Nasza twórczość graficzna

smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2017 18:48
Moon, brawo ;D
uroki tych bardziej 'abstrakcyjnych' grafik, każdy może zobaczyć co innego jeśli ma jakieś konkretne skojarzenia już w głowie :P
Sie domyslilam tego ucha tym bardziej, ze sama smartini napisala, ze "polowka to kopyto".
Nic nie poradze, ze od razu skojarzylo mi sie jednak z czyms [url=https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSz4j4eOlHjKnsRp7LfQZrxurcH0tuEoNz6b_GNvkJ8svmTSpc1] takim [/url]
smartini  jestem ciekawa całego konceptu! Wrzucaj jak skończysz! Logo jest super, ale tak jak pisałam logo to nie wszystko. Czekam na całość, ale zapowiada się super  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2017 18:02
skończone 😀 zostało przygotować wszystkie potrzebne jpgi i pngi, wizytówki i reszta w przyszłym miesiącu 😉
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16640531_778995062265691_8611721283583761528_n.jpg?oh=a0749bbe57b49d5769bfb91febe1d7dd&oe=59362F22[/img]
klient zadowolony, najważniejsze 😅 jeszcze tylko się nie mogą zdecydować czy gradient czy 2 kolory  👀
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lutego 2017 18:26
Moim zdaniem 2 kolory są bardziej czytelne.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2017 18:30
Facella, zleceniodawczyni woli gradient, mąż 2 kolory, nie mnie się tu wcianać 😁 ale raczej stanie na oddzielnych kolorach, gradient wykorzystamy w trochę inny sposób 😉
Widziałam na facebooku, ja bym celowała w gradient - ciekawsze wrażenie robi.
Kombinowałaś coś z kerningiem w 'zdrowy'? Czy może ten font z natury tak się ustawia?

A ja ostatnio pracuję nad takimi cudami. Identyfikacja + mnóstwo materiałów dla firmy, która oferuje szkolenia i inne pierdołki dla kobiet.
Moja mama otwiera niedługo coś takiego i podjęłam się przygotowania całości jeśli chodzi o strategię marketingową.
Powiem Wam, że najtrudniejszy klient to chyba rodzina...oboje moich rodziców ma swoje firmy i dla obojga projektuje. Wyciągnąć z nich czego oczekują i co im się podoba to naprawdę ciężkie zadanie  🤣

Plakat na rozgrzewkę przed projektowaniem, ale tak mi się spodobał, że ciągnę w podobnym kierunku materiały.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2017 18:40
Plackowata, mi się podobają obie wersje, obie przekazałam w propozycjach, co sobie zadecydują to już mi bez różnicy 😉
Fontu nie ruszałam (prócz 'ń' bo oczywiście, że nie ma polskich), taki jest - lubię go.
Fajny plakat, ciekawa jestem jak całość wyjdzie. A co do projektowania dla rodziny... cóż, nie bez powodu 'odmówiłam' składania menu i przygotowywania innych promocyjnych rzeczy dla restauracji rodziców. Tak jak z mamą się jeszcze w tych kwestiach dogaduję tak z ojcem nie. I bez mojego wkładu się zabijaliśmy (jedynie nadzór nad pracą fotografa i grafika, który w ogóle nie leżał w mojej gestii ale skończyło się jak się skończyło, łącznie z korektami bezpośrednio w indesignie i retuszem -_-) więc nie chcę wiedzieć co to by za rzeźnia była, gdybym ja to miała zlecone "icon_rolleyes:

edit: jedyne czego nie przeboleję, to angielskie teksty w polskiej firmie, ale to takie skrzywienie.

A jeśli chodzi o te mockupy plakatowe a ramach to kurcze tak mi się to podoba, że chcę sobie kilka takich typograficznych rzeczy porobić na własny użytek (no chyba że znajdą się chętni na zakup, wiadomo :hihi🙂
smartini sam font ok, ale chodzi mi głównie o światło międzyliterowe. Tworzą się odstępy pomiędzy znakami 'dr' 'ow'. Może tylko ja to widzę, jestem perfekcjonistką z linijką w oku  😁

Angielski tekst, bo plakat z założenia miał iść do szuflady. Ale wyszedł ładnie, więc z niej pewnie wyjdzie tylko masz rację - z polskim tekstem. Najprawdopodobniej powstanie seria takich plakatów, ale z polkami.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2017 19:29
Plackowata, wiem wiem, że o świetle mówisz. Ja też z linijką ale może po prostu się z nim opatrzyłam? 😉
No to ja czekam na całą serię 😀
smartini, jak się długo na coś patrzy to przestaje się dostrzegać takie rzeczy. Czasem pomaga popatrzenie na wersję w negatywie. Albo do góry nogami.

Spójrz na światło między Ń i Z oraz Y i J - bardzo się różni. W pierwszym światło zabiera również przeplecenie ze znakiem graficznym. Ma się wrażenie, że dwa pierwsze słowa tworzą monolit a ostatnie jest osobno, ale tak jakby przez przypadek.
W "ministerstwie..." wg. mnie światło między M, I, N itp. powinno być jednak większe, żeby zrównoważyć się bardziej z pozostałą częścią. W "zdrowia konia" jeszcze się broni, w "ministerstwie" jednak zrobiło się za ciasno. Poza tym może być problem w przypadku druku - nie każdą techniką da się to czytelnie wydrukować.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2017 20:05
abre, teraz już widzę 😉 ogarnę temat, dzięki za zwrócenie uwagi, tyle już się w to wpatrywałam (+znam górny font dość dobrze) że przestałam zwracać uwagę 🙂
Też tak mam jak za długo nad czymś ślęczę. Dlatego odwracam sobie kolory albo wołam kogoś z zewnątrz. Lubię się czasem pobawić ale żeby z tym wiązać życie zawodowe... eeee... nie 😀 Poddałam się w momencie gdy z klientem prowadziłam dyskusję na temat koloru żółtego - oglądał logotyp na laptopie i twierdził że kolor jakiś taki za szary  😵
E, dwukolorowe nawet dla mnie stało się czytelne  😁
Fajnie wygląda!
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lutego 2017 20:56
buyaka, no proszę 😉 dzięki!
Jak wprowadze korekty ktore zobaczylam dzieki dziewczynom to juz w ogole bedzie fajnie 😉

się robi <3
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17190965_10206605310250533_3661507085483848327_n.jpg?oh=347972b1634ab609d77798f6085826b1&oe=59280E5C[/img]
abre   tulibudibu
09 marca 2017 17:21
Znajoma znajomej szuka kogoś do zrobienia www. Ja już w tym nie siedzę ale może ktoś z voltowych grafików by się podjął? Albo możecie kogoś polecić? Z góry piszę że nie mam pojęcia jaka to branża i co będzie do zrobienia. Mogę po prostu przekazać namiary 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 marca 2017 12:41
abre, a trzeba sam graficzny projekt czy kodowanie też? 😉
abre   tulibudibu
13 marca 2017 14:57
smartini, nie mam pojęcia. Może dam Ci namiary i sama zapytasz? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 marca 2017 20:11
abre, możesz przekazać link do mnie 🙂
ddubowik z dopiskiem, że layout owszem bardzo chętnie ale sama stron nie piszę, ew mogę spróbować kogoś do tego znaleźć więc zależy co potrzebuje znajoma 🙂

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17264492_1379143595493628_5711694932970503811_n.png?oh=9641ff878a9a74eec87b6e80b583c1a6&oe=5926984F[/img]
dla fotogafa krajobrazów głównie górskich/nocnych 😉 polecam przejrzeć prace, piękne są
abre   tulibudibu
13 marca 2017 21:04
smartini, dzięki 🙂 Przekazałam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2017 10:07
Moon   #kulistyzajebisty
01 czerwca 2017 10:11
smartini, brawo ty!
Ja właśnie mam zatrzęsienie logotypów i innej jeb$#$^%&nej poligrafii... I podziwiam tych, którzy siedzą w stricte poligrafi - szlag mnie trafia z tymi nieogarami, literówki, błędy, nakaz łamania zdań nie po polsku, pytania "A to Pani nie redaguje tekstów?", "Dlaczego nie mogę sam edytować?" i normalnie widzę juz białe myszki, będę rzucać monitorem przez okno!  😫
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2017 10:17
Moon, dziękuję 😀
Na finiszu jest czarnuszka (copywriter robi mi co chwila tak idiotyczne korekty składu, że rozumiem Cię i przy każdym kolejnym mailu mam ochotę czymś rzucić w ekran.......), potem będziemy lecieć z chyba 15toma olejkami komsetycznymi :O  w sumie mamy ciągłą, zapowiadającą się na wielomiesięczną współpracę (łącznie do rebrandingu ok. 400! etykiet :O) ale trochę mam zaciesz, bo prócz ogromu tekstu (sanepid, wymogi, blabla) które muszę upchnąć na coraz to mniejszych etykietkach (kwas hialuronowy na butelkę 30ml będzie zabawny,. chyba pójdziemy w pudełko) to mam wolną rękę w estetyce, stylu itp. W końcu klient, który przyznaje się, że się nie zna, słucha argumentów i jeszcze podoba mu się to, co dla niego robię :O Czad, a kasa skapuje przy każdej kolejnej.
Kilka logotypów też właśnie wpadło, w tym branding bistro slow food, już się doczekać nie mogę 😀!
Moon   #kulistyzajebisty
01 czerwca 2017 10:26
smartini, widzisz, o ile klient sam rozumie że się nie zna i zdaje się na Ciebie to spoko, gorzej jak jest taki, że "wiem że się nie znam" ale pisze ci "To wygląda beznadziejnie, nie widzi pani tego?!" - No kuźwa, skoro to zaprojektowałam i wysłałam to znaczy że widzę i twierdzę że wygląda to ok...

Albo po 4975634856 poprawkach dających efekt żenady absolutnej, klient pyta: "I jak się pani podoba? Zmieniłaby pani coś?" - Tak, kuźwa, teraz to wszystko... I hit: Zaproponuje pani coś.  👿
Czasem kurdę mam naprawdę dość, było zostać patologiem x.X
Smartini- prześwietne!!!

Widzę do tego sajt produktowy, onepage na paralaxie, gdzie scrollowanie robi efekt, że te rośliny się rysują - ta kreska się animuje i typo też po literach (słowach) się pojawia wraz ze scrolem!

Do tego "combo boxy" na zestawy produktów - czarny karton z brzegu z wykrojnika (bo brzegu wzoru) wycięty.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 czerwca 2017 16:59
kotbury, dziękuję ^_^
Teraz robią się pastelowe olejki kormetyczne 3🙂 Dojdą do tego sesje, pudełka itp więc kto wie, może www też ;D a combo boxy to super pomysł!
dziewczyny, trochę odkopuję wątek, ale mam pytanie. ile kosztuje wykonanie prostego logo? bez wielkich udziwnień, raczej proste, kolorystyka też ograniczona.... Słyszałam bardzo różne ceny, większe, mniejsze, swoje wyobrażenie mam ile mogę przeznaczyć, ale nie chciałabym nim (wyobrażeniem) skrzywdzić grafika nie doceniając jego wysiłku włożonego w pracę. 🙁 Logo nie dla żadnej dużej firmy, tylko dla mnie, prywatnej osoby.... 🙁
Kahlan, ale po co Ci w takim razie logo skoro nie do użytku komercyjnego? Wiesz że te najprostsze logotypy najtrudniej jest zrobić? 😉

Jeśli to logo dla malutkiej firmy np. jednoosobowej, która nie dysponuje dużym budżetem a zleceniodawca nie ma tysiąca pomysłów na poprawki to ceny mogą się zaczynać od ok. 1 tys. zł choć ja spodziewałabym się raczej 3 tys. Pomijam tu oczywiście wszelkie koleżeńskie układy 😉
W skrócie - jedoosobowa rękodzienicza działaność gospodarcza, bez budżetu, wszystko wykładam z własnej kieszeni i pensji z etatu. Potrzebuję logo i tyle, a sama talentu graficznego nie posiadam. 😉

dziękuję za podanie kwot. już wiem jak to się kształtuje, choć usłyszałam od firm kwoty wielokrotnie niższe. 🙂 ale dało mi to chociaż minimalne pojęcie o cenach. 🙂 dzięki! :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 listopada 2017 09:59
Kahlan, taniej niż tysiąc też się znajdzie, wszystko zależy od zakresu wykorzystania, cennika grafika i tego, jak się dogadasz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się