prosze o pomoc

Witam dnia 27 listopada splonela moja mala stajenka wraz z domkiem godpodarczym i siodlarnia w miejscowosci Kolincz. Z 9 koni straz uratowala 6, w poblskiej stajni u znajomego znalozlo sie pare boksow aby konie mialy schronienie. Bardzo prosze o pomoc. Spłonęło jednak wszystko - jeśli chodzi o sprzęt. Nie ma szczotek, kasków, siodeł, czapraków, derek ,nie ma żłobów, wiader, kantarów.. wszystko poszło z dymem, nic nie zostalo. Prosze o kontak e-mail asia.sobczak.88@wp.pl a jezeli ktos by chcial cos wyslac to prosze Joanna Sobczak ul. zachodnia 30 starogard gdanski 83 - 200


PRÓBA WYŁUDZENIA
MODERACJA PROSI O INFO W TEJ SPRAWIE!
[s]Och... Straszne. Podwieście wątek. Współczuję.[/s]
[font=Verdana]UWAGA!!! próba wyłudzenia!!!!![/font]
[s]Szczerze współczuję i na pewno coś podeślę.
Asiu napisz proszę co dokładnie Ci potrzebne. Czy tylko podstawowy sprzęt, czy jakieś materiały opatrunkowe. Ocalałe konie nie są poparzone?
Swoją drogą drodzy forumowicze, może jakaś zrzuta, co?
Jak wiecie moja rodzina przeżyła podobną tragedię, stąd wiem jak to mniej więcej smakuje i szczerze uważam, że trzeba w takich sytuacjach pomagać...[/s]

Nie wierzę że tak można grać na ludzkich uczuciach!!
UWAGA PASKUDNA PRÓBA WYŁUDZENIA
[s]Pewnie ,że trzeba pomoc. Mam troche kantarow , czaprakow , derki uzywane polarowe tez sie znajda. Postaram sie w poniedzialek cos przeslac. Pewnie pare zlorych tez wysle. Trzymaj sie jakos. A co z konmi ktore przezyly, wet je oglądał?[/s]
Z uwagi na wiele ostatnio pojawiających się kwiatków bardzo proszę modów o zmianę tematu wątku na bardziej "celowy" w stylu "proszę o pomoc po pożarze stajni...
Ja mam tylko pytanie, czy to wiarygodne? Czy ktos sobie chce sprzet pozbierac? Pytam, bo jakbym byla w takiej sytuacji, to nie myslalabym o sprzecie
Megane, jeżeli dziewczyna prowadziła szkółkę to sprząt jak najbardziej jest potrzebny, żeby ocalałe zdrowe konie mogły zacząć w jakikolwiek sposób na siebie zarabiać. Nie mówiąc już o tym że fajnie mieć na czym konia przeprowadzić i czym wyczyścić.
Chętnie podrzucę trochę sprzętu typu kantary, szczotki, ochraniacze, jeśli będzie re-voltowa zrzuta to dołożę się na pewno.

Tylko też poproszę o jakieś uwiarygodnienie, link do info o pożarze, konto organizacji która będzie zbierać datki (asiasobczak, pamiętaj ze sama prywatnie nie możesz zorganizować zbiórki pieniędzy, możesz mieć przez to kłopoty. Najlepiej zgłosić się do jakiejś lokalnej fundacji prozwierzęcej która udostępni Ci konto do zbiórki).
Orzeszkowa, wiadomosc jak wiadomosc. Kazdy mogl ja wyslac, sorki 😉 nie dziw sie, ze dopytuje 😉
Megane, nie dziwie się, też poczekam na jakiekolwiek potwierdzenie, zanim wyślę pomoc, zwłaszcza że nie ma żadnych info w googlach na temat pożaru 😉
właśnie. też prosze i oficjalne doniesienie o tej tragedii. wybacz, ale jak Orzeszkowa, Megane, juz napisały - różni ludzie są i tych nieuczciwych też nie brakuje 🙁

Megane, no wiesz, jak mja pracowa się spaliła, to właśnie sprzet był potrzebny. u nas jeszcze konie musiały być a dworze, bo stajni która je by chciała i mgła wziac nie było. wiec derki były priorytetowe... miał być zaraz oboz którym na reszte można bylo zarobić (bo to jedyny dochód...) to i pilnie sprzet...


asiasobczak, pisz co i jak, ile i jakie rozmiary - bo i tak nie bedizes zmieć czasu ni sił tego wymieniac, sprzedawac itd...
moze i u mnie się znajdzie 🙂
a dla mnie cos za suchy ten post.....  😫
Kurcze zadnych info w necie ani na str strazy z Kolincza nie ma:-(
Wrzuciłam linki do lokalnych wątków i szczerze podziwiam trójmiejską empatię
Dyskusja toczy się na temat golenia koni...  🙄

Szkoda, bo lokalni mogli by uwiarygodnić, lub uniewarygodnić historię. Ja również zaczynam mieć wątpliwości... 🙁
_Gaga, po Twoim wrzuceniu linku do trójmiejskiego wątku osobiście przeszukałam internet i nic na ten temat nie znalazłam. Nie wiem, co o tym sądzić.
Poza tym kogo nie zapytać, to nikt nic nie wie. Acz może nie znam właściwych osób.  👀
Gaga-rzuciłam hasło  na fb, popytałam osób z okolic i nikt nic nie wie, na stronie OSP z tej miejscowości są dane o wszystkich pożarach a o tym nie ma, założycielka wątku dziś w nocy była na forum i cisza... ja nie wiem co o tym myśleć🙁
Klami, anai, miałam nadzieję, że ktoś z Was zna tę stajnię, lub zna kogoś kto zna 🙂
A czy taka stajnia w ogóle w tej miejscowości istnieje/ istniała?
Nie zam osobiście dziewczyny,ale:
-mam w Kolinczu rodzinę i trochę znajomych i nikt nic o żadnym pożarze nic nie słyszał(był pożar stajni,ale to było bodajże latem)
-na lokalnych forach i Kociewiaku,gdzie policja pisze o każdym najmniejszym szczególne również nie było żadnej wzmianki.
kaloe tak w tej miejscowości są stajnie.
Moja mama będzie jutro w Kolinczu więc może się dopytać o jakieś szczegóły.
a ma ktos wiedzę, czy taka stajnia w ogóle istniała? 9 koni to sporo (przynajmiej na nasze okolice), wiec nie da się nie zauważyć,
a jesli ktos jest z okolicy musiał słyszec też o pożarze, albo może podjechac sprawdzić.... czy w ogole takie miejsce jest ...

dziwne, zwykle osp i inne natychmiast opisują większe akcje, a i lokalne media, czy choć strony www gazet ... (u as nawet ciekawsze wypadki sa opisae szybciej niż zgarną wrak, czy poszkodowani zdąża do szpitala dojechac...)
Zapytam znajomego czy coś słyszał. Trzyma konia w stajni w Kolinczu.
Niestety wygląda to na fikcję. Mogę się mylić, ale juz od wczoraj jest to na ogłoszeniach. A jakiś dokładniejszych danych/ zdjęć/ artykułów potwierdzających itp nie ma 🙁
poczekajmy może jednak nie
Niestety wygląda to na fikcję.

w zasadzie to raczej na szczęście 😉
o ile nikt się nie zdążył wyrwać z pomocą...
Wg google maps pod wskazanym adresem nie ma żadnego domu, tylko jakaś zarośnięta działka. No nie wiem, dziwnie to wygląda. Z drugiej strony wierzyć się nie chce, że ktoś posunąłby się do czegoś takiego...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 grudnia 2014 07:03
Jeśli tak to sądzę iż to ktoś młody, kto nie przypuszczał że ta informacja zostanie sprawdzona. Podanie danych adresowych i telefonu wydawało się komuś wystarczająco mocne. Ludzi różne kombinują jak tu za darmo mieć to czy tamto. Tylko w przypadku młodych osób, strach co z nich wyrośnie.
vanille, dom może być w głębi tejże działki, ale sprawa rzeczywiście podejrzana mocno
Również nigdzie nie znalazłam jakiejkolwiek informacji o pożarze. Przy podobnej sytuacji w Strzeszynie i lokalne media i Straż Pożarna pisały o akcji ratunkowej, a własiciele okolicznych stajni (np. forumowa zielona_stajnia) potwierdzali informację niosąc pomoc...

Może mod wystusuje oficjalnego maila z prośbą o wyjaśnienie sprawy?  🙄
Napisałam do kogoś ze straży okolicznej:
Witam,
Na forum jeździeckim Re-Volta ukazał się następujący wpis:

Witam dnia 27 listopada splonela moja mala stajenka wraz z domkiem godpodarczym i siodlarnia w miejscowosci Kolincz. Z 9 koni straz uratowala 6, w poblskiej stajni u znajomego znalozlo sie pare boksow aby konie mialy schronienie. Bardzo prosze o pomoc. Spłonęło jednak wszystko - jeśli chodzi o sprzęt. Nie ma szczotek, kasków, siodeł, czapraków, derek ,nie ma żłobów, wiader, kantarów.. wszystko poszło z dymem, nic nie zostalo. Prosze o kontak e-mail asia.sobczak.88@wp.pl a jezeli ktos by chcial cos wyslac to prosze Joanna Sobczak ul. zachodnia 30 starogard gdanski 83 – 200

Użytkownicy forum wielokrotnie pomagali w podobnych sytuacjach, jednak brak nam wiarygodnego potwierdzenia, czy opisana sytuacja miała miejsce. Bywały , niestety, próby wyłudzenia sprzętu drogą takich wpisów. Czy mogą Państwo odnieść się do tej informacji? Potwierdzić/zaprzeczyć. Łączę wyrazy szacunku.
A

[s]Napisałam na mail pierwszego z listy dowódcy oddziału, może ktoś odważniejszy zadzwoni tam po prostu?
Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim[/s]
Zadzwoniłyśmy z Igą. Nie dzwońcie już!!


Właśnie dzwoniłam do Straży pożarnej i nie zanotowano w ostatnim czasie żadnego pożaru w miejscowości Kolincz.
Również moja mama rozmawiała ze swoim kuzynek który mieszka w Kolinczu,że o żadnym pożarze stajni nikt nic nie wie.
Jeżeli mogę jakoś jeszcze pomóc to dajcie znać.
Tak. I ja dzwoniłam. Bardzo grzeczny pan powiedział, że dzwoniono (iga) i potwierdził, że NIE BYŁO zdarzenia.
To już nie dzwońcie więcej.
SKANDAL.
Trzeba print screen zrobić! Ja nie umiem. I zawiadomić Policję!
Taniu zrobiłam.

Szczyt chamstwa jak dla mnie 👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się