Stajnie w Gliwicach i Zabrzu

Co możecie polecić ze stajni nastawionych przede wszystkim na konia? Warunki do 15 km od Gliwic, przydałby się dojazd komunikacją i cena maksymalnie do 450 zł. Jeśli byłaby możliwość odpracowania części kwoty, to tym lepiej.
Znalazłoby się pewnie kilka takich stajni, ale zazwyczaj są kameralne i nie rozgłaszają się zbytnio. Ale może znacie jakąś?
Przymierzam się do zakupu nowego siodła, poważnie rozważam Winteka wszechstronnego. Czy ktoś z Was ma może takie siodło, bo chciałabym je na żywo pooglądać?
Szukam stajni w bliskiej okolicy Gliwic, cena do 400zł. Z przyzwoitymi warunkami dla starszego konia. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

P.S. Sprawa dość pilna.
Żeglarz - chyba bedzie Ci ciężko coś znaleźć do 400 zł  🙁

pozdro.

żeglarz
wejdź na stadniny.pl tam jest pełno ofert. Ja własnie duzo z tych stajni obdzwoniłam. Są stajni za 300-350 zł, przydomowe. Niestety boją się wziać ogiera. Ale jsli nie masz takiego problemu jak ją to sadze że znajdziesz... 🙂
Mam starego wałacha, nieszkodliwego wobec innych koni. Czasem postraszy stajennego 😉
Dzięki za informację. Będę szukać (mam nadzieję, że samochód zacznie współpracować).
Taka przydomowa to by mi nawet pasowała najbardziej. Ważne, żeby było sucho w boksie, uczciwe karmienie i padoki.
Może kogoś zainteresuje 🙂
Z tego co wiem dziewczyny mają jeszcze 1 wolny boks 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=755179773
Witam

Zapraszam do naszej stajni pensjonatowej, w Koszęcinie około 30 km od Tarnowskich Gór, kierunek na Częstochowę. Więcej informacji na PW.
Co możecie polecić ze stajni nastawionych przede wszystkim na konia? Warunki do 15 km od Gliwic, przydałby się dojazd komunikacją i cena maksymalnie do 450 zł. Jeśli byłaby możliwość odpracowania części kwoty, to tym lepiej.
Znalazłoby się pewnie kilka takich stajni, ale zazwyczaj są kameralne i nie rozgłaszają się zbytnio. Ale może znacie jakąś?


A nie mówiłam? JEST:

Może kogoś zainteresuje 🙂
Z tego co wiem dziewczyny mają jeszcze 1 wolny boks 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=755179773


😉
trzynastka   In love with the ordinary
16 października 2009 11:07
[quote author=Aquarius link=topic=955.msg325116#msg325116 date=1251571093]
Co możecie polecić ze stajni nastawionych przede wszystkim na konia? Warunki do 15 km od Gliwic, przydałby się dojazd komunikacją i cena maksymalnie do 450 zł. Jeśli byłaby możliwość odpracowania części kwoty, to tym lepiej.
Znalazłoby się pewnie kilka takich stajni, ale zazwyczaj są kameralne i nie rozgłaszają się zbytnio. Ale może znacie jakąś?


A nie mówiłam? JEST:

Może kogoś zainteresuje 🙂
Z tego co wiem dziewczyny mają jeszcze 1 wolny boks 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=755179773


😉
[/quote]

Moim zdaniem do tej stajni dojazd komunikacją jest uciążliwy, z przystanku masz jeszcze prawie 11 km z buta. (mierzone samochodem).
Dojazd wyłącznie pks, bo normalny autobus kursuje 3 razy dziennie i tylko z Knurowa.
Poza tym stajnia nie ma minusów 🙂 gdybym miała  to na pewno bym się tam postawiła z koniem 🙂
Dodam, że te 11km jest przez las wąską droga, po której kierowcy jeżdżą jak wariaci. Wieczorem, zwłaszcza o tej porze roku średnio przyjemnie  😉  W sezonie można dojechać na rowerze (ok.45min z okolic Andersa). Bez samochodu naprawdę ciężko. Ale tereny genialne  😜
Hm, hm, hm. A koleżanka dzwoniła do dziewczyn i wynikało, że do Pilchowic jest PKS, a potem JEDEN kilometr pieszo. To była pomyłka i ma być JEDENAŚCIE?
trzynastka   In love with the ordinary
16 października 2009 13:18
zależy z której strony idziesz. Jak jedziesz 624 do wilczego gardła to masz z 11 km a autobusem do Pilchowic i z Pilchowic piechotą jest troszkę ponad 2 km na pewno.
Musiałabyś sprawdzić sama zanim byś się zdecydowała.
Ja bez prawka bym się nie porwała na to, szczególnie zimą gdy szybko robi się ciemno, zimno, wieje etc. To jednak jest kawałek.

ale dalej gorąco polecam 🙂 dziewczyny i atmosfera fantastyczne, tereny PRZE PIĘ KNE , całe dni na padokach i cena rozkoszna 🙂
oświetlana ujeżdżalnia 🙂
Wystraszyliście mnie🙂.
To nie dla mnie, wywędrowałam na dolnośląskie, ale dla koleżanki z Gliwic. Już się umówiła na przyszły tydzień na wizytę i mam nadzieję, że się uda im dogadać.
Zamiast szukać stajni leżę w domu chora.  👿

Jakiś czas temu przy drodze z Gliwic do Rybnika, na wysokości Wilczej, po lewej stronie zauważyłam większą ilość koni. Wie ktoś coś na temat tej stajni? Towarzystwo kucowato wyglądało.
Wiosną błąkając się po okolicy  😉 przy drodze z Trach do Bargłówki zauważyłam ujeżdżalnię i ewidentne ślady bytności koni. Samych koni nie widziałam, bo już późno było. Wiadomo komuś co to za miejsce?
W okolicach Trach z tego co wiem są 2 stajnie - jedna od Tadka Kozy, a druga przy ulicy bliżej Rud, jest tam hala namiotowa bodajże, ale nie wiem czyje to 😉 Wygląda troche na opuszczone, ale widziałam tam ostatnio konie
To w takim razie widziałam tą drugą, faktycznie wyglądało to na takie trochę opuszczone. przy okazji się tam przejadę. A w stajni należącej obecnie do Tadka Kozy zaczynałam swoją "karierę" jeździecką prawie 20 lat temu  🤔
Żeglarz, ta stajnia "kucowato wyglądająca" to jakaś rekreacja. Jako takiej ujeżdżalni tam nie ma [chyba], sa tam ponoć jakieś jazdy rekreacyjne prowadzone na łączce i towarzystwo końskie jest praktycznie tylko kucowate i "mało-koniowate"🙂 Jeśli chcesz, mogę spróbować się więcej na ten temat dowiedzieć, jakieś znajome tam jeździły, ale ja sama tam nie byłam.
Sankarita to takie pytanie z czystej ciekawości. Pod koniec lata w zeszłym roku często jeździłam do Rybnika i zauważyłam stadko koni na pastwisku.

Wyjazd z Gliwic w stronę Rybnika w godzinach szczytu to katastrofa  😉
Powiem wam ze też jestem na etapie szukania stajni ciągle i sądze że jest dramat. Szczegolnie w przypadku ogiera... :/ Po części jestem już zrezygnowana... :/
W okolicach Trach z tego co wiem są 2 stajnie - jedna od Tadka Kozy, a druga przy ulicy bliżej Rud, jest tam hala namiotowa bodajże, ale nie wiem czyje to 😉 Wygląda troche na opuszczone, ale widziałam tam ostatnio konie

Pewnie chodzi Wam o stajnie Marka Czerwińskiego 🙂 Dawno tam nie byłam (jakieś 2-3lata) więc nie wiem dokładnie co tam się dzieje.
Kiedyś był tam west i hipoterapia.
trzynastka   In love with the ordinary
14 listopada 2009 21:20
Może kogoś zainteresuje 🙂
Z tego co wiem dziewczyny mają jeszcze 1 wolny boks 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=808660446


Z tego co wiem to dziewczyny mają teraz 2 wolne boksy.
Czy ktoś mi może powiedzieć cokolwiek o warunkach jakie mają konie w stajni TUR, tej na Zamęcicach???? Jaki jest tam poziom treningów sportowych? Jaki trener? Dość ważna i pilna sprawa, może być na PW.
[quote author=Żeglarz link=topic=955.msg358477#msg358477 date=1255869620]
Wiadomo komuś co to za miejsce?
[/quote]
http://www.ranchoumarka.pl
Osobiście nie znam, choć często przejeżdżam obok- to co widać z drogi to tylko część, stajnie są głębiej, za drzewami. Koleżanka tam trzymała konia i była zadowolona.


A czy ktoś zna to miejsce i może się wypowiedzieć?
http://www.stadniny.pl/oferty/1155505947
Ja osobiscie stajni TUR nad jeziorem nie polecam jako stajni pensjonatowej. Sama nie stalam tam z koniem, ale mam partu znajomych którzy z tamtad uciekali. I czasem nie mogłam uwierzyć w to co opowiadali, co tam sie działo.
Forumowa Livia trzymała tam konia, pewnie moze Ci coś wiecej powiedziec na ten temat.
Czyli to jest ten Tur o którego pytano wcześniej...
Dziękuję za info.

Edit.
Ja jestem z Rybnika. W razie co służę pomocą.
Czy ktoś mi może powiedzieć cokolwiek o warunkach jakie mają konie w stajni TUR, tej na Zamęcicach???? Jaki jest tam poziom treningów sportowych? Jaki trener? Dość ważna i pilna sprawa, może być na PW.


Stajnia TUR jest w Czechowicach nad jeziorem, a w Ziemięcicach jest jeszcze inna stajnia (tam tez jest jeziorko, dużo mniejsze), więc o którą jest pytanie ?
trzynastka   In love with the ordinary
11 stycznia 2010 20:32
To się myli, bo jedna jest w Zięmięcicach a druga jest na ulicy Ziemięcickiej w Czechowicach 🙂
O stajnię TUR, ale w zasadzie sprawa już nieaktualna
(...) a w Ziemięcicach jest jeszcze inna stajnia (tam tez jest jeziorko, dużo mniejsze)(...)

A możesz coś więcej o tej stajni napisać (rekreacja czy pensjonat, jakie warunki?)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się