Poznaniacy :-)

Poznaniacy!

Wybieram sie na 3 dni w okresie sylwestrowym do Poznania wraz z moim chlopakiem. Chcialabym pokazac mu pare ciekawych miejsc, ale Malta i Nowe Zoo w srodku zimy nie wydaja sie byc atrakcyjne. Potrzebuje wiec wskazowek, gdzie warto sie udac (wazne, zeby byly to miejsca, gdzie mozna rowniez dogadac sie po angielsku/niemiecku). Czy macie do zaproponowania jakies miejsca? Wystawy rowniez wchodza w gre. 😉

Postanowilismy rowniez w czasie wizyty w Poznaniu odwiedzic pare knajpek, ktore sa opisane na blogu wygrywamzanoreksja. Narazie nasz wybor padl na Suszone Pomidory, Racja Miesa, U Rzeznikow, Ptasie radio. Czy sa jeszcze jakies klimatyczme knajpki, ktore warto odwiedzic? :kwiatek:
Zdecydowanie kawiarnia (I teatr) "U Przyjaciół"
Hej! Słyszałam/widziałam, że w Poznaniu ktoś szyje oficerki na miarę. Ktoś coś wie?  :kwiatek:
wiedzma dokładnie tak jak hiacynta polecam "u przyjaciół"
Wiedźma - brama poznania - super multimedialne muzeum

edit: pisałam z telefonu
- Brama Poznania - znajdź stronę www - dostaje sie na uszy słuchawki i zwiedza - są też słuchawki w językach obcych - na 2-3h = super sprawa nowocześnie pokazana historia
- ze standardów to Stary Rynek, Katedra,
- Palmiarnia Poznańska  (koło parku Wilsona) - znajdź stronę www - zimą super wypas - ciepło, na spacer 1-1,5 h - w środku jest kawiarnia do posiedzenia

generalnie innych atrakcji wg. mnie Poznań nie ma (zwłaszcza zimą)

z knajpek: zielona weranda - k/Starego Rynku - ul. Paderewskiego
Brovaria - na Starym Rynku - bardzo dobre żarcie, piwo warzą na miejscu
Dziekuje bardzo za wszystkie propozycje! :kwiatek: Wybierzemy sie na pewno do ..przyjaciol'' i zobaczyc brame!

A w Starym Browarze jest cos do zwiedzania, czy to tylko shopping center?
Racje mięsa też polecam. Podobno najlepszego tatara mają, siekanego, robionego na oczach klienta.
Jest też niedawno otwarta restauracja "Oskoma" Mickiewicza 8. Otworzył ją Adam Adamczak finalista przedostatniego Top Chefa
"U przyjaciół"  💘 Rany, ile wspomnień!
Podkarpacki człowiek potrzebuje pomocy Poznaniaków. 😉
W najbliższy poniedziałek rozpoczynam pięciodniowe szkolenie w Poznaniu, ale firma nie zapewnia mi noclegu z niedzieli na poniedziałek i według nich mam przyjechać w nocy, by prosto z dworca jechać do firmy. Nie uśmiecha mi się to, więc na własną rękę szukam noclegu na noc 28/29 lutego. W związku z tym tani hotel/hostel/pensjonat poszukiwany. :kwiatek: Fajnie by było, gdyby do pokoju była osobna łazienka, a jeszcze fajniej, gdyby dojazd na Głogowską nie był zbyt trudny dla osoby będącej pierwszy raz w Poznaniu. Z góry dziękuję za pomoc! 🙂
mundialowa, nie wiem na ile to tanio (ale ja, biedny student, przespałam tam kilka nocy) polecam serdecznie JARO Hostel. Bardzo blisko MTP, myślę, że lokalizacja powinna Tobie przypasować 🙂

A korzystając z okazji również melduję się w wątku. Od ponad 2 lat mieszkam i studiuję w Poznaniu 🙂
warta2009, dziękuję, ale po małych zawirowaniach firma zakwaterowała mnie w Zagrodzie Bamberskiej. 😉
blisko masz dobre lody, ale akurat jutro lodu ma być pełno dookoła 😉
ogurek, widzę właśnie jak sypie, a ja mądrze przyjechałam w wiosennej kurtce i cienkich butach. 🙁
A o lodach słyszałam, ale chyba nie skorzystam. 😁 Choć jutro mam zamiar wybrać się gdzieś dalej, niż hotel na Kościelnej i firma na Kościelnej. 😀
mundialowa, super okolica, dwa lata tam mieszkałam! zazdraszczam... i nie mówcie, że w Poznaniu zimno i śnieg, bo muszę się tam jutro przejechać...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 marca 2016 19:59
mundialowa dwa lata mieszkałam kiedyś na Kościelnej naprzeciwko tej Zagrody 😉
A teraz nikt tu nie mieszka? 😁 Usycham z nudów! Dziś zrobiłam małą rundkę w poszukiwaniu taniego obiadu i drogerii, ale tak to kursuję tylko firma-hotel i powoli zapominam jak wyglądają ludzie spoza branży. 😜
Cóż, ja bytuje 15 km pod Poznaniem. W stronę Kórnika.
Ja mieszkam na Przyjaźni, jak chcesz podróż po mieście zaliczyć to zapraszam  🏇
ja chora, i tak chora, że leżę - więc ze mnie raczej niezbyt dobry kompan obecnie
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 listopada 2016 19:18
Poznaniacy!
Miałby ktoś ochotę mi pomóc? Będę bardzo wdzięczna.

Za tydzień przywożę na parę dni do Poznania kolegę Anglika. To będzie jego pierwszy raz w Polsce, więc chciałabym mu pokazać jak więcej i najciekawiej - on ogólnie dużo podróżuje, więc bardziej niż ogólną rozrywkę, chciałam mu pokazać jak najwięcej konkretnie o Polsce - historia, kultura, tradycja, polskie żarcie, itd. (zainteresowany jest najbardziej historią, architekturą, kuchnią i alkoholem)

Czy macie jeszcze jakieś pomysły poza miejscami wymienionymi w postach wyżej? Może od tego czasu otworzyło się coś nowego? Mogą być również miejsca w okolicach Poznania, byleby się dało transportem publicznym dostać.
Co polecacie do pokazania mu polskiej kuchni?

Oraz - czy jest ktoś zorientowany w zobaczeniu osady w Biskupinie - jest otwarta o tej porze roku? Jak dostać się do niej z Poznania i z powrotem transportem publicznym?

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Jeszcze Palmiarnię mozna odwiedzić w chłodne ni.
Poza tym Poznan to wg mnie nuuuuudy....

Biskupin jest otwarty o każdej porze roku, ale nie wiem niestety jak dojechać.

Wiem że nie każdego to kręci, ale polecam wybrać się do zoo. Mamy od niedawna kilka niedźwiedzi, w tym małego misia o imieniu Cisna, która wychowuje się z psem i jest bardzo wesoła 😉 A w tej okolicy są też np termy maltańskie. Nie są to może obiekty wyjątkowe, ale sama malta jest dość ciekawym miejscem.
Byłam w zoo około 15 i niedźwiedzi nie było zatem sugeruje iść o wczesnej porze za nim je zamkną.

Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 listopada 2016 21:42
Ten Biskupin to bez fajerwerków zupełnie, może lepiej jakiś zamek typu [s]Kurnik[/s]Kórnki  😡 ? Sama nie byłam, wiec nie wiem, czy fajny. Ale Biskupin mnie mocno rozczarował.
Jakie szkoły językowe polecacie w Poznaniu? Chodzi o angielski i problem z mówieniem  😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 listopada 2016 08:49
Ogromne dzieki, dziewczyny!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
http://rogalowemuzeum.pl/

tu masz jeszcze ciekawą atrakcję - koło Starego Rynku


no i jak zainteresowany alkoholem - to zwiedzanie browaru: http://www.zwiedzaniebrowaru.pl/pl/index/?

Ten Biskupin to bez fajerwerków zupełnie, może lepiej jakiś zamek typu [s]Kurnik[/s]Kórnki  😡 ? Sama nie byłam, wiec nie wiem, czy fajny. Ale Biskupin mnie mocno rozczarował.

Tak, Kórnik.  😉
Becia23, gdzie śpicie
julka177, dużo moich znajomych chodzi/chodziło do Speak-Up, ja już 3 rok jestem w Profi-Lingua (w tym roku tylko na włoskim). W Profi jestem mega zadowolona z "obsługi technicznej", w zeszłym roku nie pasował mi jeden z lektorów, wystarczył jeden mail do biura i w następnym tygodniu miałam innego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się