Niewywiązanie się z umowy gdzie zgłosić!

Voltowicze!

Może ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją.Piszcie swoje opinie, przebieg , kulminacje sprawy.

sprawa1.
3 lata temu oddałam  klacz do komisu. Została sporządzona umowa sprzedaży po okresie próbnym o wartości 6tys zł. Okres próbny minąl,klacz została sprzedana i wywieziona za granicę. Po licznych próbach odzyskania pieniędzy ,niestety do dziś otrzymałam tylko ratę 400zł. W zeszłym roku został wysłany list z kancelarii. Wcześniej zaś wezwania do zapłaty. W odpowiedzi otrzymałam oświadczenie,iż klacz zostanie spłacona w przeciągu miesiąca. Do dziś cisza. Pan nie odbiera tel,nie odpisuje na maila i nie spłaca konia. Co mam z tym zrobić? Czy fakt,że będzie spłacał konia jest wystarczającym usprawiedliwieniem,ze czlowiek się stara,choć nie ma gotówki i może czuć się bezkarny? Czy jest na niego jakiś sposób?

sprawa 2.
Również 3 lata temu rozwiązałam umowę dzierżawy,z której dzierżawca się nie wywiązał.Także zostały wysłane wezwania do zapłaty i list z kancelarii. początkowo mieliśmy kontakt tel,zadeklarował spłatę w przeciągu miesiąca,później nie odbierał tel,ani listów.Dzierzawca usiłował wybrnąć z sytuacji pisząc,iż mieliśmy sie rozliczać z jazd ,a nie dzierżawy.Jakby nie było kwota jazd przewyższa umowną kwotę dzierżawy. Więc dzierżawca sam by był stratny. Oczywiście bzdurą jest ta umowa. Umowa papierkowa wyraźnie mówi o czynszu,a nie jazdach.
I w tej sprawie także proszę o sugestię.
wątek zamknięty
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
24 października 2014 16:20
Jest wątek porad prawnych i tam proponuję się zgłosić.
Powodzenia i mam nadzieję, że uda Ci się rozwiązać te dwie sprawy.
wątek zamknięty
bardzo dziekuje
wątek zamknięty

Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.