Nasza twórczość graficzna

smartini   fb & insta: dokłaczone
11 grudnia 2014 20:03
a w sumie to już zgłupiałam, nie wiem która to konkretnie, tą akurat nie ja robiłam ;D

będę robić sobie wycenę czegoś innego, to możemy ogarnąć te rozetki pod kubki...  🙄

ciąć chyba da się wszystko... wiem, że plexi tym ciachają bezproblemowo. Pytanie pewnie jakie drewno... no ale to jest wypalane laserowo, więc na logikę dałoby radę
smartini, super pomysł - świetnie wyszło 🙂

a jak graficznie to wygląda - te ciemniejsze fragmenty to głębsze nacięcia? innym kolorem w AIku?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 grudnia 2014 21:24
to ciemniejsze to grawer powierzchniowy - cieniutkie nacięcia co 0.2 mm (chyba, że coś pozmieniali)
pliki robiliśmy w 3 warstwach - cięcie pełne, grawer liniowy i grawer powierzchniowy (te ciemne place)

w Illu wyglądało to tak:
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t35.0-12/10834435_10202025684162743_1799795543_o.jpg?oh=bd8649dbba7cc9cdd35433bb63a1fbfe&oe=548CD0AE[/img]
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t35.0-12/10844544_10202025567839835_1087698579_o.jpg?oh=1be3f09047714bf3d8bbd1b26aec198c&oe=548C87F6[/img]

w Cadzie tak samo :P

EDIT
kartka świąteczna dla Polish Quarter Horse Association podobno już wydrukowana i rozesłana do sędziów, ringhstewartów i innych osób związanych z organizacją zawodów 🙂😉
tak więc mogę publikować ^ ^
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/p480x480/10849884_779316432154150_8397820211600714698_n.jpg?oh=d7b4045fff6a00134e6d5c9b07bd69e9&oe=54FD717C&__gda__=1426338594_8abaabb1b291c18e9b0b0a205eb60863[/img]

na ich stronie też świątecznie - od ReiningZone 😀
https://www.facebook.com/pages/Polish-Quarter-Horse-Association/428501443908920?fref=nf
smartini, nie widać pierwszych dwóch załączników 🙁
Czy jeżeli skalibruje sobie tablet rozmiaru M na mniejszy rozmiar roboczy i zaznaczę owe miejsce pracy taśmą to nie zniszczę nawierzchni? Mój nauczyciel niby mówił, że tak robią, ale boje sie spróbować 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2014 23:32
smartini
Ale piękne bluzy 🤔zok:
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 grudnia 2014 18:49
Asiulla dziękuję  :kwiatek:
Właśnie wiosenną kolekcję skończyłam, ale jeszcze przez kilka dni nie może ujrzeć świata dziennego  🙄
smartini, gdzie znalazłaś takie bluzy? faktycznie są fajne? 🙂 Szukam fajnego źródła na nadruki 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 grudnia 2014 20:29
Anaa, priv poszedł 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 stycznia 2015 13:45
Czy możecie polecić mi jakiś prosty program graficzny do animacji? :kwiatek: Takich prostych, 2D, żeby w ogóle spróbować z czym to się je 😉
photoshop? c: ja pierwszą animacje właśnie w nim tworzyłam.
ed. dla przykładu, animacje z tego filmiku stworzone zostały w photoshopie
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 stycznia 2015 14:09
Ale on jest chyba płatny? Szukam na razie czegoś darmowego :kwiatek:
Trafiłam na razie na "Blender", dobry jest?
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 stycznia 2015 14:09
ja się Flashem od Adobe bawiłam... czy taki prosty, to nie wiem, ale znając system działania ich programów i oglądając kilka tutoriali to można już fajne rzeczy potworzyć 🙂
A aktualnie w czym pracujesz?
CzarownicaSa, Blender jest bardzo dobry, ale to program - tak ogólnie - do 3D 🙂
Sprezentowałam sobie na święta Wacoma Intuosa i moje pierwsze starcie z piórkiem wygląda tak:



Kot w MyPaintcie  😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 stycznia 2015 00:22
Arroch ale fajny! 😀 Jak na pierwszy raz bardzo fajnie Ci włosy wyszły. Podziwiam ludzi, którzy robią takie "dłubaninki", ja za cholerę nie potrafię i nie mam za grosz cierpliwości... :/


Na razie animację zostawiłam, bo nie mam czasu żeby usiąść i porządnie tutoriale obejrzeć 😉
Ale pochwalę się paroma pracami w Paint Tool Sai, bo mnie Isabelle wkręciła 😀 Tabletu nie mam i mieć na razie nie będę, więc muszę działać mychą, a że mam beznadziejną to wychodzi byle jak 😵
Będę wdzięczna za uwagi i porady :kwiatek:

Pierwsza praca:


Zebra przerobiona z mojego rysunku:


I coś, nad czym teraz pracuję:
.
CzarownicaSa, to są Twoje pierwsze rysunki? Czy rysowałaś kiedyś/rysujesz od dawna?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 stycznia 2015 12:23
Nie no rysuję już dłuuugo, to pierwsze grafiki 😉 Talentu to ja nie mam, po prostu wypracowałam odrobinę rękę 😉
Wszystkie powstały z rysunków "normalnych", zrobionych wcześniej:
wilczyca
zebra

Jak skrócić linki? 😡 :kwiatek:
Ha, udało się 😀
Piszesz [url  =  tu wklejasz link bez spacji] tu piszesz co jest w linku [/url] lub w Google szukasz strony skracającej linki.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 stycznia 2015 14:38
zebra mistrzowska 😀
aż normalnie gdyby nie to, że mam własnie piekło na uczelni, to bym sobie porysowała 😉
a tym czasem, kawałek kolekcji wiosennej. 1/4 dokładnie 😉



Facella   Dawna re-volto wróć!
07 stycznia 2015 15:25
smartini  😍 boskie!
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 00:40
dzięki Facella 😉

wcześniej było o zakrywaniu kiepskich wizek...
no to proszę bardzo, pierwsza część iluzji nadchodzącego poniedziałku pt. "Mój projekt wcale nie jest beznadziejny i wcale nie jest tak, że nie potrafię robić wizek. Patrzcie, ptaszki!'
:P
smartini, jak masz rozwiązane nadproża nad wyjściem na padoczek? I w ogóle chyba z pierwszym okienkiem jest coś nie tak - narożnik okna jest dziwnie blisko drzwi; dalsze okienka sugerują większą odległość.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 10:36
halo, faktycznie, posypało się tam coś oO no ale render zrobiony, przepadło. Jakoś to przesunę w PSie
a co do rozwiązania to... nie ma. W pierwszej wersji okna były zupełnie gdzie indziej, z dodatkowym doświetleniem z dachu, ale prowadzącej się nie podobało i wcisnęła okna tutaj... 🤔 no to są tam. Tyle rzeczy w tym projekcie zrobiłam po swojemu to chociaż te okna będą 'po jej myśli'

w ogóle dla mnie ten projekt to lekka pomyłka, mocno odjechał od tego co chciałam w nim zrobić i teraz mam za swoje i ratuję się wizkami  🙄
smartini, w czym robisz wiz? z realizmem faktycznie trochę cienko 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 13:10
bo ja tego kompletnie nie umiem robić :P grafika 2D - jak najbardziej, ale 3D nie jest dla mnie. Tym bardziej jak robi się wizkę w kilka godzin, bo oddanie...
ArchiCad - Artlantis - PS

od przyszłego semestru planuję przysiąść do Cinema, nowego silnika do renderu w ArchiCadzie18, podobno fajny ... wypadałoby się podciągnąć
smartini, jak chcesz po taniości to spróbuj sketch-up + Vray 🙂
Sketchup jest superprosty, a Vray, no cóż - vray to vray 😉 ewentualnie Corona, ale to już chyba nie do sketchupa - na pewno do maxa, a co jeszcze to nie wiem 🙂

A, i warto zadbać o vertical shift - czyli żeby Ci się 3 zbieg nie leciał w niebo 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się