Dopasowanie siodła

lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
18 lutego 2017 08:28
Rowniez polecam Basie, zrobila kawal dobrej roboty przy moim nielatwym do dopasowania koniu ( szerokie plecy,wyklebioma, w dodatku prawa i lewa lopatka mocno sie różni). Przy tym jednoczesnie trafila w moje preferencje,nie tylko konia 🙂
gosiuus, bzdura. Mi zawsze Piotrek Ząbczyk sprawdzał siodło w ruchu - a ponieważ robi pasowanie na miejscu to potrafiłam i 5 razy na konia wsiadać.
sumire poważnie, nie widziałam jeszcze żeby osoba dopasowująca siodło lub sprawdzająca dopasowanie sprawdzała siodło w ruchu 🙂


Ja miałam Equipa i Sebastian sprawdzał mi siodło w ruchu. Obecnie mam Erreplus i Ola Wróbel również sprawdzała siodło w ruchu podczas pasowania. Nie wiem skąd miałaś takich świetnych "fachowców", ale to jest generalnie norma...
Czy ktoś z Was miał styczność z takimi siodłami z regulacją rozstawu łęku?



Czy ten mechanizm do regulacji nie uciska na kłąb konia?
Nie uciska, bo nie leży na kłębie. Mnie niepokoi co innego, niedopasowanie tylnych paneli. Jeśli mocno np. rozszerzymy rozstaw przedniego łęku, a tylne panele nie będą zmienione na niższe, to siodło przestanie być w równowadze i poleci na przód. Taki system ma sens na jednym koniu przy niewielkiej rozbudowie mięśni podczas treningu. Wymienne łęki i takie systemy mają sens jeśli tylne panele są np. na rzepy i można zmieniać ich rozstaw czy wymieniać na inne, o kształcie i wysokości dostosowanej do konia.
gosiuus, serio ?? Mam Equipa pasowanego przez Sebastiana. Oglądane było w ruchu i w skoku zaraz po dostarczeniu, kilka dni później, miesiąc później i jakiś czas później. W trakcie dobierania wymiarów i innych parametrów docelowego siodła różne modele z różnymi rozstawami / panelami itd. również były oglądane w ruchu i w skoku na moim koniu żeby zobaczyć mniej więcej w co iść. Wcześniej miałam pasowanego przez Arpav Stubbena i również siodło było sprawdzane w ruchu, acz w skoku nie.
Nie uciska, bo nie leży na kłębie.

To gdzie leży? Jak tak analizuję różne zdjęcia, to jednak wydaje mi się, że blisko kłębu to jest? Niestety nie mam możliwości obejrzenia takiego siodła na żywo, a mam problem z dobraniem siodła na jednego konia. Tylne panele to zrozumiałe, ale nawet jak dobierzesz rozstaw łęku, to i tak model siodła może nie leżeć... Mi raczej potrzeba do skorygowania rozstawu o 1-2 numery szerzej niż standardowy łęk.
gosiaopti, jeśli dobrze dopasujesz łęk, to wydaje mi się że nie bedzie go dotykało. Będzie nad kłebem, ale nie będzie dotykało.
gosiaopti Między łęk a kłąb w siodle obciążonym jeźdźcem powinny wejść minimum 2 palce. Jeśli byłoby tak jak mówisz i łęk leżałby na kłębie to konie miałyby obite kłęby i paskudne ropnie.... Siodło żadną częścią nie może leżeć na kręgosłupie.
kwagga no ja wiem to. Ale widziałaś takie siodło na żywo? Bo właśnie o to chodzi, że na zdjęciach mi wygląda, że to coś do regulacji wystaje i czy nie ma ryzyka, że w jakiś sposób urazi kłąb czy dalszą część kręgosłupa? Albo np źle uregulujesz i w trakcie przymierzania dojdzie do urazu?
Ja w życiu nie miałam takiego siodła w ręku, stąd pytam. Nie o teorię, tylko czy ktoś miał takie siodło, korzystał, regulował.
gosiaopti Nie widziałam na żywo. Mi jednak wystarczy odrobina wyobraźni przestrzennej i wiedza jak leży prawidłowo dobrane siodło na końskim grzbiecie. Jeśli masz wątpliwości czy siodło nie zagraża Twojemu koniowi, to weź do przymiarki. Wtedy też będziesz wiedzieć czy tylne panele będą pasowały przy odpowiednim dla Twojego konia rozstawie łęku.
[quote author=gosiuus link=topic=95.msg2647600#msg2647600 date=1486672548]
sumire poważnie, nie widziałam jeszcze żeby osoba dopasowująca siodło lub sprawdzająca dopasowanie sprawdzała siodło w ruchu 🙂


Ja miałam Equipa i Sebastian sprawdzał mi siodło w ruchu. Obecnie mam Erreplus i Ola Wróbel również sprawdzała siodło w ruchu podczas pasowania. Nie wiem skąd miałaś takich świetnych "fachowców", ale to jest generalnie norma...
[/quote]

MI HB contact sprawdzał siodło w ruchu + Bogdan też wsiadał jak marudziłam odnośnie siedziska i mojego delikatnego tyłka.
Poszukuje kogoś sensownego do sprawdzenia siodła w okolicach Warszawy. Siodło prawie nowe a przedstawiciel firmy jakoś się nie kwapi....diagnoza na telefon mnie nie satysfakcjonuje. Nawet bardzo nie. Tym bardziej że siodło szyte na miarę .
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 lutego 2017 14:26
Poszukuje kogoś sensownego do sprawdzenia siodła w okolicach Warszawy. Siodło prawie nowe a przedstawiciel firmy jakoś się nie kwapi....diagnoza na telefon mnie nie satysfakcjonuje. Nawet bardzo nie. Tym bardziej że siodło szyte na miarę .



Magda Saracyn jest u nas bodajże 7 marca 🙂
gosiaopti Nie widziałam na żywo. Mi jednak wystarczy odrobina wyobraźni przestrzennej i wiedza jak leży prawidłowo dobrane siodło na końskim grzbiecie. Jeśli masz wątpliwości czy siodło nie zagraża Twojemu koniowi, to weź do przymiarki. Wtedy też będziesz wiedzieć czy tylne panele będą pasowały przy odpowiednim dla Twojego konia rozstawie łęku.

A mi nie wystarczy, tzn. wyobraźnia wystarcza mi na tyle, żeby mieć wątpliwości... Dlatego pytam, czy ktoś widział takie siodło "na żywo". Nie mam opcji wzięcia do przymiarki niestety, a zaciekawiła mnie sama idea prostej regulacji rozstawu łęku.
Mógłby się ktoś wypowiedzieć w temacie czy to siodło dla mnie może być? Niepokoi mnie położenie mojego kolana, jakby tybinka była za długa...

Proszę o wybaczenie stroju, ale w ciągu dnia nie ma kto nam pstryknąć fotki i udało się kogoś zwerbować przy wieczornym karmieniu...
To siodło nie leci na tył czasem?
Bo leży na łopatce i wydaje mi się że przedni łęk jest jakoś wysoko...
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
22 lutego 2017 18:37
konstelacja, tybinka jest za długa a siodło leży poza równowagą jak pisze Iskra leci na tył
Siodło nie pasuje (jest stanowczo za wąskie) na konia dlatego ma prawo. Jestem na etapie szukania czegoś co będzie pasowało mi i będzie szło do przeróbki do dopasowania. Tak właśnie myślałam, że coś z tą tybinką jest nie tak... a jest to 16...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 lutego 2017 19:19
kontestacja, a co to za siodło? Jakiej firmy?

Osobiście zauważyłam, że sporo siodeł mniej renomowanych firm, albo wręcz no name produkuje siodła kucykowe (dziecięce), w rozmiarach 14'', 15'', 16'' z kosmicznie długą tybinką. Zastanawiam się jaki jest w tym cel... Modele lepszych firm (jak chociażby Daw Mag Vicky czy Prestige Joy Jumper) mają tybinki króciutkie w 16''.
HBC Winner, więc raczej nie taki no no name 😉

Daw Maga nie da rady dopasować do mojego konia. Próbował przedstawiciel Daw Maga uszyć nam siodło na miarę i poddał się po 4 nieudanych przymiarkach. Panowie, którzy brali teraz miarę z konia również odradzili Daw Magi z racji na mniejszą możliwość dopasowania do konia. Chciałam wziąć właśnie Joy Jumpera na próbę, niestety nie ma żadnych używek teraz na sprzedaż.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 lutego 2017 19:31
Ja Daw Maga jedynie macałam w sklepie, też się nie zdecydowałam. Finalnie u mnie właśnie stanęło na Joy Jumperze i i powiem szczerze, że jestem po uszy zakochana w tym siodle. To pierwsze siodło, które nie ma dla mnie za długiej tybinki 😀 Przy moich zabójczych 156 cm wzrostu i 46 kg jedyną opcją są siodła młodzieżowe 🙂
Hej  🙂 jestem nowa w wątku i bardzo zdesperowana 😉 po setnej przymiarce siodeł i braku efektów wrzucam zdjęcie tutaj i bardzo ślicznie proszę o komentarz. Specjalnie nie piszę co wg mnie jest nie tak żeby nie sugerować i niestety nie mogłam wrzucić zdjęć jako załączników więc podsyłam w linku. Z góry dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki  :kwiatek:

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/294351
Moim zdaniem, przede wszystkim siodło jest za duże (za długie) dla tego konia - krótki grzbiet.
Hanagh321, to w tej desperacji jeszcze się postaraj o porządne zdjęcia. To się nie nadaje do nawet próby oceny czegokolwiek.
Hanagh321 siodło wygląda na zbyt duże dla tego konia. Zdjęcia fatalne i mogą przekłamywać. Do oceny potrzebne jest zdjęcie całej sylwetki konia z boku, na równym podłożu, potem takie samo z siodłem oraz zdjęcie konia  z siodłem od strony przedniego łęku i tylnego łęku. Przejrzyj proszę wątek i zobacz jakie zdjęcia powinny być dostarczone.
Edit: zły wątek, przepraszam :kwiatek:
Chciałam Was prosić o pomoc z określeniu rozmiaru łęku. Z pomiarów jak na foto poniżej szerokość wychodzi mi 12 cm - ale nie mam zielonego pojęcia jak to przekłada się na rozstaw łęku u producentów siodeł  😵 Ratunku! Niestety nijak nie wiem jak się za to zabrać 🙁

Fota-gigant!
Jutro prawdopodobnie czeka nas mierzenie siodeł. Kuc schudł trochę i można próbować. No ale... właśnie, obawiam się że i tak standardowe rozstawy nie dla nas. Mierzyłam ostatnio stajenne siodła, tutaj jedno z najszerszych. Przepraszam z góry za zdjęcia  😡
Mnie się wydaje, że jest za wąskie i tak (nie wiem jaki to rozstaw, ale granice 32/33). Ale za to panele ładne. Wypowie się ktoś?  :kwiatek:




Niestety masz rację - wąskie, leży ,,z górki"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się