Wstępy 2014 Skaryszew

Jkobus - nikt oprócz Ciebie o tym nieszczęsnym  Singerze  nie pisze , i nikt się tu z jego poglądami nie utozsamia bynajmniej , chyba,  że coś mi umknęło ?
W praktyce każdy, kto domaga się "ograniczenia populacji zwierząt gospodarskich" i uważa SAM FAKT hodowania jakichkolwiek zwierząt na mięso za zło - jest, czy o tym wie, czy tego nie wie, zwolennikiem Singera.

A przywódcy są na pewno zwolennikami świadomymi - to jasno wynika z ich wypowiedzi, z którymi tyle walczyliśmy rok temu...
Nie , to jest spore nadużycie , Jkobus - i tylko Twoja interpretacja .
Idee mają konsekwencje. Nie można wybrać sobie dowolnego kawałka i twierdzić, że "reszta nas nie interesuje". Z A wynika B, a z B wynika C - tak już po prostu jest i kto tego nie dostrzega, tylko dowodzi, że ma problemy z myśleniem.
Nie gniewajcie się ,ale strasznie żeście skomplikowali temat. Widać przewagę kierunków humanistycznych nad technicznymi ( hydraulika czy spawacza teraz ze świecą szukać  😤 ) Ja nie jestem tak rozbudowany duchowo i raczej nieskomplikowany .Jak słyszę że ktoś głosi ideologię żeby porwać tłumy ,to od razu myślę sobie ,ot Cwaniak dorwał frajerów i będzie ich doić , i rzadko się  mylę  ,ale jeśli już się mylę to w sprawie rzeczonego Idealisty ,bo może on kieruje się ideałami ale nie mija moment jak jego ideały przejmują inni którzy w ramach doktryny głoszonej przez idealistę  zaczynają  doić frajerów z kasy . No nie było w historii żadnej doktryny która nie zakończyła by się tak jak to opisałem .!!!! Przynajmniej wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ! Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić !!!! To samo jest z tymi fundacjami ( przynajmniej teraz ) tak samo było z Parellim  i wielu innymi . Dlatego ,nie wieżę w ideały a już tym bardziej w idealistów a już na pewno nie w ich czyste intencje  🤣 🤣 🤣 🤣
Smok , ale worek z moczem staruszkowi to byś byś w koncu podniósł, czy nie ? No napisz , że tak , to odstawimy dzieła Singera na półke zeby dalej się kurzyły  i zaczniemy weekend 😀
Ogólnie nie mam z tym problemu. Sam już 18 lat skończyłem ( bardzo dawno temu ,choć czuje się jakby to było wczoraj )i kilkoma ciężko chorymi osobami z rodziny musiałem się zajmować i dale też się zajmuje . Każdy z nas ( jak doczeka ) będzie stary ( mnie już pewno bliżej jak innym )  . Więc krótko odpowiem ,tak podniósł bym. !!! Choć ostatnio jak zaproponowałem niewidomemu że go przeprowadzę przez ulicę ,to usłyszałem krótkie , SPIER...J , znalazł się  ku...a  dobroczyńca !!!! Tak mi facet humor poprawił ,że idąc ulicą śmiałem się jak wariat.!!!  🤣 🤣 🤣
Smok , bo to był zatwardziały,  stary Marksista . Ale punkt zaliczyłeś 🙂

Smok , bo to był zatwardziały,  stary Marksista . Ale punkt zaliczyłeś 🙂


Własnie , wcale nie był taki stary ,ale ubawiłem się jak fretka ,poprawił mi humor na cały dzień . 🤣 🤣 🤣 Takie punkty mogę zaliczać ,są bardzo budujące  😉
Nie , to jest spore nadużycie , Jkobus - i tylko Twoja interpretacja .

JK tylko wskazał, na kogo się powołują fundacje - to nie jest wiedza tajemna.
Proszę:
http://www.blog.viva.org.pl/2010/05/10/konferencja-prawne-i-etyczne-aspekty-humanitarnej-ochrony-zwierzat/

Resztę o Singerze można doczytać w Wiki - jeżeli komuś się nie chce wertować u źródła w bibliotekach.
Zarzucanie naszemu miłemu koledze, że jest intelektualnie nieuczciwy to argument poniżej poziomu szamba.

Argumenty ad personam, próba stygmatyzacji, silenie się na knajackie bon moty - nie potrafisz nic więcej?

p.s.
> Smok10 - masz takie pojęcie o świecie i robieniu pieniędzy, jak podrzędny sklepikarz czy niedouczony rzemieślnik -  po prostu nie potrafisz sobie wyobrazić co to są duże pieniądze i jak się je zarabia. Dla Ciebie ludzie siedzą w domach - jak króliki w norach, ewentualnie z nich wychodzą, jak wyjdą to działa na ich "rynek" i jeden drugiego chce okantować, wciskając mu jakiś chłam.
I wszystko to, bo jakaś nadgęsta materia wyewoluowała i nabrała świadomości. Przy takim obrazie świata to nawet Marks może wydać się odkrywczy. 🙂
Nestorze,
W kwestii formalnej :
Cytuję Twoją wypowiedź "JK tylko wskazał, na kogo się powołują fundacje - to nie jest wiedza tajemna"

Otóż po przeczytaniu jeszcze raz wypowiedzi Jkobusa stwierdzam , że nie masz racji , mimo swojego rozbudowanego  wywodu .
Stwierdził,  co następuje :

"W praktyce każdy, kto domaga się "ograniczenia populacji zwierząt gospodarskich" i uważa SAM FAKT hodowania jakichkolwiek zwierząt na mięso za zło - jest, czy o tym wie, czy tego nie wie, zwolennikiem Singera."

Natomiast nikt z wypowiadających się tu na forum nie powoływał się na dzieła pana S. i sugerowanie przez Jkobusa, że jego tutejsi adwersarze to propagatorzy ideologii  S. , jest ze strony Jkobusa nieuprawnionym nadużyciem.






Zaprzeczasz zatem, że pojawiły się tu głosy domagające się zmniejszenia populacji koni rzeźnych - a także głosy twierdzące, że sam fakt hodowli rzeźnej jest już "czymś złym"..?

Mam powyciągać cytaty..?

A skoro miałem rację w pierwszej przesłance - i w drugiej też ją miałem, bo TAKIE WŁAŚNIE poglądy propaguje Mr Singer - to niby jakim sposobem mogę nie mieć racji we wniosku? To logicznie niemożliwe...

Że Wy nie znacie źródeł własnej ideologii? A co mnie to obchodzi? Jeśli coś wygląda jak szubienica, daje się użyć jako szubienica - to czy aby przypadkiem nie jest właśnie szubienicą..?
Jkobus, analogicznie do Ciebie myśląc , to czy  cytując Twoją wcześniejszą wypowiedź o zabijaniu ludzi , mogę  Tobie przypisać wyznawanie idei , które sankcjonowały usuwanie ze społeczeństwa niewygodnych jednostek ?
Nestorze,
W kwestii formalnej :
(...)
Natomiast nikt z wypowiadających się tu na forum nie powoływał się na dzieła pana S. i sugerowanie przez Jkobusa, że jego tutejsi adwersarze to propagatorzy ideologii  S. , jest ze strony Jkobusa nieuprawnionym nadużyciem.

Nie trzeba wspominać Hegla czy Marksa, gdy się posługuje triadą dialektyczną czy używa wprost lub konkludentnie pojęcia światopoglądu naukowego - to jest wiedza notoryczna - kanon człowieka wykształconego. Mogę oczywiście założyć, że masz wykształcenie niepełne podstawowe - ale czy muszę?
Podobnie Singer jest trwałym i nieeliminowalnym elementem dogmatu o "prawach zwierząt".
Nikt cywilizowany nie pominie jego "dokonań" broniąc np. walenia.

Chyba, że chcesz powiedzieć, że różne vivy to twórcze rozwinięcie poglądów św. Franciszka - przecież tak nie jest, co widać i słychać i czuć.
To tak, jakby prof. Hartman powiedział że jest katolikiem obrządku trydenckiego, albo Kazimiera Szczuka czy Magdalena Środa że są konserwatywne.

p.s.
ja te wszystkie sztuczki erystyczne znam - chociaż nie kończyłem dziennikarstwa czy innej szkoły dla propagandystów - i całe szczęście - bo o elektrodynamice kwantowej to sobie pewnie nie pogadamy 🙂
p.p.s.
o zwierzętach, które wyewoluowały z jaszczurek nie piszemy "pan" czy "pani" - nie ma kogoś takiego jak "pan Singer". Singer to maszyny do szycia.
Także nazwisko - ale do niego [nazwiska] bardziej pasuje Rebe - np. Rebe Isaac Bashevis Singer. Do naszego "singera" ja bym się tak nie zwrócił, bo nawet jakby miał jarmułkę - to bym zasadnie podejrzewał, że ją komuś zajumał i się podszywa.
Panie Nestor , cała Pańska  niewątpliwa  erudycja  sporo traci ( a czasem niknie  zupełnie ) w zderzeniu z bardzo nieprzyjemnym i aroganckim tonem Pańskich  wypowiedzi .
Panie Nestor , cała Pańska  niewątpliwa  erudycja  sporo traci ( a czasem niknie  zupełnie ) w zderzeniu z bardzo nieprzyjemnym i aroganckim tonem Pańskich  wypowiedzi .

Kolejny argument ad personam.
Tym bardziej nieuzasadniony, że traktuję swoich adwersarzy jak osoby wykształcone i cywilizowane.
Pomimo, że deklarują się jako samoświadoma masa, to ja ciągle jak do ludzi i to nie byle jakich - bo elity.
Mam cierpliwość, prawda?

p.s.
a pod Ministerstwem Finansów już ktoś był?
[quote author=dominoxs link=topic=94237.msg2039655#msg2039655 date=1394827519]
Panie Nestor , cała Pańska  niewątpliwa  erudycja  sporo traci ( a czasem niknie  zupełnie ) w zderzeniu z bardzo nieprzyjemnym i aroganckim tonem Pańskich  wypowiedzi .


Tym bardziej nieuzasadniony, że traktuję swoich adwersarzy jak osoby wykształcone i cywilizowane.
p.s.

[/quote]
Tak ,no nie może być   🙄 😲
a pod Ministerstwem Finansów już ktoś był?


Jako przedstawiciel klanu wyzyskiwaczy ,pod Ministerstwo nie chodzę . Może jakbym pracował w Stoczni lub Ursusie ale widziałeś kiedyś przedstawicieli Small Businessu pod Ministerstwem . Chyba żeby mieli kogo zamknąć i spałować !!!

P.S Nigdy nikogo o pracę nie prosiłem więc i pomocy też się nie spodziewam ! 😉
Słuchajcie, widzę, że mamy tutaj jakiegoś fanatyka..  🤣
Gaga, jak się jeździ na koniu który chodzi kilka, kilkanaście razy do roku??? Uważasz że super ekstra???  Nie uważasz że go najpierw trzeba skorygować zanim go dasz do jazdy komukolwiek??? Zapewniam, cię że to koń, który bez regularnej pracy świruje i pierwszych kilka jazd za fajnych nie jest.  Poza tym wyraźnie napisałam, że mogę się wyjeździć konno w pracy za darmo (na dużo spokojniejszych koniach). Jaki mam interes w takim razie jeździć na nadpobudliwym, mało chodzącym w siodle (właśnie przez jego charakter, nie ma za wielu chętnych) koniu i płacić za taką jazdę tyle samo jak na spokojnym, ułożonym koniu, który chodzi w siodle minimum kilka razy w tygodniu?? Co do fundacji - pewnie was zaskoczę - ale widziałam na własne oczy konia do którego wykupu się dorzuciłam :P.  Nie taki kruk głupi jak wam się wydaje :P Smok - ja nie mam do tego kolesia pretensji, że się dorobił, ale że, pomimo, tego, że się dorobił, nie zaprzestał hodowli koni rzeźnych, bo może se pozwolić na to. Sens mojej wcześniejszej wypowiedzi miał być taki (ale nie do końca mi to wyszło), że bogacze mogliby się odwalić od koni (tak, wiem że się z tym nie zgadzacie, już to przerabialiśmy). Jak da koniom spokój, niech se wygra 100 miliardów w lotka. Jak mu mało - niech se wygra jeszcze 200 miliardów w lotka. Teraz nikogo nie staram się przekonywać, staram się dokładniej naświetlić smokowi mój punkt widzenia z poprzednich stron. To informacja dla smoka, nie zaczynajcie nowej dyskusji i kłótni przez ten komentarz, wyraźnie piszę w jakim celu go zamieszczam.
widziałeś kiedyś przedstawicieli Small Businessu pod Ministerstwem .

W poniedziałek wyjrzę przez okno, zobaczę - może jacyś są - a po czym ich poznać? Wszystko mają małe czy tylko biznes?
Powinieneś, jak mój brat, pójść do polityki:



p.s.
konia kują, a żaba nogę nadstawia - ty też jesteś "obrońca" czy tylko szukasz spokojnej przystani na stare lata, żeby niczym jakiś satyr otaczać się rewolucyjną młodzieżą?

Przecież nasza miła koleżanka napisała, że rolników można poświęcić, bo dlaczego troszczyć się o rolników, skoro nauczyciele też mają źle, a w ogóle to wskaźniki spadają?
Tu w sukurs przyjdzie moja arogancka erudycja - wyjaśnię ekonomicznym troglodytom, że rolnik wytwarza wartość dodaną, którą opodatkowuje państwo - i z tego ma na nauczycieli.
Więc nie jest to kwestia wyboru - kto ma mieć gorzej rolnik czy nauczyciel - lecz prosta zależność, że jak rolnik będzie miał gorzej, to on będzie to gorzej miał, a nauczyciel będzie miał jeszcze gorzej - czyli wszystko będzie do d...
Wiem już dlaczego jesteś "small" - bo Ty tego nie rozumiesz - może nie ogarniasz liczb większych niż milion, nie wiem - a wydaje się Tobie, że emerytki z poczty, to jest ktoś, kto nas uratuje, jak się je okradnie. Mnie by to nie przyszło do głowy, przy całej mojej arogancji,  by starszej osobie kraść pieniądze - a już na pewno, nie żeby zasłaniać się urzędnikiem - a teraz wysil się i postaraj zrozumieć, co to znaczy.
[a teraz wysil się i postaraj zrozumieć, co to znaczy.


Nawet nie chce mi się wzroku męczyć .!!! Ty za to jesteś Oligarchą czy gołodupcem a  tylko filozofujesz ????  🤣

Kruk - Jak se wygra 100 miliardów ,to módl się żeby w konie zainwestował to przy dobrych rządach zostanie mu może 100 milionów  🤣 🤣 🤣 Na konie trzeba mieć te miliardy a nie tylko deklaracje i weksle bez pokrycia  🤣 🤣 🤣
Kruk - Jak se wygra 100 miliardów ,to módl się żeby w konie zainwestował to przy dobrych rządach zostanie mu może 100 milionów 

Tak przypuszczałem, że kwoty większej niż mieści się w portfelu nie potrafisz nawet nazwać 🙂
100 miliardów w konie... i kim ja niby jestem? Aligatorem? Dziwne słowo...
Jkobus, analogicznie do Ciebie myśląc , to czy  cytując Twoją wcześniejszą wypowiedź o zabijaniu ludzi , mogę  Tobie przypisać wyznawanie idei , które sankcjonowały usuwanie ze społeczeństwa niewygodnych jednostek ?


Nie musisz mi niczego przypisywać. Napisałem to, co napisałem i nie zamierzam się tego wstydzić. Komunistów, "głębokich ekologów" i innych niebezpiecznych dla przetrwania naszego gatunku terrorystów bezwzględnie należy zabijać. Innej metody na powstrzymanie tej zarazy po prostu nie ma. W pełni popieram i identyfikuję się z działaniami np. generała Franco, generała Pinocheta czy doktora Savimbi z Angoli.
Nestor - No własnie jakbyśmy mieli kogoś pokroju p. Oniszczenki ( miliardera ) który inwestował by w konie to może w końcu Polska liczyła by się na świecie  ,tak jak Ukraina w jeździectwie. Póki co możemy tylko liczyć na polemikę z podstarzałym ( aligatorem) emerytem ,który z nudów czekając na 1000 zł emerytury zagłebił się w  filozofię i daje wszystkim dobre rady  mając ich po drodze za głupków.  😉
No, dobra, już wystarczy. Przypominam, że na tym forum obowiązują pewne standardy oraz, że zachowujemy się kulturalnie. Proszę nie zniżac poziomu dyskusji. I proszę nie wciągac w temat Hitlera i innych psychopatów, to bardzo niesmaczne i obraża uczucia wielu osób na forum. Jeśli nie zejdziecie z tonu, będę musiała interweniowac
Fajny fanpage 🙂.  Dużo polskich Grubasów 🙂 . Migneły mi też tam zdjęcia ,z targów w Skaryszewie 😉. I jakoś tak mnie duma rozpiera 🙂. Piękne te nasze polskie grubasy 🙂.
https://www.facebook.com/DespreCai?fref=nf
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się