"Skaczące kabanosy" - czyli uwag o hodowli koni słów kilka

.Co nie nadaje się do jazdy biega po łące albo idzie do hodowli (bo tak też były klacze kupowane że jeżeli nie sprawdzą się w sporcie to pójdą do hodowli)


A dlaczego  oczekujesz od takich klaczy, ze dadzą potomstwo, które się sprawdzi w sporcie ?
fabapi a nie uważasz, że zgadzając się ze zdaniem Lostak, powinnaś śmigać na odpowiednio wyselekcjonowanych zagranicznych maszynach, a nie na produkcie rodzimej myśli hodowlanej, którego walory użytkowe zostały tutaj jednoznacznie określone? Dlaczego więc polskie konie?

btw. siwy pan KWPN'em nie jest, a jedynie ma dość duży udział tej krwi 😉 jeżeli o tym samym koniu myślimy

Co nie nadaje się do jazdy biega po łące albo idzie do hodowli (bo tak też były klacze kupowane że jeżeli nie sprawdzą się w sporcie to pójdą do hodowli).


uważasz, że to przepis na sukces ? Dla mnie takie założenia to antyteza sukcesu... a jedynie produkcja koniny. Dlaczego ?
Dlaczego mamy mentalność, że jak konik kosztuje 4 tys to od razu trup.


Prawdopodobnie tak myślą ludzie, którzy się nie znają na koniach, tylko na cenach. Wiadomo, ze 4 tys to kiepsko a 40 to super. Tylko że jak sami chcą go kupić, to najchętniej kupiliby za 2.
Dava   kiss kiss bang bang
09 stycznia 2015 19:53
Silver -> gdzie kon jest wyhodowany? Nikt nie pyta sie o hodowce tylko o papier, czyli pochodzenie plus do jakich ksiag kon jest wpisany... Skoro jakis polski hodowca hoduje kwpn czy tam old. to niby jest polski kon?
Ludzie nie patrza na hodowce konia tylko na rzeczy, ktore opisalam powyzej.
Jakos konie malopolskie u nas to margines i nie pokazaly nic wiecej niz predyspozycje jako takie do rekreacji. Owszem jeden chodzil GP w skokach ale to jakis fenomen na skale kraju  😀iabeł:
Jakos pominales to co napisalam, 90% koni jak nie wiecej jest po zagranicznych reproduktorach, czesto z 3/4 pochodzenia zagranicznego.

S.hej-> wybacz ale nikt powazny nie szuka konia za 4tys, chyba ze do jazdy do lasu. Nie mowie tu o okazjach, koniach za bezcen bo komus sie noga podwinela itd. Mowie o tym, ze nikt normalny chcacy miec minimum komfortu i przyjemnosci z jazdy i chcacy sie rozwijac (nawet rekreacyjnie!) nie szuka konia za 4tys zl...

Constancia-> wybacz ale mowisz o WYJATKACH, czylo tak owszem czasem nawet za darmo dostaniesz konia, ktory pojdzie MS albo GP 😉
Ale to nie jest zasada! Wiekszosc koni za 4tys to trupy, a dlaczego? Jak moze 4latek, normalnie odchowany, z wetem od malego, ze zdrowa matka, z normalnym jedzeniem (niech to bedzie siano i trawa tylko i sloma i owies) kosztowac 4tys!? To ekonomicznie niemozliwe!
Czesto konie, ktore tyle kosztuja to konie ktore nie widzialy weta, a siano to mialy jak sobie wygrzebaly spod ciagnika. Brzuch wielki od robakow i tysiac schorzen aparatu ruchu, bo kon mial przez cale zycie wybieg 10/10m jesli w ogole.
SILVER_GOLD, co rozumiem? Głupia sprawa: "typowy" = o konkretnym TYPIE (mi tam za jedno jakim - byle BYŁ).

halo typowy koń małopolski – to koń orientalny, niewysoki, mocny, wytrzymały bardzo urodziwy i niewybredny. To tak bardzo ogólnie w programie hodowlanym rasy możną znaleźć, więcej szczegółów.

Z jednej strony masz racje, bowiem na przestrzeni lat ukształtowały się 4 odmiany regionalne: lubelska, kielecka, sądecka i dąbrowsko-tarnowska i one wszem różniły się od siebie fenotypem (fenotyp to tak najogólniej rzecz biorąc cechy które da się zobaczyć „gołym okiem” czyli ogół cech fizycznych wykreowanych w danym środowisku przez organizm danego gatunku, fenotyp pozwala także na odróżnienie od siebie przedstawicieli tego samego gatunku i jest on ściśle związany z genotypem, bowiem genotyp+środowisko=fenotyp) stąd było moje wielkie zdziwienie, bowiem o cechach genotypowych (takich jak charakter) pisałaś w kontekście fenotypu, stad nie mogłem się temu nadziwić. Jednakże od 1962 r. kiedy to powstała formalnie rasa te odmiany zaczęły się konsolidować i ujednolicać.

A co do OCD to owszem, zgodzę się że ów zjawisko nasiliło się na przestrzeni kilku ostatnich lat i to głównie za sprawą tego „wybitnego” chłamu sprowadzonego z zagranicy (Holandia, Niemcy), który miał uzdrowić polską hodowlę i owszem uzdrowił ale kieszenie wetów, stały się one dzięki temu ciut głębsze. Bo okazja z zachodu, za super, hiper mega ogiera, który jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nie przeszedł selekcji w kraju urodzenia zawsze śmierdzi. Jednak to nie jest tak, że ten problem w Polsce nie istniał, nikt w tym kierunku nigdy nie badał zwierząt, bo fizycznie nie jest możliwe nie występowanie tego zjawiska, żywienie, odchów, pielęgnacja chyba nie chcesz powiedzieć, że od zawsze były u nas wzorcowe.

Silver -> gdzie kon jest wyhodowany? Nikt nie pyta sie o hodowce tylko o papier, czyli pochodzenie plus do jakich ksiag kon jest wpisany... Skoro jakis polski hodowca hoduje kwpn czy tam old. to niby jest polski kon?

tak, to jest koń wyhodowany w Polsce tyle tylko, że rasy KWPN, Old. bądź Han. Nie jest to prawnie zabronione, liczy się ośrodek hodowlany nawet jakby ktoś hodował koczkodany. Idąc tokiem Twojego myślenia, musieli byśmy zlikwidować w Polsce, hodowlę większości ras zwierząt gospodarskich, psów, kotów etc. bo nie są nam one rodzime.

Jakos pominales to co napisalam, 90% koni jak nie wiecej jest po zagranicznych reproduktorach, czesto z 3/4 pochodzenia zagranicznego.


nie, nie pominąłem ale co z tego ? Jest to nic innego jak przykład dążenia do obranego celu hodowlanego, co nie zmienia faktu, że jest to w dalszym ciągu koń polskiej hodowli, używanie w hodowli zagranicznych reproduktorów nie jest zabronione a i wręcz wskazane w celu intensyfikacji postępu hodowlanego.
Jakos konie malopolskie u nas to margines i nie pokazaly nic wiecej niz predyspozycje jako takie do rekreacji. Owszem jeden chodzil GP w skokach ale to jakis fenomen na skale kraju  😀iabeł:

Od czasów Artemora który zdobył złoty medal na  Olimpiadzie było takich koni 8 i każdy z nich jedno( a niektóre nawet kilka GP) wygrał.
11 koni tej rasy zdobyło też tytuł mistrza Polski w wkkkw.  Litości, nie piszcie o rzeczach, o których nie macie pojęcia!!!

S.hej-> wybacz ale nikt powazny nie szuka konia za 4tys, chyba ze do jazdy do lasu. Nie mowie tu o okazjach, koniach za bezcen bo komus sie noga podwinela itd. Mowie o tym, ze nikt normalny chcacy miec minimum komfortu i przyjemnosci z jazdy i chcacy sie rozwijac (nawet rekreacyjnie!) nie szuka konia za 4tys zl...

Słabo znasz życie.

Jak moze 4latek, normalnie odchowany, z wetem od malego, ze zdrowa matka, z normalnym jedzeniem (niech to bedzie siano i trawa tylko i sloma i owies) kosztowac 4tys!? To ekonomicznie niemozliwe!

To czasem jest z ekonomicznego punktu widzenia konieczne. Jeżeli koń nie zarabia na siebie, to po pewnym czasie koszty jego utrzymania przekraczają jego wartość. I wtedy z ekonomicznego punktu widzenia lepiej jest go nawet oddać za darmo, niż dalej utrzymywać. I dlatego w takich przypadkach za śmieszną cenę można czasem kupić przyzwoitego konia.
widzę, że SNOBIZM w Polsce nie umarł, wręcz ma się całkiem dobrze i błyskawicznym tempie się rozwija  😤 to tak apropos poniższych wypowiedzi:

S.hej-> wybacz ale nikt powazny nie szuka konia za 4tys, chyba ze do jazdy do lasu. Nie mowie tu o okazjach, koniach za bezcen bo komus sie noga podwinela itd. Mowie o tym, ze nikt normalny chcacy miec minimum komfortu i przyjemnosci z jazdy i chcacy sie rozwijac (nawet rekreacyjnie!) nie szuka konia za 4tys zl...

Jak moze 4latek, normalnie odchowany, z wetem od malego, ze zdrowa matka, z normalnym jedzeniem (niech to bedzie siano i trawa tylko i sloma i owies) kosztowac 4tys!? To ekonomicznie niemozliwe!
Dava   kiss kiss bang bang
09 stycznia 2015 20:36
Silver -> Ale ja nie mowie, ze nie sa wyhodowane w PL. Owszem moze jakies sa. Mowie tylko NIKT nie patrzy gdzie jest wyhodowany kon. Patrzy na konia, na papier, zwiazek do ktorego jest wpisany...

Udowodnilam Ci, ze malopolakow jest u nas jakis odsetek i nikt ich nie chce, a Ty odwracasz kota ogonem jak w calej tej dyskusji  😀iabeł:

S.hey-> ja pisze o skokach, nie o wkkw i w skokach to jest fenomen na skale hmmm jaka tam chcesz, i wzajemnie jesli nie masz pojecia to nie pisz  😁 (nie mowie o prehistorii sprzed xlat)

Zycie znam wystarczajaco dobrze, zeby wiedziec ze mam racje. I w kwestii ekonomicznej 'oplacalnosci' hodowlii koni a 4tys. Bo jak masz trupa to owszem traci na wartosci z wiekiem. Tak nie jest w przypadku dobrego konia. I fakt takie konie sprzedaja sie mlodo  😁

Widze, ze slowo SNOBIZN nabralo na tym forum innego znaczenia niz w slowniku  😁 😜
Udowodnilam Ci, ze malopolakow jest u nas jakis odsetek i nikt ich nie chce, a Ty odwracasz kota ogonem jak w calej tej dyskusji  😀iabeł:


ja wiem, że najlepszą formą obrony szczególnie wysoko-nosowo-zadartych poglądów jest atak, ale proszę Cię wskaż konkretne przykłady, takowego działania  :kwiatek:

Widze, ze slowo SNOBIZN nabralo na tym forum innego znaczenia niz w slowniku  😁 😜


potrzebowałaś słownika do zrozumienia jego znaczenia  ????????? 😜 :kwiatek: proponuje zapoznać się z etymologią i odnieść ją do konkretnego przedstawionego tutaj przypadku a nawet przypadków  😎
SILVER_GOLD, niewysoki - skreślałoby rasę jako sportową od razu. Na szczęście są takie małopolaki, że dech zapiera. Nie subtelnością. Historię odmian regionalnych znam. Mam ci wrzucić zdjęcia dzisiejszych młp ze stajni? Plus kilka do odróżnienia?
Charakter nie jest genotypowy. Temperament - owszem.

Mój koń kosztował 3 500. Wówczas 4-latek. Folblut. Planowałam, że dziś będzie ogierem do półkrwi, bo tych, młodszych, już niemal nie ma. Z zasługami. Mało brakowało. Przypadkowa kontuzja - i po planach. I tak jest najlepszym koniem w stajni  😀 Ale dziś bym go nie kupiła, bo po drodze zdałam sobie sprawę z czym dziś trzeba się mierzyć.
Dziś szukałabym bardzo mocnego konia, któremu "wszystko wisi i powiewa", w nieustannie dobrym humorze.
Dava   kiss kiss bang bang
09 stycznia 2015 20:45
Silver -> Nie lubie sie powtarzac, a napisal w postach wczesniejszych wszystko. Sama mam siebie cytowac skoro nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
😁

Juz Ci pisalam wczesniej, uwazasz, ze malopolaki za 3tysiaki to super biznes, masz na nie klientow? To jako taki przedsiebiorca, ktoremu sie oplaca i ma zbyt nie powinienes tu strzepic klawiatury    🤣
Nie czepiaj sie slowek, nie jestem Smokiem nie bede tu dyskutowac z hodowcami z Pl i udowadniac im, ze ich konie nie znajda kupcow np. w stajni w ktorej stoje

Tak jak Lostak napisala, sa PL hodowcy, znani i lubiani, maja dobre konie, ktore sa wpisane do innych zwiazkow i sprzedaja sie czesto 'w brzuchach klaczy'. Jakos nie widze, zeby ktokolwiek z nich sprzedawal konie z 3tys zl albo dyskutowal tu, ze hodowla w PL koni np. malopolskich to taki swietny biznes  😉

Halo-> u nas folbluta nie ma ani jednego i nikt nawet o tych koniach nie mysli, ze wzgledu na ich slabe predyspozycje do sportu (konkretnie skoki i uj) i mocny (trudny) temperament
SILVER_GOLD, niewysoki - skreślałoby rasę jako sportową od razu.


halo czy wzrost pomiędzy 155-165 cm --> skreśla konia ze sportu ? W takim razie wspomniany tutaj wcześniej Bolshoi (163 cm), nie powinien w ogóle startować, po co pchano go na Zakład ? Od razu powinni mu wyciąć jajka według Twojego toku myślenia.... Co do charakteru to jet on wypadkową temperamentu, ale owszem słusznie zauważyłaś, co nie zmienia faktu, ze z ów fenotypem w swoich poprzednich wypowiedzieć trochę przesadziłaś.

Silver -> Nie lubie sie powtarzac, a napisal w postach wczesniejszych wszystko. Sama mam siebie cytowac skoro nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
😁


i to ma być odwracanie kota ogonem ? weź dziecko raz jeszcze do ręki słownik  :kwiatek:

uwazasz, ze malopolaki za 3tysiaki to super biznes, masz na nie klientow? To jako taki przedsiebiorca, ktoremu sie oplaca i ma zbyt nie powinienes tu strzepic klawiatury    🤣


wskaż mi chociaż jeden post, w którym coś takiego napisałem, bo ja sobie czegoś takiego nie przypominam.
[quote author=fabapi link=topic=96718.msg2262787#msg2262787 date=1420830947]
.Co nie nadaje się do jazdy biega po łące albo idzie do hodowli (bo tak też były klacze kupowane że jeżeli nie sprawdzą się w sporcie to pójdą do hodowli)


A dlaczego  oczekujesz od takich klaczy, ze dadzą potomstwo, które się sprawdzi w sporcie ?

[/quote]

Jeżeli kupuję klacz z wpisem do księgi głównej sp lub KWPN po jednym lub dwóch źrebakach albo klacz która nie jest wpisana do takiej księgi bo nigdy nie była źrebna ale ma wszelkie predyspozycje (pochodzenie i pokrój) to uważam że jest to dobry materiał do hodowli. Może nie sprawdzić się w WKKW bo np. będzie miała większe predyspozycje psychiczne do skoków lub ujeżdżenia, czasem tak wychodzi jak kupuje się konia który zaledwie "przyjął" jeźdźca. Moje źródło dochodu jest zupełnie pozajeździeckie i konie to moje hobby. Może okazać się że np. koń mnie ani mojej córce nie pasuje.... Bardzo "nieprofesjonalnie" przywiązuję się do zwierząt i dlatego uparłam się aby kupować klacze potencjalnie hodowlane


fabapi a nie uważasz, że zgadzając się ze zdaniem Lostak, powinnaś śmigać na odpowiednio wyselekcjonowanych zagranicznych maszynach, a nie na produkcie rodzimej myśli hodowlanej, którego walory użytkowe zostały tutaj jednoznacznie określone? Dlaczego więc polskie konie?

btw. siwy pan KWPN'em nie jest, a jedynie ma dość duży udział tej krwi 😉 jeżeli o tym samym koniu myślimy 


Dlaczego polskie konie ? Jestem Polką, urodziłam się tutaj i tutaj mieszkam. Jeżeli mam do wyboru polski produkt a porównywalny zagraniczny - wybieram polski i nie rozumiem dlaczego Cię to dziwi  😲

Skąd pomysł że siwy jest KWPN ???? Ale to dobry przykład polskiej hodowli  😀


Dava- To jest kopanie się z koniem. To jak walka z dżihadem , z nimi nie wygrasz ,tofanatycy religijni zapatrzeni w to w co wierzą i jak będziesz podskakiwac do przyjdą do ciebie z pasem Szariatu i wysadzą cię w powietrze. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ,ale fanatyzm to cos po 100 kroć gorszego. Tu nie ma racjonalnych argumentów , oni wychodzą z założenia że ko nie idzie z nimi idzie przeciwko. 😂 Chłopaki ( rówieśnicy ) 150 lat temu Asnyk miał 100 razy bardziej nowoczesne poglądy od was .

Daremne żale, próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Zniknionych mar szeregu:
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.
Trzeba z Żywymi naprzód iść,

Po życie sięgać nowe:
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!
Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą!

Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

😁 😁 😁 😁 😁
Dlaczego polskie konie ? Jestem Polką, urodziłam się tutaj i tutaj mieszkam. Jeżeli mam do wyboru polski produkt a porównywalny zagraniczny - wybieram polski i nie rozumiem dlaczego Cię to dziwi  😲


nie dziwi, tylko cieszy i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo, powyższe słowa są kamieniem milowym w tej dyskusji na który tak bardzo czekałem  :kwiatek:
Nie ciesz się tak bardzo , bo fabapi wybiera konie od poskich hodowców ,ale nie Małopolaki  😁

W Polsce są hodowane bardzo dobre konie na bazie ras zachodnich ! Tego nikt tu nie neguje !!  😉

Najśmieszniejsze że do tej pory wojowaliście ze smokiem, a teraz macie całą armie smoków  😂
A co to ma do rzeczy ? Nic, temat wątku nie traktuje o hodowli koni małopolskich tylko polskich koni ogółem, to Ty się przy tej rasie uprałeś i od kilku stron dyskusję w tym kierunku ciągniesz. Gdy temat zszedł na konie trakeńskie jakoś dziwnie wody w usta nabrałeś, a nie no przepraszam KOPIUJ + WKLEJ ze strony WWW zapodałeś.
To jak walka z dżihadem , z nimi nie wygrasz ,tofanatycy religijni zapatrzeni w to w co wierzą i jak będziesz podskakiwac do przyjdą do ciebie z pasem Szariatu i wysadzą cię w powietrze.


Jak na razie to z całej tej dyskusji wynika tylko taki wniosek, że to ty uparłeś się fanatycznie wysłać cała rasę małopolską w kosmos, chociaż to przecież nie są twoje konie.
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2262919#msg2262919 date=1420838352]
A co to ma do rzeczy ? Nic, temat wątku nie traktuje o hodowli koni małopolskich tylko polskich koni ogółem, to Ty się przy tej rasie uprałeś i od kilku stron dyskusję w tym kierunku ciągniesz. Gdy temat zszedł na konie trakeńskie jakoś dziwnie wody w usta nabrałeś, a nie no przepraszam KOPIUJ + WKLEJ ze strony WWW zapodałeś.
[/quote]

Przestań się ośmieszać . Wiesz dobrze że nikt nic nie ma do polskiej hodowli na bazie bardzo dobrych reproduktorów zagranicznych . To twoje wywijanie kota do góry ogonem . 🤣 Rozmowa od wielu stron dotyczy Małopolaków.
Przecież to ja zainiciowałem internetową akcję krycia koni Małopolskich zachodnimi ogierami za co chciałeś mnie zjeść . 🤣 Nie opowiadaj bzdetów licząc na to że ci co to czytają nie psześledzą wątku dalej jak o 3 posty w górę . 😂
Kolego heykowski - Takie one moje jak i twoje . Jeżeli są w stadninach państwowych to mamy w tym równy udział . Państwowe to wbrew pozorom nie oznacza niczyje  😤
Nie ciesz się tak bardzo , bo fabapi wybiera konie od poskich hodowców ,ale nie Małopolaki  😁


Jak to ktoś słusznie zauważył - niech małopolaki będą bankiem rezerw genetycznych, naszą ukochaną rasą koni "przydomowych". Zawsze wielbiciele i fascynaci rasy się znajdą  😉 ale nie wmawiajmy sobie że są to konie sportowe na poziomie ME czy MŚ. Nie ta liga.
Z całym szacunkiem dla zawodników wygrywających MP  :kwiatek: - to nie jest rywalizacja z najlepszymi na świecie !
Przecież to ja zainiciowałem internetową akcję krycia koni Małopolskich zachodnimi ogierami za co chciałeś mnie zjeść . 🤣


😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 no to teraz pojechałeś hehehe SMOK zbawca, wybacz ale inni już dawno to wymyślili  😉

i nie zjeść bo pewnie bym rozstroju żołądka dostał, tylko uświadomić że połączenie młp z sf. han. hol czy innym old. to nie jest i nigdy nie będzie rasa małopolska

Co do reszty, na całe szczęście nie przeprowadzam całkowitej edycji postów tak jak Ty więc niech ludzie czytają, ja się nie mam czego wstydzić, natomiast Twoje rodzynki i mundrości zostały utrwalone i na Twoim miejscu wolał bym się pod ziemię zapaść, bo najlepiej  to one o Twoim zdrowiu psychicznym nie świadczą  🤔 🤔wirek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 stycznia 2015 21:32
Z jednej skrajności w drugą jak widzę. Nie zauważyłam (choć może te przepychanki słowne nie dość uważnie czytałam) żeby zostało napisane, iż konie małopolskie są na konkursy 160. Raczej widzę zdania, że nie są aż takimi trupami za jakie wielu je uważa. Poza tym są matki małopolskie kryte zachodnimi ogierami tylko, że wtedy takich koni jak wiadomo trzeba szukać w sp. To jest od lat robione i nikt nie zaprzecza, ani nie mówi nie.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 stycznia 2015 21:33
Ja tam nauczyłam się nie patrzeć na papier i cenę, bo nie zawsze jest to wyznacznikiem klasy konia. Mój małpolak kosztował 4000 zł i papieru wybitnego to on nie ma, ale ma serce. Szkoda, że tak niewiele osób to rozumie skreślając na starcie konie, które mogłyby wiele namieszać. Poza tym te "skaczące geny" musiał się kiedyś "zacząć" u pewnego osobnika, który przekazał te cechy dalej. Trzeba szukać takich perełek, nawet w stodole u wójta za płotem.
Nie , to będzie dobra rasa koni sportowych . 😉

Wasze szczęście że nie jestem decydentem w tej sprawie . Bo inaczej te konie zamykały by stojaki a ruszały się lepiej od Totillasa. PZHK by chodziło jak zegarek Szwajcarski a dotacje by dostał ten kto  by wygrał MŚMK. 😁 Ogólnie plantacja bawełny to by było SPA  😉
A nie rasa panów ? Tak jak TY bo już też podobne treści gdzieś tu napisałeś ...... widać nie miałeś łatwego dzieciństwa....
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2262951#msg2262951 date=1420839417]
A nie rasa panów ? Tak jak TY ...... widać nie miałeś łatwego dzieciństwa....
[/quote]

Miałem, tym bardziej to szanuję !  🤣

P.S Dobrze że się pojawiłem bo tak to by wyszło że cały świat przeciw wam a tak to można zwalić wszystko na złego smoka. 😂
Ja tam nauczyłam się nie patrzeć na papier i cenę, bo nie zawsze jest to wyznacznikiem klasy konia. Mój małpolak kosztował 4000 zł i papieru wybitnego to on nie ma, ale ma serce. Szkoda, że tak niewiele osób to rozumie skreślając na starcie konie, które mogłyby wiele namieszać. Poza tym te "skaczące geny" musiał się kiedyś "zacząć" u pewnego osobnika, który przekazał te cechy dalej. Trzeba szukać takich perełek, nawet w stodole u wójta za płotem.


Rozumiem że święcisz sukcesy w zawodach na arenie międzynarodowej ?
Mój małopolak kosztował więcej i w pierwszym sezonie startowania w zawodach międzynarodowych raz był 5. Dla mnie to żaden sukces
Serce to niestety nie wszystko
Eterowa ma fajnego konia który wprowadził ją w arkana jeździectwa ,więc jest związana sentymentalnie . Do sportu jeszcze ma daleką drogę ale bardzo nad sąbą pracuje . Póki co myśli sercem , ale idzie w dobrym kierunku . Tyle że niedługo Eter będzie wspoomnieniem a zacznie się inna bajka , Prawdziwy sport 😉
SILVER_GOLD, tak, 163 to za mało 🙁 Na dzisiejsze parkury 160.  Nie to, że się nie da, czasem(!) się da, ale robi się ZBYT trudno.
Tam koń musi mieć potęgę skoku 2 m. I to na każdej przeszkodzie.
Dava, chciałam do WKKW, żeby te 6 km + przyjeżdżać w czasie. Ale w ciągu kilku lat to przestało mieć znaczenie, za to niezwykle nabrała znaczenia MOC konia.

Na miarę sukcesów w PL da się wyrwać konia za małe pieniądze (plus włożyć niemożebnie dużo pracy, którą też trzeba by liczyć), ale na miarę wielogwiazdkowych, czołowych miejsca w rankingach - mowy nie ma. Dotychczas. Za małe pieniądze - za duże - bez różnicy. Takich koni urodzonych w PL po prostu nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się