Poznaniacy :-)

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 listopada 2016 22:10
Dodo, Puro Hotel

Jeszcze raz ogromne dzięki za wszystkie podrzucone miejsca :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Altiria dzięki  :kwiatek:
Poznaniacy kochani, proszę powiedzcie gdzie można się przespać w Poznaniu i żeby nie było drogo? I gdzie jest ul. Nowowiejskiego? Co to za część miasta? :kwiatek:
Poznaniacy kochani, proszę powiedzcie gdzie można się przespać w Poznaniu i żeby nie było drogo? I gdzie jest ul. Nowowiejskiego? Co to za część miasta? :kwiatek:


Nowowiejskiego to ścisłe centrum.
Co do noclegu taniego - wpisz sobie np. Hostel Poznań i Ci kilka wyskoczy
Ogarniacie może co się dzieje,  że nad miastem wisi jakby smog? Wszystko mi jedno, ile idąc godzinę temu z budynku do budynku nie widziałam, gdzie idę  🤔wirek:
Mgły dookoła miasta i w mieście
jestem z okolic Poznania 🙂
Hej! Wiecie może, gdzie w Poznaniu dostanę pastę na odrobaczanie od ręki?
Wet Tobie ściągnie jak zadzwonisz bądź podjedziesz gdziekolwiek (klinika, gabinet wet).
maluda, Ok już sobie poradziłam, dzięki!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 czerwca 2017 15:30
Halo Poznań, odkopuję wasz temat. Wróciłam dziś ze Śląska, ale zanim tam pojechałam to podpytałam w śląskim wątku laski co jest takiego "must eat" u nich w Kato i jadłam genialne naleśniki i bajgle, zapijając lemoniadą cytrynowo miętową z nasionami chia 😍
Za tydzień kolejny trip, tym razem ponownie Poznań, ale idę tym samym tropem i pytam: co u was dobrego zjeść?  😜

Byłam tam u was w takiej azjatyckiej knajpie, nie pamiętam niestety jak się nazywała i gdzie była, ale bardzo duża restauracja, a toalety były w białej cegle w piwnicy  😜 - jedzenie było pyszne i strasznie dużo. I byłam w Pyrze, ale jak kocham ziemniaki tak jadalny tam był tylko krem z kukurydzy. 😉

Przede wszystkim nie szukam jedzenia wegańskiego i wegetariańskiego. Nie jadam też owoców morza  😁
A co chciałabyś zjeść? 😀
JARA, byłaś w Made in China / Rico's Kitchen, uwielbiam.  😍 Obok jest lodziarnia Kolorowa, opinie różne, ja akurat uwielbiam. A co do reszty to chętnie sama się dowiem, bo przez bycie na wiecznej diecie to już nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłam w restauracji, musiałam się zadowolić instagramem MYTUJEMY.  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 czerwca 2017 16:02
Ja generalnie jestem otwarta na (niemal) wszystko, byle nie burgery i owoce morza, reszta obojętna, byleby wyrywało z butów  😁
Może być kuchnia lokalna, może być coś totalnie alternatywnego.


Oczywiście inne miejsca gdzie można zjeśc jakieś dobre lody, desery, wypić dobrą kawę, herbatę również mile widziane  :kwiatek:

edit:

Altiria, tak! To dokładnie ta knajpa! Zastanawiałam się na początku za co płacę 25zł za obiad, bo generalnie we Wrocławiu azjatyckie jedzenie kosztuje 14-17zł, a powyżej 20zł to już "ekskluziw" wołowina i owoce morza. Jednak wjechała taka porcja i było tak genialne, że nie udźwignęliśmy tematu, a byli z nami dwaj faceci 😁
Jak włoskie/pizza to tylko Frontiera i Suszone Pomidory. W YetzTu z kolei najlepszy ramen. Na obiad i od razu deser też polecam Raj na Śródce - sernik mają przepyszny! Jak ma być bardziej mięsnie to polecam steki w Cammero Steak House.
W Poznaniu jest mnóstwo miejsc gdzie można zjeść dobrze 😀
Teraz jeszcze w weekendy Nocny Targ Towarzyski, jak schudnę do 50 kg to może w końcu tam pojadę.  😁
A ja w kwestii włosko/pizzowej polecam Bistro Milano http://milano.poznan.pl Obok jest restauracja tej samej kuchni, jak ktoś ma wizje na żarcie z wyższej polki 😉 Polecam pizzę, lasagne, makarony, krem pomidorowy, no wszystko wszystko super😉 Musimy niedługo odwiedzić, bo aż mi sie zatęskniło na te wspomnienia 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 08:12
Dzięki dziewczyny, miejscówki zapisuje, jakbyście jeszcze na coś wpadły dajcie znać 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2017 16:46
Halo , szukam dobrych lodow z platnoscia karta
Halo , szukam dobrych lodow z platnoscia karta


Niestety nie można płacić karta ale bardzo Ci polecam lodziarnie "kolorowa" na ul. 27 grudnia (centrum miasta).  Najlepsze lody naturalne jakie jadłam 🙂
Gdzie zjem dobrą pizzę w Poznaniu? Chętnie z dostawą 👀
Gdzie zjem dobrą pizzę w Poznaniu? Chętnie z dostawą 👀



Estella
"Suszone pomidory"- stacjonarnie na św.Czesława /"Suszone na wynos" - na dowóz
Szukam fajnego, ładnego spa w okolicach Poznania. Na jutro na prezent 😉
Z nazwy kojarzę SPA_larnie i Moran, będę wdzięczny za każdą opinię
Remes w Opalenicy, ja byłam tylko na masażu i u kosmetyczki, ale mama tam kilka razy wracała z koleżankami i były zadowolone.  🙂
Kochani, kojarzy ktoś miejsce skąd można wynająć bryczkę do ślubu?
Im bliżej miejscowości Szewce tym lepiej.
Hej 🙂 szukam stajni na terenie Poznania w której będe mogła trenować skoki. Zależy mi żeby stajnia posiadała hale. Jeżeli nic nie znajde to jestem zainteresowana współdzierżawą jakiegoś konia. Ważne jest też to żebym mogła konia zabrać na zawody ponieważ od tego roku chce byc w sekcji jezdzieckiej. Ktoś coś pomoże? 😀 Licze na was!
Kochani, kojarzy ktoś miejsce skąd można wynająć bryczkę do ślubu?
Im bliżej miejscowości Szewce tym lepiej.



p. Słaby z Wygody chyba wypożycza, oni mają pary do bryczki. Albo p. Strzykała z Więckowic
Szukam fajnego lumpeksu w okolicy Mosiny lub Stęszewa. Czy ktoś ma pojęcie gdzie taki się znajduje 🙂 ?
Wątek trochę zapomniany, ale spróbuję :-)

Jadę ze znajomymi na Cavaliade. Mój chłopak jednak nie chce opuścić treningu pływackiego i codziennie rano chce chodzić na basen. Czy jest w okolicy targów poznańskich jakis fajny basen, najlepiej z Multisportem? Szukaliśmy w necie, ale nie wiadomo było czy są otwarte, niektóre miały bardzo złe opinie. Fajnie jakby się dało tam dojechać MPK.

Oraz drugie pytanie. Najlepsza knajpa wege w Poznaniu? Niekoniecznie wegańska, może być wegetariańska.

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :-) :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się