Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

pony   inspired by pony
16 grudnia 2010 11:07
sodexo w wielu sklepach funkcjonuje🙂
Moja szefowa wpadła na fajny pomysł, razem z mężem stworzyli listę rzeczy, które zawsze chcieli dostać jako dzieci i nigdy im Mikołaj nie przyniósł.
Tym sposobem, on dostanie zdalnie sterowane autko. Ciekawa jestem (a na pewno się dowiem) co dostanie szefowa.

Jak dla mnie pomysł naprawdę uroczy 😍
ja robię w tym roku nie wigilię, ale taką imprezę świąteczną i myślę co prostego ze słodkości poza pierniczkami, piernikiem i makiełkami można zrobić ?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 grudnia 2010 09:17
Co wątek tak spadł, wszak to czas na największy "rzut" nastroju świątecznego!

My już mamy chojaczka, mała jest, ale urocza



😀
Moje prezenty w tym roku, to w zasadzie same książki 🙂 Tylko siostra dostanie kolczyki, bo wiedziałam dokładnie, że to będzie to. A szkoda, bo tyle fajnych książek znalazłam i mi się ludzie pokończyli 😁 Jutro muszę jeszcze kupić prezent dla 8-letniej dziewczynki, którą się zajmuję. Młoda chciałaby Monopoly, ale musi liczyć na kogoś innego - ja mogę wydać już tylko ok 20zł.

Macie jakieś pomysły? 😉
Jakie słodkości pieczecie na święta? 🙂
Ja zamierzam piernika ale potrzebuje super sprawdzony przepis, żebym się nie ośmieszyła przed teściami 😁 Pomoże ktoś?
Vill_18 - Moja mama piekła piernik z przepisu ze strony,którą podaje poniżej i wyszedł wyśmienity. 🙂Polecam 🙂


http://blahostki.blogspot.com/2007/12/najlepszy-piernik.html
Dzięki🙂Mam nadzieje ze mi kucharskiemu beztalenciu wyjdzie🙂
Jutro zrobie próbę z pierogami z kapusta i grzybami na stajenna wigilię
Ja piekłam  piernik w sobotę wieczorem i niestety muszę upiec jeszcze jeden bo ten został skonsumowany 🙂
Przepis banalny😀
3 szklanki mąki
2 łyżki kakao
torebeczka przypraw do piernika
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
1 szklanka cukru
3/4 szklanki oleju
1 szklanka miodu
1/2 szklanki powideł śliwkowych
3 złotka
piana z 3 białek
wszystko łączymy i do piekarnika 180stopni jakieś godzinka
po upieczeniu smaruję podgrzaną marmolada śliwkową

do masy można dodać bakalie 🙂
U mnie prezenty juz w większosci spakowane , jutro jade odebrać 3 ostatnie zamówione ze sklepów  🙂
Mieszkanie sprzątnięte , ozdoby świateczne wywieszone. Jeszcze tylko kupić choinkę i ubrać  🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 grudnia 2010 18:37
Uff..! Ja kilka minut temu wymyśliłam ostatni prezent i jestem z tego niezmiernie zadowolona ponieważ dziś spędziłam pół dnia w centrum handlowym i nic nie znalazłam, a myślę, że to co wpadło mi teraz do głowy będzie idealnym pomysłem  😅 Jutro tylko podjadę to zrealizować, popakuję prezenty w środę ii... GOTOWE! 🙂 Ależ się cieszę 🙂

Maleństwo- fajna choineczka!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
21 grudnia 2010 08:52
A dziękuję!

Tylko te lampki badziewiaste, niebieskie przestały świecić :/
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
22 grudnia 2010 16:03
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta...

Właśnie skończyłam sprzątać i dekorować kuchnie i korytarz, zostało mi dokończenie sypialni i przyszłego pokoju Adaśka. Choinka stoi już na podwórku i czeka na "oprawienie", prezenty w większości popakowane, a karpie pływają w wannie 😀

Jutro ostatnie zakupy i gotowanie.
💃 💃 💃
Ja dziś w końcu się zebrałam do robienia świątecznych przygotowań....
Kupiłam moją pierwszą w życiu własną choinkę 😍 - własną, w sensie nie z rodzicami, we własnym mieszkaniu 🙂 teraz tylko muszę ją ubrać 🙂
Kupiłam też większość prezentów, tylko z Tatą jak zwykle mam problem, macie może jakiś pomysł na uniwersalny ale fajny prezent dla Taty, który wszystko co potrzebuje to ma, a jak nie ma, to na pewno mnie na to nie stać  😉 ?
Maleństwo fajna choina 🙂 Lubię takie kolorowe, z dzieciństwem mi się kojarzą
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 grudnia 2010 17:09
Dom posprzątany choinka ubrana, tym razem srebrno-czerwona ze słomianymi ozdobami, jutro zabieram się za pichcenie, nie wiem jak ja się wyrobie 😉

Trochę późno się obudziłam, ale znalazłam fantastyczny pomysł na prezent, może to komuś pomoże:
http://chocolissimo.pl/do/cat/FIGURKI/Figurki

Fantastyczne są niektóre, strasznie żałuję, że dopiero teraz to znalazłam.
Ja też wreszcie kupiłam prezenty dzisiaj 🙂 Mamie i tacie: http://www.vivabox.pl/prezent/vivabox-kuchnie-swiata-25 plus kolekcję filmów Woody'ego Allena. Trochę się wykosztowałam, ale myślę że się bardzo ucieszą 🙂 Bratu i jego narzeczonej grę Tabu, bo oni dużo imrpezują. Chłopakowi nie napiszę co, bo jeszcze się wyda 🙂 Dzionek dostał dwa pady, jeszcze tylko psiak nie obkupiony!
WESOŁYCH ŚWIĄT
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 grudnia 2010 21:32
Moja mama i babcia pamiętały nie tylko o moich kotach, ale również o Rudej, która dostała wałówkę w postaci jabłek i marchwi. 🙂

A mój mąż właśnie zbiera szczękę z podłogi. Ode mnie, zagorzałego wroga transportu lotniczego, który za każdą jego delegacją dostaje palpitacji serca, dostał... kurs pilotażu, bo jego to fascynuje, bo rozpoznaje po dźwięku silnika, czy leci ATR, czy coś innego. I tu zdaje się, że podziękowania powinnam wysłać dla Wawrka za podsunięcie w wątku strony z prezentami dla facetów.  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 grudnia 2010 23:10
A mój facet miał łzy w oczach.. jak rozpakował pod choinką  figurkę  ulubionego bohatera z serii Star Wars. W dodatku napisałam mu liścik od Św. Mikołaja w stylu- Przepraszam za 20 letnie spóźnienie...ale cały czas o tobie pamiętałem. 🙂 Czasami taka pierdoła sprawia tyle radości  😍🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 grudnia 2010 00:33
Pokażę wam moją choinkę 🙂



Wiem, że już w sumie po wigilii, ale święta jeszcze trwają więc... WESOŁYCH ŚWIĄT!  :kwiatek:
Wiem, że już w sumie po wigilii, ale święta jeszcze trwają więc... WESOŁYCH ŚWIĄT!  :kwiatek:


ba! One się dopiero rozkręcają! Świętowania mamy całe jutro i jeszcze kolejny dzień! A kto uczeń/student/nauczyciel/resocjalizator 😉 to się jeszcze do 4 stycznia wybyczy poświątecznie ;D

PIĘKNYCH ŚWIĄT!!

W Poznaniu podczas pasterki zaczął padać piękny śnieg, przykrył roztopy i dorzucił kolejną porcję świątecznej atmosfery!

Martva, choinka przecudna!
Można się też tutaj chwalić prezentami?  😁

Dostałam od rodziców lustrzankę, o której marzyłam przez cały ten rok  😜
Od wujka dostałam The Sims 3 Kariera, Szybka jazda i Nowoczesny Apartament.  😜
A od brata karnet na jazdy w naprawdę super ośrodku jeździeckim w Łodzi.  😁
Ja miałam najpiękniejszą wigilię od paru ładnych lat 🙂 Było świetnie, rodzinnie, śmiesznie, ciepło, zakochanie... No i prezenty trafione niesamowicie, z każdego dosłownie się bardzo cieszę 🙂

A tu jeden z nich jeszcze w czasie tworzenia:

Wesołych Świąt Voltopirki! 😅


A Ja napiszę, że takich świąt nigdy nie miałam....
Zero opłatku, o choince można zapomnieć (bo jak pamiętać o czymś czego nie ma) , zamiast barszczu herbata.
W prezencie czekolada, i kłótnie.

Nie chodzi tu o to, że np. kasy nie było.
Po prostu, człowiek wraca z wyjazdu ze świątecznym nastrojem i... od razu chce wracać do pracy.


Milusio, kocham moją rodzinkę.    🙂
Odkopuję!

Prezenty prawie mam - jeszcze tylko dla Filipa coś i dla przyjaciółki - ale muszę już pomyśleć nad menu. Jak zwykle wiele potraw jest takich samych co roku ale chciałabym coś zmienić z sałatkami i ciastami. Co robicie na święta, co pieczecie?
U nas standardowo kutia, sernik i zawsze coś jeszcze jednak w tym roku marzą mi się ciastowe zmiany 😉 Z sałatek też nie wiem jeszcze co wybrać - pewnie standardowo będzie jarzynowa bo u nas każdy się zajada ale pozostałe chciałabym inne niż co roku.
W ten weekend planuję zaciągnąć chłopa do pomocy przy pierniczkach  😎 i generalnie planuję dużo upiec, ale nie wiem czy mi wyjdzie, bo przed świętami ciągle siedzę w pracy. W Święta w zasadzie też.
Mi pierniczki zrobi teściówka 😎 Nie zamierzam jej wyręczać 😉
Muffinka, drobna rywalizacja z teściową, które lepsze, nie zaszkodzi;D A pierniczków nigdy dość;]

Muszę na już teraz zaraz kupić prezenty dla rodziców a pomysłów brak. Niestety nie zobaczymy się w święta🙁 Jakoś tak nie cieszy mnie Wigilia spędzona w busie, ale przynajmniej wreszcie będzie pasowało słuchanie "Drivin' home for Christmas".
E tam, nie chce mi się z nią rywalizować. Chce nam upiec to niech piecze. Ja zajmę się w tym czasie czymś innym - np czytaniem książki 😎

Ja znów obawiam się batalii z mężem w sprawie Wigilii. Nie chce jechać do rodziny męża. Chciałabym w tym roku nie kursować w czasie Wigilii tylko spędzić jak z moją rodziną (co roku jest ten problem - już o tym chyba nawet w tym wątku pisałam).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się