Nasza twórczość graficzna

smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 13:34
Sketchupa próbowałam i... kurcze, dla mnie on jest za prosty :P nie wiem, model dużo wygodniej buduje mi się mimo wszystko w Archicadzie i wiadomo, byłoby więcej czasu to byłoby więcej detali... tak więc zostaje mi się przyłożyć do Cinema ^ ^ już mam zaplanowane 'warsztaty' na początek semestru

taaak, 3ci zbieg.....  🤬
smartini, powodzenia :-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 13:51
dziękuję, przyda się ;D
ja mam ten problem, że do jakiego programu do 2D nie siądę, czy to wektory, czy flashe czy inne takie, to jakoś przyjemnie mi się go rozpracowuje i szybko mi to idzie

a zabieram się za 3D i mam ochotę komputer przez okno wyrzucić :P
idealne sobie studia dobrałam, nie ma co 😀
smartini, ja lubię wszystkie 😉 Ale 3D są trudniejsze, interfejs i mnogość opcji mogą przytłaczać, szczególnie na początku 😉 Ja w maxie pracuję od daawna, a nadal część opcji to dla mnie czarna magia 😉 Jak się próbowałam przesiąść na blendera czy inny soft to załamka, bo nie chciało mi się od początku rozkminiać interfejsu 😉
trzynastka   In love with the ordinary
12 stycznia 2015 13:06
smartini - super są Twoje prace, bluzy są po prostu obłędne  😍

Ja mam takie "before&after" na szybko do pokazania:
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10425450_806557442720386_4074574660639021545_n.jpg?oh=81be3d55308f8fb37d11d99974120b2e&oe=5534B476[/img]
Był kot, to teraz będzie słoń, powoli, powoli ogarniam się z piórkiem, ale jest ciężej niż myślałam...

Dziś dotarł  😍
Ile kosztuje takie cudo?
Ten 370 zł
To ja się pochwalę swoim dziełem graficznym🙂 jak wrócę do domu to poszukam renderu wyjściowego.
[img]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/993731_658098017621026_3310900667751502664_n.jpg?oh=127a8d2630d32796627d97fb4f2ec4ad&oe=5567215D[/img]
baffinka, pochwal się jak się sprawdza 🙂 ile taka przyjemność jeśli mogę spytać?
Alice, bardzo fajny widok. Robiłaś najpierw w 3d render a ;otem obrabiasz dalej?
Cobrinha ok  😉  Dopiero wieczorem na spokojnie odpakuje i podłącze. W pracy nie mam niestety miejsca koło laptopa.  370 zł
Cobrinha, dokładnie tak 🙂 Byle jaki render i potem lecim w photoshopie.

Edit: Zgodnie z obietnicą wrzucam wyjściowy 😉
Ja też sie dziś "ogarniałam z piórkiem", kiedyś kiedyś to ludzika narysowałam, ale tego nie liczmy 😉
Alice fajnie Ci to wyszło 🙂
Alice - super!  🙂
Alice, Tu już moim zdaniem za bardzo wszystko wygląda jak wklejone, wczesniejsze lepsze 🙂
Tu już widać troche różnice jakości obiektów.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 lutego 2015 10:33
Alice, szacuneczek, fajny projekt! Mozna wiecej prosic, na priv np? ja juz zboczenie mam, rzuty bym zobaczyla <3
no i dziekuje, milo mi to slyszec 🙂
Alice, ten ogólny suuuper. 🙂 Na tych dwóch następnych to ludzie i konie strasznie powklejani.

BTW, ja bym się zastrzeliła na taką posadzkę w samej stajni. Mój znajomy ma coś podobnego i to jest dramat, wszystko w to włazi, słomy nie można normalnie zmieść, strasznie to upierdliwe w utrzymaniu ogólnie, a i tak nie jest nigdy 'idealnie'.  😵
Alice, ta pierwsza wizka robi efekt wow 🙂 napisz trochę więcej o niej, co?
Ja zawsze podziwiam jak komuś chce się bawić do tego stopnia w PS, ja wolę wyjąć z maxa coś prawie skończonego i tylko ew. zrobić jakieś drobne korekty 😉 No i zawsze boję się, że nie wyjdzie naturalnie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lutego 2015 15:03
Alice program, ja tak zdolna nie jestem 😉 No i myszkę mam kiepską, skacze mi, lata, zatrzymuje się, no nie da się nią ładnej, równej linii poprowadzić. Marzy mi się tablet, bo wtedy mogłabym sobie te linie jeszcze bardziej regulować i rysować sama- automatyczne liniowanie niestety ma to do siebie, że nie zawsze efekt jest taki jak bym chciała. No i nie mogę też np. tego obrazku z wilczkiem pokolorować tak, jak mi się marzy- bo nie mam piórka...
Ale kiedyś sobie kupię 😀 I wtedy będę szaleć 😉
Ja też raczej robiłam kompletny render, a drobiazgi dorzucałam w PS choć nie było to regułą 😉
baffinka, udało Ci się poskromić tablet?
Alabamka, Alveaner, wieeeem. Teraz już bym pewnie powklejała lepiej :P No ale zabrakło mi siły żeby wszystko zrobić na tip top. No i wcześniej jakoś mnie to tak nie raziło w oczy😉

smartini, to jest projekt hm... mocno odrealniony 😀 to wyślę Ci wszystkie plansze, podaj maila 😉 swoją drogą wysłałam Ci pw w innej sprawie🙂

Anaa, to jest projekt centrum biomechaniki konia - mój dyplom magisterski. W skład wchodzi hala, stajnie, klinika weterynaryjna, centrum hotelowo - edukacyjne i inne 🙂 Co chciałabyś wiedzieć?

CzarownicaSa, a ja kurcze szukam programu, który chciałby mi wygładzić linie do szybkich kreskówek. Zdradzisz co to i skąd można wziąć? 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lutego 2015 20:06
Ja uzywam Paint Tool Sai- jest banalnie prosty i na moje proby rysunku zupelnie wystarczy. Masz tam opcje regulowania krzywizny i grubosci kreski 🙂
Alice, spróbuj Open Canvas może? 🙂

a ad. projektu - jak wypracowałaś te wszystkie zmienne trawiaste efekty głównie 😉 Bo wyglądają super naturalnie. Drzewa wycinałaś ze zdjęć? Generalnie proces compositingu mnie ciekawi 🙂
CzarownicaSA, Anaa, dzięki! Wypróbuję jak będę mieć chwilę 🙂 Do tej pory męczyłam się z nieidealnymi liniami w photoshopie.

Anaa, właściwie to wszystko robiłam "ręcznie" bez korzystania z jakichś super zaawansowanych funkcji. Drzewa  ściągnęłam z internetu już wycięte (polecam wpisanie w googlach "tree cutout"😉 i tylko zmieniłam im odcień oraz oświetlenie, dodałam cienie. Z trawą było najwięcej zabawy, bo musiałam znaleźć zdjęcia, które po prostu będą pasowały. Funkcją perspektywy też się trochę bawiłam, ale to nie wychodzi jakoś super naturalnie... . Generalnie wszystko to było jedno wielkie "rzeźbienie" 🙂

A tak z innej beczki - czy ktoś mógłby polecić mi jakieś dobre studia podyplomowe z grafiki?
Alice, a co konkretnie byś chciała? tzn. czego się uczyć, ew. co robić po tych studiach 😉
Byle co, co mnie ma nic wspólnego z architekturą  😁 Żartuję 😉 Chciałabym po prostu poznać programy, które przydają się w szeroko pojętej grafice, a z którymi nie miałam do tej pory styczności (np. Adobe InDesign), dzięki którym będę potrafiła robić ładne loga i inne materiały marketingowe. Bo póki co to graficznie działam tylko na Photoshopie i mam podstawy Corela.
Alice, to polecam chyba zamiast w studia zainwestować w kursy...

Ja byłam na kursie illu w ITMedia w Wawie - bardzo fajna sprawa. Wiem, że robią też kursy składu, DTP, photoshopa, InDesigna chyba też. Dużo wiedzy przekazanej w krótkim czasie, a potem możesz sobie rzeźbić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się