Konie wielkopolskie/trakeńskie

Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
09 lutego 2011 18:02
Czy można liczyć na jakieś informacje o ogierze Czarczaf?Fotki bardzo mile widziane. :kwiatek:
http://www.bazakoni.pl/horse_2444.html
Tu jest jedno zdjęcie.
Warto szukać też tutaj:
http://trakeny.eu/forum/
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 lutego 2011 18:35
pozwolę sobie jeszcze raz dodać moja wielkopolke po trakeńskim tatusiu- Silver 1992.
Dzisiaj kobyła jest już dorosła. Ma 3 i pół roku 🙂 i 160 w kłebie 🙂
Jest dość drobnej budowy, delikatnym  bardzo wrażliwym charakterze.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 lutego 2011 19:14
Żabeczko, bardzo ładnie Ci się dziewczynka rozwinęła 🙂
Myślę, że to nie koniec jej rośnięcia, Silvery potrzebują na to troszkę więcej czasu...

Samba Bati- dla Ciebie poniżej 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 lutego 2011 22:39
Ślicznie dziękujemy 🙂  :kwiatek: to że późno dojrzewająca to fakt w wieku 2 lat wyglądała jak źrebię... teraz na szczęście po mału się rozbudowuje 🙂 
Jest mega kobyłą, bardzo inteligentną ale jak wspomniałam wczesniej wrażliwą ( to po tatusiu  :emoty327🙂. Bardzo chętna do współpracy ale szybko się rozkojarza.

Szybko mi tu pisac o Samba Bati 😀 co za cudoooo....prosze o więcej zdjęc 😀 😍 😍
Szybko mi tu pisac o Samba Bati 😀 co za cudoooo....prosze o więcej zdjęc 😀 😍 😍

Chyba coś pokręciłaś  👀  😁

Poszukuję informacji o rzeczniańskim ogierze Limak (Gordn I x Donbas).
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 09:48
yy co pokręciłam? ms_konik wstawił zdjecie mega ogierasa  trk., więc poprosiłam o mozliwość wstawienia jeszcze kilku fot ;] piekny chłopak 🙂

Czy ktos ma jakieś zdjęcia Pilotka po Silver? Wznioskuję że kobyłka była przez jakis czas/ lub też jest w SK Liski.
To nie jest Samba Bati tylko Czarczaf po Ogar. Samba to nick forowiczki 😉
Żabeczka, wróć kilka postów wcześniej, poczytaj ze zrozumieniem i zwracaniem uwagi na nazwy użytkowników...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 10:00
epk tak to jest jak sie siedzi do 24 przed kompem 🙂 wybaczcie już kapuje ... 😜
Samba Bati ooo, Czarczaf jest fajny, należał do Stada Ogierów w Kętrzynie, wiem, że później stał w Liskach, a teraz to nie wiem co się z nim dzieje. Znam też konia po nim 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 lutego 2011 11:35
Jasne, że mam Pilotkę 😀 fajowe kobylsko!
Później wrzucę 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 11:52
Nie masz pojecia jakim ogromnym uśmiechem racze w tej chwili mój monitor czytając twój post 😀 😍
Tak więc czekam z niecierpliwością na Pilotkę 🙂
Silvera pamietam, niezwykle urodziwy kon. szkoda że w sumie nie za duzo w sporcie pochodzil..
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
10 lutego 2011 15:55
Hej,Bardzo dziękuję za tak szybką reakcję na moją prośbę!Właśnie wczoraj miałyśmy z koleżanką prawdziwie niezwykły dzień!!!Ale najpierw wyjaśnię cała sytuację.Będąc zakochaną miłością wielką w moim wałachu,właśnie tym z mojego nicku,o imieniu Pistol-Samba Bati,gdy niejako życie skłoniło mnie do zakupu drugiego konia(przeprowadzka do nowego domu na głębokiej wsi,oczywiście z własną stajnią przydomową,a jakże by inaczej,więc  stąd konieczność zapewnienia Batiemu towarzystwa)zapragnęłam tegoż konia koniecznie z tej samej linii żeńskiej którą niezwykle sobie cenię.Po wielu konsultacjach z panem Piotrem Pacyńskim stanęło w końcu na tym że zakupiłam córkę siostry Batiego,czyli Pilotki po Silwer,o wdzięcznym imieniu Paczula,która gdy ją kupowałam w wieku 2,5 lat była ze względu na swój niezwykle skromny wzrost odrzutem hodowlanym):Jak czas pokazał zakup tej rudej,mającej wszystko w nosie małej złośnicy był w moim przypadku strzałem w 10,ale to inna historia.Tak więc wracając do tematu,po klaczkę pojechała ze mną kolezanka,wkkw-istka.Los chciał że pół roku temu straciła swojego ukochanego konia.Pamiętając naszą wyprawę do Lisek,i moje ciągłe zachwyty nad polskimi trakenami,których ostatnia ostoją są właśnie Liski(jest to tylko moje skromne zdanie i to bardzo sentymentalne),pewnego dnia postanowiła właśnie tam się udać po swojego nowego konia do wkkw.Znowu telefony do pana Pacyńskiego i pojechałyśmy oglądać niejaką Pokusę,od Piwonia po Grey,czyli półsiostrę mojego Batiego a ciotkę Paczuli.Coż,widocznie profesjonalizm jest nam zupełnie obcy,koleżanka dosiadła Pokusy,potem zsiadła i powiedziała:ta i nic innego!sic!Pokusa została zakupiona,rozpoczęła treningi,a koleżanka z dnia na dzień upewniała się w słuszności decyzji podyktownej sercem,zgrały się niesamowicie a serce rośnie gdy się patrzy na tą parę!A teraz koniec całego może przydługiego wywodu i oto dlaczego dzień wczorajszy był tak niezwykłym dniem i dlaczego poprosiłam Was o portret i wiadomości na temat Czarczafa,kobyłka okazała się żrebna!Koleżanka dokonała zakupu w rodzaju kinder niespodzianki!Telefon do Lisek i wszystko jasne,szczęśliwym tatą jest wyżej wymieniony Czarczaf,kobyłka wcześniej była parę razy kryta,ale nie zaskoczyła,pokryto ją więc jeszcze raz i sądzono że i tym razem nic z tego,po czym sprzedano.Oto koniec historii,dzięki za pomoc w zaspokojeniu naszej ciekawości!Cała historia ma swój happy end bo po wstępnym zaskoczeniu i dezorientacji planów wszyscy się cieszą i teraz czekamy na kolejnego członka(lub członkinię)naszej stajennej trakeńskiej rodziny!Acha Zabeczka!Pilotka jest matką stadną w Liskach :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 16:14
Silvera pamietam, niezwykle urodziwy kon. szkoda że w sumie nie za duzo w sporcie pochodzil..


Słyszałam tez opinie że miał dośc trudny charakter i lipnie chodził w skokach.
Pozwole sobie jeszcze dodać trzy zdjęcia mojej Iskry. NIe jest to wysoki konik ( 160), mimo że tatus miał 169 a mamusia ok. 170.
Ma drobną budowę, suche nogi, mała główka i małe kopytka. Nad charakterkiem idzie spokojnie zapanować tylko trzeba się wykazać spokojem. Ufna i nieagresywna do ludzi. Nie gryzie, nie straszy, nie kopie. Przodowniczka w stadzie. Miekki ruch.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 lutego 2011 17:25
Silver trudnawy chrakter miał :/
katka- on ukończył wiele konkursów 140, wiem, bo wprowadzałam kiedyś dane dla uczelni i
wtedy przyszło mi na myśl, że był dość mocno eksploatowany :/ - mam gdzieś jeszcze to wszystko, gdybym odkopała to byłaby kopalnia wiedzy- internet wtedy powiedzmy, że raczkował
i wyniki funkcjonowały tylko w formie papierowej 🙂

A fotkę Pokusy też mam 😀

edit: dodaję załączniczki
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
10 lutego 2011 18:08
Ojej!!!!mskonik,Jesteś kochana!!! 💘Wielkie dzięki za Pilotkę,po raz pierwszy mogę zobaczyć matkę mojej Paczusi,a Pkusa codziennie z Paczulą po padoku spaceruje albo w tereny razem śmigamy.Jak tylko znajdę pomoc to powstawiam fotki,bo sama to jestem komputerowym analfabetą. 😡 :kwiatek:Jeszcze raz wielkie dziękuję!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 19:28
Jejku jaka cudna ta siostrzyczka Iskry ;] No mega jest 🙂 przepiekna ta  Pilotka 🙂  :kwiatek: bardzo Ci dziekuje 🙂
[s]A Pokusa to takż epo Silverze jest? bo wybaczcie niedoczytalam ;] także przesliczna kobyła[/s]  😁 czasami mam problem ze wzrokiem

ms_konik bardzo cie prosze dorwij te informacje...sama dosc mocno interesuje sie Silverem... szkoda ze tak mało zdjęc sie jego zachowalo. Ponoć mial przepiekny ruch i śmialo mogł sie sprawdzic w ujeżdzeniu. Jego córka chyba Piaska na jakimś tam szczeblu smigała... niestety nie wiem jakie wyniki ani nic...
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
10 lutego 2011 21:17
zabecka17,Piaska jeszcze trzy lata temu stała w mojej stajni w Koleczkowie,należała wtedy do pani Małgorzaty Goetel,chodziła wkkw,ale niestety nie wiem do jakiej klasy,chyba nie wyżej niz gwiazdkę.To prawda że nie miła łatwego charakteru.Pokusa jest od Piwonii po Grej,małopolak.Bardzo wrażliwa kobyła,pojętna,pilna i pracowita,ma bardzo ładną technikę skoku,jej właścicielka jest nią oczarowana,wiąże z nią wielkie nadzieje na powrót do wkkw po przerwie na macierzyństwo.Pokusa bardzo pięknieje w ruchu kóry jest obszerny i dynamiczny,no cóż,piszę w samych superlatywach ale chyba nie potrafię być obiektywna co do przedstawicieli tej rodziny trakeńskiej bo darzę ja niewytłumaczalnym sentymentem!Ciesze sie jak czytam że Pilotka może tak bardzo się podobać bo moja Paczula jest tak samo umaszczona i bardzo podobna! 😅
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 21:30
Mnie kilka osob straszylo ze silverki nie maja latwego charakterku ale powiem Wam ze moja Iskra jednak niezalicza sie do koni problematycznych... Moze to kwestia tego ze sama ja wychowuje i szkole. Poswiecam jej bardzo duzo wolnego czasu ale nie jest tak ze codziennie sie widujemy.
Powiem wam kobyla jest  bardzo cwana ale ma moim zdaniem  bardzo dobry charakter. 
Szybko idzie nad nia zapanowac tylko trzeba byc stanowczym. Wtedy nie walczy, nie stawia sie a poddaje i zwiesza leb.
Za 3-4 tyg rozpoczynam zajezdzanie. . Jestem dobrej mysli.

Samba Bati
dziekuje za ino. Jakbys miala jakies fotki Piaski ,,na luzie" to bede bardzo wdzieczna. 
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 lutego 2011 23:16
Bardzo się cieszę, że fotki się przydały 🙂


ms_konik bardzo cie prosze dorwij te informacje...sama dosc mocno interesuje sie Silverem...

Nio postaram się odpalić stary komputer i poszukać na dyskietkach (hihihi- era dyskietek 😀-świat galopuje normalnie) ale Żabeczko musisz się uzbroić w cierpliwość 🙂

Nie pamiętam, czy wklejałam tutaj już Silvera...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2011 23:28
teraz to widac dokladnie po kim  moje kobylisko odziedziczylo swoja slodka gębę i duze oczyska  ;] no i te mega małe kopytka ;] prawie jak u wiekszego kuca ;]
ostatnie foty do porownania i  obiecuje dac juz sobie spokoj - wybaczcie ze was tutaj tak zawalilam ;]
dziekuje za wszelkie informacje o rodzenstwie mojej mlodej. Zycze wszystkim dalszych sukcesow w hodowli tych pieknych stworzen 🙂
mskonik bardzo ci dziękuje i czekam na dalsze wieści o Silverku 🙂 :kwiatek:
To ja się pochwalę dzierżawionym przeze mnie wielkopolakiem.
Raps
od Roma wlkp. (po Rabuś) po Tytoń xx.
Rodowód tatusia: http://www.allbreedpedigree.com/tyton
I od razu pytanie.. wie ktoś o Tytoniu coś więcej? Bo ja niestety nawet zdjęć nie mogłam znaleźć żadnych. ;/
Fotki Rapsia:



Tytoń, to syn doskonałej matki, i g...nianego ES, i  to chyba jego najlepszy potomek, aczkolwiek myślę, że to zasługa rodzicielki. Sam Tytoń ,to ojciec bdb Kabareta xx
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 lutego 2011 09:40
easiertobe
zdjęcie Tytonia jest w książce "Ogiery pełnej krwi..." Jana świdzińskiego i Katarzyny Wiszowaty.
Nie bardzo można wkleić tutaj ale w razie co mogę zeskanować i wysłać Ci na maila
Mam pytanie ...  😡

Gdzie mogę kupić , dosyć tanio trakena w wieku 3-8 lat ?
Najlepiej w woj. małopolskim i okolicach ( sąsiednich woj. )
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2011 10:09
wejdz na www.trakeny.eu

poza tym co to znaczy dosyć tanio?
mam pytanie, miałam trakenkę, która niestety już nie żyję, pochodziła z ZZD Pawłowice, była to Lila od Likurg/ Dersław po Czajka/Dialog
http://www.allbreedpedigree.com/likurg2
http://www.allbreedpedigree.com/czajka18

czy komuś coś mówią te rodowody? Ja niestety w trakenach za bardzo się nie orientuję ale szukam jakiś informacji na temat pochodzenia mojego nieżyjącego już konika. Wiem, że te konie na pewno dawno już nie żyją, ale może ktoś znał Likurga bądź Czajkę?
wejdz na www.trakeny.eu

poza tym co to znaczy dosyć tanio?


Dosyć tanio to mniej więcej takie ceny jakie tam są 😉 dzięki za stronę  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się