  🤣
A jest w ogóle coś takiego jak polski ebay, czy zawsze są to przesyłki z zagranicy? 🙂
Anno, za ten spam w każdym wątku, to my już podziękujemy. 😎
Kupiłam na Ali takie silikonowe "gąbeczki" do zmywania naczyń. Są genialne!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2018 16:51
Poka poka!
a ja czekam na magiczną brązową gąbkę do przypalonych garów, podobno rewelacja. Magiczne gąbki polecane przez Jarę używam z uwielbieniem, także pora na brązowe 🙂
Jakie gąbki do przypalonych garów? Ja mam predyspozycje do przypalania. Co prawda amoniakiem pięknie schodzi, tylko ten smród...
Może po prostu wklejajcie linki do ciekawych rzeczy, a nie że każdy musi się dopytywać co to i gdzie to :P
aaa, myślałam że wiecie co to, podobno hit od dawna

gąbka do garów
https://pl.aliexpress.com/item/Cute-Teddy-Bear-Harajuku-Christmas-Women-Sweaters-2017-Fashion-Winter-Wool-Pullover-Cashmere-Knitted-Sweater-Warm/32826410134.html
Polecam, czadowe są, milusie i pluszowe, mimo że dość cienkie, to cieplutkie. Rozmiarówka ok, ja noszę 34/36 i wzięłam M i jest akurat, lekko oversize.
Ej... mam problem.
Kończył się czas dostawy jednego z moich zamówień, zostało paręnaście godzin. Jak potem weszłam na stronę Ali, żeby założyć spór to tego zamówienia po prostu nie ma. Nigdzie. Znikło...
Miał ktoś do czynienia z czymś takim i wie co zrobić? Do tej pory jak coś nie doszło na czas to zakładałam spory i z głowy a tutaj nie mogę w żaden sposób wyszukać tego zamówienia. Jest szansa, że na przykład Chińczyk je anulował i po prostu zwrócą mi kasę?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2018 10:47
Zobacz czy nie ma go w usuniętych.
nerechta mogę prosić o link do żarówek?  :kwiatek:
Jeszcze nigdy nic nie zamówiłam na ali, ale jak Was czytam to zaczynam się zastanawiać po co mam przepłacać skoro tam można mieć taniej
JARA, nie ma...
jett   success is the best revenge
14 marca 2018 09:09
Czy czyjaś paczka z alie była dostarczana przez firmę MyMeest?
Tak, moja. Odbierałam w kiosku Ruchu
majek   zwykle sobie żartuję
15 marca 2018 10:25
no to prosze panstwa zhackowano mi konto na ebayu.

Dokonano zakupu 2 dziel sztuki z golymi babami w pastelach z mojego konta (ja jestem w UK, sprzedawca w USA), kasa z paypala przeszla automatycznie. Transakcje ukryto na liscie zakupow. Konto sprzedawcy, od ktorego dokonalam zakupu nie istnieje.
No nic, paypal nie widzi nic podejrzanego, kaze robic standardowe procedury ebaya. Ebay kaze czekac 7 dni na standardowe rozwiazanie sprawy.

Ktos mial taki problem?
Zalamka  😵

a i jeszcze: czy moge to zglosic np na policje, i gdzie? W UK czy w US?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się