Re-voltowe Lobby Biuściastych

Co prawda jest wątek o gorseciarkach i bieliźnie dla jeżdżących konno, ale to jednak nadal nie to samo. Pamiętam, że na volcie był taki wątek i miał spore wzięcie. Poza tym był też jednym z moich ulubionych :P

Wracam do niego, bo ręce opadają mi już do samej ziemi...  😵 Muszę przemeblować moją biustonoszową szufladę - wywalić to, co nie pasuje (co nakazuje mi obawiać się, że zostanę z niczym  😁 ) i kupić kilka sztuk nowych staniczków.

A tu pojawia się problem. Teoretycznie mój rozmiar wyliczony za pomocą instrukcji, do której link był kiedyś na Volcie (Elektroniczny bra-fitter), to 60E. Oczywiście żadną nowością nie jest, że znaleść taki rozmiar w sklepach stacjonarnych jest dość ciężko, w moich rejonach okazuje się nawet niemożliwością. Kiedyś udało mi się trafić na 70C, które w zasadzie pasuje, bo jest bardzo ścisłe (fiszbiny pozostawiają pewne życzenia, chociaż nie jest to nic wielkiego - mogę powiedzieć, że w sumie ten biustonosz jest ok). Teraz jest problem - znaleść, to moje 60 w obwodzie okazało się sztuką, której nie mogę opanować w swojej okolicy. Ciasne 70-tki? Chyba wymarły... 🙁 A jak już nawet jakaś w miarę ciasna się trafi, to znowu miseczka nijak nie pasuje. Mam dość wiecznego dopasowywania się do biustonoszy, bo nie czuję się w nich komfortowo - nie leżą tak jak powinny, co jest zwyczajnie irytujące :[

Przechodząc do sedna:
1. Czy znacie jakieś sensowne sklepy z bielizną w okolicach Grudziądza (nie mam złudzeń, pytam dla zasady  😂 ), Torunia, ewentualnie Bydgoszczy? Mówiąc szczerze nie mam możliwości, żeby śmigać po biustonosz gdzieś dalej. Zwłaszcza, że musiałabym chyba w tym momencie wygrać w totka, żeby taki wypad zaczął być opłacalny.
2. Możliwe, że zaryzykuję kupno przez net. Jakie sklepy polecacie?Wiem, że w razie złego dobrania rozmiaru jest możliwość wymiany bądź zwrotu nieużywanego biustonosza, ale jest to jednak pewien problem, który w razie czego chciałabym jak najłatwiej załatwić 😉
3. No i sam dobór biustonosza. Przy mierzeniu wyszło mi, że mam pod biustem 69cm. Rozmiarówka firmy "X" podaje, że jej biustonosze w moim wyliczonym rozmiarze rozciągają się w obwodzie do 62cm. Miseczka "E" jest według ich rozmiarówki większa niż powinnam nosić. I co z tym fantem zrobić? Szukać według ich rozmiarówki rozmiaru, który będzie dla mnie ok (co w tym wypadku oznacza np. 75A), czy jak? Mam potężny mętlik w głowie, bo teoretycznie w necie mogę znaleść swój rozmiar w cenie, która mnie nie zabije, ale w praktyce rozmiarówka mówi zupełnie co innego. Znacie może sprawdzone sklepy internetowe, gdzie rozmiarówka pokrywa się z faktycznymi rozmiarami, które powinnyście nosić?


Eh... marzy mi się dobrze wyposażony sklep z wykwalifikowaną kadrą (!) i cenami, które nie zaczynają się od 100zł...  🙄

Edit. Poprawiony link.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2009 13:55
Ja też byłam nieświadoma mego rozmiaru biustonosza, ale teraz już mam poprawny.
Z rzekomego 80C zmieniłam na 80F. Niestety zakupy tylko na Allegro, ale już od 50zł można coś fajnego znaleźć.
Ja mam stracha przed zamówieniem na Allegro, bo nie mam potencjalnie wolnych nawet tych 50zł :P Więc lepiej, żeby jednak stanik okazał się dobry... 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 15:31
pierwszym polecanym stanikiem dla 'uswiadomionych' jest Polyanna od Freya 😉 to taki basic, potem mozna zaczac szukac czegos innego. pollyanna ksztaltuje zdeformowany biust zlymi stanikami, zbiera wszystkie bulki. jedny minus- jest koszmarnie brzydka, ale gdy zalozy sie bluzke od razu sylwetka wyglada lepiej.

Dworcika, na lobby mozesz zapytac sie o sklepy w Twoich rejonach. ja tylko wiem, co mozna polecic w Warszawie. pierwszy dobry stanik bałabym sie kupowac bez pomocy doswiadczonej bra-fitterki. zaloze sie, ze nawet z tabelkami i internetowymi kalkulatorami nigdy nie pomyslalabym o rozmiarze 30GG.

Jara, absolutnie nie wierzę, ze masz rozmiar 80 pod biustem. musiałabyś miec pod biustem co najmniej 90cm. wstawialas kiedys zdjecia i na 90cm nie wygladasz 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2009 15:35
Ja za pierwszym razem kupiłam 4szt i wydałam ponad 200zł. Oczywiście w ślepo na Allego. Biustonosze okazały się idealne i w życiu nie zamienię ich na nic innego. Nie miałam się czego bać, ponieważ w opisie aukcji były dokładne wymiary osoby, która powinna wejść w taki stanik.


edit:
Ojj uwierz. Pod biustem mam 87cm, w biuście 104 🙂
Więc chyba będę pisać do każdego sprzedającego biustonosz, który mnie interesuje o podanie dokładnych wymiarów 😁  A nusz się uda... 😉

Ale co z punktem trzecim pierwszego postu? Bo tego rozgryźć nie potrafię :P Przecież jeśli pod biustem mam 69, to do diabła nie ma chyba opcji, żebym zapięła coś, co rozciąga się do 62? o.O A jak tak na to patrzeć, to znowu próbują mnie wcisnąć w coś, co w zasadzie jest na mnie o wiele za duże niby...
A chciałabym chociaż na próbę coś kupić... żeby obecnie mieć chociaż jeden, który wedlug wyliczeń ma być ok. Bo jakby się okazał dobry, to już zawsze jakiś krok do przodu... A nie dam rady teraz jeździć po innych miastach i szukać :[
Scottie   Cicha obserwatorka
24 września 2009 16:15
Dworcika, ja bym mimo wszystko kładła nacisk na jakiś sklep stacjonarny, bo mozesz przymierzyć i przekonać się, czy jest dobry stanik. Niby w internecie można wymienić, ale za dużo z tym zachodu 😉 Może szykuje Ci się w najblizszym czasie jakis wyjazd? Przy okazji nabylabys stanik 🙂

Mnie wyliczył elektroniczny brafitter stanik na rozmiar 65E, jednak mam różnej wielkości piersi i jak wyciągnęłam wszystko spod pach 😉, to się jednak okazało, że jest za mały o rozmiar (miseczki) conajmniej. Ubolewam nad tym, że znalazłam tylko jeden taki stanik w jednym sklepie w centrum handlowym w Warszawie, w dodatku był przeokropny, a w H&Mie mnostwo pieknych stanikow.... tylko co z tego, bo są fatalnie niedopasowane :/ Dziś przechodziłam obok właśnie tego działu w H&M i zaciskałam zęby, zeby jakiegos nie przymierzyc (bo pewnie zaraz bym kupila), ale postanowilam sobie, ze moj kolejny stanik juz bedzie dopasowany.

Edytka, czy te Polyanne moge dostac w sklepach, ktore mi podalas chyba w watku antykoncepcyjnym? I ile mniej-wiecej kosztuje?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 16:21
Dworcika, stanik powinien rozciagnąc sie z czasem na Tobie. chociaz prawda jest taka, ze moga byc dwie osoby, ktore maja pod biustem 75cm, jedna bedzie nosic 65X, a druga 70X, bo przy mniejszym bedzie sie dusic. czeka sie duzo mierzenia, tylko tak zobaczysz czy dobrze Ci bedzie w staniku, ktory ma 60.

Pollyanne mozna kupic w kazdym sklepie, ktory ma Freyę, zatem zarowno na koszykowej jak i zeromskiego ja dostaniesz. na zeromskiego kosztowala bodajze 180, ale nie wiem czy cena jest jednakowa dla kazdego rozmiaru, czy sie zmienia.
Scottie, narazie niestety wszelkie wyjazdy zostają zawieszone. Ani potrzeby nie ma, ani funduszy :P

Ja na szczęście nawet jak zrobię nalot na sklepy z bielizną, zakopię się pod stertą biustonoszy w przymierzalni, to nie kupię nic jeśli nie uznam, że leży dokładnie tak jak bym sobie życzyła. Co od czasu, kiedy się nieco dokształciłam okazuje się bolesnym doświadczeniem, bo jest tyle pięknych modeli... :P

Najbardziej boli jak wchodzę do sklepu - obojętnie czy to wielki, firmowy sklep, który ma światową renomę czy niewielki, osiedlowy - wchodzę i pytam o swój rozmiar po czym słyszę, że takiego nie ma, nie robią takich, napewno nie mam takiego rozmiaru i.... pojawia się magiczne 75C na ladzie. Takie, którym bym się mogła owinąć 1,5 raza :|
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2009 16:32
Ja nawet nie zaglądam do sklepów, bo albo rozmiarów nie ma, albo ceny są kosmiczne. Nie wydam na biustonosz więcej niż 70zł, no bo nie  mam takich pieniędzy, jutro będę oficjalnie bezrobotną.
Do tej pory kupowałam biustonosze za 10zł, co z tego.. skoro byłam pewna, że są na mnie dobre?! 😀
Jedyna rzecz nad jaką ubolewam to, że im większy stanik tym gorszy wybór, po prostu są paskudne biustonosze.


Moja kumpela zoperowała sobie piersi i w szpitalu dali jej biustonosz 60 - pod biustem. Na plecach od razu zrobiły jej się rany i jej matka pojechała do sklepu kupić jakiś odpowiedni. Nie była pewna czy 75c będzie ok, ekspedientka w sklepie powiedziała "80zł to nie pieniądz! Niech pani kupi, jak okaże się za mały to nic pani nie straci". Najwyraźniej panie w Triumphie dużo zarabiają, ze 80zł to nie pieniądz.  🤔
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 16:32
dlatego ja juz nie wchodzę do sklepu, ktory nie ma naklejki czy plakatu jedenej z 'biusciastych' firm, nie ma stresu i ukucia zazdrosci, ze dla miseczek A i B jest tyle pieknych wzorów i kolorow, a dla GG zostaje mala garstka :/
Aż wstyd się przyznac, ale dopiero teraz zmierzylam sobie rozmiar przez ten elektroniczny bra-ffiter. Wyszło mi 70 E . Zaczełam szukac na allegro biustonoszy i znalazlam adres sklepu, do ktorego niedługo zajrze. wole jednak najpierw zmierzyc.
Mam nadzieje, że te z małym biustem też mogą się wpisywać.

Jedyna rzecz nad jaką ubolewam to, że im większy stanik tym gorszy wybór, po prostu są paskudne biustonosze.

Nie zgadzam się. Może i są małe miseczki za to z obwodami 75. Ja potrzebuje max obwód 60 i NIE MA. Nawet w internecie. Chyba, że dla dzieci... Ktoś ma jakiś pomysł?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2009 19:25
Nie zgadzasz się z czym?


Kiedy kupowałam 80C był wybór duży, a 80F już ciężko znaleźć coś co by mi się spodobało.

Poza tym nie ważne czy mały biust czy duży, nosisz stanik to możesz pisać 🙂😉
Ja w necie teoretycznie sporo znajduję w swoim rozmiarze. Wybór jest, ale ceny niestety pozostawiają nieco do życzenia...
No i nadal kiszka z tymi obwodami.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
24 września 2009 20:04
dlatego ja juz nie wchodzę do sklepu, ktory nie ma naklejki czy plakatu jedenej z 'biusciastych' firm, nie ma stresu i ukucia zazdrosci, ze dla miseczek A i B jest tyle pieknych wzorów i kolorow, a dla GG zostaje mala garstka :/


Znajdź dla mnie 85, proooszę 😀  😉
Kupiłam dzisiaj to http://allegro.pl/item742745287_freya_crazy_daisy_34dd_75dd_nowy.html na tzw. wypróbowanie. Jestem ciekawa czy będzie pasował. Mój rozmiar to 75 na 93- troszkę boję się,że będzie za mały, ale to tylko próba - z tą marką😉 Jeśli będzie pasowało to nie będę czekała na okazje   😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2009 20:08
Dworcika nie możesz mieć stanika w obwodzie 69cm, bo by Ci się nie trzymał, byłby tylko dopasowany. Dlatego musisz mieć o wiele mniejszy, nawet o te 7cm.

Poszukaj w innych sklepach, bo zaglądając na Allegro w używane staniki (tylko dla przykładu, bo w nowych nie ma opisów) znalazłam dwa 60E, które rozciągają się aż do 72cm!


edit:
Ja kupiłam w czwartek taki:



edit2:
Kupiłam dzisiaj to http://allegro.pl/item742745287_freya_crazy_daisy_34dd_75dd_nowy.html na tzw. wypróbowanie. Jestem ciekawa czy będzie pasował. Mój rozmiar to 75 na 93- troszkę boję się,że będzie za mały, ale to tylko próba - z tą marką😉 Jeśli będzie pasowało to nie będę czekała na okazje  wink
Z ciekawości sprawdziłam i mi wyszło:
UK 30F (65F)
PL 65H
Ty kupiłaś dokładnie ten stanik z powyższego linka ?
Możesz podrzucić jakieś adresy?  🙇
Ja dziś spasowałam kiedy po przeszukaniu kilku różnych sklepów internetowych nie trafiłam na żadną 60-tkę, która rozciąga się bardziej niż te przeklęte 62-63cm. Wiem, że pod biustem ma być ciasno, sama tak lubię, ale jak u diabiła ma mi się zapiąc stanik mający max 62cm, jeśli sama mam 69? Naciągnie się na tyle?
Pytanie stąd, że nie wiem jak oni je mierzą - czy te 62cm, które podają jako max, to takie naprawdę max i więcej ani ciut-ciut, czy to takie naciągnięcie, które daje jeszcze pole do popisu?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 20:18
Ja potrzebuje max obwód 60 i NIE MA. Nawet w internecie. Chyba, że dla dzieci... Ktoś ma jakiś pomysł?

tutaj mają obwód 60 (uk 28) http://peachfield.pl/szukaj.html
mozesz tez zamowic z uk np http://www.figleaves.com/uk/home.asp

Edit. Dworcika, daj link do tego stanika, albo podaj firmę i model 😉 lobby stworzylo tabelki rzeczywistych rozmiarow, tam bedzie mozna sprawdzic 🙂
edit2:
Kupiłam dzisiaj to http://allegro.pl/item742745287_freya_crazy_daisy_34dd_75dd_nowy.html na tzw. wypróbowanie. Jestem ciekawa czy będzie pasował. Mój rozmiar to 75 na 93- troszkę boję się,że będzie za mały, ale to tylko próba - z tą marką😉 Jeśli będzie pasowało to nie będę czekała na okazje   wink
Z ciekawości sprawdziłam i mi wyszło:
UK 30F (65F)
PL 65H
Ty kupiłaś dokładnie ten stanik z powyższego linka ?
[/quote]
tak..czyli za mały   😉
No, ja może nie należe do biuściastych, raczej małobiuściastych 😉 Ale mam pytanie i nie wiedziałam gdzie zapytać.. nie zabijać  😡

Z elektronicznego bra-fittera wyszło mi, że powinnam nosić staniki 70B,ale kiedy ja mam w obwodzie 76, więc jak niby mam się zapiąć w 70?  🤔
kujka   new better life mode: on
24 września 2009 20:53
sprawdzilam tez - 60F o.o
w zyciu bym nie pomyslala!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 21:01
Łosiowa jak masz w obwodzie 76cm to i w 65 wejdziesz. ja mam pod biustem 74 i zapinam sie w 65 na srodkowa haftkę 😉
tutaj mają obwód 60 (uk 28) http://peachfield.pl/szukaj.html

Ooooo. Kiedyś tu szukałam i nie było. Tak sobie myślę, że 100 zł to nie dużo jakby pasowało, gorzej jak nie. Musze przemyśleć jeszcze i się zastanowić dobrze. Bo jak nie będzie pasować i mam wywalić stówę to brrrrr....

Zna ktoś tą firmę? Będzie się to to mocno rozciągało?

Nie zgadzasz się z czym?

Że duże rozmiary nie mają wyboru. Ja sobie szukałam czegoś właśnie kilka miesięcy temu i serio nie znalazłam w sumie nic. A duże miseczki są w sumie do każdego obwodu.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 21:11
Hija ale którą firmę? oni tam mają różne marki, peachfield to tylko nazwa sklepu. a jezeli stanik nie bedzie pasowac to masz 10 dni na zwrot
Edytka, nie pamiętam niestety totalnie nic na temat tych staników :/ Dziś to tak orientacyjnie latałam sobie po stronkach w necie - raczej, żeby oko nacieszyć możliwościami jaki daje mi ten rozmiar 😁
Tabele, o których mówisz są gdzieś w necie dostępne? Pod jakimi hasłami tego szukać?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 września 2009 21:24
jeden jest tutaj, ale dosyc ubogi http://balkonetka.pl/katalog/

a tutaj bardziej dokladne http://spreadsheets.google.com/pub?key=pxpi6szJEGjb8-r-aEKk9Hw&output=html

edit. zakochałam się http://www.dopasowana.pl/firm-pol-1253106942-Ewa-Michalak.html  😍 tylko oczywiscie nie maja 65GG
Gillian   four letter word
24 września 2009 21:51
osobiście mogę polecic Triumph Comfort Minimizer, dostepny na allegro.
To naprawdę działa! pomniejsza optycznie biust i nadaje mu ładniejszy kształt. Mi niestety Bozia trochę za dużo sypnęła na przód i od zawsze miałam problem ze stanikiem. A tu pewnego dnia przychodzę w Minimizerze i wszystkim szczęki w dół "ej, gdzie Twoje cycki?" 😉
"ej, gdzie Twoje cycki?"  to ja słyszę jak ktoś chce się na mnie powyzłośliwiać w żartach na tle mojej kumpeli, która zdecydowanie ma czym oddychać  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się