"Nie ogarniam jak..."

[quote author=Murat-Gazon link=topic=95120.msg2216448#msg2216448 date=1415193757]
A od tego mamy już tylko krok do tematu, dlaczego z premedytacją zniszczono sensowną naukę historii w szkole...
[/quote]
Tak, i jak mówi mądra sentencja Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie.

oraz:

Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość. (G. Orwell)

to z "Roku 1984", a w "Folwarku zwierzęcym" tegoż autora, w końcowej scenie, ludzie mieszają się ze świniami, i nikt nie wie, kto jest kim - w jakimś sensie profetyczna wizja.
A ja ciągle nie wiem dlaczego wszyscy sądzą, że dodanie praw zwierzętom zabierze prawa ludziom. Jak możemy ucierpieć na tym, że zwierzeta hodowlane bedą miały jak najbardziej to mozliwe przystepne warunki do życia ? Co nam zabierze to, że bedą mogły sie raz na jakiś czas przespacerować, nie stały w klatkach jedno na drugim, a miejsce gdzie się znajdują nie przypominało gazowni w zapachu ?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2014 14:28
TheWunia, producentom pewnie podniesie koszty. A wiesz, biznes to biznes. Szkoda.
TheWunia to, o czym ty napisałaś, to nie są żadne prawa zwierząt, ale zwyczajne dbanie o ich dobrostan, które jest obowiązkiem każdego człowieka cywilizowanego.
Natomiast tzw. prawa zwierząt zmierzają między innymi do tego, by ograniczyć człowiekowi możliwość posiadania, hodowania i użytkowania jakichkolwiek zwierząt - aż do uniemożliwienia tego kiedyś w odległej przyszłości. Ponieważ posiadanie zwierzęcia i opieka nad nim to coś, co wyzwala w ludziach wrażliwość, empatię i współczucie, które przenoszą się także na innych ludzi. A trybiki w maszynie nie powinny przejawiać takich uczuć.

Poza tym już mówienie o tym, że ktoś ma prawo do czegoś jest dwuznaczne moralnie i etycznie. Bo jeśli masz do czegoś prawo, to znaczy, że można ci je odebrać. Dając np. prawo do humanitarnej śmierci, dajemy sobie prawo do odebrania go. A że prawo do humanitarnej śmierci ma zarówno człowiek, jak i krowa, to czym się różni człowiek od krowy, skoro można im to prawo odebrać i oboje tak samo zaszlachtować?
Pewne rzeczy powinny być oczywiste, a skoro trzeba je nazywać, zapisywać i pilnować, by były przestrzegane, to znaczy, że oczywiste nie są i wszystko staje się relatywne.
Tak chyba trochę na temat:
http://www.klubgaja.pl/news/441
Akcja piękna w założeniu, a rzeźba z...drewna. Wiem, wiem-odpady tartaczne. Ale jednak drewno czyli niedawno-drzewo.
Nie lepiej było konia zbudować z czego innego? Z puszek czy coś? Jak zwykle sprzeczności.
Tak chyba trochę na temat:

Jak najbardziej na temat.

Program Święto Drzewa dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
w Katowicach.


Po pierwsze to tworzenie "nowej świeckiej tradycji", po drugie za państwowe, czyli nasze pieniądze - i do tego antysemicki wybryk - przecież budowa złotych czy drewnianych cielców godzi w ideowe pryncypia Narodu Wybranego - to jest ewidentne czczenie Baala. Dobrze, że chłopaki z Mossadu tego nie widzieli, bo oni nie mają poczucia humoru 🙂
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 listopada 2014 15:20
Nie ogarniam jak można nie dbać prawie wcale o konia, płacić za niego tylko pensjonat przez dwa lata i nawet nie podjechać do niego przez ok 2 lata, doprowadzić do tego, że koń jest gruby ja beka... . A jak znalazła się osoba, która zdecydowała się zająć koniskiem, to wszystko jej nie pasuje, nawet o sprzęt się czepia, choć jej jest o wiele gorszy i niedopasowany. No nie ogarniam... 🤦.
Jak zwykle tylko konia żal a dziewczynę, która się zdecydowała jeździć podziwiam za cierpliwość, bo ja bym już dawno odpuściła.
U nas też była taka hucka, kupiła ją tleniona blondi, szpile, tipsy itp i szczycila sie bo ją uratowała od handlarza, w ciągu 8 miesiecy była 3 razy aby zapłacic, raz nawet do niej nie zajrzała. Najlepsze było jak Liba urodziła źrebaka, a właścicielka przyjechała po 3 tygodniach, choć dowiedziała się kilka minut po porodzie  🤔wirek: Co ciekawe teraz klacz mieszka na jej działace gdzie zbudowała stajnie, bardzo jestem ciekawa jak tam żyją.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 listopada 2014 15:39
Zastanawiam się po co niektórym ludzie konie 🤔wirek:. Dla szpanu?, chęci posiadania?, nie, nie nie ogarniam... .
Jak w modzie, co teraz w sezonie najlepsze to się kupuje, a że za parę miesięcy już nie będzie tak atrakcyjne...
Życie...

Blondi kupiła klacz od handlarza, bo "pani, ona taka ładna i kochana."
Ta zachwycona, zakochana i... i skończyło się na tym, że po paru miesiącach przestała przyjeżdżać, płacić za hotel i odbierać telefony...

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
05 listopada 2014 16:16
Bo przecież nie da rady przewidzieć, że konikiem trzeba się opiekować. No tylko lałabym po 🤬, inaczej się nie da.
.

Mam! Mam! Eureka!

W kampaniach reklamowych też nam wmawiają, że "każdy inny, wszyscy równi". Kurczę, nie dostrzegałam tego wcześniej.
Nie ogarniam jak można tworzyć takie strony "najseksowniejsze dzieci w wieku 4,5,6 lat" albo "najseksowniejsze osoby do 1 roku życia" i dodawać zdjęcia dzieci  🤔 🤔
Nirvette   just close your eyes
06 listopada 2014 15:53
Cierp1enie ZE CO???  😲  🤔wirek: Gdzie wykopalas takie cuda wianki?
na facebooku, pisali o tym dziś w wyborczej i widziałam artykuł na wp.pl
najlepsze, że facebook zareagował dopiero po artykule w gazecie, mimo że stronka zgłaszana od 2 dni od baaaardzo wielu osób.
Niestety po skasowaniu powstają kolejne.

np tu
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Najse-%D0%9Asowniejsze-4-5-i-6/[[a]]


na usuniętej stronie, pod fotkami dzieci były komentarze typu "ruch*** bym" albo "zaje***e ciałko" itd
Nirvette   just close your eyes
06 listopada 2014 16:15
To juz jest chore i dla mnie kompletnie niezrozumiale.  😵
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 listopada 2014 16:27
wyskakuje mi komunikat, że strona niedostępna.

Przepraszam za  🚫  ale właśnie zauważyłam, że posty są godzinę do przodu  👀
Warto chyba przy okazji przypominać: http://zanimwrzucisz.fdn.pl/
usunęli, ale jest jeszcze ta
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Najseksowniejsze-osoby-do-1-go-roku-%C5%BCycia/418329524993021?fref=ts[[a]]
A mnie zwyzywano od idiotek, jak zwróciłam koleżance uwagę, że wstawianie zdjęć swoich nagich dzieci na FB nie jest OK... Momentalnie znajomość została zerwana, kiedy ktoś jej te fotki zgłosił do FB.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 listopada 2014 17:40
była jeszcze strona na facebooku ze zdjęciami 12-13 sto latek, coś w typie "seksowne 13stolatki" i była jedna dziewczyna, wyglądała bardzo młodo! W spódniczce, staniku, pończochach  🤔
Dworcika - pamiętam tą akcje i te komentarz! Masakra jakaś, też mam jedną taką na fejsie co dodaje zdjęcia na nocniku, albo w kąpieli, już jej wiele razy pisałam, ale jak grochem o ścianę


na moje zgłoszenia o stronie "seksowne osoby do 1 roku życia, facebook nie widzi w tym nic złego :/


"Dziękujemy za poświęcenie czasu na zgłoszenie treści, które Twoim zdaniem naruszają nasze Standardy społeczności. Zgłoszenia takie jak to przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na Facebooku i stwarzania tu przyjaznego miejsca. Zapoznaliśmy się ze stroną zgłoszoną przez Ciebie z powodu przedstawiania nagości, ale nie stwierdziliśmy, by naruszała ona Standardy społeczności.
Uwaga: jeśli problem dotyczy jakiejś zawartości na stronie, należy zgłosić konkretny materiał (np. zdjęcie), a nie całą stronę. To umożliwi sprawiedliwe rozpatrzenie zgłoszenia."
To jest automat.
Cierp1enie, byłam na jej profilu ostatnio. Nic się nie zmieniło. W znajomych już mnie nie ma, ale nadal widzę co wrzuca, co pisze. Co chwilę któreś w szpitalu, dziesiątki zdjęć na tablicy...
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2014 19:36
Automat też nie widział niczego złego w filmie, na którym paru facetów rozwalało bejsbolem człowieka, albo na którym ktoś oblewał kota benzyną i podpalał... Za to w moim komentarzu, gdzie dałam dość dosadnie jednej osobie do zrozumienia, że nie jest najmądrzejsza na świecie, już tak. Nie było tam przekleństw ni wyzwisk, dostałam bana na 24 za "naruszenie prywatności innego użytkownika" czy tam "naruszenie dobrego imienia innego użytkownika" ew. oba naraz, już nie pamiętam...  😵
Automat? No to nieźle :/  Wcześniejszą stronę usunęli, ale tą na razie nie :/

Dworcika - bo tacy ludzie się nie zmieniają...

Facella -  🤔 nieźle
Usunęli, bo bylo tyle zgłoszeń, że w końcu się zainteresował tym człowiek.
Dlatego trzeba zgłaszać.
muszę się z tym wcisnąć
🤔 pies w nienaturalnej pozycji, wydający dziwne piski i na dodatek zmuszany do żarcia słodkiego (!) jogurtu. Ludzie powariowali 😵
Jak na moje oko, to mu to smakuje. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się