Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

Jeden na sushi. Ostatnio Teściowa mówiła, że oni w sumie nigdy w knajpce sushi nie byli.  Jedli domowe albo jak my przywieźliśmy "resztki". Bardzo lubią sushi i mają praktycznie wszystko więc myślę, że to dobry pomysł. Dla moich rodziców musimy ogarnąć voucher na kolację w naszej ulubionej knajpce wschodniej. Znajoma ją prowadzi. Sami musimy go zaprojektować i wydrukować bo ona jeszcze nie wprowadza takich do obrotu 🙂

Kupiłam dzisiaj w ciuchlandzie 2 "cudowne" świąteczne swetry *.* Razem mam już 3 🤣
Załatwiłam też prezenty dla Babć.
Jak ubieracie choinkę? Szukam pomysłów, bo po raz pierwszy mam pełną dowolność 😀 Wiem, że lampki będą jednokolorowe. Nie pasują mi też choinki zadźgane rzeczami tak, że nie widać drzewka. Drzewko naturalne, dość duże - ja chciałam małe, ale facet mi się zbuntował, że ma być duże.
W zasadzie nie mam nic na tą choinkę, więc mogę poszaleć. Myślałam o cynamonie, gwiazdkach anyżu i tych klimatach, ale trochę boje się, że spędzę nad tym pół dnia 😉 Na pewno nie chcę nijakiej choinki w bombkach z supermarketu, a google nie pomaga.
Moon   #kulistyzajebisty
15 grudnia 2017 13:34
keirashara, ja lubię im mniej kolorów tym lepiej. Wiem, że to się kłóci z ogólnym pojęciem "choinki" jako takiej, ale od kiedy mieszkam z chłopem, mogę ubierać po prostu jak mi się podoba 😉
Generalnie mam białe lampki i srebrno-granatowe bombki. Nie wieszam łańcuchów, bo uważam że choinka wtedy ginie.

Jak chcesz takie hand-made ozdoby to poszperaj na pinterest 😉
Białe ciepłe lampki, pierniczki, słomkowe i drewniane ozdoby plus złote i czerwone bombki.
Zawsze znajdzie się też miejsce na kilka kolorowych, staaarych ozdób, które robią klimat, ale to już kwestia domowych tradycji 🙂
Uwielbiam tak ubraną choinkę, bo jest ciepła i strojna ale nie naćpana
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 grudnia 2017 13:43
U mnie od dawna tylko lampki i bombki, nie podchodzą mi łańcuchy, włosy anielskie, koraliki... Kilka lat miałam na biało - czerwono, w tym roku będzie na kolorowo oldskulowymi bombkami. Lampki mam białe, typu świeczka na klipsie.
Nie mam zdjęcia chyba niestety, ale jednego roku mieliśmy taką ogromną choinkę, cała ubrana na złoto plus ozdoby z pomarańczy i pierników, a na wierzch włos anielski. No przepiękna była, zwłaszcza wieczorem, jak lampki świeciły ciepłym kolorem. 😍

Potem już nie była ani razu taka łądna, bo mój brat sobie zażyczył choinki w barwach Pogoni Szczecin. 🤣
keirashara- Nie mam całego zdjęcia choinki, tylko kawałek naszej zeszłorocznej. Dodam, że zawsze mamy ogromną, do sufitu i zawsze żywą. Mamy zawsze "na bogato", szukamy ozdób na giełdach staroci, część dostałam w prezencie od mamy, która dostała od swojej mamy jeszcze z Wołynia, część mamy z okresu PRL-u. W większości są to wyszukane ozdoby i szklane bombki z różnymi postaciami, drewniane i słomkowe również mamy i kochamy, za to klasycznych u nas bardzo mało. Światełka kolorowe, by pięknie podkreślały barwy. Nie ubieramy łańcuchów.
U dzieci w pokojach mam białe drewniane, na wzór skandynawski 🙂
Generalnie hand-made mogę zrobić jakieś szybkie, bo nie mam czasu i cierpliwości, żeby coś dziergać dwa dni, nawet jak mi się podoba 😁 Myślałam, żeby na czerwone tasiemki dać laski cynamonu i gwiazdki anyżu. Kusząco brzmią suszone plastry pomarańczy do tego. Pierniczki piekę i tak, to kilka też może na choinkę iść. Myślałam właśnie o kolorach czerwono-biało-srebrno lub złoto, albo te pierniczki, cynamony i pomarańczowe lampki, tak mocno minimalistycznie.
Odpadają łańcuchy, koraliki i anielskie włosie, bo mi się to nigdy nie podobało, szczególnie włosie. Jakoś tak nie, za dużo tego. Za to czasem wtykałam watę miejscami.

maleństwo, - gdzie kupiłaś lampki? Takie świeczki na klipsie były u mojej prababci 🙂 Wiecznie były z nimi problemy, ale strasznie mi się podobały.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 grudnia 2017 14:21
keirashara, jedne na allegro, a jedne kiedyś w Carrefourze.
A w tym roku w Carrefourze właśnie, są w torebkach plastry pomarańczy, łaski cynamonu i gwiazdki anyzu
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 grudnia 2017 16:37
Może ktoś z Was widział garnki (minimum 5 litrów) z taką dziurkowaną wkładką? Coś w stylu do gotowania na parze, ale chodzi o to, żeby było wygodnie rosół rybny gotować.

Bo nie mam lepszego pomysłu na prezent dla taty. Zostaje tylko duża, głęboka patelnia  🙁 (bo inaczej nie skłonię taty do wywalenia starej, porysowanej teflonowej patelni).

Nienawidzę kupować prezentów. Ciężko wynaleźć coś taniego, praktycznego i fajnego dla rodziny.
W Ikei są takie 5l
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 grudnia 2017 17:09
[s]Do najbliższej Ikei mam ponad 200km (do Warszawy musiałabym jechać)  🙁
Znalazłam: http://tiny.pl/gl3ks Ale trzeba czekać minimum 21 dni na dostawę- byłby prezent, ale na urodzino-imieniny taty, a nie na święta.[/s]

edit: Mam! Znalazłam na allegro  😀 Dwa dni poszukiwań w internecie, multum przerzuconych stron i w końcu znalazłam to, co chciałam.
Ja dla rodziców już prezent mam. Obiecałam sobie, że w tym roku się szarpnę choćby nie wiem co, bo rok w rok nie mam finansów, a oni mi zawsze na każdą okazję coś fajnego kupują. Czas się odwdzięczyć w końcu. Także bilety na Iron Maiden już kupione. 😀
Problem mam z bratem, my nawzajem sobie raczej prezentów nie robiliśmy, no bo oboje dzieciaki, to żadne z nas nawet tego nie wymagało, ale w tym roku już właśnie bym chciała coś mu dać od siebie. Ale zielonego pojęcia nie mam co. Typowy komputerowy gracz, ale jednocześnie łasy na wszystko, co jest cholernie drogie. A trzeciego takiego prezentu nie dam rady już w tym roku kupić. 😀 Także lista opcji się niestety drastycznie zmniejszyła i pomysłu nie mam żadnego, nic.
flygirl, - a duża podkładka pod myszkę? Taka bardzo duża, profi, gamingowa, nie jest to hiper drogie, a jest bardzo fajnym gadżetem dla nerda i jednak jest jakimś wydatkiem. Tylko polecam kupić w x-komie czy jakimś sklepie związanym z techniką, a nie chińczyka na alledrogo 😉 Ewentualnie karta pre-paid do jakiegoś tytułu, który brat lubi, nie wiem w co gra, ale w wielu są mikropłatności, dodatki, dodatkowa zawartość do wykupienia za gotówkę.

Ja jestem w czarnej d... bo od poniedziałku gnije chora w domu i prezenty będę kupować na ostatnią chwilę, a tak chciałam tego uniknąć 🙁 A tu się wypłata opóźniła, mnie poskładało i wyszło jak wyszło. Największy problem mam z ojcem, bo on jak zwykle ma wszystko 🙄 Wrócił na basen i po basenie chodzi na saunę, myślałam o fajnym, grubym ręczniku lub jakiś olejkach do sauny, może ktoś coś podpowie? Poza tym lubi żeglarstwo (ze względu na zdrowie już nie pływa), dobrą whisky (której zapas ma na 10 lat z jego tempem picia... ma też kamienie, szklanki i każdy możliwy osprzęt), muzykę (ma z 2000 płyt).
flygirl jeżeli chcesz podkładkę to uderzaj w firmę Razer , mój brat do tłuczenia w QIII kupował od nich sprzęt i bardzo sobie chwalił 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2017 21:57
Ach, ach, był jarmark świąteczny, jest choinka <3


Rozpływam się!
Dzisiejsza produkcja 🙂

Jeszcze jedna blacha siedzi w piekarniku. Część udekoruję, część tylko ciapnę lukrem i tyle.

Edit.
I lecimy... 🙂
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25550326_1727157673970547_1227531927226172773_n.jpg?oh=e61876b76891aed009226b4ad4fe342f&oe=5AC9CF06[/img]
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25348674_1727157677303880_8101144869665512916_n.jpg?oh=d2d6c49da0e2090e0655e579da940dfb&oe=5AD70445[/img]
Nie działa mi taka strzykaweczka do dekorowania a zwykłej nie mam... No i lenistwo wygrywa więc po prostu jedziemy z łyżeczkami i posypkami 🙂

To ja też się pochwalę:


Ozdobione tylko kilka, reszta na leniwca jedynie upieczona 😉 I tak znikają w podejrzanych okolicznościach, a P. tylko chrupie co chwilę z niewinną miną  😁 Jutro jedziemy po choinkę!  😀
Bezcenny spokój portfela
... gdy twoje dziecko na pytanie "co chcesz pod choinkę?" odpowiada JOJO🙂
       
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 grudnia 2017 14:03
kotbury, bosko! U nas wprost odwrotna sytuacja. Zrzuta z dziadkami i auto na akumulator już w piwnicy. Oczywiście różowe. Pink auto. Rok o nim gada, dzień w dzień. To dostanie. Tak, mieszkamy w bloku, tak, będzie wesoło...
U nas na Mikołajki pytanie było do Michałka co chce dostać, to powiedział że plastelinę i nową piżamkę 🙂 Dostał play doh dentystę, piżamkę i nową pościel, z której był bardzo zadowolony. Pod choinkę nie wie co chce dostać, powiedział "niespodziankę".  Wiem jednak, że od 2 lat wspomina coś o kuchni, więc kupiliśmy mu kuchnię drewnianą z Ikea, do tego zestaw garnków i na ali kupiłam drewniane produkty żywnościowe 🙂


Dziewczyny piękne te wasze pierniczki!
Keirashara skąd masz takie piękne foremki w koniki?  😜
Mi one wyglądają na Pepco 🙂
Mój Chłop tak się wkręcił, że będziemy robić powtórkę z pierniczkowania 🤣
Prawdopodobnie w piątek bo wtedy spotykamy się z przyjaciółmi tak świątecznie właśnie.
keirashara, Quendi wielkie dzięki za podrzucenie pomysłu. Dzisiaj w końcu wyczaiłam moment, w którym brata nie ma i poszłam sprawdzić, jaką ma podkładkę pod mysz, a tu niespodzianka, nie ma żadnej.😀 Także wcelowałyście w punkt, jeszcze raz dzięki. :kwiatek:
Ja właśnie sobie wymyśliłam, że chcę porobić pierniczkowe choinki 3d. Nie mam foremek ale to nie problem... chyba 🤣
Chess, foremki możesz zrobić z puszek po napojach 🙂
Libella, - sklep z gadżetami kuchennymi w Poznaniu w Browarze 😉
abre, mam taką blaszkę z której będę to robić. Muszę tylko po testować jak porobić te nacięcia, żeby choinka się potem składała sensownie.
Chess, ja choinkę "3D" robiłam z gwiazdek różnych wielkości (3 różne chyba miałam). Kleiłam lukrem, wyszła cudna i stała całe święta i chyba jeszcze wytrzymała do kolejnych 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się