"Nie ogarniam jak..."

My kiedyś od wykładowcy dostaliśmy odpowiedź mailową o takiej treści:

"Ok
Pzdr"

😀
Przeraża mnie jak łatwo jest manipulować faktami, słowami, a przez to ludźmi.
I nie ogarniam jak ludzie łatwo i bez przemyśleń własnych poddają się temu, co krzyczą najgłośniejsi.
Obserwuję to co dzieje się wokół sprawy koni pracujących na trasie do Morskiego Oka. Ludzie z fundacji Viva są rewelacyjnymi socjotechnikami.  To jak piszą, jak podają wiadomości opinii publicznej... Z każdego zdania można zrobić sensację, każdą wypowiedź można tak zestawić by podać "swoją prawdę". I wielu czytających temu bezmyślnie przyklaskuje.
Naprawdę wzbudza to we mnie ogromny strach. To znaczy, że właściwie poprowadzoną kampanią można zniszczyć każdego człowieka i każdą sprawę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 października 2014 10:54
A czy prócz prukw rodzaju żeńskiego jeden prdl też może być? ;-)

Może być i prukwa męska, jeśli tak Ci będzie wygodniej  😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 października 2014 10:54
Kurcze, ja nawet polowy nie rozumiem- cb zawsze czytam jako 'sibi' i nijak mi do kontekstu nie pasuje 😁 No ale ja z tego rodzaju starych prukw, ktore to wymieniaja najczesciej smsy o tresci 'kup papier toaletowy' 😁

No to ja już w ogóle jestem sprukwiała, bo dopiero tu dowiedziałam się, że ktoś takich skrótów używa 😁
To i ja się dołączę. Bo nie ogarniam.
Kurcze, ja nawet polowy nie rozumiem- cb zawsze czytam jako 'sibi' i nijak mi do kontekstu nie pasuje 😁 No ale ja z tego rodzaju starych prukw, ktore to wymieniaja najczesciej smsy o tresci 'kup papier toaletowy' 😁




qp wc ppr 🤣
Haha sienka mistrzu! Słownik opracuj  😁
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 15:50
w sumie to ciekawy wątek mógłby powstać. Coś w typie nie niszczmy języka ojczystego niepoprawnymi skrótami albo "słownik skrótów literackich"  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 października 2014 18:17
ale jeśli piszemy do kogoś, kto ma ten sam poziom "kumania skrótów" to nie wiem po co się rozwijać, ja smsy piszę jak najkrótsze.
a w ogóle, ostatnio króluje komunikacja obrazkowa i ona jest najwygodniejsza i najszybsza.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 19:03
Komunikacja obrazkowa?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 października 2014 23:02
fotkami :P
ushia   It's a kind o'magic
26 października 2014 11:26
czytam sobie rozne watki, jak to na forum
i trafiam na poszukiwania JEDNEGO (!) paska do sprzetu
ktos ma krotki, inny ktos ma gdzies niepotrzebny za dlugi
i ten inny ktos proponuje ODSPRZEDANIE tego jednego, lezacego gdzies w pace paska
no niby ma pelne prawo, potencjalny kupujacy nawet ucieszony, ale ja nie ogarniam sprzedawania jednego paska
wyslalabym ot tak w prezencie

z drugiej strony  - moze to dlatego inni sie dorabiaja a ja nie 😉
A ile sie cenią za taki pasek ? 2 zł ?  😁
+ koszty przesyłki? 😀
Retna   nic nie zmieniać
26 października 2014 18:42


No nie ogarniam 😀
Serio...? O_O
ale idioci! masakra jakaś
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 października 2014 19:18
wiecie co, tu idealnie pasuje skrót jprd   🤔wirek:
Eee... nie wierzę. Fejk  😎
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 października 2014 19:23
na początku też tak pomyślałam ale bardzo realnie to wygląda. Jeśli ściema to bardzo dobrze zmontowana  🙄
W żadnym przypadku nie ma jednego ujęcia od gotującej się wody do oblewania.
łee nie wiem jak wy patrzycie, od razu widać, że ściema

żadna z was nie gotowała makaronu w życiu? przecież gorąca woda paruje jak głupia przy wylewaniu 🙂
Otóż to, azzawa.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 października 2014 19:57
Mam takie same odczucia. Ale chyba jeszcze bardziej wkurza mnie i doprowadza do wściekłości, gdy ktoś z kim rozmawiam przez telefon, po zakończeniu rozmowy, nie powie ani cześć, ani nara, ani spier****j, tylko po prostu się rozłącza. Nie ogarniam, jak można się nie pożegnać.


Albo lepiej -dzwonisz do kogoś, ten ktoś odbiera i co? i cisza, ani cześć ani pocałuj się w żope. Nie ogarniam jak można się nie odezwać?
busch   Mad god's blessing.
26 października 2014 20:08
TRATATA, też mnie to irytuje. Zwłaszcza, że nie zawsze wyraźnie od razu słychać kiedy druga strona podniosła słuchawkę. I tak czekam z tą słuchawką przy uchu, zastanawiając się czy już rozpoczęło się połączenie, czy zaraz usłyszę kolejny sygnał, a ta druga stron sobie miiilczy. A po chwili takie obrażone "no halooo?!" 🤔wirek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 października 2014 20:32
Ale jak jeden z tych gosci wylewa to na siebie to widac, jak skora momentalnie czerwienieje 🤔
Zauważ, że tam też przed sceną wylewania jest cięcie, po którym go już nie widać.
Nie ogarniam która jest godzina.Przedwczoraj wieczorem przesunęłam czas w telefonie i poszłam spać.W zegarze na ścianie nie zmieniałam czasu i został po staremu dla pewności.Budzę się do pracy bez budzika-coś mi nie gra-na moim telefonie 15.10 Ok,coś nie zadziałało,jest 3.10 trzeba wstawać.W ciągu dnia samoistnie zmieniła się godzina w moim telefonie-cóż,stary jest,może już szwankuje.
Budzę się dzisiaj-na telefonie 3.30
                            na ścianie    3.30
                            u męża        3.30
                           w internecie 2.30
i która do cholery jest godzina ???
Nie zapytałam wczoraj,czy zmieniał czas na ścianie bo strasznie skonana z pracy wróciłam nie wiem,który czas jest poprawny .I już siedzę tak półtorej godziny i myślę.No nie ogarniam  🙄
Ale jak jeden z tych gosci wylewa to na siebie to widac, jak skora momentalnie czerwienieje 🤔


bardzo łatwe do zrobienia w większości programów do obróbki filmów, nie oglądałam całego filmiku, ale jeśli mówisz o jednym z pierwszych, to do tego słabo zrobione 🙂

wystarczy posłuchać ich wrzasków: są mocno nierealistyczne, u niektórych nawet słychać, że sie uśmiechają kiedy krzyczą :P

a tak na chłopski rozum, podejrzewam, że na necie jest nie jeden filmik gdzie ktoś naprawdę oblewa się wrzątkiem, ale chyba nawet większość hamerykanów nie jest tak głupia :P
.
orjentica: posłuchaj internetów, one zawsze mają rację :P, a w telefonie teraz godzina sama się zmienia, może jak go ręcznie przestawiłaś, to zgłupiał
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się