Oldenburg - Furst Heinrich

.
.
Fürst Heinrich daje b. dobre materialowo, latwe do jazdy, potomstwo. Konie z ladna, profilowana glowa (czesto lekko arabim nosem), z duzymi oczami i szerokim czolem. Najczesciej kare, czasem gniade i kasztany, w sportowym typie. Wielkosciowo najczesciej albo mniejsze, albo bardzo duze konie, posrednie raczej rzadko. Wszystkie sa troche bezczelne, podszczypujace i chetnie zujace uwiazy  😁  Inteligentne konie, potrzebujace zajecia i partnera-jezdzca. Jezdzilam kilka i mam mile wspomnienia.
.
Ja mam na ścianie jakiegoś źrebolca - przepiękny, ma palenia oldenburskie, a na dole "plakatu" [wielkie to to i nie na zwykłym papierze tylko na kartonie, więc "plakat" nijak pasuje] jest napisane "Fürst Heinrich foal" 😉
.
Robione przed chwilką. Jakoś marna bo nie dość, że komórką to jeszcze światło nie to. Jeśli trzeba jutro mogę cyknąć jakieś lepsze. Póki co:


.
Final Countdown jest synem FH. Startuje w ujeżdżeniu pod Teresą Tomaszewską, wcześniej stał w Sopocie. Jego wyniki oraz fotki można znaleźć w necie.
Ten należy raczej do dużych koni. Kare smoczysko dobrze ponad 170 w kłębie.
Lena, raczej duzych koni?? Jak dla mnie finalek to ma gabaryty mastodonta niemalze. Co nie zmienia faktu, ze przy tej wielkosci i masie jest ladnie zbudowany i fajnie sie rusza.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się