Dopasowanie siodła

czy byc moze przypadkiem zna ktos przelicznik lekow county na kieffera?😉 county lek standard to pi razy oko ile kieffera?🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
22 kwietnia 2011 09:09
Jest szansa, że Bogdany będą w Warszawie 1 maja!!!!  🏇 🏇 🏇
Nigdy więcej nie powiem, że mój koń ma X rozmiar łęku.
Prestigowy 33 jednego modelu leży idealnie. Prestigowy 36 innego modelu leży... równie dobrze.
Oba bez żadnych podkładek, na tym samym czapraku, nawet z tym samym popręgiem.
Niemożliwe staje się możliwe 😉

Wniosek stad tylko jeden, każdy model siodła ma inny rozmiar i nie ma to niestety przełożenia na inne.
Teraz ja poproszę o ocenę siodła. Jak według Was leży?
wydaje się być za wąskie. Ile palców wchodzi Ci pod przedni łęk???
croopie, moim zdaniem to nie jest inny rozmiar - łęk to łęk 😉, ale raczej wypełnienie i kształt poduszek łopatkowych i rozstaw poduszek grzbietowych i ich kształt - to wszystko składa się na to, że czasem kompletnie różne rozmiary siodła pasują.
epk, ano właśnie. Mówię jednak o tym, co wybite w numerze seryjnym, czyli, jakby nie patrzeć, rozmiar łęku 😉
Właśnie też w pierwszej chwili pomyślałam że za wąskie, ale wchodzą mi dwa palce pod przedni łęk, a palce mam bardzo cienkie.
no to jak dla mnie (patrząc tylko na zdjęcia) wydaje się być ok. Powinnaś jeszcze zobaczyć czy jak usiądziesz to nie będzie za szerokie. Skoro teraz tylko 2 palce wchodzą. Zwróć uwagę jak wygląda czaprak po całej jeździe, czy są suche plamy, gdzie się koń bardziej spocił. 
Właśnie dwa palce wchodzą jak siedzę na siodle, czyli teoretycznie powinno być ok. Jednak mam wrażenie że leci na tył, ale to może być już moje skrzywienie bo to któreś siodło z kolei testujemy i każde właśnie leciało do tyłu.
wioletka.s

Według mnie siodło leci do tyłu. Może masz specyficznie konia zbudowanego..coś wiem na ten temat  😉
Severus   Sink your teeth into my FLESH
22 kwietnia 2011 17:27
wioletka.s - jak dla mnie jest ciut za wąskie z przodu i przez to leci Ci w tył
kasiabe- jeszcze jedna fotka z rozkręcenia Winteca, specjalnie dla Ciebie. Widać wnętrze siodła, widać rzepa, którym są zamknięte panele. Rzep jest rozczepiony i widać jak ze środka wystaje moja kolorowa wkładka ( a dokładnie to dwie chude- bo testuję cały czas ich grubość i położenie)

tunrida dzieki raz jeszcze 🙂 dzis wlasnie rozbebeszylam mojego winteca, znalazlam wszystko to o czym pisalas  😅 no i sprobuje pokombinowac z tym dopchaniem  😉 samej nie wpadla bym na to ,a na pomoc specjalisty raczej nie mam co liczyc na naszym terenie  🙁 
a jak moge zapytac jaki masz łęk w swoim siodle z tym dopchaniem?czy nie musialas zmienic na szerszy?

edit: nie zwrocilam uwagi, na zdeciu widac ze niebieski 😡
Kupiłam z czarnym w standarcie. Od razu wzięłam rozmiar mniejszy i rozmiar większy, żeby dopasować. Potem, w trakcie dorobiłam się jeszcze jednego szerszego. Metodą prób i błędów stanęło na wyborze niebieskiego.

ps- doczytałam. Chodzi Ci o to, czy dopełnienie paneli nie wymusiło zmiany łęku? NIE. Bo łęk miałam dobry, a panele nie przylegały, z powodu "punktowych dziur" w grzbiecie konia. Jedno jakoś tak nie ma się do drugiego w moim przypadku.

Oryginalne wkładki do włożenia w panele są dostępne w sklepach internetowych.

http://pasi-konik.pl/pl,category,216681,akcesoria,do,siodel,wintec.html

Z tym wkładaniem wkładek duuużo grubszych niż sprzedawane trzeba chyba uważać. Powiem Ci, że jak wsadziłam grubszą niż te 1,5 cm, dokładnie 2,5 cm, to ledwo złożyłam siodło do kupy. Obawiałabym się, czy te oryginalne wkładki powietrzne wytrzymają takie modyfikacje w panelach.

Jak by nie było....ja osobiście wolę zaryzykować, niż jeździć w niedopasowanym. Aczkolwiek te 2,5 cm ścieńczyłam trochę.
Cały czas modyfikuję i sprawdzam jak będzie najlepiej.
ja wlasnie mam niebieski pozyczony na probe, ale mam wrazenie ze jest za waski :/  (moze zrobie w koncu jakas pogladowa fotke i wrzuce)
dzis docinalam sobie te wkladki z takiego starego filcowego czapraka (mysle ze bedzie mial grubosc okolo 1cm, z tym ze on sie nie ubija) no i tez mi bylo ciezko zlozyc siodlo do kupy :/ po przymiarce mialam wrazenie ze przod jakby sie zwezyl..
łęk poszedl troche w gore, wiec mysle ze decydowanie za grube te wkladki..bede kombinowac. 🙂 a problem mam podobny z tym nieprzyleganiem przodu (suche plamy w okolicy klebu)
Przy mocniejszym wypełnieniu poduszek przód się nieco zwęzi. Zgadza się, to tak na logikę.
Ja mam i tak chyba ciut szerszy ten przód niż węższy.  Poza tym..ja wkładki wpychałam nie od samego przodu poduszek, tylko tak z 1-2 cm dalej. Więc sam przód siodła mniej się chyba zmienił. Mi samiuśki przód chyba trochę przylegał do grzbietu. Mi nie przyleganie zaczynało się właśnie z 1-2 cm dalej w stronę tyłu

Nie jesteśmy pasowaczami, więc nie obędzie się bez prób i błędów.
Ja już widzę, że moja karimata się ubiła i ścieniła. Następna podkładka będzie właśnie z filcu.

A nie masz skąd pożyczyć jeszcze szerszego łęku na przymiarkę?
kolezanka ma jeszcze bialy, no i tak mysle zeby przymierzyc, ale podejrzewam ze bedzie za szeroki..czerwony bylby lepszy 🙁 kupic uzywany (taniej niz w sklepie) ciezko..no chyba ze moze jakies sklepy wysylaja na przymiarke? wiesz moze cos o tym?
Może było, może nie. Z tego co słyszałam to w ihaha i equishopie jest osoba, która przyjeżdża i może dopasować siodło do konia (tutaj konkretniej prestige)
Korzystał ktoś ?? Chce się dowiedzieć, bo zastanawiam się nad kupnem nowego prestiga, albo siodła szytego na miarę.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
23 kwietnia 2011 12:57
Pan Kostrzewa z ihaha - szczerze polecam 😀
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 kwietnia 2011 14:32
fatamorgana, mam prestige'a ale sie zdecydowalam na zmiane siodla na szyte na miare. wolalam, zeby siodlo bylo zrobione pod mojego konia, a nie masowo i ewentualnie przerobione.
Fatamorgana, tylko Ola z EquiShopu. To jedyna osoba w Polsce, która zna się na tym, dokładnie zmierzy konia i zrobi takie siodło, jak sobie zażyczysz.
Jeśli chodzi o Pana Kostrzewę... bez komentarza.
czy być może przypadkiem zna ktoś przelicznik lekow county na kieffera?😉 county lek standard to pi razy oko ile kieffera?🙂


County w rozmiarze M jest  węższe od standardu Kieffera.
Croopie Szkoda tylko że Ola jest w Katowicach  🙁
Dramka, ale przyjeżdża do Warszawy.
croopie a nie orientujesz się może czy do Poznania też kursuje?

Potraficie na podstawie tych zdjęć określic czy to siodło pasuje?
To zdjęcie jest z żelem pod siodło:


Ale uznałam ze jest za wąskie wiec teraz jezdze bez zelu i wygląda to tak:




Jak położyłam długopis to poturlał się w to miejsce (wiem, że za dobrze nie widać ale da sie dopatrzyć  😉 ):


Dramka, ale przyjeżdża do Warszawy.

Croopie a wiesz kiedy będzie ?
Dramka w dalszym ciągu nie mam zdjęć, ale nęka mnie temat siodła, może w Warce obejrzymy w realu  😉 o ile nie będę wstydziła się ujawnić po przejechanych parkurach  😁
Nie wiem, najlepiej zadzwonić i zapytać 🙂
croopie z Katowic do mnie jest godzina więc ok. Po świętach będę się kontaktować z forumowym Bogdanem, panią z equishopu i być może z panem z x-horse. Zobaczymy, bo decyduję się już ponad pół roku.
Fatamorgana, dobry wybór 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się