Dopasowanie siodła

Dziwnie tym bardziej, że na początku miało to wyglądać standardowo  🙄
Ale dlaczego nie? Wzieli swoje siodło standart zalożyli na konia, posadzili jeźdźca i zobaczyli wtedy co zmienić/poprawić/dopchać/wypełnić/wybrać/poszerzyć czy też zwęzić.
I siodło dla klienta będzie już takie hm.. poprawione?
Choć nie ukrywam, że dziwne  😉
-Agi- z ciekawości, jaka to firma?  🙂
Problem polega na tym, że siodło leżało w złym miejscu (za daleko od kłębu), bo inaczej nie dało się go dopasować tak żeby było w równowadze. I myślałam, że należy zmierzyć grzbiet konia itd, ale może jestem dziwna  😁 Tym bardziej, że z tego co wiem, to u innych było w ten sposób.

Puma firma na D 😉
Jestem teraz w kropce, bo decyzja padła, siodło wybrane i na prawdę dobrze mi się w nim jeździło, ale jeśli ma być w ten sposób zdejmowana miara, to nie widzę tego...  😵
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 stycznia 2014 10:35
[quote author=BASZNIA link=topic=95.msg1989726#msg1989726 date=1390559103]
[quote author=marysia550 link=topic=95.msg1988959#msg1988959 date=1390496337]
Sokola- ja jeździłam w jednym siodle kilka miesięcy i koń mi sie odparzył. Nie wiem gdzie popełniłam błąd. Jeżdże w siodle nadal i nic się nie dzieje.

Amen. Tyle ze ja wiem co zmalowalam, niestety :-\ .
[/quote]

a co? może i ja to samo 🙂 Mi jedynie przychodzi do głowy brudny czaprak, choć raczej mi się to nie zdarza, a poza tym teraz już tego nie sprawdzę.
[/quote]
Moja wina. Bardzo dlugi teren, a moje zmeczenie zaowocowali leceniam na przod . I do tego upal.
Bardzo proszę o Wasze opinie o dopasowaniu tych 3 siodeł do konia:

1. Ratomka https://plus.google.com/u/0/photos/100035470684240832120/albums/5978499414667627057

2. https://plus.google.com/u/0/photos/100035470684240832120/albums/5978499257975039729 Spalanding Britanica

3. https://plus.google.com/u/0/photos/100035470684240832120/albums/5978498020643688161 DM Sylwester

Siodło drugie, minimalnie leży na kłębie, tzn. kłąb jest bardzo długi a siodło zaczyna 'spadać' wcześniej. Jest moim zadniem też po prostu za szerokie. Czy W tym przypadku pomogła by podkłądka np. żelowa podnosząca przód? Czy lepiej podkładka pod caaaaałe siodło podnosząca je powyżej kręgosłupa (z takmi jakby tunelikiem). Jestem też przed wizytą u rymarza żeby dopchał poduchy z przodu więc może to wystarczająco zwęzi siodło ale może nie 😉 . Upieram się przy nim bo jest moje, a głupio tak non stop pożyczać.

Dzięki.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lutego 2014 21:18
Zorilla szkoda, że nie zrobiłaś jeszcze zdjęć z kredą lub długopisem, bo IMO na jednym zdjęciu Britanica wygląda jakby spadała na tył, a na drugim już jest ok. Aczkolwiek ja osobiście bym go absolutnie nie podnosiła do góry, bo wtedy na pewno już środek ciężkości będzie za bardzo z tyłu. Dla mnie wydaje się też za wąska, ale ja osobiście potrafię to stwierdzić tylko w realu, jak wymacam siodło na koniu, więc pozwolę się wypowiedzieć bardziej doświadczonym 😉
Dzięki Strucelka. Czyli Ty byś ew. podniosła całe siodło? Właśnie taką obawę (że spadnie do tyłu) mam stąd pytania tutaj 🙂 Panele i tak pójdą do dopchania bo są w kiepskim stanie. Dziwne że mówisz za wąskie, ono jest właśnie dość szerokie. Szersze niż tamte dwa (po numerkach), a do Ratomki sporo.
Co to znaczy z kredą lub długopisem?
Na tym zdjęciu pierwszym koń jest zwrócony w prawo, zdecydowanie zdjęcie prawego boku jest godniejsze oceny 🙂
Ja mam małe pytanko bo pierwszy raz w życiu kupuje siodło i nic nwm , jakie siodło na zimnokrwistego ??
Tynka poczytaj w wątku konie zimnokrwiste i pogrubiane, tam dużo razy był poruszany ten temat.
Tynka, ja ci wcześniej pisałam o siodłach Wintec Wide (tylko koniecznie z tym "wide", bo te siodła są szersze, niż zwykłe)

KLIKNIJ

Jak się dobrze przeszuka allegro i ebay, to te siodła wcale nie są kosmicznie drogie
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lutego 2014 21:48
Zorilla muszą się tu dziewczyny jeszcze wypowiedzieć, ale obawiam się, że jak siodło się poszerzy, to będzie już za nisko kłębu - wtedy to już podkładka nie pomoże. Ale dopchanie poduszek powinno pomóc, jednak jeśli chcesz to zrobić raz a porządnie (a przynajmniej na dłuższy czas) to radziłabym, by ktoś to zobaczył, bo rymarz (moim zdaniem) nie zrobi Ci tego odpowiednio.

Edit: długopis lub kredę kładzie się na siedzisku, pozwala się sturlać w swoje miejsce i wtedy świetnie widać gdzie znajduje się środek ciężkości siodła.
No ja nie chce go poszerzać to na pewno 🙂 
Na pewno masz racje, ale to też inny koszt.
Dzięki  :kwiatek:
Co sądzicie o tym siodle? Bardzo proszę o opinię.
http://re-volta.pl/galeria/album/2689

Tanrim, nie sądzimy nic bo zdjęcia są ZŁE.
To jak powinny być zrobione?
Z zapiętym popręgiem przede wszystkim  😉
btw. co to za siodło?
EHh, ja już nie wiem ile razy to pisałam.

Popręg dopięty, dociągnięty, najlepiej nawet na 10 min wsiąść i postępować. Koń na równej prostej powierzchni, zdjęcia w zbliżeniu, ale również i całego konia. Oraz można jeszcze położyć na siodło długopis, ołówek i zobaczyć gdzie wypada środek.
Zorilla, Ratomka - niby nie, niby tak. Żeby było si - trzeba ująć wypełnienia w poduszkach z przodu, do takiej gdzieś grubości jak w pozostałych. Pytanie, czy wtedy siodło nie zrobi się Zbyt CC?
Britanica - nie. Ogólnie leży, ale łęk (sam łęk) jest za nisko i z tyłu brzydko się układa do grzbietu. Chyba, żeby przypadkiem funkcjonowało dobrze z grubym futrem? Ale to tak bardziej przypadkiem właśnie.

Największy potencjał w Sylwestrze, pod warunkiem sporej zmiany wypełnień. Sylwester ma trafiony balans do tyłu. I to jest minus. Bo DM to siodła "wyjeżdżalne". I co, jeśli wypchaniem przywróci się balans, a siodło nadal będzie usadzać na tył?
halo, dzieki masz racje, DM ma walniety srodek ciezkosci na tyl i sie leci.

Britanica zawita u rymarza niezaleznie od dopadowanis do tego osobnika i bedziemy patrzec ponownie 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
17 lutego 2014 22:15
Ludziska pomóżcie!  :kwiatek:

Kto w PL dobrze poszerza siodła oprócz HB Contact?  👀
do Bogdana pisałam, ale do odwołania innych marek nie ruszają, a ja bym chciała pod koniec marca wysłać siodło do poszerzenia..  🤔

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi/kontakty  :kwiatek:

EDIT: błąd w nazwie  😡
ceffyl, a nie możesz wysłać do serwisu producenta siodła? Jeśli nie, to może spróbuj w daw-magu.
ceffyl osobiście polecam Andersza z Pleszewa:
Szybko i rozsądnie cenowo
http://www.rymarstwo.ig.pl/
Andersz jak najbardziej, sama sie przymierzam za miesiac-dwa.
Ja za tydzień 😉 i to z 2ma siodłami  🙁
Kare zaszalaly?😉
Nieee, wszechstronne dawno było do poprawki - jest przywąskie o - ja wiem - z pół rozmiaru. Czas najwyższy ruszyć tyłek i poszerzyć, bo i tak od kilku miechów w domu leży. Ujeżdżeniówka do dopchania, bo zaczyna siadac na tyle. Skokówkę w końcu zrobiłam i nie potrzebuję napierśników 🙂
Swoją drogą jak się jeździ na hali, to konie nie chcą spaść z masy i nie ma że na początku sezonu siodła pasują  😉
kooofam halę  😉
Czy to prawda, że poszerzenie Prestige'a o 1 rozmiar łęku = poszerzenie o 1 cm? Może ktoś wie?
edit - pytanie nieaktualne 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
olq po pierwsze dopasowanie siodła przes specjalistę kosztuje
Po drugie na re-volcie nie wolno zmieniać postów . Można coś dopisać, poprawić lierówkę, ale całkowita edycja jest zabroniona...
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
18 lutego 2014 09:23
ceffyl, a nie możesz wysłać do serwisu producenta siodła? Jeśli nie, to może spróbuj w daw-magu.


kittajka do Kieffera mi się nie opłaci wysyłać, chodzi mi też o czas realizacji i łatwy kontakt 😉

dzięki dziewczyny za podpowiedź, czyli Andersz na celowniku 🙂
a jak z czasem realizacji u tego Pana? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się