Metoda IRAP

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 grudnia 2014 20:24
Szukałam w roznych watkach ale tak naprawde za wiele nie znalazlam. Za pierwszym razem nawet wyszukiwarka nic nie wyplula. Chcialabym wiedziec wszystko o tej metodzie. Strone http://www.irap.pl/ przeczytalam. Interesuje mnie wasze doswiadczenie z ta metoda.  :kwiatek:
mój Pluszek miał robionego IRAPA w wieku 17tu lat po poważnym wypadku i urazie stawu.  U nas zdziałało cuda.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 grudnia 2014 21:41
Co mu bylo? Ile mial iniekcji? :kwiatek:
to było ponad 3 lata temu 😉 nie pamiętam ile inienkcji ani tego co jaki czas były podawane- o to możesz łatwo spytać swojego weterynarza prowadzącego. Napisałam już wcześniej- wypadek i poważny uraz stawu. Z tego co orientowałam się przed zabiegiem, to bardzo popularna metoda leczenia schorzeń u koni za granicą. Ma bardzo wysoki stopień skuteczności. Koń koleżanki także był leczony IRAPem i efekty również były zaskakująco pozytywne. Poszukaj informacji na zagranicznych portalach- w Polsce nie jest to popularne rozwiązanie, zapewne ze względu na cenę. (nie, nie wiem jak aktualnie kształtuje się cena, kiedyś było drogo  😉 )
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 grudnia 2014 20:38
Dzieki. U nas potkniecie na ladowaniu i ogromna kulawizna. Probowalismy juz chyba wszystkiego. Nadzieja w Irapie. Zaczynamy narazie 2 iniekcje ,zeby zobaczyc czy warto dalej. Dlatego pytam o ilosci. Czy Twoj kon pozniej chodzil pod siodlem? A kon kolezanki?
Znalalazam pare stron o tej metodzie na zagranicznych portalach ale niestety nie jestem anglojezyczna w ogole, a niemiecko bardzo srednio wiec w zasadzie nie przeczytam niczego.
Metoda jest bardzo uniwersalna, nie widziałam stosowania na staw ale na ścięgna już tak- z tego co wiem to nie tyle co skraca czas rehabilitacji ale znacznie poprawia jej wynik, dlatego zwłaszcza u koni młodszych lub sportowych jest to opcja warta rozważenia, natomiast czy zdecydowałabym się u konia np. 18 letniego z urazem ścięgna? Wątpię, chociaż pewnie zależy ile kasiorki byłoby na moim koncie😉
jaki jest koszt leczenia ta metoda?
Od 2tys (najbidniej) w górę.
W Stanach jest od $1,200..


ciekawa jestem jaki jest koszt samego preparatu a ile bierze lekarz.
Tak czy siak najważniejsze, że skuteczne.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
23 grudnia 2014 21:37
Dziekuje za informacje. My dzisiaj po pierwszej iniekcji. Czekamy na cud.
tajnaa, preparat jest za free, trzeba pobrać krew i trochę z nią pokombinować 😉
hej mam pytanie, mam nadzieje, że ktoś tu jeszcze zagląda 🙂
mój weterynarz polecił IRAP na szpata i nie wiem czy taka terapia w ogóle ma sens, czy ktoś podawał na zwyrodnienia stawu skokowego?
jestem bardzo ciekawa waszych opinii i doświadczeń bo nie chce wywalić tyle kasy w błoto  😕
Hej. Odkupuje watek.
Jak tam konie po irapie? Jaka ilosc iniekcji?
Jaki czas po zakonczeniu iniekcji kon mial pauze od pracy?
My obecnie jestesmy przed 4zastrzykiem.
Leczymy staw
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
12 grudnia 2016 18:12
Też chciałam odkopać.  Właśnie zastanawiamy się nad irapem na przewlekłą kulawiznę młodego konia. Jakie są Wasze spostrzeżenia po dłuższym czasie...? 
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 grudnia 2016 20:47
Moj kon juz ponad rok pod siodlem🙂 Coraz blizej nam do Cetek🙂 a miala isc na laki🙂
Po ilu podaniach irapa sa  efekty?
Rooficek, to zależy od kontuzji.
tkanki miekkie - sciegna, wiezadla??
ja miałam IRAP na zapalenie trzeszczki i naderwanie wiezadla (dwie nogi). Cieżko powiedzieć co pomaga bo koń miał złożoną terapię ale wychodzi na prostą więc na pewno warto :-)
A czy ktoś robił może irap na stawy kolanowe lub staw kopytowy ? I ogolnie jak wyglada postepowanie po iniekcji, ile kon stoi w boksie, jak długo nie wychodzi na padok ?
Czy ktoś stosował IRAP na szpat - nie na zawężenie szpar tylko na narośle w przedniej części stawu skokowego?
Ile mieliście zastrzyków w IRAPIe i czy jest sens powtarzac taka serie?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 października 2017 13:29
Evson 4  😉
Odkopuję wątek 🙂 ktoś stosował. IRAP na staw i może podzielić się opinią odnośnie skuteczności tej terapii?
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się