Wstępy 2014 Skaryszew

Co to za przekręty Tary i skąd macie o nich pojęcie by się wypowiadać w ten sposób ?
Podobno obroncy narozrabiali i policja ich zatrzymala😉
BO BEDĄ SPRZEDAWANE NA LEWO, NA CUDZYM PODWORKU, W NIKOMU NIE ZNANYM TERMINIE.... TO WLASNIE SPRAWILY AKCJE ANIMALSOW. SORY ZA DUZE LITERY ALE ZABLOKOWAL MI SIE GUZIK  😤



i chyba taki cel. takie targi to jedyna mozliwość żeby kontrolować, żeby hodowcy podnosili poziom bo "ludzie patrzą".
dzięki targom, takim porządnie zorganizowanym porawia się byt koni. bo i trzeba wyglądac i trzeba sie zachowywać. można pogadać, zobaczyć, dopytać co robić, jak zrobić kopyta, kto je moze zrobić, jak co leczyć, jak utrzymywać, jak pakowac do przyczep...
dla animalsów... nie ma się do czego przyczepić - to źle bo nei ma na co zbierać?
Pytam jeszcze raz czy ktoś może powie jakie przekręty zrobiła Tara? Czy jakieś dowody w ogóle macie czy tylko tak o plotkujecie ? 🙄
Dar, na forum bylo duzo na ten temat pisane. Ja od zeszlego roku zdania o nich nie zmienilam i choc widze, ze nastawienie troszke sie zmienilo to i tak zlamanej zlotowki im nie wplace. Ciesze sie tylko, ze w tym roku jarmark odbyl sie jak na razie w spokoju, ludzie dopisali, widac poprawe w dobrostanie zwierzat, a to niekoniecznie zasluga Tary, ale milosnikow, ktorzy w zeszlym roku jak i w tym dolozyli staran, aby impreza byla udana, udalo sie poprawic stan targowiska, transportu, bezpieczenstwa... Tara tylko krzyczy, nie dyskutuje, szuka sensacji... itd, itp... I napisane o tym bylo kilkanascie stron. Polecam zaległą lekture i spojrzenie na temat z tej drugiej strony...
dar po pierwsze jakim prawem przedstawiciele Tary żądali od właścicieli koni wjeżdżających na targ w 2013 roku paszportów koni??  🙄
Po drugie - co to za żądanie pokazania dokumentów właścicieli konia?
Po trzecie pokazywanie "biednych kucyków szetlandzkich hodowanych na rzeź"?
To tak na szybko choćby z materiałów wyemitowanych przez Tarę



🤔wirek:

biedne koniki, kasztany mają na nogach  😵
[quote author=_Gaga link=topic=94237.msg2035718#msg2035718 date=1394480861]
dar po pierwsze jakim prawem przedstawiciele Tary żądali od właścicieli koni wjeżdżających na targ w 2013 roku paszportów koni??  🙄
Po drugie - co to za żądanie pokazania dokumentów właścicieli konia?
Po trzecie pokazywanie "biednych kucyków szetlandzkich hodowanych na rzeź"?
To tak na szybko choćby z materiałów wyemitowanych przez Tarę



🤔wirek:

biedne koniki, kasztany mają na nogach  😵
[/quote]

Gaga - Stajesz się powoli moją idolką  🤣 🤣 🤣 Po pierwsze pomijam że to są działania nieuprawnione i naruszają prawo , przynajmniej w zakresie ochrony danych osobowych ( żądanie pokazania paszportu konia i podanie danych własciciela ) i przeglądania dokumentów identyfikacyjnych koni ,od tego jest Inspekcja Weterynaryjna. Po drugie wynika to z aktu desperacji fundacji Tara która jak wszystkie fundacje narodziła się ze szczytnych idei ale na przestrzeni lat ewoluowała i stała się komercyjną organizacją która pozwalała zapewnić byt jej przedstawicielom . Czasy się zmieniły ,działalność w/w fundacji w zasadzie przestał mieć uzasadnienie , ale fundacja istnieje i potrzebuje środków ,więc tworzy sztuczny problem rozdymając incydenty do formatu patologii licząc na to że na fali ludzkich uczuć da się jeszcze trochę pociągnąć . Ale to już niestety ,AGONIA !!!! 😉
Hihi... Kon kradziony razem z paszportem... Pewnie paszport miał w szafce nocnej w boksie 🙂
dalej nie moglam oglądac tego bełkotu, sorry...
Będzie tajny raport Tary.
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,15596971,Wiekszosc_koni_ze_Wstepow_pojedzie_do_rzezni__ZDJECIA_.html
Ja na tym filmie nie widzę żadnych przekrętów. A po waszych kolejnych wypowiedziach rozumiem, że jedynie domysły. Prawda jest taka, że Tara mimo wszystko dalej utrzymuje, leczy konie, które zdołała wykupić za pieniądze, które zostały jej przekazane. Tara moim zdaniem walczy o humanitarne traktowanie koni. Jeśli chce żeby kon był zwierzęciem towarzyszącym to ma takie prawo i może o to apelować a wy nie musicie się z tym zgadzac. Osobiście wole by konie nie były wywożone do rzeźni. Może za jakiś czas usłyszymy o fundacji działającej dla świń,kur, kaczek.. (w tarze nie tylko są konie.)
Dar, na forum bylo duzo na ten temat pisane.


Czy mogę prosić link do wątku : )?
Osobiście wole by konie nie były wywożone do rzeźni. Może za jakiś czas usłyszymy o fundacji działającej dla świń,kur, kaczek.. (w tarze nie tylko są konie.)


Rozumiem że się odchudzasz !!!!  🤣 🤣 🤣 Ale musze cię zmartwić ,jak wejdą GMO na szerszą skalę to roślinek też nie posmakujesz bo mają geny zwierzęce  🤣 🤣 🤣 🤣
Wpisz w wyszukiwarke Skaryszew lub Tara, wyskocza Ci np. zeszłoroczne tematy.
Dar, bo Ty moze nie chcesz widziec przekretów? Dla mnie to jawne granie na uczuciach ludzi nie w temacie, lub tych, co nie chca znac innej prawdy.

Ja dzis "cos" zjadlam w Skaryszewie, po kilku godzinach chodzenia bylo mi wszystko jedno, co jem, nawet nie pytałam z czego ten szaszłyk - dodam, ze nie był wegetariański.

animalsi byli na pewno, tylko tak jak skarlet wołała na stronie- nie rzucac sie w oczy, byc jak zwykly czlowiek, ale robic filmy i zdjecia.
dar poczytaj najpierw co sie dzieje od lat, a potem insynuuj, ze my insynuujemy  🥂
dar, przykro mi zawalac twój światopogląd, śwat nie jest podzielony na czarne i białe. Niestety, Tara biała z całą pewnością nie jest.

Najbardziej mi się podobało jak Tara jojczy na temat ładowania konia, a sama wrzuca filmiki, jak ładują dwa konie... no, w mocno nieprofesjonalny sposób  🙄
Co do tego, że była mała ilość koni - znajomi, którzy pojechali, mówili, że większość mięsnych sprzedała się i wyjechała już nad ranem.
część się sprzedała ( duża liczba źrebnych kobył i ogierów z licencją pojechała na wschód do hodowli i do Czech) to fakt, ale i tak było mniej koni niż rok temu.
Megane
Zaczął się po 11, jakoś 11.30
Armara, dzieki. Szkoda, ze nie bylo jakiejs widocznej informacji. Przed 11 zaczelismy wracac w strone targu głównego 🙁 no szkoda. Mam nadzieję, ze duzo zdjec narobilas i zobacze chociaz fotki 😉
asds   Life goes on...
10 marca 2014 21:21
Wpisałam na youtube historię konia Maćka i oto ukazał mi się poniższy film:



Miało być chyba empatycznie i podniośle, natomiast dla mnie efekt jest całkowicie odwrotny.  Z tego co zrozumiałam koń miał stwierdzony mięśniochwat i został poddany eutanazji? Nie oglądałam filmu do końca bo szczerze mówiąc miałam dość po tym jak zobaczyłam grupę osób ocierającą konia słomą. Może chcieli dobrze? Choć nie wiem czy to jeszcze bardziej stresujące dla zwierzęcia nie było. W końcu nie dosyć że go wszystko boli, to jeszcze nieznane ludzie go dotykają...
Tak samo jak i nie widziałam tego wściekłego tłumu...

Inna sprawa...Tara walczy jakby nie patrzeć z hodowlą koni rzeźnych. Ale czemu w takim razie nie broni też krów i świń? Czy one nie mają swoich praw?

Sorry, ale dla mnie tego rodzaju filmy z ckliwą muzyką i zmianą koloru na żałobne black and white są najzwyklejsza próbą manipulacji ludzkimi odczuciami i tyle.
Armara, dzieki. Szkoda, ze nie bylo jakiejs widocznej informacji. Przed 11 zaczelismy wracac w strone targu głównego 🙁 no szkoda. Mam nadzieję, ze duzo zdjec narobilas i zobacze chociaz fotki 😉

Tak mam zdjęcia wszystkich ogierów, będą na pewno na stronie WZHK 🙂 Szkoda, że się nie zgadałyśmy, choć nie powiem po Cavaliadzie ten wyjazd dziś jeszcze mi dołożył  😁
asds   Life goes on...
10 marca 2014 21:34
Ja już widziałam kilak zdjęć ogierów i musze przyznać ze IGON nasz forumowy jest przecudny!
Koni coraz mniej, to fakt. Ale i zainteresowanych kupnem chyba niewielu. 
Za to więcej, niż w ubiegłych latach koni szlachetnych.

Spodobał mi się taki kary bez odmian, podkuty na przody, ale nie zdążyłam nawet zapytać co to i za ile. Stał tam na targowicy.
Ja już widziałam kilak zdjęć ogierów i musze przyznać ze IGON nasz forumowy jest przecudny!

A to fourmowy ? Dla mnie jeden z piękniejszych  😍, podobał mi się jeszcze taki fajny malowany kasztan, prezentowany też w zaprzęgu/
asds   Life goes on...
10 marca 2014 22:16
Tak, forumowy. Takie info mam od PauliL.

Czekam aż właściciel się pochwali.
Ja na tym filmie nie widzę żadnych przekrętów.
W takim razie wstaw tutaj skan swojego dowodu, prawa jazdy i paszportu  🤔wirek:
Żadna organizacja poza policją i służbą celną nie ma prawa żądać okazania dokumentów
Żadna nie ma prawa "przez ramię policjanta" czytać danych osobowych umieszczonych w paszporcie konia, czy w dowodzie osobistym właściciela. Co więcej - z filmu wynika, że nie wszystkie konie były wożone przez właścicieli - "ło matko". Skoro to "przestępstwo" ( 😉 ) to 90% sportowców i 95% rekreantów trzeba by zamknąć. Moje konie podróżują wynajętym transportem, najczęściej beze mnie... Na zawody często przyjeżdżają duże koniowozy z końmi 2 zawodników - a zawodnika w środku żadnego...
Dwa konie są sfilmowane od tyłu - na filmie widać dokładnie przerośnięte kasztany i biadolenia "wielkich koniarzy" ojeej co ten koniś ma z nóżkami!!?? Ludzie do #@olery - jak ktoś walczy o prawa zwierząt może najpierw niech pozna ich budowę - tak z grubsza, co?


Osobiście wole by konie nie były wywożone do rzeźni.
Wspominałam wielokrotnie na re-volcie, że:
1. Na ok 3 - 3,5 tyś źrebiąt ras szlachetnych rodzących sieco roku w Polsce przypada ok 17 - 18 tyś źrebiąt ras zimnokrwistych. Oznacza to m.in. że wiele osób żyje z hodowli zwierząt rzeźnych - w tym koni. Rozumiem dar, że osobiście pokryjesz straty kilku tysięcy osób , które stracą źródło utrzymania?
2. W USA kilka (naście?) lat temu zieloni wywalczyli zakaz zabijania koni w rzeźniach. Dzięki ich działaniom - konie dotychczas ubijane w Stanach - pokonywały dziesiątki tysięcy kilometrw w drodze do Meksyku i Kanady... Czy tego samego chcesz dla polskich koni? Aktualnie część z nich przewożona jest już w postaci półtusz. Jeśli nie będize można ich w kraju ubijać - wszystkie co do sztuki pojadą do Włoch i Francji. Czy to jest rozwiązanie?
Dodam, że w Stanach po ok 2-3 latach obowiazywania ustawy dotyczącej ubijania koni - prawo ponownie zmieniono  😵
Z założenia ,wszelkie ustawy inspirowane bardzo szczytnymi celami przynoszą odwrotny skutek od pierwotnie zamierzonego . Idealnym tego przykładem była Amerykańska Ustawa o prohibicji  😉 Dlatego prawo nie powinno kierować się emocjami tylko rozumem i chłodną kalkulacją często wybieraniem mniejszego zła !!!!
Wstępy bardzo mi się podobały, byłam pierwszy raz i w przyszłym roku na bank sie wybiorę. Nasze podlaskie ogiery pokazały się ślicznie w zaprzęgu jestem dumna z chłopaków 🙂 Dnia zabrakło niestety na obejście wszystkiego.
Pokaz był o godzinie 12 🙂 a tutaj link ze zdjeciami dla chętnych : https://plus.google.com/photos/113509690725750413251/albums/5989487083968218881?authkey=CNnKjK7c9YrNHA    🙂
dar, czy dla Ciebie humanitarnym i godnym obrońcy zwierząt jest świecenie latarką po oczach konia, który jest ładowany do przyczepy?
Czy kiedy pakujesz konia życzysz sobie aby ktoś z boku darł ryja?


W ubiegłym roku właśnie takie sceny były serwowane przez ludzi z Tary. Laska pstrykała zdjęcia z fleszem pakowanym koniom i krzyczała, że zabijają konie. Rozmawiałam z człowiekiem z Litwy, który te konie kupił. To były młode klacze zimnokrwiste kupione do hodowli.
Nikt nawet nie próbował się dowiedzieć co to za konie, skąd i co. Dla nich każdy koń na targu to koń na rzeź. I taki obraz pokazują w mediach.
A przekręty? Z tego co wiem toczą się odpowiednie postępowania, więc święci nie są.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się