Dopasowanie siodła

caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2009 22:02
Mam następujace pytanie - czy zmiana rozstawu łęku, bez przerabiania/przeszywania siodła jest możliwa tylko w siodłach Prestige? Czy również w siodłach innych firm?
aktualnie w wiekszosci siodel mozliwa jest zmiana rozstawu łęku. wystarczy zeby terlica byla z termoutwardzalnego plastiku.

na pewno mozliwe jest to w euroridingach, prestige, passier, kieffer (modele mlodsze niz 10 lat) i stubben (nowsze tak, starocie nie)

nie istnieje cos takiego jak przeszywanie/przerabianie siodla zeby zmienic rozstaw łęku - do tego trzeba byloby rozebrac cale siodlo i wymienic jego najwazniejszy element - terlice. oplacalnosc takiego zabiegu - zadna.

xxagaxx, kate jak cos to ja myslalam raczej o okolicach kwietnia. Jak zwierz do w miare normalnych gabarytow wroci a mi jeszcze troche kasy wpadnie do kieszeni.
Jakbysmy byly trzy a moze jeszcze ktos, to duzo latwiej i taniej byloby to zorganizowac.
Jeśli to byłby kwiecień to chętnie skorzystałabym z okazji do oceny dopasowania siodła po paru miesiącach użytkowania, tak więc w razie czego pamiętajcie także o mnie. 
Jesli chodzi i Hipodrom to moge rzucic okiem na Wasze siodla. Troche czasu spedzilam  rymarzami i kregarzem.. i co nie co widze🙂
Crazy to jak już będzie siodło to bardzo serdecznie zaproszę Cię na gorącą herbatę do stajni, która w zasadzie jest w granicach Sopotu. 
aktualnie w wiekszosci siodel mozliwa jest zmiana rozstawu łęku. wystarczy zeby terlica byla z termoutwardzalnego plastiku.

na pewno mozliwe jest to w euroridingach, prestige, passier, kieffer (modele mlodsze niz 10 lat) i stubben (nowsze tak, starocie nie)


O! Dobrze wiedzieć... Bo u nas chyba informują o tym tylko odnośnie siodeł Prestige...
A wiesz może, czy taką usługę wykonują w Polsce (odnośnie firm innych niż Prestige)?

A czy taka zmiana rozmiaru łęku nie obniża wytrzymałości siodła?
kwiecień dla mnie w sam raz 🙂 To myślę że wrócimy do tematu :P
Passier to Hidalgo, Lamri, X-horse; Stubben to Arpav; Kieffer chyba sklep Konik i Horseteam, ale musiałabyś podpytać.
Natomiast nie wiem czy tego typu usługa wykonywana jest w naszym kraju; w Prestige'ach - tak.

Siodla Lemetex są w Horseway, a Jeffries w sklep.horses.pl. Tylko w obu tych przypadkach wydaje mi się, że są to terlice, które nie umożliwiają korekt. Trzeba się dowiedzieć.

Jeśli korekta osłabiałaby znacząco terlicę to wątpię, że ludzie decydowaliby się na takie zmiany. W Prestige'ach przeprowadzają do 10 korekt, potem wymieniasz łęk.  W innych zapewne podobnie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 stycznia 2009 19:08
A czy taka zmiana rozmiaru łęku nie obniża wytrzymałości siodła?

moge wypowiedziec sie o euroridingu - pierwsze 10 zmian rozstawu jest objete gwarancją producenta, natomaist sam producent reklamuje swoje produkty slowami: nasze siodla zmieniaja sie wraz z rozwojem twojego konia w treningu (tak mniej wiecej ich slogan zapamietalam) - idea jest w tym, ze rozstaw mozna zmieniac zasadniczo w nieskonczonosc - czyli nie zmieniac siodla, ktore nam pasuje do tylka, a jedynie dopasowywac je do konia - kiedy go ubywa i kiedy go przybywa, a takze do kolejnego konia, jesli zmienimy zwierzaka.

a co do tego o czym jestesmy informowani w Polsce... coz, nie jestesmy nawet informowani o tym, ze kupujac nowe siodlo euroridinga w jego cene wkalkulowane jest sprawdzenie jego dopasowania po co najmniej miesiacu uzytkowania oraz... zmiana rozstawu łęku i... wymiana wypelnienia ławek siodla.
bo jesli nawet przedstawicielowi zdarzy sie przebąknąc o tym, ze raz rozstaw mozna zmienic nieodplatnie (wybaczcie, ale nie slyszalam o tym, zeby takie informacje byly udzielane), to nie zdarzylo mi sie slyszec o tym, zeby przedstawiciel euroridinga w Polsce informowal o tej wymianie wypelnienia ławek.



W Prestige'ach przeprowadzają do 10 korekt, potem wymieniasz łęk. 
w jaki sposob to jest liczone? ktos w jakikolwiek sposob prowadzi ewidencje?
i jak to "wymieniasz ŁĘK"?? SAM??

Jeśli kupowałaś siodło za granicą to jak jest z zobowiązaniami krajowego przedstawiciela? Czy możesz od niego wymagać tego typu usługi?
Mnie, w tym kontekście, nie do końca przekonują odmowy przyjazdu do klienta. Rozumiem jeszcze, że niespecjalnie chcą się ciągnąć z siodłami testowymi, mogę pomarudzić, wypróbować i nic nie kupić. Jednak jeśli kupuję nowe siodło za 5-6 czy 9 tysięcy to właśnie taka kontrola po pewnym czasie użytkowania siodła powinna być standardem...  🙄   
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 stycznia 2009 19:30
Jeśli kupowałaś siodło za granicą to jak jest z zobowiązaniami krajowego przedstawiciela? Czy możesz od niego wymagać tego typu usługi?
ujmę to tak: polski przedstawiciel euroridinga zachowal sie wobec mnie jako potencjalnej klientki tak, ze ja nie chce miec z nim nic do czynienia, ergo - nie sprawdzalam czy raczylby sie zajac moim siodlem.

Natomiast z tego co zaslyszalam - teoretycznie powinien opiekowac sie wszystkimi siodlami danej marki na swoim terenie. Bez zbednych dyskusji i fochow oraz zgodnie z cennikiem producenta a nie swoim widzimisie.

Praktycznie jest raczej podobnie jak w moim przypadku - kupilam siodlo w sklepie Niemczech i mimo ze z Niemiec daleko do Warszawy to nie raz bywalo tak, ze sprzedajacy przyjezdzal do mnie i sprawdzal dopasowanie siodla i zabieral je do poprawek albo ja je do niego wysylalam a oni mi je odwozili i od razu sprawdzali dopasowanie.

Jezeli chcecie porownywac serwis posprzedazny euroridinga Polska/Niemcy - to wam podpowiem: szkoda słów...
Natomiast nie wiem czy tego typu usługa wykonywana jest w naszym kraju; w Prestige'ach - tak.

Może nieprecyzyjnie się wyraziłam.... Chodziło mi nie o to, czy siodło jest poddawane koretom w Polsce (na terenie kraju), tylko czy właśnie polscy przedstawiciele się tym zajmują, organizują coś takiego (np. sprawdzą, jakie zmiany są potrzebne i pomogą dostarczyc siodło do przeróbek).
Caroline, przegapiłam Twoje pytanie. Nie dopytywałam o szczegóły, a masz rację, że nie wiem jak oni to mogą ewidencjonować. Może siodło ma swój "paszport"  😉, a tak poważnie to uprzejmie dziękuję za zakup używanego siodła, o którym nie ma tego typu informacji. Jeśli chodzi o wymianę łęku to też nie będę się wymądrzała, ale tak określają  tę usługę na ihaha.
Jestem do Waszych uslug na terenie hipo i okolic 🙂 Agu wpadne , nie ma problemu
Crazy,  💃 bardzo dziękuję.
Dziś dopadłam Lamri/X-horse. Facet prowadzi między innymi Passiera, Kieffera, Equipe, z Prestige'a pomalutku się wycofuje. Korekty rozstawu łęku we wszystkich tych siodłach wykonuje u nas, na miejscu = w kraju. Bez problemu dojeżdża do Trójmiasta. Czy ktoś miał okazję kupować u niego siodło?
A ja bardzo poproszę o opinie na temat sklepików Lamri oraz Hidalgo (oczywiście, jeżeli chodzi o dopasowanie siodła do konia i do jeźdźca).
Wiem, że dobrą opinię ma Equishop, ale tam z nowych siodeł - tylko Prestige...
Agu, a gdzie serwisują passiera? mają załatwiony już serwis w polsce?
Jeśli się uda to w najbliższy weekend dokładnie przesłucham gościa. On ma maszynę, na której przestawia wszystkie siodła. Dopytam dokładnie o serwisowanie nowych i używanych siodeł oraz o cennik. 
jak kontaktowałam się z hidalgo, to ponoć byli na etapie rozmów z passierem, by być głównym przedstawicielem passiera na polskę i mieć pełny firmowy serwis passiera, taki jak ma equishop na prestige'a, i w tym momencie tylko na passierze przede wszystkim się skupić..

jak się dowiedz czegokowliek pisz 🙂
Crazy,  💃 bardzo dziękuję.
Dziś dopadłam Lamri/X-horse. Facet prowadzi między innymi Passiera, Kieffera, Equipe, z Prestige'a pomalutku się wycofuje. Korekty rozstawu łęku we wszystkich tych siodłach wykonuje u nas, na miejscu = w kraju. Bez problemu dojeżdża do Trójmiasta. Czy ktoś miał okazję kupować u niego siodło?


Agu ja kupowałam od niego siodło. Właśnie czekam taż na jego przyjazd do 3miasta, bo chcę, żeby przyjrzał się mojej ujeżdżeniówce ( nie kupowanej u niego, passier ).
Gość jest czasem trudno dostępny, a czy dobry spec ... zobaczymy, jak sobie da radę z moim passierem, mam nadzieję, że dobrze.
Co do pozostałych aspektów zakupu siodła - jak najbardziej polecam.
Lena, dziękuję za informację; najwyraźniej będzie chciał połączyć obie wizyty.
Jeśli możesz to napisz coś więcej: co proponuje w ramach serwisu siodeł nowych, a co w przypadku używanych. Czy proponuje, na przykład, taki zestaw usług, o których wspomniała Caroline, czyli bezpłatną korektę łęku czy dopchanie ławek oczywiście w jakichś tam określonych ramach czasowych od zakupu?     
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 stycznia 2009 11:12
dopchanie ławek
gwoli scislosci - dopchanie lawek to cos zupelnie innego niz wymiana wypelnienia poduszek siodla!
dopychanie to idiotyczny proceder, ktory szkodzi koniowi i siodlu  😤

i ja zdecydowanie pisalam o wymianie wypelnienia (calkowitej! wszystko out i wszystko zupelnie nowe od nowa wkladane!) - tylko cos takiego ma sens.
Caroline, masz rację, napisałaś o czymś zupełnie innym.
Wyjaśnijcie mi jednak co "pasowacze" siodeł rozumieją przez "dopchnięcie poduszek".
Jak nazwać korektę, która w efekcie może prowadzić na przykład do podniesienia tyłu siodła.
 
Agu, moje siodło jest wedle papierów z niepełnym wypełnieniem - przez co jest bardziej miękkie i przyjemniejsze dla konia

o ile odrobinkę dopchac się da, to tak naprawdę nie jest to duża skala, korekty wykonuje się w tym momencie przez odjęcie częsci wypełnienia
ale tak możesz dopasować siodło przy niewielkich asymetriach, przy większych nie obejdzie się bez podkładki korekcyjnej podnoszącej przód czy tył - ale to naprawdę dóże różnice
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 stycznia 2009 12:58
Caroline, masz rację, napisałaś o czymś zupełnie innym.
Wyjaśnijcie mi jednak co "pasowacze" siodeł rozumieją przez "dopchnięcie poduszek".
Jak nazwać korektę, która w efekcie może prowadzić na przykład do podniesienia tyłu siodła.
   

Agu, dopychanie jest glupotą i porządny pasowacz siodel tego nie zrobi. Moze wymienic calkowicie wypelnienie, ale nie dolozy nowego wypelnienia do starego.

Dlatego mój lucky guess jest taki, ze PASOWACZE przez "dopchnięcie poduszek" rozumieja takie dopasowanie wypelnienia (ilosci, ulozenia i materialu) aby poduszki byly wypchane "bardziej". a PARTACZE - doslownie: wpychaja dodatkowe (nowe) wypelnienie w poduszki.

Rozumiem, dziękuję  :kwiatek:.
Nie wiem czy jest sens akurat tu rozpoczynać taki wątek, ale w sumie:
jaki materiał może służyć jako wypełnienie poduszek?
Przez długi czas była to wełna owcza, której głównym minusem jest oczywiście to, że po pewnym czasie lubi się zbijać i robić "buły", ma jednak także mnóstwo zalet. Niewątpliwą jest łatwość wymiany takiego wypełnienia.
Facet z kolei tłumaczył mi, że w Prestige-ach jest super nowoczesny materiał, oczywiście nie zbijający się itp. itd. OK, fajnie, tylko 1. nie wierzę, że coś jest wieczne, 2. bardzo mocno ogranicza to serwisowanie takiego siodła wyłącznie do przedstawicieli danej firmy, a przecież dobry rymarz potrafi zdziałać cuda. 
Gillian   four letter word
08 stycznia 2009 15:49
Crazy,  💃 bardzo dziękuję.
Dziś dopadłam Lamri/X-horse. Facet prowadzi między innymi Passiera, Kieffera, Equipe, z Prestige'a pomalutku się wycofuje. Korekty rozstawu łęku we wszystkich tych siodłach wykonuje u nas, na miejscu = w kraju. Bez problemu dojeżdża do Trójmiasta. Czy ktoś miał okazję kupować u niego siodło?


ja... człowiek szalenie miły i sympatyczny, ale wbic się do niego na termin - oj ciężko...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2009 17:15
i ja kupowałam siodło u Sebastiana 🏇 fakt,że z terminami u niego ciężko...ale  🚫 on lubi agresywne kobiety 👿 i wtedy działa szybciej (Lena może potwierdzić) 🤣
Gillian   four letter word
08 stycznia 2009 17:20
ojjj no to zaraz dzwonię i na niego nakrzyczę!!!!! bo mój koń czeka i czeka i czeeeeka!!
Agu, w prestige'ach jest m.innymi tak zwana termoaktywna wełna, która pod wpływem temperatury grzbietu dopasowuje się do grzbietu

btw. który przedstawiciel prestige'a powiedział że te wypełnienie się nie zbija? bo w equishopie sami zaznaczali, że po około miesiącu trzeba będzie raz jeszcze dokładne sprawdzić pasowność siodła, własnie ze względu na wypełnienie i to, że w trakcie jazdy się trochę "uklepie" pod wpływem pracy rozgrzanego grzbietu i obciążenia
ponad to,raczej nie bez powodu w ramach serwisu jest wyszczególniona wymiana wypełnienia.. 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się