Młody Koń bez zębów

Kupiłam kuca walijskiego 2,5 roku bez zębów przednich, chłop od którego go brałam uświadomił mnie że ponoć coś takiego jest częstą praktyką gdy szykuje się konia do sprzedaży?! zdębiałam..
choć w jago wypadku buł to chyba uraz, był w dużym stadzie
dodaję zdjęcie jak to obecnie wygląda, czy można mu jakoś pomóc, coś z tym zrobić?
Je normalnie wszystko i nie widać żeby mu to przeszkadzało.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 września 2014 10:37
Generalnie w okolicy tego wieku konie zmieniają zęby mleczne na stałe.
Chociaż zazwyczaj jest tak, że jak ząb wypada, to pod nim już widać wychodzący stały
(stały wypycha mleczaka) a tutaj na zdjęciu mamy ziejącą dziurę (na dole).
Może dostał w zęby?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 września 2014 10:37
Jest szansa że wybili mu mleczaki ale kurcze w wieku 2,5 roku cęgi się wyżynają, tragedia.
jak dla mnie w ogóle te zęby z natury dobrze nie wyglądają, nawet te co pozostały, tak jakby miał wadę zgryzu - najlepiej to wezwać kogoś od zębów i niech zobaczy.
A macie jakieś weta co się specjalizuje w takich przypadkach w Warszawie/okolicach?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 września 2014 11:24
izabelczestram, zdecydowanie dr Dziekański (bez problemu znajdziesz nr tel. na forum lub w necie). Najpewniej będzie mógł ocenić, czy koń stracił tylko mleczaki, czy też zawiązki zębów stałych i raczej już będzie szczerbaty. Dla pociechy dodam, że takie konie poza specyficzną urodą radzą sobie nieźle.
quantanamera dzięki!
Tak w ramach ciekawostek (bo sama miałam 4,5 latka, który nie wiadomo jak - w boksie? w karuzeli? wybijał sobie zęby, na szczęście mleczne) mogę jeszcze opowiedzieć o przypadku zarodowego ogiera, który w równie tajemniczy sposób zafundował sobie małego dentystę i wybił cęgi. Właściciel dostał obsesji na tym punkcie, nie mógł przeżyć szczerbatego konia i zaordynował... wstawienie implantów 🙂 Otóż ponoć u konia się da. Finalnie jednak do zabiegu nie doszło z uwagi na jego ostateczną wycenę - słono ponad 10 tys. zł.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 września 2014 12:12
izabelczestram daj znać co wet powiedział

quantanamera znam ogiera który jeździł zębami po kracie, pięknie wybił sobie zęby cęgi i o ile dobrze pamiętam przynajmniej jednego średniaka
i dalej piłuje kraty
dla mnie ten kon jest o wiele, wiele starszy. ile razy widzieliscie u 2,5 latka tak wyrosniete i zazółcone zęby  🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 września 2014 23:28
dla mnie ten kon jest o wiele, wiele starszy. ile razy widzieliscie u 2,5 latka tak wyrosniete i zazółcone zęby  🤔wirek:


ano właśnie
A macie jakieś weta co się specjalizuje w takich przypadkach w Warszawie/okolicach?

Ja mogę polecić dr Pędziwiatra i dr Hecolda 🙂 Jeśli chodzi o Dziekańskiego, to u nas się nie popisał 🤔 ale z tego co wiem wiele osób z niego korzysta, jeśli chodzi o zębowe sprawy.
Kupiłam kuca walijskiego 2,5 roku bez zębów przednich, chłop od którego go brałam uświadomił mnie że ponoć coś takiego jest częstą praktyką gdy szykuje się konia do sprzedaży?! zdębiałam..


Może chodzi o to aby nie było można rozpoznać wieku konia? bo pozostałe zęby nie wyglądają na takie jak u 2,5 latka...
Poczytaj sobie o  rowku galvayne'a.Może to w czymś pomoże? Rzeczywiście, wygląda na starszego...
tu nawet nie chodzi o rowek, tylko ogolnie o zęby. ten kon ma wszystki zeby stale juz. poza tym po jaką cholere wybijac 2,5 letniemu koniowi zęby? rozumiem starszemu, zeby go odmlodzic, ale zrebakowi?
Zajrzałam dziś w paszczę mojemu 2.5 latkowi i zauważyłam brak mleczaka i już na jego miejscu pojawił się stały ząb, do tego porównując do zdjęcia wyżej to mój ma połowę krótsze zębiszcza i bielsze..
w takim razie koń może mieć coś pokręcone w papierach, nie mam oryginalnego paszportu, człowiek od którego go wzięłam też miał go krótko
może ktoś coś przypadkiem więcej o nim wie?
wstawiam zdjęcie jeszcze sprzed zakupu (tak wiem kopyta...) 😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
21 września 2014 22:23
A ten Pan od którego go kupiłaś to też już takiego nabył bez zębów? Czy u niego mu "wypadły"?
Mi to tak wygląda jakby ktoś mu te zęby wybił i aż mi się słabo robi...
(Pierwszy post o "triku" sprzedażowym i wygląd pozostałych zębów)
MiLLi ten facet go już takiego można powiedzieć ''dostał'' na przechowanie od dziadków którzy kupili dla wnuczki jako zabawkę na wakacje na targu z którego pewnie pojechałby na mięso. Wnuczka po wakacjach od dziadków wyjechała a koń został...  🙄 nic dodać nic ująć
(choć i tak nie do końca wierzę w każde słowo tych ludzi)

Znajomy miał kiedyś konia po sporcie WKKW który po wypadku koniowozu miał usunięte wszystkie zęby chirurgicznie, nie miał z tego powodu żadnych problemów, przyjmował wędzidło, sam wypadek nie zniechęcił go nawet do podróży. Fakt że usuwanie zębów pod narkozą nie można porównać do wybijania zębów młotkiem ale zobaczymy jak to będzie skonsultuję się tu i tam, dam znać co wynikło.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
21 września 2014 22:45
Hmm, to już się raczej nie dowiesz co się stało, w każdym razie nie wygląda to jak wymiana mleczaków niestety ;c
Ja bym wezwała weta, żeby jednak to sprawdził 😉
A konik ładny 😉 Radzi sobie teraz to poradzi sobie dalej 😉
Dobrze, że trafił do lepszego właściciela.
Czekam na dalsze wieści! 😉
Znajomy miał kiedyś konia po sporcie WKKW który po wypadku koniowozu miał usunięte wszystkie zęby chirurgicznie, nie miał z tego powodu żadnych problemów, przyjmował wędzidło.

Jesteś przekonana że wszystkie zęby? Wędzidło to tu najmniejszy problem - jak od do cholery jadł?? :ke"
Pomijając wszystko inne- śliczny jest ten konik 🙂
Gaga źle się wypowiedziałam, wszystkie przednie góra i dół.


larabarson wiem, dziękuję 🙂 do tego ma cudny charakter dla dzieci przytulanka 🙂
A więc rozmawiałam dziś z dr Dziekańskim, po powyższym zdjęciu mi powiedział że tragedii nie ma, zalecił częstsze kontrole tj. co pół roku. że być może trzeba będzie spiłować zęby które pozostały by równo rosły i tyle. Wg niego wygląda to na zmianę zębów, lecz koń faktycznie wygląda na starszego, a o ile starszego tego nie oceni bez wizyty którą umówię na przyszły tydzień pewnie.
Dr Dziekański wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie, udzielił porady przez meil/telefon. W każdej chwili gotowy pomóc (czego nie mogę powiedzieć o każdym wecie) za przyzwoitą cenę wizyty.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 września 2014 21:55
Trochę przynajmniej dla mnie sprzeczne informacje, koń wygląda na starszego ale brak siekaczy wygląda na wymianę zębów. Ciekawa jestem co wyjdzie podczas oglądania konia na żywo.
Znajomi kiedyś kupili młodego konia z Niemiec; nie wiem ile miał wtedy lat, ale był w trakcie wymiany zębów i wiekowo się zgadzało... Brak zębów zatem ich nie zniechęcił, a okazało się, że dzieciak nie miał kilku zawiązków i był szczerbatkiem ;p

co zabawne nie przeszkodziło mu to w uzyskaniu licencji na krycie w PL 🙂
A więc rozmawiałam dziś z dr Dziekańskim, po powyższym zdjęciu mi powiedział że tragedii nie ma, zalecił częstsze kontrole tj. co pół roku. że być może trzeba będzie spiłować zęby które pozostały by równo rosły i tyle. Wg niego wygląda to na zmianę zębów, lecz koń faktycznie wygląda na starszego, a o ile starszego tego nie oceni bez wizyty którą umówię na przyszły tydzień pewnie.


I jakie były efekty wizyty? Na ile wet ocenił wiek konia?
ja mogę polecić dr Kozła, dr Dziekańskiego i  dr Hecolda. Robią dobrze, ceny adekwatne do usługi, jak czegoś nie wiedzą to powiedzą, że nie wiedzą i żebym szukała szczęścia u innego weta.
radzę natomiast uważać na Dominikę Skawińską (czy Stawińską, jakoś tak w każdym bądź razie się nazywa), nie wie co robi 🙂 po jej usłudze jeden z koni moich znajomych miał spore problemy ze zdrowiem, ropień i chyba coś jeszcze, dopiero dr Dziekański mu pomógł.
niezależnie od powyższego - koń na zdjęciu ma tragedię w paszczy i jak na moje oko - jest sporo starszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się